Garaaz. Kes meist ei unistaks ...
#21

Kaheldamatult on tõstuk oluliselt parem kui kraav. Aga mu mõttejupike käis selle kohta, et uusehituse puhul poleks olulist vahet kas kaevata auk keskelt terake sügavam või mitte ja torustikku lisada mõni meeter torusi rohkem või vähem. Ehitusmaksumust see vaevalt hirmus palju kõigutab. Samas kui enesele ja \"igaveseks\" ehitada, siis liig kõrge põhjavee puhul on seinte ümber drenaaz nagunii soovitatav, et liigniiskust ei tekiks aga see juba OT teine jutt. Aga kui juba kümne tuhhi eest tõstuki saab, siis võiks ju sellegi installeerida, vingem see asi tuleks.

Terv. Ivar
Ps. \"Ideaalgaraazi\" projekteerijatele: kanali otsa võiks installeerida peidupaiga-õlut ja snäksi täis külmakapi, millest naine ega naabrimees midagi ei tea!!! :eurekaBig Grin

loll on loll olla.
Vasta
#22

Unistada ju võib:keersilm kuid kui palju uue garaazi ehitamine maksma läheb?:??? Ma mõtlen sellist keskmist kahe auto jaoks ja töötoaga.
Vasta
#23

Kanali saaksin küll lihtsa vaevaga teha, maja on täiskeldriga ja drenaaz selle ümber ning jookseb kraavi. Aga esialgu ei hakka kanalit tegema, kuna ei näe selle järgi otsest vajadust, et iga nädal auto all käia.
Muide idee: Kellel kavas teha kanal ning selle põhja ümber dranaaz. Soovitaks panna kanali põhja äravoolu trapp, siis on hea garaazis autot ja ka põrandat pesta. See eeldab et põrand oleks ka natuke kanali augu poole kaldu ning keskkonnakaitse seisukohalt peab ka õlipüüdur äravoolul vahel olema.

Vasta
#24

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: allah
Unistada ju võib:keersilm kuid kui palju uue garaazi ehitamine maksma läheb?:??? Ma mõtlen sellist keskmist kahe auto jaoks ja töötoaga.

Minu vähene elukogemus on näidanud et, kõikide projektide lõpp maksumuse ja ajakulu arvutamisel, olgu see hobiauto või ehitus, ei ole mõtet. Sellega tekitad endale ainult mustamasendust, lihtsam on asjaga lihtsalt pihta hakkata. Pärast on näha palju aega ja raha läks. Wink

Kui nüüd tõsisemalt numbritest rääkida, arvan et, umbes 3000 kr/m2 -le ikka kulub. See on tehtud sellise arvestusega et, kaugemas tulevikus saab ärklikorruse vajadusel ka välja ehitada.
Vasta
#25

Teatavasti pole projekti vaja kuni 60 ruuduse hoone püstitamiseks,mis kuulub väikeehitiste kategooriasse küll, aga ehitusluba kohalikult omavalitsuselt.Endal siin plaan tulevikus tegema hakata kõrvalhoone,kus oleks ruumi 2-le autole ja et ka saun sinna katuse alla mahuks.Põrandaks tuleb min.100mm märglihvitud betoon 200x200 silmaga võrk,mille all on nn.sinine polüstürool,seinad plaanin laduda vähemalt 200mm fibost,lagi tuleb puitkarkass gyprokiga kaetult.Küttevärgist pooldan ise Bullerjantüüpi ahju, kuna soojeneb kõige kiiremini,ning õige see eelnev jutt oli,et ruum ei pea koguaeg soe olema,kui ma selles ruumis igapäev 8 tundi ei viibi.

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#26

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: masinist
Teatavasti pole projekti vaja kuni 60 ruuduse hoone püstitamiseks,mis kuulub väikeehitiste kategooriasse küll, aga ehitusluba kohalikult omavalitsuselt.Endal siin plaan tulevikus tegema hakata kõrvalhoone,kus oleks ruumi 2-le autole ja et ka saun sinna katuse alla mahuks.Põrandaks tuleb min.100mm märglihvitud betoon 200x200 silmaga võrk,mille all on nn.sinine polüstürool,seinad plaanin laduda vähemalt 200mm fibost,lagi tuleb puitkarkass gyprokiga kaetult.Küttevärgist pooldan ise Bullerjantüüpi ahju, kuna soojeneb kõige kiiremini,ning õige see eelnev jutt oli,et ruum ei pea koguaeg soe olema,kui ma selles ruumis igapäev 8 tundi ei viibi.

Ega jah, kaheksast tunnist piisa millekski:lol:lol
Mitmed kodanikud on siin topicus üritanud väita, et garaaz on nigu suvilagi kus iga päev ei elata. Skeptik nagu olen, tahaks eriti siinse foorumi huvilistelt küsida: \"Kus te armsad inimesed siis ELATE?\" Toas käiakse ju magamas!Big Grin

loll on loll olla.
Vasta
#27

lisan nats juurde enda garaazi ehutusele: lagi tuleb paneelidest , mida tuleb umbes 6 tk, ja põrandale tulevad põranda plaadid, ja kamina soojust saab juhtida veena torudest ka mujale majja, ja basseini vee soojendamiseks, ja põranda kütte süsteemi tuleb tosooli ja vee lahus nii et külmumise ohtu pole, ja see hakkab liikuma elektrilise pumba abil, vee ära juhtimiseks on juba pool drenaazist tehtud ja põhjaveega probleeme ei tohiks tulla, siis tuleb üks väike abiruum u. 15m2, kus saab hoida autode varuosi, ja korraga oleks sees neli projekti, mitte korraga tegemisel vaid oma järge ootamas.
Vasta
#28

Metsast tagasi ja saab jälle seletadaWink
Näha on, et erinevaid ja võimsaid garaaþi lahendusi on tulnud kõvasti.
Mis juttu lugedes lisada oleks.
* ümber hoone drenaaþ - loomulikult kui pinnaseveest vundament madalamal. Samuti ei piisa väliseks kihiks jätta vahtpolüstürooli, vaid peaks ikka olema hüdroisolatsioon (nt. Tefond).
* trapp garaaþis - kui soov saada ametliku kasutusluba vajalik õlipüüdur.
* välisseina soojustada villaga - tuleb lisada ka tuuletõkkeplaat, ning välisvoodri ja tuuletõkkeplaadile jätta ka õhuvahe.
* Teatavasti pole projekti vaja kuni 60 ruuduse hoone püstitamiseksText - julgen vastu vaielda. Kui soovid, et asi oleks ametlik on vaja kooskõlastada iga juurdeehitus hoonele või eraldi seisav hoone mis asub sinu krundil.
Hetkel vist kehtib selline seadus kui rajad varjualuse kuni 12 m2 (külgedest avatud), siis pole projekti vaja.
SRY kui midagi viltu panin

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta
#29

North, sellist seadust praegu pole. homseks uurin täpselt järgi, mul uus ehitusseadus kodus.
Vasta
#30

§ 15. Väikeehitis ja ajutine ehitis



(1) Väikeehitis on kuni 60 m2 ehitusaluse pindalaga ja projekteeritud maapinnast kuni viiemeetrise kõrgusega ühel kinnistul asuv:
1) ehitis, millel ei ole avalikkusele suunatud funktsioone;
2) olemasolevate ehitiste teenindamiseks vajalik rajatis, mis ühendatakse võrguettevõtjale elektrituruseaduse tähenduses kuuluva elektriliini või sellega liituva ehitisega või vee-ettevõtjale ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seaduse (RT I 1999, 25, 363; 2000, 39, 238; 102, 670; 2001, 102, 668; 2002, 41, 251) tähenduses kuuluva liitumispunktiga ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seaduse tähenduses või telekommunikatsiooniteenuse osutajale telekommunikatsiooniseaduse (RT I 2000, 18, 116; 78, 495; 2001, 23, 125; 53, 310) tähenduses kuuluva liinirajatisega telekommunikatsiooniseaduse tähenduses.

(RK s 11.02.2003 jõust.01.07.2003 - RT I 2003, 25, 153)



(2) Väikeehitise ehitamiseks ei ole ehitusprojekt nõutav, välja arvatud juhul, kui käesoleva seaduse §-s 16 nimetatud kirjaliku nõusoleku andmisele eelneb ehitusprojekti esitamise nõue või taotletakse kasutusluba.



(3) Ajutine ehitis on piiratud ajavahemikuks, kuid mitte kauemaks kui viieks aastaks ehitatud ehitis. Ajutise ehitise ehitamise korral määrab kohalik omavalitsus ehitise kasutamise aja kirjalikus nõusolekus või ehitusloas ja kasutusloas.

Kas ma olen asjast valesti aru saanud?
Kogu seadus asub lingil.

http://lex.andmevara.ee/estlex/kehtivad/...p?id=48256

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#31

veidi jõuti must ette, aga sellele veel lisaks:

1) Kohaliku omavalitsuse kirjalik nõusolek on nõutav, kui ehitatakse väikeehitist, mille ehitusalune pindala on 20-60m2. seega alla 20m2 pole ehitusluba (seega ka projekti) vaja.

2) SAMAS ütleb par.22:
Ehitusluba on vaja, kui laiendatakse ehitusloale märgitud ehitist või selle osa.
seega on vist vahe, kas garaazh tuleb uus või laiendatakse vana.

3) kasutusluba pole vaja väikeehitistel, kui seal ei elata (par. 32).

4) väikeehitise projekt ei pea olema koostatud ega kontrollitud spetsialisti poolt (par. 8).
Vasta
#32

põhiline on see et garaazi ei ole mõttet ehitada puit karkassiga, sest see ei ole väga ilmastiku kindel ja kivist ehitades on hind kõrgema aga vastupidavus ja kestvus on ka suurem.
Vasta
#33

jällegi vaidlen vastu. päris nii ta ikka pole. 100 aasta möödudes tuleb vahe sisse jah.

ainuke probleem võib olla selles, et seina tuleb kuidagi julgestada, et läbi selle vargad lihtsalt sisse ei läheks.

ps hinnavahe on päris kõva puidul ja kivil/betoonil.


Tsitaat:Niimoodi kirjutas: matiz
põhiline on see et garaazi ei ole mõttet ehitada puit karkassiga, sest see ei ole väga ilmastiku kindel ja kivist ehitades on hind kõrgema aga vastupidavus ja kestvus on ka suurem.
Vasta
#34

Ma kasutan garaazina 110 aastat tagasi ehitatud aita. Muidugi garaazina on ta kasutuses viimased 20 aastat ja pole tal häda midagi peab veel paarkümmend aastat vastu kuni kunagi uue ehitab.
Vasta
#35

veidi mõtlemisainet----vene kahveltõstukeid liigub ja vedeleb veel küll.Mast maha ,alla korralik tugi põrandasse valada ja saadki korraliku garaazi tõstuki:keersilm Hüdrapumba käima panemine ei tohiks ju na suur probleem olla ja kui hüdraulikat ei usalda ,siis mehaaniline tõstesüsteem.Usun ,et hind tuleb tunduvalt alla 10000 kiloWink
Vasta
#36

Vat kes meist ei unistaks?:wow
http://www.dahlbackracing.se/omforetaget.asp

Mina unistaks u. sellisest Pisikesest töötoast.:yes

loll on loll olla.
Vasta
#37

mul on kodus suured garaazid kanalite,vintside,tööpinkide,sepikodade jne jne (isegi küte) ... garaazidesse mahux korralikult 6 autot + ilusasti ruumi kah... kuid ikkagi pole kuhu midagi panna kõik on kola täis ja ikkagi mahub garaazi aind 1 auto .... ruumi pole kunagi palju:rull
Vasta
#38

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: tamar99
mul on kodus suured garaazid kanalite,vintside,tööpinkide,sepikodade jne jne (isegi küte) ... garaazidesse mahux korralikult 6 autot + ilusasti ruumi kah... kuid ikkagi pole kuhu midagi panna kõik on kola täis ja ikkagi mahub garaazi aind 1 auto .... ruumi pole kunagi palju:rull

Kui vanalt Sa ehitama hakkasid?:o

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne