Kas ostaksid endale gaasiauto?

Vahelduseks võib tõdeda. et gaasi tegi veel väikese hüppe allapoole, kuni kilohinnani 1.379.
Vasta

(05-03-2023, 16:54 PM)MeelisV Kirjutas:  samuti on ennegi vaadatud hävinud autosid aga otsust kus põhimõtteliselt koheselt peale "pauku" ülevaatus ära võetakse
ja gaasiseadmete kontroll ära võetakse pole ka märganud
ikka olen vaadanud kus hävinenud auod on kehtiva TÜVga hingekirjas olnud.

OT, aga mul on LÕ kannatanuna selline kogemus:
LKF ajaloos masina kohta rida:
"Hüvitati sõiduki turuväärtus. Info esitati registrisse 06.04.2017."

...ning toonaselt MNT-lt tuli järgmisel päeval kiri (e-kiri loomulikult):
"Tere, ...
Sõiduki ... registreerimismärgiga ... tehnoülevaatuse kehtivus lõppes 06.04.2017."

Järeldasin toona, et riik on kenasti 21 sajandis: LK(F) väärtuse hüvitamise otsuse info liigub MNTAsse ja TÜV tühistatakse.
Nii LKF kui TA taustakontrolli jääb märk maha.
TA taustapäringus kajastub see rida tehnoülevaatuse andmetes kirjaga "liiklusõnnetus".

Point: hüvitamisotsus peaks põhjustama TÜV kehtivuse lõpu ja märgid jäävad nii kindlustusajalukku kui registripidajale maha.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Sarnane seis. Kindlustus pakkus kaks varianti:
- summa A ja auto jääb mulle (kanti kohe üle pärast kahjukäsitleja visiiti ja auto ülevaatamist.)
- summa B (>a) ja auto annan ära.

Märkus lõppenud ÜV kohta tuli siis kui olin auto viinud oma õuele, proovinud käivitada jne blablabla ja andsin seejärel kahjukäsitlejale teada, et soovin max komp ja autot ei taha alles jätta.
Vasta

Whoops. Päris õnnetu sell. 
https://www.facebook.com/reel/2095427716...WDuG2&fs=e
Vasta

(31-03-2023, 22:31 PM)olli Kirjutas:  Whoops. Päris õnnetu sell. 
https://www.facebook.com/reel/2095427716...WDuG2&fs=e
Näiteks Armeenias, kus ca. 90% sõidukitest sõidab gaasiga, kamandatakse kõik reisijad tankimise ajaks ohutusse kaugusse tankla krundi külje pealses servas, tankima läheb ainult autojuht omal riisikol. Siinse video esimesed 5 minutit kirjeldavad väga hästi selles osas Armeenia tavainimstest autojuhtide igapäevaelu kuskil vaeses küla tanklas, nii mõnigi gaasiseade tundub olevat vaat et kodukootud või siis vähemalt "ise hooldatav": Link

Aga pole omamoodi halba ilma heata, armeenlaste suur vaesus tingib selle, et nt Jerevanis olid  takso hinnad 2015. aastal 1.2 EUR kuni 4 km ja 1.4 EUR kuni 8 km. Seda olenemata reisijate arvust, ehk siis 4kesi reisides ei tasunud jala käimise peale üldse mõeldagi. Samas kohalike jaoks oli see hind väga kallis ja nemad sõitsid äärmiselt ülerahvastatud liinibussidega, kus pilet oli ca. 0.2 EUR.
Vasta

Niipalju, kui mina kõrvalt kuulsin, siis võiks tolle plahvatanud seati kohta ka ametlik info tulla, et mis siis juhtus.

Minu kuuldud info põhjal oli plahvatuse põhjuseks autoga läbiviidud isetegevus ja ratsionaliseerimine.
Vasta

Tere,

Kas kellelgi on kogemusi V põlvkonna gaasiseadme paigaldusega
otsesissepritse mootorile?
Seade ise tuleb kindlale automargile installeerituna otse valmistajatehasest,
lubatakse veel kuni 20% gaasi kokkuhoidu võrreldes IV põlvkonna gaasiseadmega, 
miinuskraadidega hakkab gaasiseade kohe tööle.
Seade eelmisest põlvkonnast kallim ning milline on pihustite töötemperatuur
plokikaanes?
Vasta

Mina olen aru saanud nii, et 5. põlvkonna gaasiseadme korral kulub gaasiga sõites endiselt 20% bensiini selleks, et otsepritse pihusteid jahutada. Ning sealt järgmine põlvkond on alles see, millega on võimalik tagada 100% töö gaasi pealt. Ehk siis gaas aurustatakse otse pihustis ning enam ei ole vaja bensiiniga pihusteid jahutada.
Vasta

(19-04-2023, 11:01 AM)Mahno Kirjutas:  Niipalju, kui mina kõrvalt kuulsin, siis võiks tolle plahvatanud seati kohta ka ametlik info tulla

Paar-kolm päeva tagasi kirjutas ajaleht, et auto oli varasemalt sattunud avariisse ja balloon sai kergelt viga. See jäeti vahetamata arusaamatul põhjusel.
Praegu olen kõikvõimalikud otsingusõnad googlisse toksinud erinevates kombinatsioonides, tulemuseks ümmargune null. Küllap süvariik asja kallal.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Seda mõtlesid 

https://digileht.ohtuleht.ee/1083593/sik...atanavatel
Vasta

Ma arvan, et see on ametlikum:

https://transpordiamet.ee/uudised/gaasis...akontrolli
Vasta

Kontrolli vajadusest.



https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/tr...rolli-aeg/
Vasta

Kas keegi siit on käinud CNG gaasiautoga kontrollis?
Väidetavalt kulub ühe paagi kontrolliks 1h ehk 54 eurot.

Mida seal tund aega kontrollitakse?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(03-06-2023, 14:24 PM)tõnn Kirjutas:  Kas keegi siit on käinud CNG gaasiautoga kontrollis?
Väidetavalt kulub ühe paagi kontrolliks 1h ehk 54 eurot.

Mida seal tund aega kontrollitakse?
Ajalehes on just tasuline artikkel ilmunud ja kõige olulisem on vast see osa, mille siia refereerin veidi sõnastust muutes: Olenevalt autost võib kontroll maksta 100 kuni 200 eurot. Kui kliendil on auto vanem kui 20 aastat, siis ei pruugi sellest kontrollist üldse läbi saada. Siis on variant paak eemaldada. Pärast seda väljastab töökoda vastavusakti, et süsteem on eemaldatud ja akti põhjal tehakse maanteeametis ümbervormistus bensiiniautoks. (Viide)
Vasta

https://rahatarkus.ohtuleht.ee/1086418/k...lammutusse

Siin on üks üsna kurblik jutt gaasiautodest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mina leidsin vahepeal sellist infot, et 20 aastat vana CNG paak kontrolli ei läbi, tuleb vahetada.
Kontrolli ei läbi ka roostes paak, mis ei ole veel 20 aastat vana.

Gaasiseadet kontrollitakse gaasilekke analüsaatoriga ja üle 200ppm ei tohi leke olla.

Kontrollitakse kohti kuhi pääseb ligi nii, et plastikuid ja muid osi ei eemaldata.

https://www.tehnoulevaatus.ee/gaasiseade-lpg-cng-lng/

Kontrollitakse ka visuaalselt torustikku ja gaasiseadet et poleks roostes.

1h paagi kohta eeldab vist väikest uinakut auto all.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(03-06-2023, 14:50 PM)tõnn Kirjutas:  Mina leidsin vahepeal sellist infot, et 20 aastat vana CNG paak kontrolli ei läbi, tuleb vahetada.
Kontrolli ei läbi ka roostes paak, mis ei ole veel 20 aastat vana.

Gaasiseadet kontrollitakse gaasilekke analüsaatoriga ja üle 200ppm ei tohi leke olla.

Kontrollitakse kohti kuhi pääseb ligi nii, et plastikuid ja muid osi ei eemaldata.

https://www.tehnoulevaatus.ee/gaasiseade-lpg-cng-lng/

Kontrollitakse ka visuaalselt torustikku ja gaasiseadet et poleks roostes.

1h paagi kohta eeldab vist väikest uinakut auto all.
Visuaalselt kontrollitakse tehnoülevaatuspunktis gaasilekkeid, torustikke ja ballooni igal aastal tehnoülevaatusel. Lisaks sellest aastast on kohustuslik gaasiballoonide seisukorra ülevaatus litsenseeritud gaasipaigaldusfirmas, kes eemaldab ka balloonide katted ning kontrollib kõikidel paakide rooste olemasolu (üle 20 aasta vanused balloonid?).
Vasta

Mul läks Tartus Gaznetis 3h ja ca 160€. Sinna hulka kuulus maanteeametis vormistamine, paakide eemaldus ja kontroll. /3 paaki,neist 2x komposiit ja 1 metall/
Lisaks eelnevalt esinduses ka ca 0,5h kontroll. Gaznet ei pidavat saama auto enda armatuuriteadet kustutada, vaja selleks tehase lehel registreerida vms.  Esinduse kontrollist muidugi ei piisanud maanteeameti teate kustutamiseks. Esindus selle kontrolliga teostas nuusutajakontrolli, armatuuri teate kustutamise jms. 
Nii, et kokku sai 2x erinevates kohtades kontrollis käidud.
Kahtlustan siinkohal, et loll saab igal pool peksa.
Samas olen lugenud, et konkureeriva VAG esinduse kontrollist piisab maanteeametile. Võta nüüd kinni.
Kontrolli pidi minema kõrini täis tangitud paakidega.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

Topauto hinnapakkumine oli Seat Leonile 120 eur, kontrollitakse nii paagid kui tehakse maanteeametiga asi korda kui võetakse armatuurist teade maha. Esimene välp 4 aastat, edasi tuleb operatsioon läbida üle aasta.

Väikeste läbisõitude korral tõenäoliselt on LPG või diisel parem valik.
Vasta

Täna hommikul oli Alexelas üks Jalkswagen Kati lõhki läinud.
Ise ei näinud pealt aga auto jäi enamvähem terveks ja sõitis bensiiniga minema.
Pikantseks muudab loo see, et oli eelmine nädal pannud uue paagi mis varuosana ostetud ja läks esimest korda tankima.
Ilmselt Hiina asjad siis...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne