Sõpruse saag (uus Družba4)
#1

Olen kursis, et hundid söönud ja lambad terved ehk siis moodsamalt win-win olukorda on peaaegu võimatu saavutada aga ikkagi:
http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=2600201
Tahaksin selle saekese realiseerida, samas on ta ilmselt väärt, et pannakse kuhugi vaatamiseks välja. Kuidas valida ostjat?
Hakkab keegi tööriistamuuseumi tegema? Näkiallikal midagi on, pontu6 ka millegagi tegeleb aga tema ei laienda kindlasti, on oma trellidegagi hädas.
Saag on täiesti uus, käivitamata, kõik kolvirõngad ja tihendid misiganes kaasas, isegi ketilappimise lülid olid. Kui keegi selle oma marmorpõrandaga garaazi Rollsi taha seinale riputab on asi hapu ju.
Või mõtlen ma järjekordselt üle?

EDIT: täpsustus pealkirjas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#2

http://www.sagadi.ee/muuseum/metsamuuseum
Tundub, et isegi sinna ei sobi, seal rohkem loodusevärk, tehnikat ei tundu olema.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#3

Mul on mingil määral arvestatav tööriistade kogu,mida olen vanarauast kodu toonud ja seinale riputanud. Kuid selle Druzba puhul teeb asja keeruliseks vahemaa minu ja kodanik Marko vahel.Sad


Vasta
#4

Pane aga müüki, küll ta leiab õige omaniku. Kesiganes selle ostab, sihtotstarbeliselt kasutama ju ometi ei hakka Smile
Hoiab mõnda aega riiulis või kapis, tüdineb kolast ära ja paneb jälle müüki. Ega kalli hinnaga saadud asja või raisku lasta!
Vasta
#5

(21-07-2014, 21:25 PM)Marko Kirjutas:  pontu6 ka millegagi tegeleb aga tema ei laienda kindlasti, on oma trellidegagi hädas.

Ei häda pole kedagist.
Trellidega on kõik korras. Võite julgesti pakkuda.
Aga vot saed tõesti ei mahu Toungue
Vasta
#6

Noo sellist uut Druzbat võib ka sihtotstarbeliselt kasutada ehk puid lõigata kui soovi on .Näiteks mu sõbral on ka juba täiesti korralik druzba ja seda kasutatakse grilli ja sauna puude lõikumiseks kui mingi pidu tema pool on . See on omamoodi show kohe kui see selle kärarikka masinaga sinise tossu saatel puid lõigutakse ning eks külalised saavad ka seda vene imet proovida. Eriti lastele meeldib selline naljakas ja tossav tsikli häält tegev masin mis on tegelikult ajalooline väärt tööriist ja sobiks hästi ka muuseumi eksponaadiks .

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#7

Miks ta tossab, kas te panete ajastutruult sinna kamazi õli bensiini hulka?
Vasta
#8

Küll ja veel druzbaga metsa tehtud ja tossavat masinat küll ei mäleta.
Vasta
#9

(24-07-2014, 21:04 PM)muska71 Kirjutas:  Küll ja veel druzbaga metsa tehtud ja tossavat masinat küll ei mäleta.
Mina mäletan küll. Tädipojal vedeles Sõprus päikese käes ja benzain auras välja, õli jäi. Eks enne pandi õli kah silma järgi, igaks juhuks mehiselt.
Tulemuseks oli lõikama hakkamisel terve mets sinine, isegi sääsed kadusid ära. Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#10

Mulle meenub selline seik, mille isa rääkis mulle seoses Druzbaga. Oli tarvis metsa lõikama minna sai saag ära häälestatud, läks ilusti tööle õu oli paksult sinist suitsu täis mis hõljus tasapidi laiali vaikselt varahommikul, polnud mingeid probleeme. Kui aga järgmine päev metsa minek oli oligi kõik enam käima ei saanudki teda metsas. Sad
Vabandan OT pärast.
Vasta
#11

Sain hiljuti Druzba vintsi omanikuks. Üks küsimus- milleks on vintsist veel kuuenuudine väljavõttevõimalus tehtud? Druzba võimsuse täielikumaks ärakasutamiseks? [Pilt: 1]
Vasta
#12

Pakun et auk on vända jaoks, kui Sõprus ää kooleb.
Või siis võimaldab pingevaba trossi kiiresti sisse kerida.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#13

(25-07-2014, 13:07 PM)pen.skar Kirjutas:  Sain hiljuti Druzba vintsi omanikuks. Üks küsimus- milleks on vintsist veel kuuenuudine väljavõttevõimalus tehtud? Druzba võimsuse täielikumaks ärakasutamiseks? [Pilt: 1]
loll küsimus, aga kas seda vastupidi ei saa kasutada, st et paned traktori jõuvõtuvõlli otsa ja vintsid traktori abil? On mingi kinnitamise võimalus traktori külge? universaalne vints, saad nii ja naamoodi vintsida?

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#14

see apastraat on mõeldud ju jõuetu mootori taga toimima
ja kui nüüd traktorist hobujõud sisse väänata siis käänab selle asjanduse seest siledaks ja kõveraks
mingi lahja sidur peaks siis veel vahel olema
Vasta
#15

Härrased on algsest jutust ikka väga kaugele kandunud. Ja pildiga tsiteerimine minu liivakastis? OIOIOI.
Kodanik MAZ ilmselt kvalifitseeruks kroonijuveeli hoidjaks küll. Kui ta oleks nüüd nõus paar sajalist ohverdama saaksime selle transpordiasja ka korda, bussid käivad.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#16

(21-07-2014, 21:25 PM)Marko Kirjutas:  Või mõtlen ma järjekordselt üle?

Olgu siis teemasse ka ... pahatahtliku inimesena tunnen tungi vastata - jah, tõesti, nii see on! Toungue
Vasta
#17

(25-07-2014, 13:45 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(25-07-2014, 13:07 PM)pen.skar Kirjutas:  Sain hiljuti Druzba vintsi omanikuks. Üks küsimus- milleks on vintsist veel kuuenuudine väljavõttevõimalus tehtud? Druzba võimsuse täielikumaks ärakasutamiseks? [Pilt: 1]
loll küsimus, aga kas seda vastupidi ei saa kasutada, st et paned traktori jõuvõtuvõlli otsa ja vintsid traktori abil? On mingi kinnitamise võimalus traktori külge? universaalne vints, saad nii ja naamoodi vintsida?
Lasen siis kassi kombel veel su liivaksti... küll lapsed junnidega harjuvad.
Just Maanteemuuseumi kombel vints trakatsi jõuvõtuvõlli otsa ja kui trakatsil küte otsa saab, siis saab Drusba abil kodo sõita. Toungue
Vasta
#18

Ka sina, Brutus! ei oleks oodanud.
Vints on iseenesest väga tore ja kindlasti vajalik lisaseade mootorsaele aga siin on palju - palju laiapõhjalisi Druzbateemasid, kus oleks võinud seda asja arutada. Seega kordan algset küsimust:
Kuidas teha nii, et hundid söönud ja lambad terved?
Antud juhtumi kontekstis siis soovin, et mina saan raha ja eksponaadile on juurdepääs rohkem kui kümnel inimesel.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#19

tee kodu muuseum ja hakka pileteid müüma, nii saavad kõik tahtjad vaatama tulla ja sina piletirahaBig Grin
Vasta
#20

(22-07-2014, 22:53 PM)E303 Kirjutas:  Noo sellist uut Druzbat võib ka sihtotstarbeliselt kasutada ehk puid lõigata kui soovi on .Näiteks mu sõbral on ka juba täiesti korralik druzba ja seda kasutatakse grilli ja sauna puude lõikumiseks kui mingi pidu tema pool on . See on omamoodi show kohe kui see selle kärarikka masinaga sinise tossu saatel puid lõigutakse ning eks külalised saavad ka seda vene imet proovida. Eriti lastele meeldib selline naljakas ja tossav tsikli häält tegev masin mis on tegelikult ajalooline väärt tööriist ja sobiks hästi ka muuseumi eksponaadiks .
Väga edukalt kasutan kändude kättesaamiseks maakera seest, kuna saag on tunduvalt madalamate pööretega ja kett tehtud vene rauast, siis nüriks ta niilihtsalt ei lähe, kui liiva-mulla sisse läheb. Lääne saagidega kännujuurikaid ei sae eriti.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne