Huvitav sini-valge Phillips Supreme jäänus.
#1

Vanarauast välja ilmunud. Esmapilgul on näha et raami alusvärv on traditsiooniline must. Samas on sinisel pinnakihil korralik heledam triibutus ning vesipildidki on valgel pinnakihil.
Ilmselt värviti tehases standardpartiidest pärinevad mustaks emaileeritud raamid eritellimuste alusel "värviliseks". Ei tahaks nagu uskuda et kodumaised esindusvärkstoad oleks ise sellega tegelenud ja originaal-vesipilte uuesti paigaldanud. Aga mine tea...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                   

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#2

Mis raaminumbrit see kannab?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

G21887

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#4

E peaks tähistama 1938. aastat, F 1939. aastat (mul on mõlema aastakäigu rattaid olemas). Kuna inglased armastasid panna iga aasta uue tähe, siis oletan, et G on 1940. aasta.

Phillipsi tehase arhiiv on muide hävinud - sakslased pommitasid selle 1940 puruks. Mina olen need vastavused saanud kokku olemasolevate rataste ning teadaoleva taustainfo põhjal.

Sini-valge lahendus on Phillipsil muidugi huvitav, minu valduses olevad 4 ratast on kõik traditsioonilisema värvilahendusega (sh üks säilinud peaaegu uuena, millega saab tutvuda ka muuseumis - http://www.velomuseum.ee/et/phillips_supreme_1939)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne