Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid

Kas lihtsam ei oleks endale balloon osta kui mingi mustalt täita lasta jne? Ajakulu, närvikulu ja muu jama. Eraisikule peaks 100 eurosest väiksest balloonist maa ja ilm olema. Suure ballooni eest peab tõesti 300 eur välja käima aga seda pigem vaja siis kui tegeletakse igapäevaselt keevitamisega.
Vasta

Ümber valades vist ikka 100% gaasi välja ei saa?
Lisaks töö 150bar survega vöib lõppeda korraliku pauguga.

Kas sellel asjal ka mõtet on, see jäägu iga ühe enda otsustada.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Mul üks CO2 balloon ära anda kui keegi soovib. Kunagine EM oma. Suur. Tühi. Asukoht Tallinn Männiku.

56474070
Vasta

(04-03-2023, 22:04 PM)tõnn Kirjutas:  Ümber valades vist ikka 100% gaasi välja ei saa?
Lisaks töö 150bar survega vöib lõppeda korraliku pauguga.

Kas sellel asjal ka mõtet on, see jäägu iga ühe enda otsustada.
Ballooni jääb sisse süsihappegaasil olenevalt keskkonna temperatuurist umbes 30 bar survet ja seda kätte ei saa.
Süsihappegaas on balloonis vedelal kujul ja vedelik aurustub täielikult ning kondenseerub teise ballooni.
Süsihappegaasi rõhk toatemperatuuril on 30 bar piires ja 150bar jaoks peaks sisetunde järgi ballooni kuumutama üsna kõvasti.
Balloonil on kaitseklapp mille avanemisrõhku peast ei ütle aga ilmselt oli süsihappegaasil alla 150 bar.

Kas on mõtet?
See on igaühe isiklik otsus.
Mina leidsin sellele mõtte niimoodi, et balloon on olemas ja sellega lisakulu ei kaasne.
Ühendusvoolik on ka tehtud ja püsikulusid pole.
Päevaks ballooni võtta on praktiliselt gaasi hind ja on ühekordne kulu.
Aastas läheb umbes üks balloon ja seepärast tundub selle eest küsitav rent ebamõistlikult suur.
Vasta

Jep, ma ajasin ise sassi, 150bar on argooni rõhk.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

ei ole - Ar rõhk on midagi 220 kanti ja sellepärast kõik 'universaalsed' reduktorid ei sobigi
Vasta

(04-03-2023, 20:11 PM)hillar2 Kirjutas:  Kas lihtsam ei oleks endale balloon osta kui mingi mustalt täita lasta jne? Ajakulu, närvikulu ja muu jama. Eraisikule peaks 100 eurosest väiksest balloonist maa ja ilm olema. Suure ballooni eest peab tõesti 300 eur välja käima aga seda pigem vaja siis kui tegeletakse igapäevaselt keevitamisega.
Iga kell on LIHTSAM lasta täis balloon kohale tuua ja ainult pealt vaadata kuidas mehed tegutsevad. Aga kui ei ole seda sulli sealt seina seest niipalju võtta, et seda lusti endale lubada saaks ja seal mütsi all ei ole ka neid otseteid mis aitaks seda sinna seina sisse vajalikul määral laadida siis jääbki üle järgmine nn. LIHTSAM mis on rendita omaballooni täitmine. Sest vastasel juhul ei ole midagi sealt balloonist välja tulemas.
Vasta

Seda rentimise teemat enam ei ole, võid sirge seljaga poodi minna ja ballooni omale osta.
Ma siin veel algusaastates oma talumajandusega ja paar korda on vaja olnud korralikult kuumaks ajada polti/mutrit et lahti jõuaks keerata. Olengi kahevahel et kas võtta gaasikuumuti või induktsioonkuumuti. Gaas tuleb soodsam ja elektrit alati igal pool ei ole kus vaja remonti teha. Samas induktsiooniga algajal kindalsti lihtsam?
Vasta

(21-05-2022, 08:21 AM)mlsluik Kirjutas:  
(22-04-2022, 11:23 AM)wax Kirjutas:  Nonii. AGA saatis just uudiskirja, et nende hinnad tõusevad, jälle. Tagumine aeg nende rendiballoon tagasi anda ja kusagilt oma isiklik CO2 balloon osta, mida saaks siis vajadusel täita. 
Mis võimalused tänapäeval selleks on? Iidvanu jutte-soovitusi-müüjaid tuleb küll vanadest postitustest ja googlest välja, kuid kas värskemat infot on kellelgi, et kust saab ja mis maksab? Smile 8-20 liitrine täiesti piisav kodugaraaži.


Suuri vanemaid baloone saab Tartukandis täita, propaan 55, hapnik 40, co oli vist 60 ja arg/co mix 85€

Samuti võib endiselt seda taarat pakkuda.


Jäi silma:
https://www.osta.ee/tuhjad-atsetuleeniba...55991.html

https://www.osta.ee/segugaasi-balloon-tu...92662.html
Vasta

(05-03-2023, 20:00 PM)hillar2 Kirjutas:  Seda rentimise teemat enam ei ole, võid sirge seljaga poodi minna ja ballooni omale osta.
Ma siin veel algusaastates oma talumajandusega ja paar korda on vaja olnud korralikult kuumaks ajada polti/mutrit et lahti jõuaks keerata. Olengi kahevahel et kas võtta gaasikuumuti või induktsioonkuumuti. Gaas tuleb soodsam ja elektrit alati igal pool ei ole kus vaja remonti teha. Samas induktsiooniga algajal kindalsti lihtsam?
Täiesti nõus, et ballooni saab osta ka.
Mulle see "Situb hinge" et ma olen selle ballooni juba korra ostnud ja miks nüüd peab veel korra ostma kui asi on täiesti töökorras ja kontrollimise aeg alles 2025 aasta.
Kes ütleb, et seda "Ostmise kohustust" ei teki kui võetakse kasutusele järgmine märk ja eelmine enam ei sobi...

Niisama kuumutamiseks ja majapidamisse ma kindlasti soovitaks ikka gaasipitsi.
Isegi kui lahti ei tule vajutad korra päästikut ja seda mutrit pole enam. Smile
Sellised induktsiooniga metalli soojendavad asjad mis midagi teevad ka on kallid, tahavad jahutusvett ja erinevaid induktoreid.
Liigub muidugi ka soodsamaid peetud isendeid ja käisin eelmine kuu vaatamas 10Kw Scalvinit millest küsiti kõigest 500 raha.
Muidu oli pull aparaat, elektroonikat polnud, ainult trafod, reguleeritavad resonaatorid ja suur võimenduslamp mis oli ämbri suurune.
Kui aga see lamp läbi peaks minema siis uut küll enam ei saa...
Vasta

No selles pole tarvis kahelda, et mingi kriitilise massi praeguste balloonide väljaostu korral tekib "vältimatu vajadus" nende elukaar lõppenuks lugeda. Raha tuleb inimestelt kõik välja koinida. Rolleyes

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

40L 150bar Airoki balloone saab endiselt vahetada. See niiöelda vene ballooni alternatiiv, mida üleminekuajal väljaostuks pakuti. Sama keermega kui vene balloon. Aga erinev kui 10L, 20L ja 50L 200bar keere.

Neid saab ka endiselt välja osta. Samamoodi saab 10L 200bar ballooni välja osta. Hobikorras ilmselt üsna mõistlik variant. 190 eur kui ma ei eksi. 40L/150bar oli nõks kallim välja osta.

Edit. See oli siis vastus Honkomees postitusele, mis siit vahepeal ära on kadunud.
Vasta

(07-03-2023, 14:52 PM)olli Kirjutas:  40L 150bar Airoki balloone saab endiselt vahetada. See niiöelda vene ballooni alternatiiv, mida üleminekuajal väljaostuks pakuti. Sama keermega kui vene balloon. Aga erinev kui 10L, 20L ja 50L 200bar keere.

Neid saab ka endiselt välja osta. Samamoodi saab 10L 200bar ballooni välja osta. Hobikorras ilmselt üsna mõistlik variant. 190 eur kui ma ei eksi. 40L/150bar oli nõks kallim välja osta.

Edit. See oli siis vastus Honkomees postitusele, mis siit vahepeal ära on kadunud.
Ongi nii või?! Siis kui nö vene balloonidelt tuli üle minna sai uuritud ja siis oli ainuke väljaostu variant need Airoki "ilma piita" balloonid (vist 99€), mõne aasta pärast nägi seadus ette ilma piita balloonide keelu ja nii olemegi rentinud kõik need aastad.
Iga kord kui rendiarve tuleb siis kihvatab küll, kuna meil ju kasutust leiab harva ... vahetamas käid ju ka kiiruga, pole kunagi aega olnud uurida, mis muutunud on.
Vasta

Ma selle Pii kohta ei tea, aga igatahes tegu selle sama ballooniga jah, mida ülemineku korras suurusjärk 99 euroga pakuti. Täna on umbes seal 200 kanti või nõks peale väljaostu hind. Ise läheks pigem 10L ballooni teed kui täna peaks ostma, oleks majandamine hulka lihtsam võrreldes suurtega ning piisaks mulle umbes aastaks. 50L 200bar kestab ca 5a.
Vasta

Ma huvipärast lõin kokku, päris algusotsa arveid enam alles pole, aga pessimistlikult ekstrapoleerides võib südamerahuga öelda, et 20a jooksul on mul AGA/Linde balloonirendile kulunud alla 800€. Kogu selle aja jooksul pole pidanud süvenema ühessegi keermesse, pii-sse ega kontrolliprotseduuri, samuti pole gaasi ostmiseks kunagi pidanud kuhugi ekstra sõitma või Kuldsest Börsist kedagi taga ajama. Viimasel ajal on lausa nii hästi, et 24h punkt on garaažist 500m kaugusel. Realistlikult poleks kogu selle aja mingit jenkat harrastades, alguses välja ostes, siis mingi hetk uuesti välja ostes, eri reduktoreid soetades ja täitmiseks ringi sõites suurt midagi säästnud, hea kui nullis oleks.
Vasta

(07-03-2023, 19:01 PM)Jesper Kirjutas:  Ma huvipärast lõin kokku, päris algusotsa arveid enam alles pole, aga pessimistlikult ekstrapoleerides võib südamerahuga öelda, et 20a jooksul on mul AGA/Linde balloonirendile kulunud alla 800€. Kogu selle aja jooksul pole pidanud süvenema ühessegi keermesse, pii-sse ega kontrolliprotseduuri, samuti pole gaasi ostmiseks kunagi pidanud kuhugi ekstra sõitma või Kuldsest Börsist kedagi taga ajama. Viimasel ajal on lausa nii hästi, et 24h punkt on garaažist 500m kaugusel. Realistlikult poleks kogu selle aja mingit jenkat harrastades, alguses välja ostes, siis mingi hetk uuesti välja ostes, eri reduktoreid soetades ja täitmiseks ringi sõites suurt midagi säästnud, hea kui nullis oleks.
Sama siin, aint kõvasti odavam.
Kunagi kui võtsin oli kampaania 3 aastat tasuta. Enne lõppu käisin tankimas ka. Siis unustasin nad paariks aastaks kuni oli vaja jälle tankida.
Kohale minnes tädi avastas, et 2 aastat maksmatta, a oli jälle mingi kampaania ja raha ei võtnud. Siis jälle mõne aasta pärast enam kampaaniat pold ja pidin renti maksma (vist oli 60.-)  Tänaseks jälle vist 2-3 aastat möödas a gaasi veel on.
Poleks seda teemat siin olnud poleks üldse meeles, et mul mingi rendivärk seal garaazis seisab Toungue
Vasta

(08-03-2023, 15:56 PM)klemm Kirjutas:  
(07-03-2023, 19:01 PM)Jesper Kirjutas:  ... 20a jooksul on mul AGA/Linde balloonirendile kulunud alla 800€. ...
... pidin renti maksma (vist oli 60.-)  Tänaseks jälle vist 2-3 aastat möödas a gaasi veel on.
Poleks seda teemat siin olnud poleks üldse meeles, et mul mingi rendivärk seal garaazis seisab Toungue
Huvitav, mulle tuleb Lindelt iga kuu keevitusballooni rendiarve ca 29€ sõltuvalt päevade arvust, lisaks ka toidugaasi balloonide rendisumma ca 9€.
Vasta

(08-03-2023, 16:58 PM)honkomees Kirjutas:  
(08-03-2023, 15:56 PM)klemm Kirjutas:  
(07-03-2023, 19:01 PM)Jesper Kirjutas:  ... 20a jooksul on mul AGA/Linde balloonirendile kulunud alla 800€. ...
... pidin renti maksma (vist oli 60.-)  Tänaseks jälle vist 2-3 aastat möödas a gaasi veel on.
Poleks seda teemat siin olnud poleks üldse meeles, et mul mingi rendivärk seal garaazis seisab Toungue
Huvitav, mulle tuleb Lindelt iga kuu keevitusballooni rendiarve ca 29€ sõltuvalt päevade arvust, lisaks ka toidugaasi balloonide rendisumma ca 9€.
Sulle või asutusele?
Eraisiku ja jur. isiku teenuste hinnavahed ongi kohati kosmos. Peapõhjuseks ilmselt erinev SLA.

Riigiasutusel võib lisanduda eraettevõtjapoolne bürokraatia- ja pika maksetähtaja koefitsent ja hankepakkumiseks kulunud töötundide tasateenimine.

Ei ole detailselt võrrelnud, miks nt Telia ärikliendi ja erakliendi samade kiirustega internetipaketi hinnaerinevus oli 4x. Võtsin lihtsalt paketi eraisikuna ja puudub ka teoreetiline kohustus erisoodustusmaksu maksta automoto foorumis käimise porno vaatamise ja spotify kuulamise eest.
Vasta

(08-03-2023, 16:58 PM)honkomees Kirjutas:  
(08-03-2023, 15:56 PM)klemm Kirjutas:  
(07-03-2023, 19:01 PM)Jesper Kirjutas:  ... 20a jooksul on mul AGA/Linde balloonirendile kulunud alla 800€. ...
... pidin renti maksma (vist oli 60.-)  Tänaseks jälle vist 2-3 aastat möödas a gaasi veel on.
Poleks seda teemat siin olnud poleks üldse meeles, et mul mingi rendivärk seal garaazis seisab Toungue
Huvitav, mulle tuleb Lindelt iga kuu keevitusballooni rendiarve ca 29€ sõltuvalt päevade arvust, lisaks ka toidugaasi balloonide rendisumma ca 9€.
Võibolla mingi uus värk. 
Ei mäleta a mingi 30-40.-  oli aasta rent.
Arvet pole kunagi saanud, kui vahetamas käin siis räägivad palju miks ja kuidas Toungue
Käisin kohe mailboxis tuulamas. Ainus kiri mis olen saanud on 2021 ja teavitus hinnakirja muutumisest. Palju muutus sellest pole sõnagi.
Vasta

(08-03-2023, 17:13 PM)Telc Kirjutas:  
(08-03-2023, 16:58 PM)honkomees Kirjutas:  ...
Huvitav, mulle tuleb Lindelt iga kuu keevitusballooni rendiarve ca 29€ ...
Sulle või asutusele?
Eraisiku ja jur. isiku teenuste hinnavahed ongi kohati kosmos. Peapõhjuseks ilmselt erinev SLA.
...
Ikka arve muusejunnile, eraisikuna omal mul vaid see pisuke täidistraadiga keevitus.
Telia hinnad ... Ei tea praegu aga mõni aeg tagasi oli vähemalt telefonipakettide hinnad asutusele olematud, numbreid enam ei mäleta aga eraisiku kõne- ja netihindadest kümnetes kordades odavamad a la 60 senti vs 10€. Ikka suurte koguste pealt pakkumus.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne