Mõistusevastased manöövrid liikluses

(13-09-2014, 22:12 PM)Sillu Kirjutas:  Kusjuures nii ongi, ja selle punkti ärakaotamine on minu meelest täitsa terve mõistuse vastane... OK, mõistlik liikleja lubab ilma kohustuseta ka teisel ümberreastuda, aga põhimõtteliselt on ikkagi lükatud kogu vastutus manöövri sooritaja kaela, kellel niigi peavad tol hetkel silmad ees ja taga olema...
No ma ei tea, minu meelest selle punkti kadumine pole tegelikkuses midagi muutnud: kes ei lasknud enne teist vahele, see ei lase ka praegu ja vastupidi. Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks öelnud, et "muidu, kuna enne oli kohustuslik, siis lubasin kõrvalreast tuleja vahele, aga nüüd enam ei luba" ja ka käitus/käitub igapäevaselt vastavalt?
Vasta

(14-09-2014, 09:34 AM)41Degree Kirjutas:  
(13-09-2014, 22:12 PM)Sillu Kirjutas:  Kusjuures nii ongi, ja selle punkti ärakaotamine on minu meelest täitsa terve mõistuse vastane... OK, mõistlik liikleja lubab ilma kohustuseta ka teisel ümberreastuda, aga põhimõtteliselt on ikkagi lükatud kogu vastutus manöövri sooritaja kaela, kellel niigi peavad tol hetkel silmad ees ja taga olema...
No ma ei tea, minu meelest selle punkti kadumine pole tegelikkuses midagi muutnud: kes ei lasknud enne teist vahele, see ei lase ka praegu ja vastupidi. Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks öelnud, et "muidu, kuna enne oli kohustuslik, siis lubasin kõrvalreast tuleja vahele, aga nüüd enam ei luba" ja ka käitus/käitub igapäevaselt vastavalt?
Nojah, seda enam, kui see (eeldatavalt) midagi ei muuda, mida kuradit siis üldse oli vaja selles osas Liikluseeskirja/Liiklusseadust torkima minna...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

mis punkt teil täpsemalt kaduma läks?
Kas mõtlesite seda: "LE § 93. Taga sõitev rööbasteta sõiduki juht peab andma teed ümberreastuvale naaberrea juhile."?
Vasta

(14-09-2014, 09:47 AM)karlarnold Kirjutas:  mis punkt teil täpsemalt kaduma läks?
Kas mõtlesite seda: "LE § 93. Taga sõitev rööbasteta sõiduki juht peab andma teed ümberreastuvale naaberrea juhile."?
Ilmselt jah seesama.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Olin eile pärast Tallinna maratroni lõppu kaubamaja juures, kui nägin pealt huvitavat vahejuhtumit: tänaval pööras end ümber üks tume kaubik, blokeerides sellega ära ühe punase sigulli liikumise. Ei tea, kas kaubikujuht ka nägi seda v mitte, igatahes jätkas ta oma teekonda. Sigull tõmbas hirmsa vilega järele, üritades kaubikule ette keerata ja peatuma sundida. Kaubik keeras kuskile kõrvale (vist parklasse) ära, sigullijuht jättis oma ruuna keset tänavat seisma ja läks vist joostes õigust nõudma.
Edasi kahjuks ei näinud, sest minu buss tuli. Olen pealinnas aastatega sääraseid ekstsesse päris mitmel korral näinud, korra läks asi vist isegi füüsiliseks.
Oli süüdi, kes oli- no ei kiida säärast käitumist heaks kummagi osapoole poolt.
Vasta

Reedel sõitsin parajasti mööda Tallinna maanteed Pärnusse sisse, kui Ringtee Hulgikauba juurest ajas kärssa peateele välja üks autosuvila. Kuna kõhutunne ütles, et see vennike "Anna teed" märgist hoolimata teed ei anna, võtsin hoo maha ja risti eest läbi ta kündiski, vasakult paremale. Olgu öeldud, et selles kohas läheb tee neljarealiseks. Suvila võttis kõige parempoolsele, purjetas mõne hetke mööda seda ja siis ilma hoiatamata jälle napilt risti eest läbi kõige vasakpoolsemasse. Kuna fooris oli punane, siis sain võimaluse ennast kõrvalrajale libistada ja "roolis olevat organismi takseerida" nagu üks ksf! on öelnud. Ah jaa, number oli FIN märgiga. Roolis olev nooremapoolne organism nägi, et teda uuritakse ja naeratas mõttelageda näoga ning lehvitas käega. Kui enne kahtlesin, kas juhil on äkki terviserike, siis nüüd jäi vaid küsimus - pulber või seened. Kahju et pardakaamerat ei olnud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(29-09-2014, 08:53 AM)Basilio Kirjutas:  Reedel sõitsin parajasti mööda Tallinna maanteed Pärnusse sisse, kui Ringtee Hulgikauba juurest ajas kärssa peateele välja üks autosuvila. Kuna kõhutunne ütles, et see vennike "Anna teed" märgist hoolimata teed ei anna, võtsin hoo maha ja risti eest läbi ta kündiski, vasakult paremale. Olgu öeldud, et selles kohas läheb tee neljarealiseks. Suvila võttis kõige parempoolsele, purjetas mõne hetke mööda seda ja siis ilma hoiatamata jälle napilt risti eest läbi kõige vasakpoolsemasse. Kuna fooris oli punane, siis sain võimaluse ennast kõrvalrajale libistada ja "roolis olevat organismi takseerida" nagu üks ksf! on öelnud. Ah jaa, number oli FIN märgiga. Roolis olev nooremapoolne organism nägi, et teda uuritakse ja naeratas mõttelageda näoga ning lehvitas käega. Kui enne kahtlesin, kas juhil on äkki terviserike, siis nüüd jäi vaid küsimus - pulber või seened. Kahju et pardakaamerat ei olnud.
 Õigustust väga pole aga pakun et vend ei tundnud linna, samuti ei kujuta ette palju üldse liiklust oli. Vbolla tüüp vaatas et üksildane eestlane annab ilusti teed, no mis siis ikka Smile GPSu järgi sõitis ka, ongi olemas.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Viimasel ajal on üks uuemaid trende ajudetta(või siis meelega?) ettekeeramine.
Täna sain hommikuse adrenaliinilaksu ühe sellise pärast kätte. Tulin Tallinn-Tartu maanteel suunaga Tallinna poole, kui enne Kükita grilli märkasin teega külgnevalt haljasalalt teele keeravat väiksemat veokat, mille veoseks oli ilmselt Atv koos jäätmaaniidukiga vms. Ohutuledega. Esimese hooga jäi teepeenrale suunaga Tallinna poole kulgema. Olin temast maksimum 100 meetri kaugusel ja eeldasin(rumal minust muidugi) et piloot on mind märganud ja laseb maanteel piirkiirusega sõitja rahulikult mööduda(ise oleks nii teinud). 
Ja selle peale mis edasi juhtuma hakkas ma tõesti ei tulnud. Vastasuunas tuli meie poole suuremat sorti veokas. Ja samal hetkel rebib väiksema juht end teepeenralt minu suunavööndisse. Hetkega on ainsaks võimaluseks tõsine äkkpidurdus. Keeniusest vasakul on vastutulev veokas ja paremal Kükita silla piirded. Need variandid nagu ei sobi.
Saan hoo maha ja adrenaliini liikuma. No ja eriti närvi ajab muidugi eessõitja suhtumine. Sellise nalja organiseerijal jätkub veel taiplikkust noomiva signaalitörtsu peale keskmist sõrme näidata. Nagu oleks tema kõike õieti teinud. 
No ja eriti vahva oli see muidugi, et sel ette kiirustajal läks kiire kohe mööda ja ca 50 meetri pärast Kükita Grilli juures kinni pidas.
No ei olnud aega selle loomariigi esindajaga lähemalt tutvuma minna, kuigi kiusatus oli suur.
Olen selle jandiga endast nii kaugele viidud et alustan pardakaamera otsingutega. Ja järgmisel korral jõuab selle salvestis ka "organiteni".
Vasta

Kas need "organid" suudavad ja tahavad ka midagi peale hakata nende videodega? 
Vasta

Tavakodaniku poolt filmitud videot ei saa ega võetagi tõendusmaterjalina...  Oma ja teiste aja raiskamine kahjuks/õnneks... Wink   Tuleb ikka kohapeal varukad üles keerata  ja asi kohe sõbralikult ära lahedada   Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

No tuttava politseiametniku arvamus asjast oli küll selline, et kui videolt on kõik näha, ja on tuvastatav liiklusohtliku olukorra teke, siis ei tea tema küll ühtegi põhjust, miks mitte menetlust alustada. Muidugi avalduse peab kirjutama. 
Käiseid üles käärides ja asja kohapeal käepäraste vahenditega lahendama asudes võib hoopis endale "organite" tähelepanu saada. Teine pool võib ju ka pärast "organitesse" pöörduda. Isiklikud kogemused...
Lisaks politseile saab seda videot teinekord presenteerida ka pahareti tööandjale(näiteks kõnealuse juhtumi puhul olen tuvastanud et masin kuulub tuttava juhitud ettevõttele). Kes selliseid juhtumeid reeglina ei soovi.
Ja muidugi saab ka avalikult häbimärgistada kasvõi näiteks Youtube vms abiga.
Vasta

(29-09-2014, 23:23 PM)mlsluik Kirjutas:  Tavakodaniku poolt filmitud videot ei saa ega võetagi tõendusmaterjalina...  Oma ja teiste aja raiskamine kahjuks/õnneks... Wink   Tuleb ikka kohapeal varukad üles keerata  ja asi kohe sõbralikult ära lahedada   Toungue

Noh, kui sa kaamerasilmaga näiteks lumeinimese üles filmid ja suudetakse spetsialistide poolt kindlaks teha, et tegu pole videotöötlusega, siis lihtsalt sellepärast, et sa oled tavakodanik pole sa bigfooti isegi näinud ja lähed annad selle eest talle hoopis peksa? Kahju. Ta ju nii armas.  Big Grin

[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcRwiI1BjJKl7bY6UKOQ_jd...xKRuasSDOv]
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=N8hAqglm7oo&list=UUOLVtnNuX7ueJVzBw_51AWw

Kaks minutit hiljem oli teada politseile auto number ja välimus. Piirini oli 153 km, selle aja jooksul ei saada'ud poolakat kätte...

Tere!

Teile on saadetud Politsei- ja Piirivalveameti dokumendihaldussüsteemi kaudu dokument Väärteomenetluse lõpetamise määrus väärteoasjas nr 230213012858, mis on registreeritud 18.11.2013, numbriga 3.1-1/192642-1.


Tolku ei midagi.
Vasta

Jälle ühe kogemuse võrra rikka. Hakkasin Elvast sõitma oma vana sigariga suvilasse ja ühel kurviga tõusul, tuli mulle vastu õppesõidu auto. Vaatasin,et auto aeglane ja ilmselt juht alles õpib,seega hoian natuke suuremat vahet temast möödumisel. Õppesõidu auto oli juba peaaegu peatunud enne kurvi ja aru ma ei saanud,mis seal toimus. Ju vist sõiduõpetaja noomis noort juhti,et see peatus vales kohas. Big Grin
Aga oh sa nahk, tema taga oli Toyota 4x4 veoga maastur,mis oli vist kaua selle auto saba sõitnud ja minu nina eest keeras ta 90 kraadi vastasuunas minevale kõrval teele. Ära ei ehmatanud aga pidin jõuga pidurit vajutama,et talle mitte sisse sõita 50km/h kiirusega. Õnneks mäe tõus võttis kõvasti hoogu ennem maha. 
Aga no mida asja? Sa näed,et tuleb vastassuunast auto ja teed enda ees peaaegu seisvast autost 90 kraadise pöörde vastassuunda arvestamata,et sulle võib keegi vastu sõita? Mina olen sellise ette ja küljepeale sisse keeramisega harjunud aga kaasreisijad said korraliku ehmatuse sellest. Vähemalt said kaasreisijad aru,et autojuhtimine pole lihtsalt käikude vahetamine ja õiges kohas oma manöövri sooritamine.


Vasta

Vaatasin oma video kuupäeva... kolmteist aastat varem tegin ränga avarii Poolas...kolmteist aastat ja tund aega varem!? Saatus tögab?
Vasta

Õige mitmed aastad tagasi, kui ma veel Eestis elasin, sõitsin Tartust Reolasse tööle. Kes veel mäletavad, siis Võru tänavast Tallinn-Luhamaa maanteele paremale üle raudtee keerajatel oli peatee, Võru poolt tulijatel tuli teed anda, kuigi oli vist vaid üksainus "anna teed" märk vahetult enne ristmikku (hiljem pandi mõned lisaks). No ja mina siis ühel ilusal talvisel varahommikul tulen oma sigulliga, vaatan, et vasakult üks mingi kastikas-maastur tuleb, võtab hoogu maha... No selge, annab teed nagu vaja. Mina sõidan edasi ja too hull korraga kiirendab. Mina teen keset raudtee ülesõidukohta äkkpidurduse, no andsin paraja törtsu signaali ka ja näitasin rusikat. Sõidan edasi, peeglist näen, paarsada meetrit eemal teeb maastur "kannaka" ja asub hirmsa kiirusega mulle järele tulema, tõmbab veel täistuled ja kõik prožed ka peale. Mina juba tõmban jopel luku lahti, et no kurat, kui vaja, siis võtan kaenla alt kabuurist välja selle, mille hoidmiseks kabuur ette nähtud on, aga endale peksa anda või oma autot segi tampida ma igatahes ei lase. Hetk hiljem näen, peale ristmikku maastur peatub, juht tuleb välja, vaatab tagasi, siis teeb uue tagasipöörde ja kaob Tallinna suunas. Ju ikka selle allapoole suunatud tipuga kolmnurkse liiklusmärgi lõpuks ära nägi ja oma viga mõistis.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Läti selle aasta esimene laupäev. Neil nüüd sama raha käibel kui meilgi. Olin odava õlle jahil. Ruhjas hinnad ja valik ei sobinud. Vuran siis linnavahel...paremalt anna teed märgi alt läheneb politsei auto ja tahab keerata vasakule. Aga keerab hoopis mulle järgi. Et mitte väljapaista pehmona sõidan 60 ja teen veel paar möödasõitu. Võetakse värvimuusika saatel rajalt maha. Lubatud kiirus olevat olnud 30 km/h. Sad Politsei autot nägin aga samal ristmikul oli ka see 30 märk. Mida ei pannud tähele. Toetasin Läti riigikassat. Big Grin
Vasta

(07-10-2014, 07:22 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Läti selle aasta esimene laupäev. Neil nüüd sama raha käibel kui meilgi. Olin odava õlle jahil. Ruhjas hinnad ja valik ei sobinud. Vuran siis linnavahel...paremalt anna teed märgi alt läheneb politsei auto ja tahab keerata vasakule. Aga keerab hoopis mulle järgi. Et mitte väljapaista pehmona sõidan 60 ja teen veel paar möödasõitu. Võetakse värvimuusika saatel rajalt maha. Lubatud kiirus olevat olnud 30 km/h. Sad Politsei autot nägin aga samal ristmikul oli ka see 30 märk. Mida ei pannud tähele. Toetasin Läti riigikassat. Big Grin

Õigesi tegid, naabreid peabki toetame, seda enam, et ei tea ju millal me jälle Lätita läbi ei saa Big Grin.
Vasta

(07-10-2014, 07:22 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Läti selle aasta esimene laupäev. Neil nüüd sama raha käibel kui meilgi. Olin odava õlle jahil. Ruhjas hinnad ja valik ei sobinud. Vuran siis linnavahel...paremalt anna teed märgi alt läheneb politsei auto ja tahab keerata vasakule. Aga keerab hoopis mulle järgi. Et mitte väljapaista pehmona sõidan 60 ja teen veel paar möödasõitu. Võetakse värvimuusika saatel rajalt maha. Lubatud kiirus olevat olnud 30 km/h. Sad Politsei autot nägin aga samal ristmikul oli ka see 30 märk. Mida ei pannud tähele. Toetasin Läti riigikassat. Big Grin

Kas ikka riigikassat või nende samaste vilkurkodanike kassat?
Üldiselt vist sealmaal suht sama seis, mis meil 10+ aastat tagasi, taskuraha on suht levinud.
Vasta

Püstitaks veel ühe küsimuse. Pole just otseselt ohtliku olukorra tekitamine, aga ...
Elan maantee ääres, kus mõlemas suunas jookseb pikalt korralik jalg(ratta)tee. Sõiduteest piisavalt eemal, et olla "turbaline" jne. Ka ristmikke pole liiga tihedalt, et rattasõitu takistada.
Jätkuvalt näen hommikuti mõnda ketivenituspingi operaatorit rekkadega võidu mööda maantee äärt väntamas. Kahjuks pole olnud juhust ühtegi kõnetada, et küsida: "Nahujaa?" Igaks juhuks peab vist arvestama ka kõnetatu solvumisega ja varuma suhtlemisvahendeid.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne