muruniitja mootor merele
#21

Nii ebayst starter ka ostetud.
Koos transpordiga 42€, konkurentsitult kõige kallim detail selle projekti juures Big Grin
Vasta
#22

Täna tegelesin tunnikese mootori käivitamisega. Tundub, et see väga agar käivituja ei ole. Proovisin erinevaid eelsüüte nurki, segu ja siibri asendeid.
Kokkuvõttes sain talle hääled sisse kolmel korral, väga vaikne sound on isegi. Muruniitjast kindlalt vaiksem ja niidukitera undamist ju ka pole.
Paraku kuna bensupaak koosneb hetkel tagurpidi 1L õlikanistrist, ning starter oskas juba selle vähese tõmbamisega ära laguneda, jäid üritused pooleli.
Vasta
#23

Kuidas see käiguühtlus on kui tera asemel on võll hoorattaks?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#24

Merel pole ju kuhugi kiiret,kas käivitad tunni või kaks,lihtsalt merel on niisama ka tore olla ka ilma käivitamatta lihtsalt istud ja sõuad.
Vasta
#25

(05-09-2014, 18:27 PM)Marko Kirjutas:  Kuidas see käiguühtlus on kui tera asemel on võll hoorattaks?

Teglt on tal hooratas olemas ja päris massiivne, nii et käiguühtlusega polnud probleemi, podistas ilusasti ka tühikäigul.
Alguses olin süüte liiga varaseks ajanud, lõi tagasi -rebis mul starteri nööri sellise jõuga peost, et käepide laksas päris suure hooga vastu vasakut kätt. Tekkis ka mõningane käepideme kujuline punetus Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#26

Kas on arenguid? Mootor sõidab? Tekkisid mul ka analoogsed paadimootori-mõtted. Aga niisugune skeptik, nagu ma olen ..... teiste vigade pealt ikka odavam õppida, kui enda omade pealt. Ma ei tea, kui peeneks Sa selle muruniiduki kone lased, aga suure tõenäosusega on pöördeid oluliselt vähem, kui 2-taktilisel paadimootoril. Kiirust sellega siis vist eriti ei arenda .... Suurema sammuga kruvi panna? On neid  lihtne leida? Või teed ise uue kruvi (vindi)? Põhimõtteliselt on neljataktilisel pöördeid ikkagi pool kuni kolmandik vähem. Ja ega siis pikka pidu ei ole vist, kui karpat timmida ja mootorist maksimum välja võtta.
Vasta
#27

(25-02-2015, 19:39 PM)Raudpats Kirjutas:  Kas on arenguid? Mootor sõidab? Tekkisid mul ka analoogsed paadimootori-mõtted. Aga niisugune skeptik, nagu ma olen ..... teiste vigade pealt ikka odavam õppida, kui enda omade pealt. Ma ei tea, kui peeneks Sa selle muruniiduki kone lased, aga suure tõenäosusega on pöördeid oluliselt vähem, kui 2-taktilisel paadimootoril. Kiirust sellega siis vist eriti ei arenda .... Suurema sammuga kruvi panna? On neid  lihtne leida? Või teed ise uue kruvi (vindi)? Põhimõtteliselt on neljataktilisel pöördeid ikkagi pool kuni kolmandik vähem. Ja ega siis pikka pidu ei ole vist, kui karpat timmida ja mootorist maksimum välja võtta.

Põhimõtteliselt sain selle puki otsas tööle. Merel katsetanud ei ole, kuna paat on alles pooleli Big Grin
Vahepeal lõi hooratta kiilu pooleks, kui mutrist akutrelliga käivitasin - süüte nuka nihkumise tõttu, mootor lõi käivitudes tagasi. Paar korda sain ka starteri nööriga piki kätt samal põhjusel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne