Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid

(03-06-2015, 15:49 PM)pen.skar Kirjutas:  Kas kuskil saaks kontrollida ja legaalseks teha 20 kg tühikaaluga CO2 ballooni. Seda on 190 atm proovitud(geprüft) 1913, 1920 ja 1923 aastal?
oleneb, mille jaoks legaalseks. Kas hoovikaunistusels või millekski muuks.
kui sihtotstarbeliseks pruukimiseks, siis äkki nt kusagil Ladina-Ameerikas või muus kauges kohas. Euroalal ainult ümbersulatatud kujul. Sellest ju kogu siinne teema räägibki Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(03-06-2015, 15:49 PM)pen.skar Kirjutas:  Kas kuskil saaks kontrollida ja legaalseks teha 20 kg tühikaaluga CO2 ballooni. Seda on 190 atm proovitud(geprüft) 1913, 1920 ja 1923 aastal?
Hee, see ju rariteet, museaal. Sihipärase pruukimise (soovi) asemel võiks selle kappi klaasi taha panna ja tsiteerida klassikut (kellel on täna sünniaastapäev): "Mäletate? Teie mäletate... Aga minul on!"

Täpsustuseks ühe enda eelmise postituse juurde: Airokil on rent sõltumata ballooni suurusest sama, 32 rahaühikut.

Kas keegi oskab miskit kosta GOSTi reduktorite üleminekute kohta? Siin lai valik http://www.airok.eu/shop/products/group/GT7 ainult  ei saa pihta, kas esimene number näitab mammat (pudeli otsa) või papat (reduktori otsa).

Kas propaani puhul on ballooni keere sama mis vanastigi?
Vasta

(02-06-2015, 03:46 AM)ahtos Kirjutas:  Mul suht savi mis keegi maski taga teeb-kas tatistab või vannub või mullitab mul vaja gaasi keevitamiseks.Kui ära käid anna märku ka hindadest vanasti tehti nn ootetööna.

Vastus ka teistele. 12 liitrit ehk 8 kg =21 € ja 5 min toimetusi
Ps. täidetud balloon realiseerimisel ( AGA keermega redukttorile)

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Kus saaks hetkel parima variandiga realiseerida kolm Elme ballooni

Segugaas (argoon+co)
hapnik
atsetüleen

Vedelevad nurgas ja koguvad tolmu.

Kus saaks parima variandina nad näiteks vahetada rendibalooni vastu.(co või segugaas)
Vasta

(28-08-2015, 09:35 AM)einar Kirjutas:  Kus saaks hetkel parima variandiga realiseerida kolm Elme ballooni

Segugaas (argoon+co)
hapnik
atsetüleen

Vedelevad nurgas ja koguvad tolmu.

Kus saaks parima variandina nad näiteks vahetada rendibalooni vastu.(co või segugaas)

Ühe ballooni eest saad Airokis 
kaks aastat rendivabastust
Vasta

Ära anda Elme ventiiliga atsetüleeniballoon ja punane propaani balloon, tühjad.
Äraviijale purk õlut kauba peale!
T. 56642632

Uus omanik leitud.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta

Tervist, kaevasin ühe vääga vana teema välja ja esitaks küsimuse samuti gaasikohta. Mingid jutud liiguvad, et oma omandis enam ei saagi pudeleid omada, et kõik nüüd siis nn. rendikad, kui täitma lähed, võtavad küll vana vastu, kuid uue annavad vaid rendile. See oli ühe autotöökoja omaniku jutt ca aasta tagasi või tiba vähem.
Teineasi, et kui see jutt tõele ei vasta siis kui palju võiks maksta max 1000mm kõrge (keevitus kärule maksimaalne soovitatav kõrgus) Ar/Co2  Mix baloon või siis lihtsalt C02 sama suur baloon. Ostsin just hobikasutuseks Mig200 Firmalt Black(oksjonilt vist väga odavalt) ja kasutust nii vähe, et ei näe vast mõtet rentida teist.
Asukohaks võiks olla Pärnu, kuid ei lükka ka teistekohtade pakkumisi/soovitusi kõrvale.
Internet nii kidakeelne hindade suhtes või mina ei oska otsida veel, kuna suht tume maa veel see tee.

Seeasi kah veel, et oskate pakkuda milline traadi rull/rullid võiks sobida.

[Pilt: 01094908419ccc4.jpg]
Vasta

Mina ostsin oma ballooni Airokist. DIN ballooni vahetavad, aga seda vana vene ballooni ei vahetata.
http://www.airok.eu/home
Vasta

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=48925&pid=371379#pid371379

Parem oleks, kui kõik need teemad aeglaselt läbi loed... saad teadmisi juurde.

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=48925&pid=372510#pid372510

ja siit loe lõpuni...

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=1315&pid=379831#pid379831

Ja üldse mõni teravam pliiats modede glavlitist võiks need teemad kokku tõmmata-sobitada ja mitte ainult kustukummi käes hoida, sest teemad hakkavad korduma ja rahvas ei leia vajalikku infot üles.


Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Härral õigus...
Mikrotarbimise korral mõtleks ehk hoopis kustuti kasutamise peale? Argooniseguga täitmine võib muidugi keeruliseks osutuda.
Oli veel mingi tähtajatu lepingu variant, soti tuuris maksis, küsi firmadest ise ka!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ma ei oska nüüd kahjuks öelda kui kvaliteetne on see co2 segugaas ja kui palju ta võiks mu võimalikke tulevasi keevisõmbluste kvaliteeti tõsta aga endal on kasutusel Saksa DV 6kg tulekustuti mida viimati täitsin rubla ajal Tallinnas Tondil tulekustuteid täitvas asutuses (tõsi ma pole ka igapäevane keevitaja aga lisaks mustmiljon muule asjale on 2 auto põhjad-karbid sellega ikka ära tehtud, traati ka ikka nii mõnegi rulli jagu läbi lastud) ja mingeid tühjenemise märke silmapiiril pole. Samuti olen rahul keevisõmbluse kvaliteediga kuigi aparaat on ka rublaajal kasutatuna ostetud miskine asjaarmastaja Telwin mida on ümber ehitatud, remonditud ja täiustatud. Seega kui just proff ei ole on kustuti ballooni kasutamine minuarust mõistlik kompromiss. Kiitke kaasa või lükake ümber aga minule igatahes sobib!

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Esimine pilt mis ette jäi netist Co2 kustutist.
Kas siis mõtlete enamvähem midagi analoogset, kui jah siis on asi lihtne ja ma eeldan, et see oleks lihtne varjant küll, kuid kas sellele istuks manomeeter ilusasti otsa või tarvis vahejuppi. Või mismoodi seda kustuti kasutamist mõtlete teie. Muidugi vast on ka varjandiks, et lasta kraan vahetada sobivavastu, kuid vist ennem tuleks tühjaks ära kasutada sihtotstarbeliselt keevitamiseks.
Pildilolev on 5kg  ja 72€
[Pilt: hoiva3.jpg]
Vasta

Keevitamise ajaks keerad pudeli prse ülespoole ja toimib ilusti.
Osadele vanematele väikestele kustutitele läheb AGA reduktor otse külge, sellisele nagu mul pildil kõige alumine.
Ise kasutan sellist siis, kui kuskile kaugemale keevitus vaja kaasa võtta ja suurt pudelit ei viitsi tarida.  

   
Vasta

Kunagi sai kustutiga keevitatud,aga kasutusel olnud hapniku reduktor külmus kinni,kui sai CO2 reduktor kasutusele võetud ei olnud mingit probleemi-keevitas nagu õige gaasiga.
Vasta

Ise kasutan kahte 5kg co2 kustutit. Ühele sobib co2 reduktor otse külge ja teisele vahetükiga. Kui keevitada soojas ruumis siis ei ole vaja tõusutoru seest välja võtta, vedel co2 aurustub juba enne reduktorit. Tondi tamreks saab tõusutoru eemaldamisega ka hakkama kui vaja. Mina pole torusi välja võtnud aga tamreksi olen täitmas küll käinud. Odavam on kui ütled kohe et vajad keevitamiseks. Siis ei lööda kontrolli templeid peale mis ju eraldi maksavad. 

Eesti Ladaklubi
Vasta

tsitaat:  Muidugi vast on ka varjandiks, et lasta kraan vahetada sobivavastu, kuid vist ennem tuleks tühjaks ära kasutada sihtotstarbeliselt keevitamiseks.

Pildilolev on 5kg  ja 72€


Õige jutt  Kraan tuleb vahetada käega keeratava vastu, kuna antud isendi kraan ei pea pikemaajalisel kasutamisel hästi survet, kui manomeeter  otsa panna .  Kõrgsurve kraanisi leiab vanarauast vanadelt balloonidelt ja peaks sobima keermega ka akvalangistide- tuukrite tehnikalt. Osad kraanid on tagurpidi keermega , sama mis propaanil ja sellele on saada vahetükke.

Õues ja tuulega keevitamisel tuleb suurendada gaasi pealevoolu keevisele, kuna tuul viib osa gaasi minema ja õhu hapnik pääseb keevisele ligi ja muutub poorseks ja plärtsuvaks

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Aga mida arvate karbiidi tekitatud gaasist, nimelt mul selline mahuti täiesti olemas, ning kui ma pisikene poisikene olin siis esivanem ikka sellega tegi siis kuidas seda nüüd nimetada, et keevitus pits ja siis traati sulatas kõrvale, et nagu jootmine või nii. Sai isegi auto põhjasi natukene kokku sulatatud sellega. Aga see jääb sinnaaega kui ma olin ca kooliteed alles alustamas, seega ei mäleta väga.
Ja kui toimiks see asi siis kust seda karbiiti leida tänapäeval, kui see asi muidugi on otstarbekas.
Vasta

Atsetüleeni tahad kasutada kaitsegaasina? Big Grin  Karbiiti saab aianduspoest, nimi on mutipeletus gaas.
Vasta

Olen ka siin tegelenud otsimisega igalt poolt ja täiesti suluseis kui keevitamist on tõesti mikrokasutaja moodi. Järelikult tuleb kas teenindajaga sõlmida eraldi leping või siis balloon välja osta. Hetkel olen keevitanud vaid nii palju kui nn uus seade töökorda sai seatud ja seda ka võõra gaasiga, lihtsalt proovimiseks.

Helistasin ELME-sse ja nemad väitsid ballooni maksumuseks (ainult väike pudel 20l) 259€ koos KM-ga. Ükskõik siis mis pudel. Gaasi hinnad nagu ikka hinnakirja järgi.

Airok aga annab 10 ja 40 liitriseid balloone müügiks, mõlemad maksavad hetkel ~160€. Gaas jälle vastavalt hinnakirjale. Klienditeenindaja ei osanud mulle öelda, kas 2020 aasta määrusele on nende balloonid vastavad või mitte. Eks tuleb helistada sealsele mõnele kõrgemale isikule ja lasta välja uurida. Sellisel juhul soetaks omale küll ühe 40l pudeli ja täidan siis kui vaja. Rendiga saab selle vabalt 4-5 aastaga tasa.

Muide see määrus või seadus, mille kohaselt tuleb kõik vanad balloonid ära käitluselt võtta, on kehtetu.

https://www.riigiteataja.ee/akt/127122013003?leiaKehtiv

Siin on see määrus, mis seaduse juurde peaks kuuluma, aga mis kehtetu seadusega teha on? Ei tea kas nüüd on oodata järjekordset muudatust millegile?

https://www.riigiteataja.ee/akt/127122013002
Vasta

Keegi veel müüb siin.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne