Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid

(11-12-2020, 20:27 PM)korvimees Kirjutas:  Kui 4 aastat saad ühe Ar ballooniga läbi, siis on see ikka väga tagasihoidlik hobinokitsemine Smile Aasta kulu 20€+sõidukulu 4€. Mis seal veel arvutada on? Mine vaheta see vene balloon ära ja 4 aastat muretu. Smile

Tagasihoidlik jah, aga seier kukkus ootamatult kiiresti kui möödunud aastal motikale pakikat tegin.
Palju liiteid, ebamugavad asendid, oskamatu keevitaja... surts-surts ja läinud. Eks ikka kulub kui
midagi teen, aga enamuse ajast seisab garaažinurgas, ega ta leiba küsi. Oleks soe garaaž saaks
talvel ka nokitseda, kuluks rohkem ja möliseks siin vähem Toungue

Nüüd tekkis MIG ka ja peaks vist ikka väikese Airoki ballooni välja ostma. Sisuliselt on see veidi üle
5 a. rendi ettemaks, selle vahega, et balloon jääb peale rendi lõppu endale. Peab ainult vaatama, et
surveproov jääks kaugemale kui 5 a.
Vasta

Tere!
Vene hapnikuballooni aeg saab kohe läbi ja tõin airoki. Mis on vaja ringi teha et vene reduktor sobiks airoki omaga või on vaja uus reduktor osta
Vasta

(22-07-2021, 16:01 PM)juri73 Kirjutas:  Tere!
Vene hapnikuballooni aeg saab kohe läbi ja tõin airoki. Mis on vaja ringi teha et vene reduktor sobiks airoki omaga või on vaja uus reduktor osta

Airok müüb erinevaid üleminekuid ka.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

(22-07-2021, 17:37 PM)korvimees Kirjutas:  
(22-07-2021, 16:01 PM)juri73 Kirjutas:  Tere!
Vene hapnikuballooni aeg saab kohe läbi ja tõin airoki. Mis on vaja ringi teha et vene reduktor sobiks airoki omaga või on vaja uus reduktor osta

Airok müüb erinevaid üleminekuid ka.
ka anapol pakub üleminekuid.
Vasta

Kas vene suurt musta co2 ballooni ka kuskil veel täidetakse või vahetatakse?
Vasta

(23-07-2021, 09:22 AM)ahtos Kirjutas:  Kas vene suurt musta co2 ballooni ka kuskil veel täidetakse või vahetatakse?
ikka täidetakse. kui huvi siis privas saad nr

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta

Kuldsest börsist leiab kuulutuse.
On võimalik täita nö. kodusel meetodil ehk lasta hüdroskandis teha vastav voolik, kus ühendatakse kaks ballooni ning täis balloon keeratakse tagurpidi. 
Survega lükkab vedela co2 teisse ballooni.
Mul täideti niimoodi väike hapnikuballoon süsihappe gaasiga.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(23-07-2021, 22:02 PM)tõnn Kirjutas:  Kuldsest börsist leiab kuulutuse.
On võimalik täita nö. kodusel meetodil ehk lasta hüdroskandis teha vastav voolik, kus ühendatakse kaks ballooni ning täis balloon keeratakse tagurpidi. 
Survega lükkab vedela co2 teisse ballooni.
Mul täideti niimoodi väike hapnikuballoon süsihappe gaasiga.

Suletud süsteemis rõhk ühtlustub ja seejärel vedelik (CO2) voolab nagu vedelik ikka...
Vasta

airoki kaardi peal siis iga Mpg+Tg ja Tg ikooni juures saab täita vanu balloone?
miuke Kb kuulutus see eelviimases postis mainitud on?
Vasta

Airok ei täida vanu balloone, millel PII märk puudu. See Kuldse Börsi vend tegutseb lõuna osariikides ja kuigi sõidab ka mujale, siis ma ei leidnud erilist rahalist pointi + kes teab, kaua selle täitmisega veel läheb. Mul oli muidugi tegu vana AGA väikese ballooniga, mitte vene omaga. Ise ostsin Tallinnas Angroost 10L airoki co2 ballooni, oli vist 165 eur balloon + 21 eur gaas ja seal samas saab edaspidi ka vahetamas käia.
Vasta

Mina sain aru, et sellele lõunaeesti mehele annad oma ballooni ja tema annab teise vastu, ei tohiks kaua aega võtta.
Samas saab talle ka vanu balloone müüa, vist oli 15eur tükk.

https://www.kuldnebors.ee/search/tooriistad-masinad-ja-seadmed/metallitootlemismasinad-ja-seadmed/balloon/search.mec?pob_post_id=44094107&pob_action=show_post&pob_cat_id=10794&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_evt=onsearch&search_O_string=Co2

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(08-09-2021, 19:36 PM)tõnn Kirjutas:  Mina sain aru, et sellele lõunaeesti mehele annad oma ballooni ja tema annab teise vastu, ei tohiks kaua aega võtta.
Samas saab talle ka vanu balloone müüa, vist oli 15eur tükk.
Jah, mul ei olnud vene standard balloon vaid AGA läänekas - vist 20 kg äkki, millel PII puudu. Seda vahetusfondis tal polnud.
Vasta

Kust saab mõistliku hinnaga co2 ja argooni mixi? Koos pudeliga. Ise asun Pärnumaal, aga hea hinna puhul sobib ka kugemal. Kuldsest Börsist ei leia midagi head.....
Vasta

(08-09-2021, 19:36 PM)tõnn Kirjutas:  Mina sain aru, et sellele lõunaeesti mehele annad oma ballooni ja tema annab teise vastu, ei tohiks kaua aega võtta.
Samas saab talle ka vanu balloone müüa, vist oli 15eur tükk.

https://www.kuldnebors.ee/search/tooriistad-masinad-ja-seadmed/metallitootlemismasinad-ja-seadmed/balloon/search.mec?pob_post_id=44094107&pob_action=show_post&pob_cat_id=10794&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_evt=onsearch&search_O_string=Co2
11. veebruaril käisin külas Tabivere lähistel. Segu oli vist 75 tema (või identne) pudel ja 85 sisu. Kuigi kuulutus vana, täiesti toimiv värk ja ei pidavat niipea otsa saama. Oleks saanud Tallinnasse ka toimetatud, aga mul oli vaja igasugu kestadest lahti saada k.a. tundmatud ja väsinud ats ja hapnik ja tegin veidi muidu ka asja sinna poole. Aega kulus vast jah 10 min laadimiseks ja kinnitamiseks.
Vasta

Mulle võib pakkuda CO2, hapniku, Ar/co2 mix ja propaani baloone. Samuti on puudus hapniku ja teiste suurte baloonide kraesid paar tükki. 

Baloonid 5-10€ tükk olenevalt seisukorrast, Tartumaa, Kaimi.

Koormatõstmis ja kinnitus teema elavdamiseks üks pilt ka kuidas mitte bayraktare vedada...  Big Grin
   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Nonii. AGA saatis just uudiskirja, et nende hinnad tõusevad, jälle. Tagumine aeg nende rendiballoon tagasi anda ja kusagilt oma isiklik CO2 balloon osta, mida saaks siis vajadusel täita. 
Mis võimalused tänapäeval selleks on? Iidvanu jutte-soovitusi-müüjaid tuleb küll vanadest postitustest ja googlest välja, kuid kas värskemat infot on kellelgi, et kust saab ja mis maksab? Smile 8-20 liitrine täiesti piisav kodugaraaži.
Vasta

Üks tuttav ostis 10l CO2 ballooni Purevast mõnda aega tagasi, kui oli maksnud u. 160 raha koos gaasiga. Ilmselt midagi sellist https://tellimiskeskus.pureva.ee/Store/Details/G_65 . Pidi olema Airoki automaadis vahetatav. Vahetamisel saad sa muidugi oma uue ballooni asemele kasutatud ballooni, mille "kõlblik kuni" kuupäev võib olla märgatavalt varem, kui oli sinu väljaostetud uuel balloonil. Sama lugu ka tanklates kõiksugu grillgaasiga.
Uute balloonide müümine kliendile paistab olevat lihtsalt skeem, kuidas lasta kõik uued ja mahakantavad balloonid kliendil kinni maksta. Niipea, kui klient oma uue ballooni sulle vahetuspunkti tagastab, saad ju ühe väga vana ballooni maha kanda.
Keegi asjaga kursis olev inimene võiks lahti seletada, kuidas balloonil õigeid märke ja parim enne / kõlblik kuni aegu tuvastada.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Balloonil on valmistamise aeg kirjas.
Millal aeg lõppeb, pead uurima gaasi müüjalt.

   
Vasta

(09-04-2022, 12:57 PM)ronny25 Kirjutas:  Kust saab mõistliku hinnaga co2 ja argooni mixi? Koos pudeliga. Ise asun Pärnumaal

Airok ikka. Pärnus
Kanpoli juurest üle tee, seal Fixus ja selle kõrvalplatsil Airok.

Väga hea pood neil ja hea suhtumine. 

Endal ka neilt renditud balloon, ma ei tea mitmes aasta läheb. Kolmas vist.
Arve tuleb iga aasta automaatselt. Väike summa.
Julgen soovitada!

Mul muidugi seisab balloon enamus ajast niisama.
Pole korralikku aparaati. Vana nikatsi andsin ära.

Hetkel on suurem garaaž ja raha rohkem, tuleb uus aparaat ja läheb ka ehituseks. Siis läheb ka gaasi
Vasta

Alve on selle kaupluse nimi. Sealt ostsingi. Välja osta saab 10 ja 40 kilost. 10 oli peaaegu 200€ ja 40 oli 230€. Võtsin suure, kulub vähe ja rendil ei näe mõtet.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne