Mõistusevastased manöövrid liikluses

Kas teil juba silmini ei saa sellest igaastasest jalgratturite-autojuhtide teemast???
Täiesti vales kohas vingute ja asjata paugute üksteise kallal, seltsimehed aktivistid!
Näed seaduses auku, kontakteeru selle lappimiseks vastava ministeeriumiga. Nende asi on edasi tegutseda ja piiravaid müüre ehitada või ahistavas müüris auku lappida, piiranguid veelgi karmistada.
Kui arvad, et su sõna ei maksa, kogu oma pöördumisele rohkem allkirju, pasunda sellest ajakirjanduses ja sotsmeedias. Küll siis maksma hakkab.
Sinuga ühel arvamuslainel mitteolevate inimeste kallal näägutamine selliste üldist fooni puudutavate teemade puhul siin kitsukeses ruumis võiks ära lõpetada.
Vasta

Tapa linnas Pikal tn-l maximast kesklinna poole kaks elektrilist ratastooli kõrvuti sõiduteel ja vestlevad sõites. Päev-kaks tagasi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kuressaare linnas pole näinud ühtegi elektrilist ratastooli kõrvuti. Isegi mette paar päeva tagasi.
Vasta

Selle väga edasiviiva kiletatud ketivenitajate mõtekuse ja otstarbekuse arutelu vahele postitan ühe küsimuse.
Kas järgneval pildil, näiteks kell 20.00 on lubatud sooritada noolega näidatud vasak pöörde manööver juhul kui fooris põleb punane tuli ?
Lisainfoks: üleval foori kõrval oleva märgi "411 kohustuslik sõidusuund" all asub lisatahvel, millel on märgitud 09.00- 19.00.

[Pilt: filosoofi_rist.jpg]
Vasta

Jah võib. Kui "Jalakäiate fooris" on punane tuli, peab seisma jääma stoppjoone ees kella 09.00-19.00. Muul ajal võib teha vasakpööret, kuna ei ületa selle käigus fooriga reguleeritud jalakäijate ülekäiku.
Vasta

(25-05-2019, 17:52 PM)r.i.h.o Kirjutas:  ...
Lisainfoks: üleval foori kõrval oleva märgi "411 kohustuslik sõidusuund" all asub lisatahvel, millel on märgitud 09.00- 19.00.
...

Ma pole küll viimased 40 a eeskirju lugenud aga vanasti kehtisid märgid ikka nö märgi taha, v.a. mõned lisatahvliga parkimist keelavad märgid. S.t. et mu arust ei käi kohustuslik sõidusuund selle pöörde kohta, mis tehakse enne märki. Kui sama märk on ka enne ristmikku või ristmiku kohal, siis on teine tera.
Palun ette vabandust oma LE alase lolluse kohta, aga ise ei oska küll teiste läheneda.
Kas pildil on Riia-Filosoofi ristmik? Kui jah, siis käiks see märk Riia- Kastani ristmiku kohta.
Vasta

(25-05-2019, 18:24 PM)honkomees Kirjutas:  
(25-05-2019, 17:52 PM)r.i.h.o Kirjutas:  ...
Lisainfoks: üleval foori kõrval oleva märgi "411 kohustuslik sõidusuund" all asub lisatahvel, millel on märgitud 09.00- 19.00.
...

Ma pole küll viimased 40 a eeskirju lugenud aga vanasti kehtisid märgid ikka nö märgi taha, v.a. mõned lisatahvliga parkimist keelavad märgid. S.t. et mu arust ei käi kohustuslik sõidusuund selle pöörde kohta, mis tehakse enne märki. Kui sama märk on ka enne ristmikku või ristmiku kohal, siis on teine tera.
Palun ette vabandust oma LE alase lolluse kohta, aga ise ei oska küll teiste läheneda.
Kas pildil on Riia-Filosoofi ristmik? Kui jah, siis käiks see märk Riia- Kastani ristmiku kohta.
Kuna Kastani on ju niikuinii selliselt ühesuunaline, et sellele Riia tänavalt keeramine polegi kunagi võimalik, siis pigem keelab see märk keerata antud kellaajal üle vastassuuna akaabel, Overall jms. firmapoodide ette, kelle klientide parkimine on kõnniteel nagu ka üks valge auto kaugel parkimas paistab, lisaks ka enne Aparaaditehast Pauluse kiriku vastas olevast väravast sisse, kus hoovis üsna suur parkla ja palju ettevõtteid on.
Et pööret Filosoofi tänavale keelata peaks see märk antud ristimikust eespool olema nii nagu on kesklinna  poolt tulles Võru tänavalt keelatud Õnne tänavasse keerata samasuguste märkidega kellaajaliselt.

Lisaks ka vastus esitatud küsimusele, et võib küll pöörata ja seda igal ajal. Antud foor reguleerib üldsegi ülekäigurada ning Filosoofi ja Riia tänava ristmikuga ei ole see seotud.
Analoogsed kohad Tartus on veel ka Lunini ja Riia rsitmik, Sõbra ja Võru ristmik ning politsei maja ees olev ristimik. Nendes kohtades on fooriga reguleerirud ülekäigurada ning ristimikuga on need foorid seotud ainult lähedase asukoha poolest.

EDIT: Lunini ja Riia rist on nüüd viimasel ajal ümber tehtud, aga google maps-is on veel vana olukord, kus foorid kehtivad ainult ülekäigurajale.
Vasta

Stopp joon näitab kohta kus seista keelava fooritule ajal. Punasega oli vist mingi parempöörde erand, mida taheti ka meil kasutusele võtta. Mitte vasakpöördeks. Kui sealt vasakult tuleb näiteks liiklusvahend (buss, jalgratas vm.), siis temal on õigus sõita ükskõik mis suunas, tal pole stoppjoont ega foori. Kui pöörab vasakule, laseb jalakäiad läbi ja lõpetab pöörde.
Stoppjoon on sellepärast nii kaugel enne foori, mina suure veokaga saaksin seal vasaku pöörde teha, või liigendbussiga.

Nii teeks mina, võibolla kukun autoeksamil selle lahendusega läbi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(25-05-2019, 18:52 PM)mossepower Kirjutas:  Kuna Kastani on ju niikuinii selliselt ühesuunaline, et sellele Riia tänavalt keeramine polegi kunagi võimalik, siis pigem keelab see märk keerata antud kellaajal üle vastassuuna akaabel, Overall jms. firmapoodide ette,...
seda niikuiniid teavad tartlased ja seal sageli liikujad, mu arust ongi see märk just nö eelinfo, et järgmisest ristist ei saa keerata. 
P.S. kas õue keeramist sellisel viisil tänava märkidega üldse on kombeks reguleerida, see pole ju tänav/tee?
Vasta

(25-05-2019, 20:24 PM)honkomees Kirjutas:  
(25-05-2019, 18:52 PM)mossepower Kirjutas:  Kuna Kastani on ju niikuinii selliselt ühesuunaline, et sellele Riia tänavalt keeramine polegi kunagi võimalik, siis pigem keelab see märk keerata antud kellaajal üle vastassuuna akaabel, Overall jms. firmapoodide ette,...
seda niikuiniid teavad tartlased ja seal sageli liikujad, mu arust ongi see märk just nö eelinfo, et järgmisest ristist ei saa keerata. 
P.S. kas õue keeramist sellisel viisil tänava märkidega üldse on kombeks reguleerida, see pole ju tänav/tee?
Sellisel juhul oleks see kellaaja märkimine täiesti absurdne valeinfo jagamine kuna Kastani tänav on ikka 24/7 ühesuunaline.
Hoovisõidu võimalus vastassuunast on iseenesest täiesti teekattemärgistusele ka peale kantud seal hoovi kohas.
Vasta

Elasin aastaid Filosoofi tänavas ja muudkui keerasin sealt vasakule igal ajal. Sinivalged ikka istusid seal sageli ja ei tulnud kordagi turja. Ruumi kui sellist on seal vasakpöörajate jaoks piisavalt, ei takista tagant tulijaid. Küll aga on probleemsed need lollid, kes keske päeva teevad vasakpöördeid pärast ülekäigurada (A-kaabel jms asutused või vastassuunas Pauluse kiriku juurde) ja takistavad sellega liiklust. Ehk siis nagu juba aru saite, kuulun nende hulka, kes arvavad, et märkide mõjuala jääb märgi taha ja enne punast foori võib vasakule keerata isegi kui selleks stoppjoont ületada tuleb.
Vasta

Tsitaat:enne punast foori võib vasakule keerata isegi kui selleks stoppjoont ületada tuleb.
Kas ikka tohib? Minu arust ainuke lubav foorituli on roheline.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Küsimus oligi ajendatud stoppjoone ületamise legaalsuse kohta antud situatsioonis. Väga ja väga paljud autojuhid, kaasaarvatud ma ise olen tegelikult ekslikult arvanud, et stoppjoon on nö. foori pikendus ja seda keelava fooritule ajal ületad ei tohi.  Aga nagu ma nüüd hiljuti teada sain siis sarnases situatsioonis tohib üle stoppjoone sooritada parem-, vasak-, või lausa tagasipööret. ( kuna otseselt liiklusseaduses keelatud ei ole, siis ka riigipööret!)
Elukestev õpe, igapäev midagi uut
Vasta

(25-05-2019, 21:12 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Küsimus oligi ajendatud stoppjoone ületamise legaalsuse kohta antud situatsioonis. Väga ja väga paljud autojuhid, kaasaarvatud ma ise olen tegelikult ekslikult arvanud, et stoppjoon on nö. foori pikendus ja seda keelava fooritule ajal ületad ei tohi.  Aga nagu ma nüüd hiljuti teada sain siis sarnases situatsioonis tohib üle stoppjoone sooritada parem-, vasak-, või lausa tagasipööret. ( kuna otseselt liiklusseaduses keelatud ei ole, siis ka riigipööret!)
Elukestev õpe, igapäev midagi uut
Tsitaat: (20) Märgis 941 „Stoppjoon” osutab sõiduki peatamise kohale foori keelava tule (lisa 10 joonis 8), reguleerija keelava märguande või raudteeülesõidukoha suletud tõkkepuu korral või märgi 222 „Peatu ja anna teed” juures (lisa 10 joonis 2).

LS keelab ja osutab kohale kus tuleb peatuda. Selgituseks, miks see peatumine on vajalik ja nõutud, lisan joonise lapsevankriga jalakäijatest, keda laseb läbi veoauto. Ükski paremalt tulev ei liigu enne kui veoauto on tee vabastanud (ka siis kui juba ammu põleb fooris roheline).


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(25-05-2019, 21:28 PM)aavu Kirjutas:  
(25-05-2019, 21:12 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Küsimus oligi ajendatud stoppjoone ületamise legaalsuse kohta antud situatsioonis. Väga ja väga paljud autojuhid, kaasaarvatud ma ise olen tegelikult ekslikult arvanud, et stoppjoon on nö. foori pikendus ja seda keelava fooritule ajal ületad ei tohi.  Aga nagu ma nüüd hiljuti teada sain siis sarnases situatsioonis tohib üle stoppjoone sooritada parem-, vasak-, või lausa tagasipööret. ( kuna otseselt liiklusseaduses keelatud ei ole, siis ka riigipööret!)
Elukestev õpe, igapäev midagi uut
Tsitaat: (20) Märgis 941 „Stoppjoon” osutab sõiduki peatamise kohale foori keelava tule (lisa 10 joonis 8), reguleerija keelava märguande või raudteeülesõidukoha suletud tõkkepuu korral või märgi 222 „Peatu ja anna teed” juures (lisa 10 joonis 2).

LS keelab ja osutab kohale kus tuleb peatuda. Selgituseks, miks see peatumine on vajalik ja nõutud, lisan joonise lapsevankriga jalakäijatest, keda laseb läbi veoauto. Ükski paremalt tulev ei liigu enne kui veoauto on tee vabastanud (ka siis kui juba ammu põleb fooris roheline).
Kõnealusel ristimikul, millest eespool ka pilt, pole vasakule keerajal antud ülekäiguraja valgsufooriga ja seega stoppjoonega mitte kui mingit pistmist kuna ta ei plaani seda ülekäigurada ületada, mida foor reguleerib.
Veoautojuht annab anna teed märgi järgi vasakpöörajale teed ning siis sooritab oma manöövri. Need juhid, kes plaanivad ristimiku ületada otse suunas koos ülekäiguraja ületamisega peavad küll antud stoppjoone taha seisma jääma.
Vasta

Põhjendatud on seda sedasi, et kuna sa foori ennast ei läbi, ehk siis fooriga reguleeritavat ülekäigurada ei plaani ületada siis ei puutu see stoppjoon manöövri sooritajasse. Ja kuna sellises situatsioonis on näitlikule veoautole "anna teed" märk siis peab ta lubama sinul kõigepealt oma pöörde  lõpetada.

Teema edasiarendus: kas topelt pidev joont tohib mingitel tingimustel, näiteks kahe rattaga ületada takistusest möödumiseks? Ehk kui vasak pöörde sooritaja ees on stoppjoonel peatunud auto, kes ootab rohelist tuld, et otse liikumist jätkata, kas temast võib vasak pöörde sooritamiseks mööduda?
Vasta

https://www.accelerista.com/abc/koolitar...-kohustus/ 

Jah, lugesin selle selgituse läbi. Niisiis meie kohus on teinud sellekohase otsuse Riia mnt-Filosoofi tn ristmiku kohta ja tõesti tohib seal pöörata punase tule ajal. Lisaks LE-le tuleb edaspidi ka kohtuotsuseid lugeda.
Kas sellist eestit .....

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(25-05-2019, 22:07 PM)aavu Kirjutas:  https://www.accelerista.com/abc/koolitar...-kohustus/ 

Jah, lugesin selle selgituse läbi. Niisiis meie kohus on teinud sellekohase otsuse Riia mnt-Filosoofi tn ristmiku kohta ja tõesti tohib seal pöörata punase tule ajal. Lisaks LE-le tuleb edaspidi ka kohtuotsuseid lugeda.
Kas sellist eestit .....
Justnimelt LE-d tulebki lugeda, täpselt sama asi on ka nt. SIIN puust ja punaseks selgeks tehtud selle sama LE punktide järgi.
Vasta

(25-05-2019, 22:07 PM)aavu Kirjutas:  https://www.accelerista.com/abc/koolitar...-kohustus/ 

Jah, lugesin selle selgituse läbi. Niisiis meie kohus on teinud sellekohase otsuse Riia mnt-Filosoofi tn ristmiku kohta ja tõesti tohib seal pöörata punase tule ajal. Lisaks LE-le tuleb edaspidi ka kohtuotsuseid lugeda.
Kas sellist eestit .....
ja ma olen Tartus kõik need viimased aastad ära pööranud peale ristmikku oleva foori punase tule ajal, kõige rohkem Decora juurde, mu arust muidu ei saagi pöörata. Mu nõdra aju jaoks on loogiline, et stoppjoon on foorist läbisõitja jaoks ja kõik ülejäänud saavad teha oma manöövreid vabalt.
Vasta

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=86338403
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne