Eimillestki midagi

Viimased kaks kuud olen käinud firmas tööl kus minu ameti kohustuste hulka
kuulub ei millestki midagi tegemine Big Grin
Vahest teen keevitus rakiseid,vahest keevtus robotile mingeid juppide hoidjaid
jne...
Väike seeriate puhul maksab selle rakise tegemine rohkem kui selle seeria
keevitamise eest saad,selleks peabki need ei millestki tegema...
   
   
   
   
   

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Oma tausta poolest sobid selle ameti peale ilmselt paremini kui rõhuv enamus uuel kodumaal end lukksepaks nimetavaid isikuid Big Grin
Keevitataval detailil on täitsa pohh, kas rakis on koordinaatpingist tulnud või vanarauahunnikust võetud enamvähem sobivatest juppidest tehtud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

või vastupidi: https://www.youtube.com/watch?v=82eEQVSpoqU
Vasta

Ühe väikse vidina keevitamiseks oli saksa enginöör välja möelnud
mingi meeletu kolaka mis maksis kunagi 11000DM millega töötamine
oli köike muud kui mugav...
Aretasin mingi nelja tunniga talle asendaja mis on mugav ei vaja suruöhku
ja tootlikus on 30% suurem.....
Vana kolakas...
   
Vanarauast tehtud riist
   
   

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Kuna sai soetatud uus keevitus tekkis vajadus ka keevituse käru järele. Tahtsin sellist tummist ja nii,et keevitus all ja keevituse peal veel riiul asjade panemiseks. Loomulikult peab mahutama/kandma ka suurt ballooni. Ja,et kindlasti oleks pöörlevad rattad ees mis oleks ka lukustatavd. 
Ühe sobiliku tummise leidsin,aga see maksis 460.-+km raha(koonerdamine on kokkuhoid ju,eksole). Ja see tundus natuke palju. ETRA-st siis rattad taha laagritel ja ette samuti laagritel pöörlevad ja lukustatavad. Maksid 80.- raha. Vanaraua hunnikust sai kougitud välja materjali ja umbes poole päevaga oli esimene versioon kärust valmis. Rõõm suur ja uus keevitus vahele. Kõik nagu sobis,aga krt. traadi vahetuse luuki ei saanud avada,sest olin esimese riiuli tugiposti sinna kenasti ette keevitanud. Samuti oli üks tagumine post täpselt keevituse on/off lüliti ees. Noh mis ikka. Rellakas abiks ja paar juppi vanarauda lisaks ning sündis versioon 2.
Pealt puudu veel plaat kuhu asju saab panna. Selle teen plekist ja keeran servad natuke üles,et asjad maha ei veereks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Omale tegin samasuguse (võiks isegi öelda, et oled salaja mõõte võtmas käinud  Smile)    Muidu kõik ok a tagumised rattad peaks ka pöörama, pidevalt vaja nõks küljepeale lükata ja siis nügi edasi/tagasi.
Vasta

Kaalusin seda ka,et taha pööratavad panna. Aga üks tuttav laitis selle idee maha. Tema omal tegi ja probleemiks sai stabiilsus. Või peaks siis tagumised rattad niipalju küljele tooma,et nii öelda külg ees lükates jääks kõhualla keeratud ratta tsenter käru küljejoonest nõks välja. Väikse ballooniga ei olnud tal probleemi,aga suurega oli jama.Eriti kui põrand pole maailma sile.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

.......aga ikkagi mis ksf. Imprezaga juhtunud on,et enam ei figureeri...või ma olen midagi kahe silma vahele jätnud?

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Sama siin .Huvitav pildisari Rotikast ( oli )  Sad
Vasta

(23-03-2019, 21:53 PM)hundu615 Kirjutas:  .......aga ikkagi mis ksf. Imprezaga juhtunud on,et enam ei figureeri...või ma olen midagi kahe silma vahele jätnud?

Pildistas pidevalt pagulaste romusid, ju kellelegi ei meeldinud  Rolleyes
Vasta

Sai tehtud üks grill vanast (eeldatavasti) kombaini veljest: https://youtu.be/k8t5SicaHl4
Vasta

(08-05-2019, 22:21 PM)donn Kirjutas:  Sai tehtud üks grill vanast (eeldatavasti) kombaini veljest...

Tuttav tehnoloogia aga 2 küsimust, kas sütele nendest pisikestest aukudest piisavalt õhku peale tuleb? Ma jätsin veljel poldiaugud alles ja keskava täitsin vanade pliidiraua rõngaste ja keskmise punniga, minu veljele istus nagu valatult, hea ka tuhka välja puistata, ei pea grilli ümber keerama. Pealmiseks restiks maru hõre, mul said 2 vana Terase suitsuahju resti risti pandult ja kinni punktitult, saab otse liha peal grillida ja jämedamaid vorste kah, auk ca 20x20 või 25x25 mm silma ja mälu järgi.
Vasta

(08-05-2019, 22:32 PM)honkomees Kirjutas:   kas sütele nendest pisikestest aukudest piisavalt õhku peale tuleb?

Siin on kaks erinevat koolkonda. Üks vajab pidevat läbipuhumist, teised teevad rahumeeli ilma kordagi tühjendamata suve ära. Ma laisa inimesena olen selle teise süsteemi pooldaja Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(08-05-2019, 23:06 PM)Marko Kirjutas:  
(08-05-2019, 22:32 PM)honkomees Kirjutas:   kas sütele nendest pisikestest aukudest piisavalt õhku peale tuleb?

Siin on kaks erinevat koolkonda. Üks vajab pidevat läbipuhumist, teised teevad rahumeeli ilma kordagi tühjendamata suve ära. Ma laisa inimesena olen selle teise süsteemi pooldaja Smile
Vanast gaasitrassi torust, ca 40cm diameetriga grill, lõigatud pooleks ja aluääres d:12mm augud, 4tk kummaski otsas. Tõdemus: auke sai palju. Lahtise kaanega, teeb tule puudega alla, umbes poole põlemise peale kui leek suur ja kuumus maksimumis, läheb kaas kinni ja ootad kuniks enamus puudest söeks põlenud. Lükkad söed laiali ja kärsata kuis jõuad...
Esiotsa lahtise kaanega kiirelt "karamelliseerid" ja pärast kinnise kaanega küpsetad läbi.


Vasta

Kuna kodus remont käsil sai keldri kõige sügavamast nurgast välja otsitud aastaid 12 tagasi sisuliselt vanarauast valmistatud abimees.
Mäletan, et tol ajal maksid need jubanid poes ca 6000 krooni, mis omakorda oli pool palka. Selle jubina tegemiskes kulus koos vanamehega alla päeva.
[Pilt: 1.jpg]
[Pilt: 2.jpg]
[Pilt: 3.jpg]

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Vanad põrandatalad said kasutust:
[Pilt: 0112229031c1708.jpg]
[Pilt: 0112229035d418d.jpg?1568960681]
[Pilt: 01122290377df3c.jpg]

Boonuseks on see, et see kannatab täitsa suurel mehel ka kiikumist. Big Grin
Rääkimata väikeseid mudilasi.   

Liumäed jms tulevad ka, kui motivatsioon tagasi tuleb.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

(20-09-2019, 09:34 AM)indrek1000 Kirjutas:  ...
Liumäed jms tulevad ka, kui motivatsioon tagasi tuleb.

Väga viis. Betoonvundamendil asi kestab inimpõlve rahulikult. Meil on poekaup ja 11 aastaga on mullapiirilt üks jalg läbi mädanenud. Nüüd on selgelt kuulda, kui kiigutakseWink

Meil jääb kohe täitsa elus plastliumägi kasutuseta, kuna 8-aastane enam ole sellest eriti huvitatud. Saadaval, kui on huvi.
Vasta

Betoonankrutele valamisega saab hea kyll.
Äsja valasin ka aiapostid kõik ca 1m sygavusele, eks pärast talve näha mis teevad.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne