Kas ostaksid endale gaasiauto?

Olen ostnud ainult spets LPG klapi-säästmis õli. Konkreetne on Alexela kirjadega, jaamades müüakse umbes 20 euri purk. See nõelaga reguleeritav vaakum dosaator tundub igavene nikats. Kui keerata täitsa kinni, siis ei tule midagi. Aga kui keerata kasvõi hästi väike nõks lahti, siis juba jookseb lahinal. Vahepealset asendit keeruline leida ja ära fikseerida. Eelmise dosaatoriga oli täpselt samamoodi. Ei teagi kas osta prooviks uus või minna üle elektrilisele dosaatorile. Mis mõistagi on iseenesest keerukam ja seega võib ju ka katki minna.
Vasta

Minu omal töötab küll.Mine osta Lev-ist uus.
Vasta

(28-11-2019, 18:24 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(28-11-2019, 13:34 PM)vootele Kirjutas:  Plaan soetada tehase CNG-ga VW, kas keegi omab kogemust?
Mootor on neil 1.4 tubokas vist ja plaan kindlasti automaadiga võtta.
Vaatan, mingi 8K eest saab päris kenasi isendeid, keegi mainis, et Rootsist toodud autot ei tasu osta, pidavat kiiremini korrodeeruma...

ole nende rootsist pärit masinatega ettevaatlik! nad kütavad nendega 100 tonni aastas.spido krutitakse hiljem paika
Tere. Rootsi ajalugu saab kontrollida. Ja ka seda kilometraazhi millega auto Rootsist arvelt maha võeti. Kui pelgad 1,4 VW mootorit siis osta 2,0 CNG mootoriga auto. Ainult ,et seda 2,0CNG mootorit paigaldati kuni 2012aasta Caddydele ja Touranitele. Ja pole ka kohanud,et sellele mootorile automaat kasti pakutakse. 2006 aasta Touran 2,0 mootoriga,võtab keskmiselt 5 eurot 100 km peale (50% linna ja 50% trassi) Päevas tuleb sõita ca 120km.

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta

Mnjah , kuu aega tagasi sai käidud uut autot otsimas. Jäi silma , et Dacia pakub ka LPG versioone -kodulehe järgi. Seejärel külastasin 2te Tallinna esindust . Tahtsin oma soovi konkreetseks ajada. Kohapeal aga selgus kuigi tootevalikus on siis pidid tarneraskused olema ja nad ei taha lepingut sõlmida kuna jumal teab millal auto reaalselt kätte saaks.Vähemalt aus vastus. Soovitati diisel variant osta kuna see ju kohe varnast võtta. 

Sakslased pressivad CNGd jällegi aga nende autode hind omajagu kõrgem. Mul ei tule niipalju kilomeetreid , et see ära tasuks. 

Vist ootan natukene ja kevadel jälle pommitan Daciat , vb on midagi muutunud.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

saad nt. Saksamaalt osta.hind 12,5 tonni.palju see transa ikka maksab
Vasta

Kevadel peaks Dacial tulema uued gaasimudelid, mis suudavad kombinatsioonis gaas+bensiin suutma läbida ühe tankimisega ca 1000 kilomeetrit.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(22-02-2020, 19:06 PM)Gravity Kirjutas:  Sakslased pressivad CNGd jällegi aga nende autode hind omajagu kõrgem. Mul ei tule niipalju kilomeetreid , et see ära tasuks. 

Oleneb millega ära tasumist võrrelda. Rolleyes

Skoda Octavia 1,5 TSI (bensiin) maksab hetke hinnakirja vaadates 19990 eur ja 1,5 CNG maksab 21900 eur. Ehk hinnavahe 1910 eur. Peaks ära tasuma kusagil 40 000 km läbisõidu juures juba.
Vasta

(22-02-2020, 19:06 PM)Gravity Kirjutas:  ... Vähemalt aus vastus. Soovitati diisel variant osta kuna see ju kohe varnast võtta. ...
Ma kunagi ka uurisin Dacia esindusest, seal ei soovitatud töökindluse poolest, pidi aparatuuriga mingid probleemid olema, vaatamata sellele, et tehasepaigaldus jne. Kas nüüdseks on asjad muutunud, ei tea.
Vasta

Duster Daica diisli saab 15K eest kätte koos eluks vajaliku varustusega - võtsin pakkumise. 7K eest saab osta piisavalt kütust et ma 5a julgelt saan kõik sõidud tehtud. Duster tsipa ruumikam kah kui Octavia.

Igasugused kahjurid nagu kaskokindlustus ja liising võtavad aluseks ikka hinna , et kas 15k või 21k . 

Bensiini ja LPG Dusterid(kui neid ainult reaalselt tellida ka saaks) on odavamad osta ka.

Minu sihtmärk on soodne osta/pidada auto punktist A - B .

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

No aga kui sa võimalikult odavalt tahad ja vähe sõitmist  ka on, milleks siis üldse diiselmootori  peale mõelda kui bensiinimootoriga odavam on?
Vasta

Lihtsalt ajaloolise tõe huvides - CNG hind tanklates on 1.938€/kg. Tunnen vastava auto omanikele kaasa, aga ühtlasi ka rõõmustan, et õnnestus enda oma õigel ajal maha äritseda.
Huvitav, mis hinnaga suured tarbijad oma rohe-cng hetkel kätte saavad? Sisend ei tohiks endisest suurt rohkem maksta, hinda nagu poleks põhjust tõsta olnud, turumajanduse teerull aga vaevalt siinkohal kellegile halastab.
Vasta

(04-11-2021, 10:15 AM)alfredo Kirjutas:  Lihtsalt ajaloolise tõe huvides - CNG hind tanklates on 1.938€/kg. Tunnen vastava auto omanikele kaasa, aga ühtlasi ka rõõmustan, et õnnestus enda oma õigel ajal maha äritseda.
Huvitav, mis hinnaga suured tarbijad oma rohe-cng hetkel kätte saavad? Sisend ei tohiks endisest suurt rohkem maksta, hinda nagu poleks põhjust tõsta olnud, turumajanduse teerull aga vaevalt siinkohal kellegile halastab.
Palju bensiini ja diisli kg hind praegu on? Siis saab võrrelda ehk täpsemalt. Tõus on muidugi hiljutisega võrreldes jõhker.

Do'nt panic
Vasta

(28-11-2019, 14:01 PM)Mahno Kirjutas:  Olemas 1,5TGI Seat leon


Kui küttekulu huvitab, siis:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

Kulule tuleb lisada ka mõningane kogus bensiini, mis tabelisse tekib kunagi, kui ma peaks seda tankima. Vähemalt 1,5 sõidab peale gaasi tankimist automaatselt 2km bensiini peal, et bensiinipihustid ei rikneks.

1,4TGI olen sõitnud Octavia ametiauto peal, aga tehnilisi detaile ei oska rääkida. Manuaal ei olnud mõnus, sest hea dünaamika eeldas pidevat käiguvahetust. Automaat on omal kohal - kui julged ennast kasutatud DSG kastiga siduda.

Veel on oluline vahe see, et 1,4 on täismõõdus bensupaak + 2 CNG ballooni, aga 1,5 on 3 CNG ballooni ja 9l bensupaagike.

ehk on viitsimist selles tabelis kulu valem ehk "i" tulp ka lõpuni tõmmata s.t. eur/100km
Vasta

Tervitus. Tõmbasin. Sisusse ei süvenenud, kas õigesti arvutab hetkel.

Lisaks - laisk nagu ma olen, sisestatud on nö "postil" olev hind. Kes kui palju alet saab, tuleb ise korrigeerida.

Diisli (renault fluence - megane sedaan, 1,5dci, 81kw) kohta on mul ka üks tabel:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing
Vasta

(04-11-2021, 13:14 PM)Mahno Kirjutas:  Tervitus. Tõmbasin. Sisusse ei süvenenud, kas õigesti arvutab hetkel.

Lisaks - laisk nagu ma olen, sisestatud on nö "postil" olev hind. Kes kui palju alet saab, tuleb ise korrigeerida.

Diisli (renault fluence - megane sedaan, 1,5dci, 61kw) kohta on mul ka üks tabel:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

Väga tore tabel. Torkab silma, et aastal 2015 oli Alexela kütusega söidetud kilu ja meeter oluliselt säästlikum. Või siristas alexela kanku rohkem kütet paaki kui mõõdik näitas. Või mis iganes see põhjus oli, aga kallim hind postil andis kokkuvõttes odavama kilumeetri.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

No kui kedagi huvitab, siis ma võin ju kõiki tabeleid jagada:

Peugeot partner, 1,9 diisel 51kw (ei oma enam)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

Volvo V70 1gen 103kw diisel chipitud, liikus väga lõbusalt (ei oma enam)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

Dacia logan, 1,6 bensiin, 1 gen (ei oma enam)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

Ja et kellelgi ei tekiks tunne, et tsikkel on mingi säästupill, siis suzuki bandit, 650 kuupi, rida4 bensukas (see hooaeg jäi vahele, ilmselt järgmine kevad hakkab täienema)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing
Tõsi - kuna ta pole kunagi pipardanud, pole kõikide nende aastate jooksul karpade reguleerimisega ka keegi tegelenud. Ainult hooldus (õlid, ketid, rehvid, filtrid)
Märkus 2 - sõidustiil on tsikliga ilmselt ka märksa dünaamilisem.
Vasta

Mõnel firma autol olen ka rehnutit pidanud ja pidanud ikka tõdema, et olenemata kes on sangas põletab sama auto alati sama hulga kütet. Jutt, et see oleneb sellest-teisest ja kolmandast... no oleneb, oleneb.. Vaadake eelmise postituse tsipitud Volvo kulunumbreid,  müstiline stabiilsus, läbi aastate keskmise küttekulu kõikumine pea olematu, vahemikus  6,3-6,5

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Mul enda autode kohta kõik kulud samuti tabelis ja võin kinnitada, et keskmine kulu sõltub ikka väga palju sellest KES, KUIDAS sõidab ja eriti palju KUS sõidab :-)
Mina vs mul naine on stabiilselt 1L sajale vahe. (ja mitte niipidi nagu te arvate Big Grin )
Paljas kütusekulude tabel ilma kõikide muude kuludeta (hooldused, kindlustused jms.) ei anna adekvaatset ülevaadet km maksumusest.
N: Mu mazda 6 - kütuse järgi kulu: 10,07 c€/km, koos hoolduste ja kindlustustega aga juba 16,19 c€/km ja koos ostuhinna amortisatsiooniga juba 27,23 c€/km (arvestus põhineb eeldusel, et jääkväärtus =0€)
Teemasse kah: gaasi hind on hakanud natuke langema, cng kasutajad saavad natuke iisimalt võtta.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

CNG oli eile 1,8 kg. Enne kui kasumiplaanid täidetud ei saa, pole posti otsas midagi soodsat näha.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Ma ei nimetaks maailmaturuhinda "kasumiplaani täitmiseks":
https://arileht.delfi.ee/artikkel/950376...kuuekordne

Mu sõber, kes juba pea 10a jagu oma ettevõtte autopargis CNG-masinaid peab, kommenteeris draama- ja konspiratsiooniteooriavabalt:
"Meil jaehind 2x, maailmaruru hind 4-5x kasv"

Tõdes aga, et ise kasutab nüüd CNG-kulguri asemel diislit.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: vanaain, 1 külali(st)ne