Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid

Börsis selline kuulutus pidevalt üleval, ka hetkel:
kasutatud:
ostan ja müün täis balloone, hapnik, co2, argoon ja segu ehk mix .On veel propaani ja atsetüleeni.Tulen järgi ka Saaremaale.
Tel. 5450 5102

Kui saad raha eest oma tühja gost ballooni vahetada 40kg täis ballooni vastu, siis saad ju sellega rahulikult kodutingimustes aastaid hakkama ilma igasuguse rendita.
Mina sain omale kodukasutuseks rendivabad balloonid nii, et paar aastat tagasi õnnestus Hollandis ühe sõbra garaazis komistada kahe alumiiniumist 10kg Co2 ballooni otsa. Kraanid olid eemaldatud ja balloonid ootasid metalli viimist. Need said ühe tuttava kaasabil saadetud remonti, minuarust airokisse, kuna nende kleepsud olid pärast peal. Pandi uued kraanid ja tehti võibolla veel midagi...ei tea. Maksma läks see vist umbes 150 raha kahe ballooni kohta, milles oli sees ka täitmine.
Nüüd viin Airokisse ja seal on 10kg täitmine 25 raha. Vormistatakse kui kliendiballon. Viin sinna ja 2 nädala pärast on täidetuna tagasi, samal ajal saan kasutada teist ballooni. On pisut soodsam, kui lasta 5kg CO tulekustutit tondil täita (oli vist u. 22 raha viimati).

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Tegelt ma ei saa ma aru,miks otsida kes mu vene ballooni täidab,sõita ei tea kuhu,et keegi täidaks jne jne.Rendihinnad on ju kuu lõikes nii odavad,et igasugune koin ei tasu ära. Näiteks suitsumehed teevad päevas suurema raha eest suitsu kui on ballooni kuu rent.Mina maksav väikese atsi ja hapniku balloonide eest kahe peale kokku 4,9 eurot kuus.Ei ole vajadust kuhugi täitma sõita ja muud n...i!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Ärme sellel rent vs oma ballooni teemal jälle jutustama hakka - kes tahab, see rendib ja kes ei pea paljuks Tartumaalt läbi astuda, saab sealt täis ballooni. Pole suurem asi teema, milles "õiget lähenemist" kuulutada.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Mida arvata Ostas ühe siidritarviku müüja poolt pakutavast 8L - 6kg co2 balloonist. Väidab, et Elme ja Airok täidavad. Kõlbab säherdune keevitusega pruukimiseks?
Vasta

Toidutööstuse CO2 võib hulka kallim olla kui tööstuslikul gaasil. Tasub üle küsida konkreetsest ettevõttest. Ning samuti veenduda selles, et ilma rendilepinguta täita saab.
Vasta

Väikse ballooni täitmine on niikuinii kallim ja loomulikult pannakse sinna toidu CO2. Osta enne suuremat keevitustööd, tee töö ära ja vii täitmisele. Kui ei täideta nagu müüja väidab, küsi raha tagasi. Müüja paistab olevat juriidiline isik ja tagasiside on ok. Esimesel nö. täitmisel soovitaksin hoopis veenduda, et kas vahetatakse täis ballooni vastu või täidetakse sinu enda balloon? Viimase variandi puhul soovitaksin kodukasutusse võtta kaks sellist ballooni, saad vähemalt keevitust kasutada, kui üks pudel on täitmises. Paistab olevat soodsam variant, kui osta airokist 13,4l/10kg balloon 300euroga(+22euri on gaas/vahetus).

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

mul lätis täidetud balloon olemas,kui kellelgil peaks vaja olema. lätlased täidavad millegipärast siiamaani.seal vist sellist eurosurvet pole,nagu meil Rolleyes
Vasta

(07-12-2020, 15:29 PM)sugraM Kirjutas:  Mida arvata Ostas ühe siidritarviku müüja poolt pakutavast 8L - 6kg co2 balloonist. Väidab, et Elme ja Airok täidavad. Kõlbab säherdune keevitusega pruukimiseks?

Sobib küll ja Airok ütles, et saab vahetada ka. Vahetust pole siiani veel vaja läinud.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

(04-12-2020, 09:57 AM)wagoneer Kirjutas:  On sul ikka viitsimist oma pead erinevate asjadega vaevata. Kohe imestama paneb. Võta omale kellegi käest balloon ja kasuta seda. Mis krdi ristkasutust sa teha tahad? Mis eesmärgil see hea peaks olema? Aga samas kasutab igaüks oma aega just endale sobilikult. Mina näiteks hetkel kohvi juues kirjutan seda mõtetut juttu  Big Grin Toungue

Olen seda tüüpi, et üritan enne tegutsemist kõik selgeks teha. Selle on oma head ja vead, aga isegi teadlikult on raske end sundida lihtsalt lahmama. Asja kehv külg on selles, et kõik võtab ilmatumalt aega, aga noh pole hullu, aega on navalom, kuni surmani Wink

(04-12-2020, 20:06 PM)hundu615 Kirjutas:  Tegelt ma ei saa ma aru,miks otsida kes mu vene ballooni täidab,sõita ei tea kuhu,et keegi täidaks jne jne.Rendihinnad on ju kuu lõikes nii odavad,et igasugune koin ei tasu ära. Näiteks suitsumehed teevad päevas suurema raha eest suitsu kui on ballooni kuu rent.Mina maksav väikese atsi ja hapniku balloonide eest kahe peale kokku 4,9 eurot kuus.Ei ole vajadust kuhugi täitma sõita ja muud n...i!

Reedel öeldi Viljandi Airokist, et aasta rendihind on sõltumata balloonist 42 € koos KM-ga e. 3,5 €/kuu. Loodan, et jäi ikka õigesti meelde.
Ma ei ole siiani kindel mis värk nende "välja ostetud" balloonide perioodilise kohustusliku kontrollimisega on. Tühi väike balloon maksis vist ~160€ ja suur vene oma ~180€, teisi ei saa "välja osta". Seega läheb 42 €/a. rendikulu püsimisel vastavalt ~3,8 ja ~4,3 aastat enne kui ostetud balloon kasuks pöördub. Ma ei näe ballooni välja ostmisel mõtet kui selle iga ilma lisakuludeta on alla ~8 a. Ei ole selge kas "ostetud" balloon on kasutajale mingi aja vältel tingimusteta ja lisakuludeta täidetav.

Ahjaa, minu Airoki kleepsuga suurt vene argooniballooni mille kunagi "välja ostsin" ei taheta enam täita. Küll aga on Airok nõus mulle täpselt samasugust tühja 3/4" kraaniotsaga vene ballooni müüma, mida nad siis hiljem on nõus gaasiga täitma. Mis ajani on nõus täitma sellele ma poest vastust ei saanud. Ma mõtlesin, et ainult IT on imedemaa, aga no näed leiab näiteid ka mujalt...
Vasta

Ma kunagi selle reha otsa astusin. Ostsin välja suure hooga ja siis minig hetk teatati,et nüüd mingi kontroll. Ja vahetada tuli ka vist oli äkki kraan. 
Peale seda olen oma raha jätnud AGA-sse(Linde nüüd vist). Kuna kasutan gaasi omajagu siis on rendileping mul äkki kolme aasta peale ja maksan ka korraga ära. Hind on nii oluliselt parem kui kuu kaupa makstes või aastaga makstes. Kas ka tänapäeval need kontrollid on,ei tea enam.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

See on lihtne survetest, millest siinsamas eespool ka juttu tegin, kuid mille keegi omas tühimeelsuses rõemsalt ära kustutas.
Millal järgmine test ees ootab, on balloonil kenasti kirjas.
Viljandis on Airokil minu paigaldatud testseadmed olemas.
See on ilmselge, et välja ostetud balloon vahetatakse peale tühjenemist täis balloni vastu välja. Klient ei pea ootama, millal tema ballooni täitma asutakse.
Vasta

Tänud vastuse eest. Mul veel vana balloon pooltäis aga igaks juhuks otsin tagavaravariante. Mu kasutus on nii väike, et ma ei näe rentimisel mõtet. Juhuks, kui tühjaks saab, on väike co2 kustusti olemas, mis aitab tegevust vahetuse ajaks jätkata. Minu jaoks oligi põhi küsimus, kas saab ballooni Tallinnas ka vahetada, mitte ainult täitmisele saata.
Vasta

(08-12-2020, 09:58 AM)Janka Kirjutas:  See on lihtne survetest, millest siinsamas eespool ka juttu tegin, kuid mille keegi omas tühimeelsuses rõemsalt ära kustutas.
Millal järgmine test ees ootab, on balloonil kenasti kirjas.
Viljandis on Airokil minu paigaldatud testseadmed olemas.
See on ilmselge, et välja ostetud balloon vahetatakse peale tühjenemist täis balloni vastu välja. Klient ei pea ootama, millal tema ballooni täitma asutakse.

Lugesin 13piisab poolt siin teemas varem viidatud EU ja Eesti regulatsioone. Selle järgi võib eraisik oma tarbeks surveanumaid omada ja kasutada, kuid konks on selles, et regulatsioonile mittevastavaid surveanumaid ei või gaasiga majandav firma käidelda. Seega saab gaas otsa ja keegi ei või ametlikult täita, nii sain aru.

Regulatsioonis 2010/35/EL lisas III on kirjeldatud "UUS VASTAVUSHINDAMISMENETLUS" mille sisuks on enne regulatsiooni 1999/36/EÜ jõustamist käibesse lastud surveanumate tehniline hindamine ja sobivusel uuesti käibesse andmine. Tulemuseks on surveanumale pandud pii-tähis. 13piisab poolt on varem viidatud veel üks Eesti regulatsioon mis hõlmab nõudeid surveseadmele ning selle nõuetele vastavuse hindamise ja tõendamise korda: https://www.riigiteataja.ee/akt/127122013003

Ma ei hakka ümber jutustama, kes tahab võib lugeda. Kas Airok on EU regulatsioonide mõistes asutus kus võib enne regulatsiooni 1999/36/EÜ käibesse antud surveanumaid uuesti hinnata, s.h. surveproovi teha? Kas Airokil on seaduslik õigus hindamise läbinud surveanumatele pii-märgist kanda? Sisuliselt võiks ma eraisikuna surveanumat omada ja kasutada, eeltingimuseks on vaid pii-märgis ning regulaarne kontroll, muidu ei taheta ballooni mingi aja möödudes enam käidelda. See taandub küsimusele kas Airok või mõni muu ettevõtja - kui tal on selleks õiguslik alus ja tehniline võimekus - soovib eraisikutele vastavushindamise teenust pakkuda ja palju see maksab. Milline on regulaarse kontrolli sagedus ning eeldatav maksumus ja kas balloonidel on ka mingi kasutusea pikkusega seotud piirang.

Mis puutub isikliku ballooni täitmisesse või vahetamisse, siis isandpauk isiklikus omanduses on 2 alumiiniumist ballooni mida ta kordamööda täita laseb. Need balloonid peavad olema läbinud kas vastavushindamise või omasid juba varem Hollandis pii-märgist. Isandpauk kirjeldas kuidas balloonid Airokis käitlemiskõlblikuks munsterdati, kas selle sisuks oli vastavushindamine koos pii-märgise paigaldamisega või lihtsalt kraanide paigaldamine, seda ma ei tea. Lõpuks on võimalik, et olen millestki valesti aru saanud ja kõik on jama. Seda on varem korduvalt juhtunud Big Grin
Vasta

Airoki kohta tean ma seda, et alates 2008.-st aastast, hakkasid nad massiliselt välja tõrjuma neid teie arvates häid vanu nõukaaegseid balloone, mida nüüd kõik taga igatsevad.
Jah, neil olid enne needsamad balloonid kasutusel, aga neil balloonidel on üks suur häda, mis neid käidelda ei luba. CE ehk Conformité Européenne  märgistuse puudumine. Balloonidel, kraanidel... - kusiganes.
Aastal 2008 saabus seetõttu otse tehsasest hoovile suur partii täiesti uusi, survekatsetatud, CE-märgistatud ja seega uutele nõuetele vastavaid balloone ja kastideviisi kraane. Uute hallide balloonide kraede markeerimine ning osalt ka kraanimine oli tol ajal ajutiselt minu töö. Vanade nässakatega, ütlen otse välja - ei viitsinud enam mitte keegi jamada. 

Et lõppeks ära igasugune kuulujuttude levimine, siis minu poolt soovitus :
- Kui on tekkinud kellelgi susserdamist ja sedapidi kokkuhoidu armastaval inimesel tüüp-selliseid küsimusi, et "kas/kuidas ma saaksin täna  Airokis kuidagi oma isiklikus kasutuses olevad mittelegaalsed balloonid legaalseteks muuta", siis parim, õigem ja kõige kindlam vastuse saamise koht on seesama Airok, mitte auto-moto foorum. Kontaktid on Airoki kodulehel kindlasti olemas. Kodulehe leiab internetivõrgu otsingumootoreid kasutades.
Vasta

(08-12-2020, 22:03 PM)Janka Kirjutas:  Airoki kohta tean ma seda, et alates 2008.-st aastast, hakkasid nad massiliselt välja tõrjuma neid teie arvates häid vanu nõukaaegseid balloone, mida nüüd kõik taga igatsevad.
Jah, neil olid enne needsamad balloonid kasutusel, aga neil balloonidel on üks suur häda, mis neid käidelda ei luba. CE ehk Conformité Européenne  märgistuse puudumine. Balloonidel, kraanidel... - kusiganes.
Aastal 2008 saabus seetõttu otse tehsasest hoovile suur partii täiesti uusi, survekatsetatud, CE-märgistatud ja seega uutele nõuetele vastavaid balloone ja kastideviisi kraane. Uute hallide balloonide kraede markeerimine ning osalt ka kraanimine oli tol ajal ajutiselt minu töö. Vanade nässakatega, ütlen otse välja - ei viitsinud enam mitte keegi jamada. 

Et lõppeks ära igasugune kuulujuttude levimine, siis minu poolt soovitus :
- Kui on tekkinud kellelgi susserdamist ja sedapidi kokkuhoidu armastaval inimesel tüüp-selliseid küsimusi, et "kas/kuidas ma saaksin täna  Airokis kuidagi oma isiklikus kasutuses olevad mittelegaalsed balloonid legaalseteks muuta", siis parim, õigem ja kõige kindlam vastuse saamise koht on seesama Airok, mitte auto-moto foorum. Kontaktid on Airoki kodulehel kindlasti olemas. Kodulehe leiab internetivõrgu otsingumootoreid kasutades.

Alustan tagantpoolt, sest kuigi olen tolerantne ja arusaaja inimene, vähemalt omast arust, ei meeldi mulle siiski mitte üks raas kui keegi ütleb mida ma peaksin tegema, kuidas mõtlema ja mida võin foorumis küsida. Ehk seletad ka milliseid kuulujutte ma levitan, jäi selline, võibolla vale mulje.

Tänan soovituse eest. Mulle on saanud harjumuseks enne sinna-tänna helistamist end võimalikult hästi asjadega kurssi viia, muidu aetakse süüdimatut loba või tõmmatakse kott pähe. Riigiasutuste eesmärk on uuriv kodanik kaelast ära saada, äriasutuste eesmärk on kasumi teenimine ehk kott kandadeni pähe tõmmata. Omavaheline suhtlemine ehk foorumid, sotsmeedia jms. on see mis võimaldab teatud määral tagalat kindlustada. Heaks näiteks on seesama millele praegu vastan, sa andsid infot ja selle eest ma tänan.

Ah et kohe "neid teie arvates häid vanu nõukaaegseid balloone, mida nüüd kõik taga igatsevad"? Kulla mees mida sa ka sellest tead mida ma igatsen? Või oot-oot, sa tead koguni, et neid "kõik taga igatsevad". Oled sa aga selgeltnägija.
Erinevalt sinust saan ma ainult enda eest rääkida: mul on ükskõik kust balloon pärit on. Kui ainsaks n.ö. hädaks on CE märgise puudumine muidu täiesti kõlblikel balloonidel, siis nojah, ühest suurest sojuzist tulime ja teise maandusime, rohkem ei kommentaari.
Vasta

Nagu lubatud kõllasin Airokisse, seekord mitte kauplusse vaid ühele müügijuhtidest. Kaupluse numbrit piinasin varem seepärast, et mulle seostub müügijuhi tööga midagi muud kui tänavalt tulnud eraisikutele info jagamine. Infot jagan omakorda seepärast, et "Talupoeg taluja" tundis ka huvi ja võibolla tunneb keegi veel.

Hinnad koos kõmmiga.
3 a. renti sõltumata ballooni suurusest: 87 € e. 87/(3*365) = 0.0795 ~ 8 senti/päev  (Linde 97/(2*365) ~ 13,3 senti/päev)
Välja ostes väike 10l tühi balloon: 165 €
Välja ostes 40l tühi balloon: 185 €

Võttes aluseks rendihinna 87 €/3 a. saab 165 € eest rendiballooni 2076 päevaks, mis teeb ~5,6 aastat.
Väljaostetud balloonide kasutamisaja suhtes ei antud ühtegi lubadust, selge sõnaga öeldi vaid seda, et
nemad ei saa seadusandluse eest vastutada. Seda arvestades on rendiballoon turvalisem valik, kuid
soovitan enne allkirjastamist rendileping läbi lugeda.
40l 3/4" kraaniotsaga balloon ei ole vana vene oma, mis neid eristab seda teada ei saanud. Öeldi, et tegu
on n.n. TÜV ballooniga mida iganes see tähendama peaks. Spekuleerima ei hakka, kuid on mõned mõtted
mis seostuvad vene balloonide ja saksa TÜV nimelise asutusega. Miks 20l balloone välja osta ei saa, sellele
ei vastatud või ehk polegi muud kui soov rendi ja väljaostu variante segmenteerida.

Vana vene 40l argooniballooni võin kannikasse istuda...  nii siiski ei öeldud aga mõte jääb samaks Big Grin
Vasta

Mul on AGA-st(Linde nüüd siis) kolmeaastane rendileping ja päev maksab alla 7 sendi  Big Grin Polegi nii ise viitsinud kunagi arvutada.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(10-12-2020, 14:19 PM)wagoneer Kirjutas:  Mul on AGA-st(Linde nüüd siis) kolmeaastane rendileping ja päev maksab alla 7 sendi  Big Grin Polegi nii ise viitsinud kunagi arvutada.

Mulle Lindest 3-aastast ei pakutud kuigi küsisin selgelt hindu 2 a. või pikema lepinguperioodi kohta.
Kas sa sõlmisid rendi sooduspakkumise ajal? Kuskilt jäi nagu silma, et nad teevad vahel soodukaid.
Kas nad teevad neid täiesti suvalisel ajal või kannatab ehk oodata, balloon pole veel päris tühi...

Ma tavaliselt ka ei viitsi, tulemuseks on enamasti tõdemus, et sain vastu pükse ja oleks võinud
natuke oma õuest kaugemale vaadata. Balloonide ja gaasiga pole valikut, kohapealne kaup.

Kas keegi on Tartumaa balloonivahetaja argooni kasutanud, on kvaliteetne? Kas balloonid
tulevad kiles kraaniga? Airoki 40l TÜV-balloonis 150bar Ar maksab 60€, balloon veel otsa. Sama
suure vene ballooni vahetus maksab 80€ + 16€ edasi-tagasi sõit. Mul kestab see 4 a. vähemalt
kui kraan peab: 96/(4*365) ~6,6 senti/päev. Alla 7 senti/päev Linde rent tundub päris mõistlik ja
saab ehk gaasi kvaliteedi suhtes kindlam olla.
Vasta

Hapnikul ei olnud kraan kiles. Paar aastat tagasi.
Vasta

(11-12-2020, 13:23 PM)Kalts Kirjutas:  Kas keegi on Tartumaa balloonivahetaja argooni kasutanud, on kvaliteetne? Kas balloonid
tulevad kiles kraaniga? Airoki 40l TÜV-balloonis 150bar Ar maksab 60€, balloon veel otsa. Sama
suure vene ballooni vahetus maksab 80€ + 16€ edasi-tagasi sõit.   Mul kestab see 4 a.

Kui 4 aastat saad ühe Ar ballooniga läbi, siis on see ikka väga tagasihoidlik hobinokitsemine Smile Aasta kulu 20€+sõidukulu 4€. Mis seal veel arvutada on? Mine vaheta see vene balloon ära ja 4 aastat muretu. Smile




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne