Kuidas foorumisse pilte lisada
#21

www.upload.ee
Kopeeeid siia pisipildi aadressi, jääb selline kena väike vaadatav pilt kõigile, kui peale klõpsta, läheb pilt originaalsuurusesse, kasvõi 5mb. 
Vasta
#22

kas keegi kasutas veel picasawebi teenuseid peale minu ?
kuidas tegutsete nüüd ?
ehk google pani picasawebi kinni ja nüüd on kõik pildid google photos nimelises kohas
aga sealt ei oska mina küll välja võluda aadressi mida foorumid suudaks süüa ja pildina esitleda.

oskab keegi kosta abiks miskit
Vasta
#23

(09-08-2016, 22:16 PM)MeelisV Kirjutas:  kas keegi kasutas veel picasawebi teenuseid peale minu ?
kuidas tegutsete nüüd ?
ehk google pani picasawebi kinni ja nüüd on kõik pildid google photos nimelises kohas
aga sealt ei oska mina küll välja võluda aadressi mida foorumid suudaks süüa ja pildina esitleda.

oskab keegi kosta abiks miskit

Valid pildi, paremklikk pildid ja copy image address...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#24

no jah see parem klõps kopi peist otsi atribuudid on võimalus aga tundub et nn. mõeldud võimalust nagu varem oli ei olegi
aga eks näis - kui rahvas karjuma kukub et teenus pole enam hea äkki siis muudavad
või siis mitte
Vasta
#25

(09-08-2016, 23:15 PM)MeelisV Kirjutas:  eks näis - kui rahvas karjuma kukub et teenus pole enam hea äkki siis muudavad
või siis mitte

Tundub et pigem siiski mitte...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#26

Minu pildid kõik Fotoalbumis.Seal aga selline lugu,kui postitan mitu pisipilti siis sllisena ka nähakse,pildil klõpsamine ei suurenda.Kas ehk mingi minu viga.. Rolleyes
Vasta
#27

Hiljuti oli vaja virtuaalselt paar serverit käima panna ja seoses sellega tuli väikene mõte. Nimelt on andmete hoidmine pilves nii odavaks läinud (1TB, 5TB liiklusega maksab mõni sent alla 10 eurot kuus), et prooviks foorumile teha juurde oma pildipanga. Võimalusega otse postituse ja oma kasutajakonto juurest piiramatult pilte lisada. Teenus käiks alati koos foorumiga ja oleks foorumi lahutamatu osa. Olen isegi jätnud mõned huvitavad teemad postitamata, kuna pole välja mõelnud kuhu ma pilte panen.

Selle teenuse kiire käima panek tuleks siiski oma jõududega ära teha ja see võib saada väikeseks takistuseks. Enda ajaline ressurss on hetkel suhteliselt piiratud ja selle pärast on ka foorumi tehniline arendamine natukene soiku jäänud. Seega väike üleskutse mõne vastava oskusega ksf!, kui siin midagi asjaliku vahepeal lugeda-kirjutada pole, aita paar rida koodi kirja panna ja teeme ära! Au ja kuulsus garanteeritud.
Vasta
#28

1. Kuidas see siin lehel hakkaks välja nägema? 2. Et pildi panemiseks või nägemiseks peab mingi pilve liikmeks end registreerima? 3. Kuidas tsiteerimisel asi välja näeb? Saan aru, et nutisajand jne.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#29

(26-10-2016, 16:58 PM)aavu Kirjutas:  1. Kuidas see siin lehel hakkaks välja nägema? 2. Et pildi panemiseks või nägemiseks peab mingi pilve liikmeks end registreerima? 3. Kuidas tsiteerimisel asi välja näeb? Saan aru, et nutisajand jne.

1. Nähtavalt ei muutuks midagi. See praegune attachmendi lisamine kaob sellisel kujul ära ja asendub väljanägemiselt sarnase kohaga, ehk suur nupp, "Vali pildid". Korraga ja ühe klikiga saab laadida niipalju pilte üles kui süda lustib.
2. Pilv on lihtsalt salvestustehnoloogia, füüsiliselt asuvad pildid foorumi serverist eraldi, aga nende majandamine käib läbi foorumi ja su enda kasutajaprofiili.
3. punkt 1

Hetkel on postkast veel abipakkumistest tühi Smile
Vasta
#30

(27-10-2016, 14:42 PM)svenson Kirjutas:  Hetkel on postkast veel abipakkumistest tühi Smile

Pakuks hea meelega abi aga sel alal loll kui lauajalg...  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#31

(26-10-2016, 13:45 PM)svenson Kirjutas:  ... Seega väike üleskutse mõne vastava oskusega ksf!, kui siin midagi asjaliku vahepeal lugeda-kirjutada pole, aita paar rida koodi kirja panna ja teeme ära! ...
Kas see käiks php-s? Selles ma ei ole ise iial kirjutanud ega kujuta ette, kui palju juhendamist vajaksin.
Vasta
#32

Mul üks kandidaadi kandidaat oleks, juhul kui ta jutule võtab. Mingi kursuse või lõputööna seal ITi vallas? Kui talle sobib. Püüan nädalavahetusel rääkida kui pärnumaile tuleb. Ise olen kah lihtsate asjadega hädas, lükatiaegne nagu paljud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#33

Olen ise väga suur Google Photos fänn. Mu meelest on see täielik revolutsioon isiklikus pildimajandamises ja just see, mis mul varem täielikust õnnest puudu oli. Big Grin

Mõned võtmeelemendid selle asja juures:
1) Kõik mu pildid jõuavad sinna keskkonda automaatselt ning mahupiiranguid pole (kui seadetest on valitud "High quality", aga mitte "Original size"). Kui telefoni vahetada või ära kaotada, ei ole mingit küsimust, kuidas pildid uude telefoni saada. Kõik mu pildid (ja videod) on alati üle kõigi seadmete saadaval ja nähtaval. Telefoni sisemälu suurus ei oma enam mitte mingit tähtsust. Telefonis on selleks Google Photos nimeline äpp ning arvutis samanimeline programm, mis automaatselt Piltide kausta lisatud fotosid pilve peale üles laadib (nendele siis kes endiselt vanaviisi digifotokaid kasutavad ja sealt pilte arvutisse võtavad).
2) Soovi korral on võimalik see ära siduda Google Drive keskkonnaga, sel juhul, kui arvutis on olemas Google Drive rakendus, on kõik telefoniga tehtud pildid alati otsekohe ka arvuti kõvakettal olemas.
3) Vaikimisi on kõik pildid mõistagi privaatsed, aga neid on nii ükshaaval kui mitme kaupa võimalik ülilihtsasti jagada. Seda isegi otse telefonist. Piltide märgistamine ülilihtne ning "minialbumite" tegemine teistele "Get link" abil ainult paari kliki küsimus.
4) Otsing üle kõigi piltide, märksõna abil!!! Olen ise otsapidi IT inimene, aga see on mu jaoks ülim!! See on lihtsalt nii äge, et peab ise proovima. No näiteks, panen oma isikliku Google Photos konto otsingusse "toyota" ja tulevadki pildid minu naise kunagisest yarisest. Aga kirjutan "mazda" ja tulevad pildid minu endisest Mazda 3-st. Täielik ulme. Lisaks toimib otsing väga hästi kohanimede järgi (eriti kui  piltidel on geo-tag/asukoht sisse lülitatud) ning ja inglisekeelsete tavaliste sõnade järgi. Näiteks "dog", "snow", "beach", "girls"... noh mis iganes pähe tuleb või parasjagu vaja leida.
5) Albumite tegemine. Noh, see on esmapildil ehk mitte nii revolutsiooniline.. aga tegelikult on siin omad nüansid. Esiteks, kuna kõik mu pildid on juba nagunii Google Photos keskkonnas, siis ei ole eraldi üleslaadimist selleks et albumeid teha. Mul on iga projekti kohta üks album ja võibolla nii kord kuus siis vaatan kõik oma uued pildid läbi ja lisan siis konkreetse projektidega seotud pildid vastavatesse albumitesse juurde. Hiljem on ülimõnus, kui tahta mingit oma konkreetset masinat kellelegi pildi pealt näidata või ise meelde tuletada mis kuupäeval mida tehtud sai vms. Kõik konkreetse projekti pildid mõnusasti ühes kohas. Albumit saab ka jagada. Näiteks on mul osade projektide albumid lingiga juurdepääsetavaks tehtud, ega ka teised saaksid näha, kaugele jõudnud olen. Soovi korral saavad siis teised ka albumiga liituda ja sinna ise pilte lisada. Näiktes ühine reisialbum naisega? Miks mitte!

Selleks, et Google Photos enda jaoks hästi toimiks, soovitaksin kõigepealt teha paar seadistust. 


Telefonis: 
Google Photos -> Settings -> Back up & sync -> Upload size -> High quality
Nagu öeldud, sel juhul on kõik üles laetud pildid mahupiiranguta. Kvaliteedi pärast ei maksa eriti muretseda, jäävad väga head. Eks kes tõsisema peegelkaameraga pilte teeb, peab nagunii leidma muu lahenduse RAW tüüpi piltide varundamiseks.

Google Photos -> Settings -> Back up & sync -> When to back up -> While charging only
Kui see linnuke ära märkida, siis hakatakse pilte üles laadima ainult siis kui telefon laeb. Vastasel juhul hakatakse kohe pärast pildi tegemist. Mulle on see väga kasulikuks osutunud. Näiteks tihti teen pilti kusagil metsas või maal kus levi pole kõige parem. No tõesti ei tahaks et ta seal metsas olles isegi vaevalist võrku koormama hakkaks. Õhtul kodus kui juhe järele läheb on ka wifi olemas.

Telefonis või arvutis:
Google Photos -> Settings -> Location -> Remove geo-location in items shared by link
Jällegi, väga kasulik mu arvates. Kui jagad avalikult oma pilte, siis teistel pole võimalik järele uurida täpset asukohta, kus see pilt tehtud on. Enda jaoks jääb info alles.

Nüüd siis sellest kuidas neid pilte foorumisse saada. Eeltingimuseks on see, et pildid on juba oma tee Google Photos keskkonda leidnud. Kas siis telefonis või arvutist vastava äpi kaudu. Ja juhend on siis arvutist teges. Ise kasutan Chrome veebilehitsejat, seal võib väikseid erinevusi olla teiste brauseritega.

1) Mõistagi tuleb minna https://photos.google.com/ keskkonda ja vastavad pildid ära märkida. Selleks tekib hiire kursori all oleva pildi vasakule üles nurka linnuke. Kui üks pilt on märgitud, siis järgmisel ei pea enam üleval nurgas olevat linnukest sihtima.

   

2) Üles äärde tekib sinine riba, kus on selline "Share" nupp.

   

3) Sealt valida "Get link"

   

4)  Alati võib muidugi selle lingi otse foorumisse copy-pasteda, aga mulle meeldib, kui pildid on otse postituses näha, mitte lingi taha peidetud. Selleks tuleks lingi peal teha parem klikk ja avada see Incognito aknas. See on vajalik selleks, et avada äsja tehtud album anonüümselt, nii et ta poleks Su kasutajakontoga seotud. Siis on kindel, et pilte näevad ka teised foorumi külastajad, mitte ainult Sa ise.

   

5) Nüüdseks peaks olema siis avanenud uus Incognito aken, kus on näha kõik 1. punktis ära märgistatud fotod. Sealt tuleb siis ükshaaval neid pilte foorumi postitusse lisama hakata. Selleks tuleb pilt avada, teha pildi peal parem klikk ja "Copy image address". 

   

6) Nüüd foorumi postituse juurde. Sisestad pildi urli ja laiuse, selleks et pilt foorumi tekstis liiga suur ei oleks.

   

7) Seejärel märgid hiirega foto ära ning valid ülevalt riga pealt "Sisesta link"

   

8) Kleebid URL väljale jällegi sama pildi aadressi, mis saadud punktis 5.

   

9) Ja peakski pilt olemas olema. Soovitatav on kasutada ka foorumi eelvaate võimalust, veendumaks, et pildi peal vajutamine tõesti suurema pildi avab.

[Pilt: IujPGOekJV3V7hsobMQEW12wegGzgi9GPU4PmbRT...00-h900-no]

No vot. Selline väike promo/juhend siis. Big Grin
Foorumi päris oma pildipanka see kindlasti ei asenda, aga seniks äkki kellelegi abiks ikka.
Vasta
#34

Tänan ise ja ka teiste eest lihtsalt ja näitlikult  lahtiseletatud toimingust, sest kõk auto-motio remontijad ei ole itimehed ja patsiga  Big Grin.(andestage, kui "pats" kedagi solvab)  Tänu sellistele  eesti keelse tekstiga ja sisukatele postitustele hakkab sõna "foorum" oma algset mõtet uuesti omandama.

  Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#35

Kas niimoodi lisatud pilt on teistele kenasti nähtav?


[Pilt: vLGK6oo_mEmJH1abhWB1mFm28F4rLwsZFHvFsaBI...87-h658-no]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#36

On olemas! Cool
Vasta
#37

Mulle ka paistab.
Kuidas pildi panid? Selle postituse tööriistaribal oleva "Sisesta pilt" nupu abil?
Vasta
#38

(23-08-2017, 18:56 PM)tcumen Kirjutas:  Mulle ka paistab.
Kuidas pildi panid? Selle postituse tööriistaribal oleva "Sisesta pilt" nupu abil?

Jah. Vanasti kasutasin picasa albumeid, mingi aeg seal miskit susiti ära ja ei saanud nii lihtsalt enam image aadressi võtta. Nüüd mõtlesin uuesti seda kasutama hakata, täpsemalt siis vist juba google photos vms nime alt...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#39

(23-08-2017, 18:23 PM)mlsluik Kirjutas:  Kas niimoodi lisatud pilt on teistele kenasti nähtav?


[Pilt: vLGK6oo_mEmJH1abhWB1mFm28F4rLwsZFHvFsaBI...87-h658-no]

OT, aga kas need lambajalad kuuluvad miskisele V-mootorile.?

Üks asjakohane küsimus ka. Kas sedasi on ka võimalik pilte lisada, et peale klikates suurendab? Manusena lisades see töötab. Aga eraldiseisvalt vist mitte? Enam-vähem sama põhimõttega, mis on mersufoorumis. Et lehekülg ise timmib suuruse maha ja peale klikates teeb originaalsuuruses lahti.

Almost Again
Vasta
#40

(23-08-2017, 21:21 PM)Necro Kirjutas:  OT, aga kas need lambajalad kuuluvad miskisele V-mootorile.?

V mootorile kuuluvad need tõesti... selles kuhjas jagub neid päris mitmele ja jääb veel kimbutäis ülegi...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne