Kas ostaksid endale gaasiauto?

(05-09-2022, 22:01 PM)Mahno Kirjutas:  Jah, ma täpselt tehnoloogiat ei tea, aga kindlasti on nad mittemetallilised, keevitamisele ei allu. Torustik väidetavalt roostevaba teras. Lisaks (gazneti jutu järgi) ei sobi hästi CNG paak LPG jaoks, sest gaasilisel CNGl on ükskõik, kust paagi tasemelt seda võtta, võetakse keskelt. LPG puhul ei mäleta täpselt, aga oli vaja võtta kas ülevalt või alt ja keskelt võttes ei pidavat saama kogu gaasi mahtu kasutada. Ja legaalsuse küsimus jääb ka - kui vanal autol võib silmad kinni panna ja öelda, et nagunii on balloonide eluiga on suuresti läbi ja kaotada pole suurt midagi, siis paar aastat vanal autol nii kergelt käega lööma ei kuku.
Sõidukitel võetakse LPG-d alt ja vedelas olekus, sealt läheb edasi aurustisse. CNG-l väljub balloonist juba gaasilises olekus. Puht teoreetiliselt saaks CNG ballooni kasutada sõidukitel LPG jaoks, kui kraan oleks allpool, aga arutu ressursi raiskamine LPG max rõhk ~20 vs CNG ~200bar.
Kodumajapidamises (gaasipliit, grill jms. seadmed) võetakse vedelgaasi balloonist gaasi (seesama LPG) ülevalt, gaasilises faasis, seepärast EI TOHI sõiduki ballooni kodus kasutada.
Vasta

Ainus point on see, et kui kasutad auto CNG olemasolevat paaki LPG jaoks, aga siis on selles mõttes ressursi raiskamine, et saad ainult pool paaki ära tarbida. Jutt hakkas ju sellest peale, et mida teha suht värskete CNG autodega, kuivõrd praeguse 4.50-4.99 postihinnaga tankides on täitsa mõttetu sõita. Ja talv pole veel käes.

Parim lootus, et venelased saavad ukrainas võimalikult kiirelt ja võimalikult kõvasti peksa, mille tulemusel venes võim vahetub ja asi naaseb jälle vanadele rööbastele, kus poliitkud saavad jälle ilma eriliste süümepiinadeta vastutustundetut lollust korda saata.

Ma nüüd olen jälle vandenõuteoretik, aga hiinlased söödavad alles kalakohta sisse ja tekitavad massiivset sõltuvust endast peaaegu kõiges. Ühel päeval hakkavad ka nemad "kasumit võtma" sellest sõltuvusest ja erinevalt venelastest on hiinlased oma äriotsustes alati väga pragmaatilised ja emotsioonivabad. Ja kannatust neil jätkub.
Vasta

Eile sattusin juhuslikult Betooni tn.3 kompleksist mööda sõitma ja mis mu vanad silmad küll nägema pidid - pealinna servason veel üks tore sotsiaal-tanklake säilinud. LPG oli vaid 0.67 liiter, kliendikaga läks vanasti veel 5 senti maha, ilmselt nüüdki. Polnud seal ka mingisugust kaklust koha pärast või isegi väiksemat järjekorda märgata, kuigi ketitanklates on postihind 0.87 ja edasi. Ja võrreldes bensuhinnaga, oo-yaa,masendav. Tea, kaua sihuke anomaalia veel kestab?
Vasta

Updaat - CNG hind on nüüd enamuses kettides 2.999 vms (va olerex kes istub endiselt nelja euro peal).

Odav ei ole, aga arvestusega 4,2kg/100km peale ei ole enam muust fossiilist (va LPG) palju kallim ka.

Kahjuks on vahepealne manuaalkastiga elementaardiisliga sõitmine meelde toonud, et kepikast on tegelikult lõbus ja multilink on ka parem kui mcpherson ja pimedas ülimalt ereda LED armatuuri asemel saab olla meeldivalt tuhmiks dimmerdatav hõõglampide valgus. Libedat pole veel olnud, mistõttu kangiga käsipidur pole veel rõõmukordajat kasvatama saanud hakata.
Vasta

muarust 2.69 on nüüd CNG Rolleyes
Vasta

Kus posti peal sead numbrit näha võib?
Vasta

Eile näiteks siin tanklas .
Hind on muidugi riiklik saladus, jumalapärast ei saa seda netti panna...
Vasta

Vahepeal oli veel üks uudis, et kuskil Tartumaal müüb biogaasitootja omatoodangut otse tünnist 1.85-ga või umbes nii. Pidi ka ilusti omadega välja tulema. Teised on võtnud seisukoha, et kohalik toodang muudab hinda vastavalt kremli diktaadile. Nii üles kui alla, ikka sutsuke kallim, kui võõramaine kraam. Aru ma ei saa, aga ju siis nii on ka hea.
Vasta

Alles ma sõitsin sealt mööda. Ju siis on langenud. Euroopas pidi ju metaani olema nüüd nii palju, et paha hakkab Smile Pole laevugi kuhugi tühjendada.
Vasta

(10-11-2022, 10:47 AM)raulex Kirjutas:  Hind on muidugi riiklik saladus, jumalapärast ei saa seda netti panna...

Kui müüja ise ei pane, siis teevad seda tema eest (mõningase viitega) teised:
https://gas.didnt.work/?country=ee
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne