Kas ostaksid endale gaasiauto?

Ma sel aastal käisin autole passi gaasiseadet lisamas, kuna autol see oli peal ilmselt juba ammu. Ei küsinud keegi ühtki paberit - ju see on kinni parasjagu tööl olevast ametnikust.
Vöisiis variant 2 ongi öelda, et ei tea kes ja millal selle paigaldas.
Lihtsalt infoks, et ülevaatuselt ei saa läbi autoga millel see on peal, aga regamata. Ja samamoodi ei saa ka siis, kui on passis kirjas, a tegelikult seda autol pole. Mölemad versioonid omal nahal hiljuti läbi proovitud Smile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(22-12-2022, 14:08 PM)90Deville Kirjutas:  Ja samamoodi ei saa ka siis, kui on passis kirjas, a tegelikult seda autol pole. Mölemad versioonid omal nahal hiljuti läbi proovitud Smile

Kas kontrollitakse ka reaalset toimimist?
Mul Volgal on mingi Itleriaegne süsteem peal, punase ballooniga ja puha. Reduktorid ja asjad kõik on paigas, aga gaasiga karburaator sai välja vahetatud. Ehk siis seade on justkui olemas, aga mitte täielikult.

Tuleval aastal tahaks võibolla kõvema kaliibriga kolhoosnikku mängida ja Volgaga sõita (tegelt on Volga lihtsalt ainus vanatehnika, kuhu pere sisse mahub), siis oleks vist vaja see seadeldis kas eemaldada või tööle panna.
Vasta

Toimimine eriti ei kottinud neid. Nende tööülesannete hulka kuulub lekkeotsing miski "nuusutajaga", ülevaatust alustati gaasil toimiva mootoriga a kuna nii mingid heitgaasid ei olnud öiges vahemikus, siis lülitati ümber bensu peale ja asi sai korda. Hiljem muidugi lasin spetsialistidel ka gaasiseadme üle vaadata ja öigesti toimima panna, aga ülevaatusel ei tundunud see palju tähtsust omavat.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Tarvitet massinat arvele võttes vaatasid ballooni pealt kleepsu. Kui gaasiseade ajast kui veel mammuti peeru põletati, et võetavat jutule 

Ülevaatusel "nuusutavad" aparaadiga. Mul oli juhuslikult gaas otsas, seega heitgaasitest läks bensiiniga.
Eelmisel gaasiseadmega liikuril mõned aastad tagasi olid üv ajal mõlemad variandid kasutatavad, protokolliti ilusamate näitudega kütus.
Vasta

Vahepeal on muutunud siis nii palju, et gaasi hind on läinud alla 2 euro - 1,996 oli Alexela hind. Nüüd on CNG jälle (veidi) soodsam sõita, kui bens ja diisel. LPG on eniselt eespool.
Vasta

Keegi LPG auto omanikest lisandeid ka kasutab?
Gaznetist soovitati miskit väikest pudelit, hinnaga 15 eur, mis tuleks iga 10 000 tagant paaki valada. Pidavat klappe määrima või pihusteid, ma ei teagi mida....
Mis see olla võiks?
Mingi 2T õli lonksuke, sama asja ära ei tee?
Vasta

Lev autogaasist spets klapiõli.
Käib eraldi väikesesse potsikusse mis ühendatud sisselaske kollektoriga,vahel regullimis kraan.
On näha kuidas tilgub,enam ei mäleta täpselt mitu tilka minutis võtma pidi,kulu rahaliselt suht olematu.
See oleneb mootorist millisele seda vaja,kõigile mitte.
Vasta

ei ma ei räägi sest eraldi süsteemist, mulle seda ei pandud. Kästi lisada miskit ila, iga 10 000 takka, bensu hulka. Rolleyes
Vasta

Ei teagi kas oli gaasiauto või täitis balloone või vedas neid niisama. 
Aga pauk on olnud võimas.

https://www.postimees.ee/7722871/fotod-s...iplahvatus
Vasta

(01-03-2023, 17:15 PM)MeelisV Kirjutas:  Ei teagi kas oli gaasiauto või täitis balloone või vedas neid niisama. 
Aga pauk on olnud võimas.

https://www.postimees.ee/7722871/fotod-s...iplahvatus
"Tartu maanteel Alexela tankla juures plahvatas sõiduauto Seati CNG gaasiballoon."

https://www.delfi.ee/artikkel/120150848/...kahjustada
Vasta

(05-09-2022, 17:34 PM)Marko Kirjutas:  
(05-09-2022, 10:41 AM)2715 Kirjutas:  Misajast aga cng balloone autodele plastist tehakse on mulle märkamata jäänud.

Mahno mõtles ilmselt süsinikkiuga mähitud paake. Need jäid kusagil silma.
Viimase juhtumi pildiseerias on see nn plastpaak näha. Tagaistme peale tõstetud ja midagi on peal ka, kahjustusest ei saa paraku aimu.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

juu täitis üle, sealsamas kõrval tanklas Rolleyes
Vasta

https://twitter.com/UrmetTambre/status/1...0382750720
Siin plahvatus videos ka.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

(01-03-2023, 18:03 PM)pannkook Kirjutas:  juu täitis üle, sealsamas kõrval tanklas Rolleyes
Korras süsteemi ei oleks võimalik üle täita.
Vasta

Võib arvata, et VW kontsern muutub selle juhtumi peale õite murelikuks.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(01-03-2023, 19:27 PM)vwt2 Kirjutas:  
(01-03-2023, 18:03 PM)pannkook Kirjutas:  juu täitis üle, sealsamas kõrval tanklas Rolleyes
Korras süsteemi ei oleks võimalik üle täita.
seda kindlasti. Enda teadmata, ajas paagid servini täis.
Vasta

Oot, CNG (compressed natural gas, surugaas) jääb lõpuni kummiseks, ehk paak ei saa kunagi täis. LPG (vedelgaas) puhul on tõesti paak (80 ? %) täis, kui ujuk paagis täitmise lukku lükkab. Rikkis regulaatoriga saab CNG ülesurve teoreetiliselt tekitada, aga ma ei usu, et tankla süsteem oleks üldse võimeline paaki (millel mitmekordne turvavaru) lõhki suruma. Fotodel olid paagid ju iseenesest terved. Isiklikult arvan, et toimus gaasileke rikkega torustikust ja gaasi-õhusegu plahvatus.
Vasta

Ei olnud ju terved.
Ühel pildil istmel olevatest paakidest on tagumisel paagil ots ära.
Vasta

Arvestades mäherdune astrofüüsik-neurokirurg seal tüürimeheks oli, ei välistaks esialgu midagi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

panen siia ka märgi maha, et vähemalt EG (ja küllap teised tulevad ka järgi) postihind on alates 01.03 1.82
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne