Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid

(06-02-2024, 01:50 AM)tõnn Kirjutas:  ... vajaliku vooliku saab hüdraulika asjade poest...
Ei peagi voolik olema ja protseduur palju julgem:
   
Vasta

Suht hiljuti omandasin nullist Ar ballooni Tabiverest (st polnud vahetust vastu anda). Maksis koos ukse ette toomisega ca 200 EUR. Kas on ikka mõtet keberneerida nende juradega, kui keskmist korvitäit toidupoes 50 EUR eest enam ammu ei saa? Hüdropoe voolikud + liitmikud maksavad rohkem kui T. balloon.
Vasta

(06-02-2024, 10:02 AM)margus61 Kirjutas:  
(06-02-2024, 01:50 AM)tõnn Kirjutas:  ... vajaliku vooliku saab hüdraulika asjade poest...
Ei peagi voolik olema ja protseduur palju julgem:
Mul on ka täpselt sama stiiliga liide tehtud kus vanadel reduktoritel ots maha keeratud ja vasktoru vahele joodetud.
Rõhku ei pea muide 200bar taluma vaid ainult 100 sest rõhk alaneb poole võrra ja enne avada tühja ballooni kraan.
Vasta

(06-02-2024, 10:43 AM)Envir Kirjutas:  Suht hiljuti omandasin nullist Ar ballooni Tabiverest (st polnud vahetust vastu anda). Maksis koos ukse ette toomisega ca 200 EUR. Kas on ikka mõtet keberneerida nende juradega, kui keskmist korvitäit toidupoes 50 EUR eest enam ammu ei saa? Hüdropoe voolikud + liitmikud maksavad rohkem kui T. balloon.

Endal ka sama plaan lähiajal, kuna kuskilt vallalist tühja Ar pudelit leidnud ei ole.
Surugaasi (nagu Argoon ja segugaas) ümbervillimine omab minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt mingit mõtet vaid siis, kui sa villid suurest nõust ümber mingisse käepärasemasse, väiksemasse pudelisse, et oleks lihtsam kaasas vedada. No ei paista eriti mõtekas võtta rendist balloon, sellest pool teise pudelisse villida ja siis jääda seda rendikat pikemaks ajaks kasutama, kuna kaasnev rent nullib edukalt odavama gaasi hinna ära.
Suurema tarbimise puhul pole sellel "tabivere" pudelil jälle mõtet, kuna gaas on seal kallim.
Vedela Co2-ga on veidi teine teema, seda on võimalik palju rohkem ümber villida ja doonor-pudel seejärel üsna kiirelt tühjaks tarbida.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(06-02-2024, 11:13 AM)isandpauk Kirjutas:  
(06-02-2024, 10:43 AM)Envir Kirjutas:  Suht hiljuti omandasin nullist Ar ballooni Tabiverest (st polnud vahetust vastu anda). Maksis koos ukse ette toomisega ca 200 EUR. Kas on ikka mõtet keberneerida nende juradega, kui keskmist korvitäit toidupoes 50 EUR eest enam ammu ei saa? Hüdropoe voolikud + liitmikud maksavad rohkem kui T. balloon.

Endal ka sama plaan lähiajal, kuna kuskilt vallalist tühja Ar pudelit leidnud ei ole.
Surugaasi (nagu Argoon ja segugaas) ümbervillimine omab minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt mingit mõtet vaid siis, kui sa villid suurest nõust ümber mingisse käepärasemasse, väiksemasse pudelisse, et oleks lihtsam kaasas vedada. No ei paista eriti mõtekas võtta rendist balloon, sellest pool teise pudelisse villida ja siis jääda seda rendikat pikemaks ajaks kasutama, kuna kaasnev rent nullib edukalt odavama gaasi hinna ära.
Suurema tarbimise puhul pole sellel "tabivere" pudelil jälle mõtet, kuna gaas on seal kallim.
Vedela Co2-ga on veidi teine teema, seda on võimalik palju rohkem ümber villida ja doonor-pudel seejärel üsna kiirelt tühjaks tarbida.
Argooni põhjal toon näite, et lepinguline klient saab 10 liitrise balloonitäie argooni AGA-st natuke alla 50 euro.
Rent päevaks on alla euro ja kui juhtub olema kaks ballooni on asi palju ilusam, kus saab kaks korda rõhku alandada.
Lõpuks jääb sinna 10 liitrilisse ballooni nii vähe sisse, et kuluga 13l/min saab pool tunnikest keevitada.
Rent aastaks on aga üle 60 euro.
Eks ta ole maitse ja prioriteetide küsimus, kuid mind takistab renti maksmast põhimõte, et ma olen ostnud omale vara, mille kasutamise on tellitud seadus muutnud legaalselt võimatuks.
Vasta

Mina viisin Tabiverre hapniku ballooni ja vastu sain argooni.
Hapniku ballooni eest tegi hinna soodsamaks.

Võid ka kaks ballooni viia.

Asja tasuvus on iseasi mida alati ei saa ainult rahas mõõta.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kõige murevabam lahendus oleks ilmselt osta uus 8l balloon näiteks siit (neil on Tallinnas Peetris ka ladu olemas) ning veel on vaja "vene" reduktori 3/4" keermele adaptermutrit koos tihendiga ca 15€, ehk kogukulu ca 140 €. Kui balloon tühjaks saab, siis 25-30 € eest antaks taara vastu uus täidetud asemele.  

Kusjuures ümmarguselt 100 € maksab taara, mida järelturul võiks saada 75-80 €-ga suhtkoht kiiresti realiseerida, lisaks veel gaasi jääk. Niipalju peab silmas pidama, et balloonil tuleb jälgida katsetuse kehtivust, mis parimal juhul on 10 aastat ja enne aegumist oleks mõistlik balloon välja vahetada.
Vasta

Kusjuures ka lausa postiga on võimalik endale väike 8L balloon soetada.
Seda siis kaup24 netipoe kaudu.
Kahjuks pole antud balloonid täis. Seega Tabivere oleks nendegi balloonide edaspidiseks täitmiskohaks...
[Pilt: co2-gaasiballoon-8-l-tuhi-1f05d_large.jpg][Pilt: gaasiballoon-ar-co2-8l-ac7a9_large.jpg][Pilt: tuhi-gaasiballoon-mix-8-liitrit-6-kg-0fc88_large.jpg]

Ei ole olemas halba ilma, on vaid valesti valitud liikurmasin
4x4 tähendab, et kinnijäämise korral vajatakse 16 väljalükkajat
Vasta

Ega seal igasuguseid muid balloone ei täideta.
Ainuld elme-messeri ehk nõuka omi.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

8l Ballooni saab Cedost suht koht mõistliku hinnaga kord kvartalis keevitajale, ning hiljem võimalik nende juures vahetamas käia.
Ise tarbin 10l rendi ballooni ja jätkub aastaks kuskil . Oleneb, kui mõni auto põhi või karbi vahetus ette võtta läheb pisut rohkem ehk.
Vasta

(06-02-2024, 18:41 PM)tõnn Kirjutas:  Mina viisin Tabiverre hapniku ballooni ja vastu sain argooni.
Hapniku ballooni eest tegi hinna soodsamaks.

Võid ka kaks ballooni viia.

Asja tasuvus on iseasi mida alati ei saa ainult rahas mõõta.

See on huvitav info. Mul oli sama mõte, aga ütles, et Ar ja hapniku balloonide ventiilid pidid erinevad olema ja pole mõtet tühja hapnikku neile Ar eest vastu tuua. Kaks võimalust: kas mulle vastates eksiti või on vahepeal ventiilide kokkusobimatuse osas targemaks saadud.

Hapnikuballooni tasub siis viia, kui see juhtumisi olemas on. Seda eraldi ostma hakata, et neilt allahindlust saada, pole vist mõtet.
Vasta

Lisaks ballooni vahetusele on nõus kokku ostma kõik vanad elme balloonid. Selle arvelt ka hinna alandus tuli.

Nipli sobivusest ei oska ma muud öelda kui et mina kasutan co2 kui ka argooni balloonil vana hapniku reduktorit. Kas ja kes on seal keeret ringi teinud ei oska öelda. Mina keerasin külge ja tööd saab teha.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Tabivere ei soovi vana kraaniga balloone. Keere on sama, kuid kraan ise teistsugune.
Tegin väikse illustratsiooni. Ärge neid paha kraaniga asju omale kokku rabage. Teinekord on tabivere vahetusfondis küll vana kraaniga balloone saada aga palju lihtsam on selle uuemaga läbi ajada. Vahetus käib ainult sama kraaniga asja vastu, mille vastu annate.
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne