Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid

Kusjuures vist oli mingi tasuta kampaania värk jah alguses, vbl selle pärast ma seda arvet ei leidnudki. Lindes oli viimane rendiettemaks aasta aega tagasi kolmeks aastaks 148,00 sisaldades KM. Ma ei mäletagi, miks ma viieks aastaks ei teinud nagu tavaliselt, aga minu mälu järgi oli see veel paarkümmend prossa odavam. Leping on firma nimel, aga minuarust küll mingit hinnavahet eraisikuga ei olnud. Ettemaksuta oli üks kuu mingi 8€ äkki. Balloon on see keskmine rinnakõrgune, sest see mahub mugavalt autosse, ma ei tea, äkki suurem on tänapäeval kallim, aga mingivahe anti teenindusest see suur vastu kui keskmist polnud ning minuarust rendiraha juurde ei küsitud, lihtsalt gaasi hind oli vastavalt kogusele kõrgem.

29€ kuus muidugi tasub ostmine ja kogu see muu jebimine kiiresti ära, selge see. A ma kahtlustan, et sul on kuskil seal suusad risti läinud, või siis saad sa midagi palju rohkem kui mina. Äkki näiteks on sul kuurendi asemel 30 ühepäevarenti vms?
Vasta

(08-03-2023, 22:51 PM)Jesper Kirjutas:  ... Balloon on see keskmine rinnakõrgune, sest see mahub mugavalt autosse, ma ei tea, äkki suurem on tänapäeval kallim, ...

29€ kuus muidugi tasub ostmine ja kogu see muu jebimine kiiresti ära, selge see. A ma kahtlustan, et sul on kuskil seal suusad risti läinud, või siis saad sa midagi palju rohkem kui mina. Äkki näiteks on sul kuurendi asemel 30 ühepäevarenti vms?
Balloon on samasugune, rinnuni. Lepingut AGA-ga ma näinud pole, selle on kunagi aegade hämaruses sõlminud Maanteeameti haldusosakond, mina ainlt kooskõlastan arveid, et olen ikka tarbinud vms ... ja käin kord paari aasta tagant balloone vahetamas ehkki mind pole lepingu volitatud isikute nimekirjas aga kõik seal olnud on lahkunud meilt töölt. Kuna Võru Linde esindaja tunneb nägupidi siis olen alati kätte saanud. Võib väga olla mingi päevarent, sest sõltub päevade arvust, nt jaanuaris oli 29 sentidega ja veebruaris 26 sentidega.
Vasta

(04-03-2023, 07:42 AM)ahtos Kirjutas:  Kas Tallinna ümbruses ka keegi vene co2 ballooni vahetab-täidab?
Selgus et Elme-messeri oma siiski,aga mure sama.
Vasta

Kõiki Elme messeri balloonide gaase saab siit: 55526964. Ise võtsin hiljuti arg/co2 segu, see oli 105€. Toodi tasuta koju. 
Mõistagi ei ole nii, et teed kõne ja auto sõidab välja vaid kui teatud kandis saabtellimuste  koguse täis, siis tehakse tiir ära.
Vasta

(04-03-2023, 19:11 PM)hillar2 Kirjutas:  Kas lihtsam ei oleks endale balloon osta kui mingi mustalt täita lasta jne? Ajakulu, närvikulu ja muu jama. Eraisikule peaks 100 eurosest väiksest balloonist maa ja ilm olema. Suure ballooni eest peab tõesti 300 eur välja käima aga seda pigem vaja siis kui tegeletakse igapäevaselt keevitamisega.
Kas oskad suunat kus kohast saab 100€ga ballooni osta? Kas näiteks kõigis airoki müügipunktides sama hind? Rakveres käisin uurimas ja 20L balloon 248€ välja ostes ja 35€ aasta rent. Argooni/co2 segu 84€ 20L. Vaevalt 10L ballooni ostmine nüüd eriti palju odavam (ei osanud küsida esialgu).
Vasta

Cedo päris 100.- ei müü, aga suht lähedal.
https://shop.cedo.ee/gaasiballoon,-t_u00...lw134.html
Vasta

8 liitrise putliga väga lained ei löö keevitusvaldkonnas...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(26-03-2023, 00:19 AM)mlsluik Kirjutas:  8 liitrise putliga väga lained ei löö keevitusvaldkonnas...

Mul küll Linde 10L. Aga, 5Kg traadikera laseb ballooniga nulli ja gaasi jääb järgigi. Tegu 200Bar ballooniga, mitte GOST 150Bar.
Töö iseloom oli küll paks materjal. Auto kere punktimine võtab jah pudeli ruttu tühjaks ja traati poolil küll ja veel.
Mõnus on ka käe otsa võtta ja liigutada.
Kui aga traati läheb rullide viisi, siis hakkab jah valusalt rahakotile. Linde 10L täitmine 40.- pluss, Tabivere mees täidab 40L 100.-
Vasta

Võin gaasikulu näiteks tuua, et päris keevitusel 15kg traadirulliga kulub üks vene balloonitäis süsihappegaasi 2-2,5 rulli traadi peale.
Plekitööl saab ehk 1,5 rulli keevitada ja ise hindan, et mu Telwin on gaasiga pigem säästlik sest eelgaasi 0.1 sek ja kinni läheb umbes 0,5 sek.
Keskmiselt ajan aastas 1,5 rulli traati läbi ja ballooniga iga aasta ei pea võimlema.
Väikse 20 liitrisega saaks aga päris tihti joosta.
10 liitrisega...Nojah.
Vasta

Mis survet kasutate migi ja tigi puhul? Tavaline teras.
Vasta

Kaitsegaasi kulu mõõdetakse meitel praktikas l/min. Reduktorite madalsurve poole väljundrõhk on reeglina ~5 bar.

MIG-i puhul on kulu rusikareegel traadi läbimõõt x 10 + (0...2) ja TIGi puhul võrdne kasutatava suudmiku numbriga. Kui keevitatakse WPS-i järgi, siis on kõik parameetrid seal muidugi määratud.
Ja kulu tasuks seada eraldi rotameetriga põleti otsast, reduktorite kellad ei pruugi alati täpsed olla.
Vasta

Tallinn-Lasnakoskis 2 vene 40L CO2 ballooni tühjaks lüpstud. Kes soovib Tabivere jaoks?

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Oskab keegi öelda, kas keevitamiseks ja tule kustutamiseks kasutatava CO koostis on sama? Siin eespool kirjutatut lugedes jäi mulje nagu ei saaks tulekustuti gaasiga normaalset keevituse õmblust. Kaine mõistus ütleb küll, et vahet pole ning pigem asi postitaja oskustes, kuid kuna ma sellel alal täielik amatöör siis võib ju oma arvamuses kahelda küll. Keevitamiseks kasutan ise Tabiverest pärit segugaasi, kuid sügisel ostsin endale töökotta järelturult  nõukaaegse kahe ballooniga CO kustuti millel üks balloon oli tühjaks lastud. Esimene kõne sai tehtud Tartu Tuli OÜsse ning sealt vastati, et neil pole üleminekut millega sellist tööd teha. Ainus võimalus on osta poest uus kustuti hinnaklassis 700+€ 
Järgmise kõne tegin Tabiverre ning seal võeti mind küll jutule aga uuriti küll korduvalt milleks ma seda ballooni kasutama hakkan. Vastasin ausalt, et ma lähema 50 aasta jooksul ei kavatsegi seda kasutama hakata, kuid säärane kustuti võiks töökoja nurgas ohutuse tagamiseks olemas olla. Pulberkustutiga ei tee ju suurt midagi kui midagi ikka tõesti juhtuma peaks. Keevitamiseks seda kindlasti ei kasuta ning seepeale lubati ühendust võtta, kui asi aetud.
Vasta

Tule kustutamiseks sobib kindlasti keevitusgaas, vahet pole kas süsihappegaas, segu või puhas argoon.
Vahe on vaid selles, et kustutil on sees toru ja pihustatakse vedelgaasi mitte surugaasi.

Süsihappegaas on ka vedelgaas 50bar kuid Tabivere ballooni pead siis tagurpidi keerama kui kustutada sellega tahad.
Õigetpidi keevitusballooni hoides ei pääse sealt piisavas koguses gaasi välja, et suuremat tuld lämmatada.

Argoon on jällegi gaasilises olekus, 150bar.

Parandage mind kui ma eksin.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Siin teemas on korduvalt jutuks tulnud CO2 kutsuti keevitusgaasiks kasutamisest, vastupidi veel ei ole  Smile aga miks ei peaks toimima.
Vasta

Eks ta ilmselt sellepärast ei toimigi, et kui kustutiballoonil ulatub toru põhjani ning välja lastakse vedelat CO-d siis keevitusballoonist tuleb sama gaas aurustunud kujul ning kuna välja lendava gaasi kogus on oluliselt väiksem siis on ka kasutegur hüppeliselt kehvem. Ilmselt see oli siis ka temapoolse järelpäringu põhjuseks, et kustutiballoonil teistsugune ehitus. Kui nüüd käib pauk ja tarvis kustutama hakata siis kellel enam on aega tegeleda sellega, et hakata suurt ballooni tagurpidi keerama.
Vasta

Elme ballooni võid juba varem tagurpidi keerata ja ka käru ehitada. Kuid see pole just eriti mobiilne atribuut.

Pigem oleks abiks see, kui teed omale vastavad voolikud, et saaksid kodus co2 kustuteid täita.

Otsad ja voolikud kõik hüdraulikapoest saada.

Lõpuks jõuad ikka sinna, et ostad omale normaalsed co2 kustutid.
5kg 130eur.

https://tamrex.eu/ee/et/572-tamrex-5-kg-co-kustuti.html

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Aeg jõudis sinnamaani, et vana hea vene Ar. i pudel hakkab tühjaks saama. On sellel ajalool veel täitmisvõimalus kusagil või kõlbab ainult paadiankruks? Igasugustest rentidest hoiaks ennast kaugele, kuna enamjagu ajast seisab lihtsalt nurgas.
Vasta

(05-02-2024, 23:05 PM)granada Kirjutas:  Aeg jõudis sinnamaani, et vana hea vene Ar. i pudel hakkab tühjaks saama. On sellel ajalool veel täitmisvõimalus kusagil või kõlbab ainult paadiankruks? Igasugustest rentidest hoiaks ennast kaugele, kuna enamjagu ajast seisab lihtsalt nurgas.
Argooni saab täita kellegi juures kellel on balloon just täidetud.
Kui kokku ühendada saab kumbki 100bar ehk pool ballooni sisu.
Võimalus on ka rendist võtta üheks päevaks väike balloon ja see suurde lasta väikest soojendades umbes 50 kraadini ja siis kasutada väikest keevitamiseks niipalju kui tööd välja suudad mõelda.
Vasta

Argooni rõhk 150-200bar ei ole naljaasi. Seda niisama koduste vahenditega ühest balloonist teisse ei lase.
Kuid kui tõesti suur isu seda teha siis vajaliku vooliku saab hüdraulika asjade poest. Vene hapniku ja argooni reduktoritel olid samad niplid?
Viid neile kahe reduktori niplid ja lased vajaliku vooliku vahele teha.

Või kerid lehte ülesse ning leiad Tabivere tel. numbri.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne