Mõistusevastased manöövrid liikluses

(21-01-2020, 10:53 AM)veix__ Kirjutas:  
(21-01-2020, 08:48 AM)ivo86 Kirjutas:  
(21-01-2020, 02:01 AM)Marko Kirjutas:  Ma tean-tunnen ühte kütuseärimeest, kes mulle konkreetselt ütles: ma ei taha koju tulles hakata muru niitma, ma tahan telekat vaadata. Edasi mõelge ise.
Uuemaid kortereid pole olemas või? Kõik on vanad paneelikad?


Miks see maja vanus huvitama peaks? Lihtsalt põhimõtte pärast peaks aastaarv olema võimalikult uus? Rolleyes Iga kell elaks pigem 1968 a paneelmajas kui 2008 a põllu peale ehitatud kipsihunnikus.

Ma isiklikult hetkel elan 1967 paneelikas. Juba teine aasta läheb.
Aga kerge fekaal on ees küll, et elektrisüsteem on pask, torustik on pask, trepikoda on kitsas ja pask, originaal aknad olid pask, rõdu on pask, ventilatsioon puudub, betoonpaneelide vahele saaks laipasid vajadusel peita, iga jumala sein on kõver omamoodi, ükski asi ei ole loodis ega sirge, mürapidavus on NULL, naabrid on jobud, jne võib veel 100 asja kirjutada.
Ainuke hea asi on asukoht - 10 min jala raekoja platsile, bussijaama ja turule 5min, tööle 5min autoga.
Ma näen uuemal korteril ikka 100 erinevat eelist. Kui plekki jaguks nagu putru, koliks kindlasti uuemasse, näiteks Riia kvartalisse, väga lahedad uued majad. Mitmed tuttavad on uusi kortereid ostnud hiljaaegu ja on ikka üsna kenad ja toredad asjad. Paneelika ainuke eelis hetkel on mul asukoht.
Aga kui ma annelinna lõpus vanas paneelikas veel elaks... oleks vist täitsa loll.
Vasta

(21-01-2020, 10:06 AM)diselist Kirjutas:  Eraldi teema tuleks teha sellest arutelust,mõtteid ja arvamusi jagub,mulle kodus muru niitmine ja lume rookimine(võiks ju tulla see aasta ka),just meeldib.Ja igasugune muu majaga kaasas käiv kehaline ja aeroobne tegevus.Oma majapidamine on eluviis.Kindlasti ei ostaks ma 150000 eur maksvat korterit  Tallinna.Kui saad selle raha eest eemale korraliku maja...
Minul lapsepõlves oli selline linnakorterist linnast välja eramajasse kogemus. Selle tulemusena elamispind mida vaja koristada ja korras hoida ca. kahekordistus, lisaks kõikvõimalikud hooldus- ja aiatööd, mida varem ei olnud. Koolis pidin hakkama käima pool tundi sihtkohta varem jõudva maaliinibussiga kuni oma autoga sõitma sai hakatud.

Sellise kogemuse tõttu pooldan hetkel endale (ja perele) elamiseks võimalikult hea asukohaga linnakorterit. Samas mine tea, vb. vanaduses pöördun ka eramaja ja maausku tagasi.

(21-01-2020, 10:06 AM)diselist Kirjutas:  ...valdav osa inimesi on lihtsalt laisad. Kasvatavad korteris kõhtu ja lilli.
See ikka oleneb inimesest. Mulle on jäänud mulje, et tänapäevasel moodsal (pere)inimesel on kõikvõimalikud trennid, hobid, pere ühistegevused jms. asjad, mille kõige tõttu on palgatöö kõrvalt ka korteris elades krooniline ajanappus.
Vasta

(21-01-2020, 12:17 PM)ivo86 Kirjutas:  Ma isiklikult hetkel elan 1967 paneelikas. Juba teine aasta läheb.
Aga kerge fekaal on ees küll, et ... pask.. jobud... 100 asja kirjutada.
...
Ainuke hea asi on asukoht - 10 min jala raekoja platsile, bussijaama ja turule 5min, tööle 5min autoga.
Ma näen uuemal korteril ikka 100 erinevat eelist. Kui plekki jaguks nagu putru, koliks kindlasti uuemasse...
Just nimelt selle pleki jagumise osas peaks ka lisama, et Tartus ca. 50 ruudune korter sellise asukohaga paneelikas on ca. 60 000 eur, samas kui uues majas on sama suurusega korteri hind 120 000 antud asukoharaadiuses.

Kokkuvõttes on nii, et kuidas maksad nii ka saad.
Vasta

(21-01-2020, 11:31 AM)kass Kirjutas:  
(21-01-2020, 10:06 AM)diselist Kirjutas:  Eraldi teema tuleks teha sellest arutelust,mõtteid ja arvamusi jagub,........

Täiesti nõus! Võiks lausa uue, eraldi foorumi teha!  Cool
Just! Tuftoloogiafoorum on meil siit veel puudu... Big Grin

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(21-01-2020, 10:53 AM)veix__ Kirjutas:  
(21-01-2020, 08:48 AM)ivo86 Kirjutas:  
(21-01-2020, 02:01 AM)Marko Kirjutas:  Ma tean-tunnen ühte kütuseärimeest, kes mulle konkreetselt ütles: ma ei taha koju tulles hakata muru niitma, ma tahan telekat vaadata. Edasi mõelge ise.
Uuemaid kortereid pole olemas või? Kõik on vanad paneelikad?


Miks see maja vanus huvitama peaks? Lihtsalt põhimõtte pärast peaks aastaarv olema võimalikult uus? Rolleyes Iga kell elaks pigem 1968 a paneelmajas kui 2008 a põllu peale ehitatud kipsihunnikus.
hehee, ilmselt sa ei ela ega pole elanud kummaski Smile Muidu sa sellist jama ei ajaks. Nõukaaegse paneelika puudused on siin juba üles loetud.
Seal elatakse mitte sellepärast, et hirmsasti tahaks, vaid et ei saa paremat lubada...
Elukohta uues majas on võimalik valida ka mujale kui "põllu peale" ja tingimused nõukaaegsega võrreldes on üldiselt nagu öö ja päev.
Vasta

Olen elanud 60-ndatel ehitatud kortermajas. Elektrisüsteem, torustik, aknad, uksed ja katus vahetatud, trepikojad remonditud, soojustatud nii seinad kui pööning, küttekulu ja ka muud kulud madalad. Korter ise loomulikult ka ei olnud enam päris samas seisus mis algselt ehitatud, vaid oli ka remonti näinud. Ja naabrid olid nii üleval, all kui otse kõrval üksikud pensionärid. Big Grin Mürapidavus oluliselt parem kui buumi ajal  kolhoosi kartulipõllule ehitatud majal (on olemas konkreetne näide) kus naabist lahutab vaid 2 kipsplaati. Võiks vabalt praegugi elada seal, aga oli vajadus kolida suuremale elamispinnale.
Vasta

(20-01-2020, 23:59 PM)zazik Kirjutas:  
(20-01-2020, 20:10 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(20-01-2020, 16:23 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Eks igalühel on huvid erinevad, kellel mesindus, kellel 10 aastat vana saksa auto käigus hoidmine  Big Grin
mul 3 sakslast.ühel vanust 29,teisel 10,kolmandal 3 aastat.palun kehtestage siis reeglid,milliste autodega on sobilik liigelda ja mitte siinses foorumis naerualuseks jääda.sooviks,et oleks koostatud tabel,vähemalt jaanuari kuu jooksul.tänud ette.

See on suhteliselt lihtne tabel. Autosid, marke ja mudeleid seal välja toodud pole, kuid all paremas nurgas on väikselt kirjas, et õrnapõrnaline omanik võib asjatu solvumisega narriks jääda küll.

Pole tänu väärt!
ma pole solvunud ega kibestunud.mulle lihtsalt meeldib meeletult p....e pugeda.veebruaris müün ilmselt oma 3 sakslast maha ja ostan 10 jaapanlast.nii on ilmselt lihtsam auto-moto seltskonda sulanduda Smile
Vasta

Loen ja ei saa aru ,mis krd.i seos on kortermaja ( ehk siis nn.paneelika ) ja omanduses oleva auto vahel. Kas eramaja ees (räigelt 30 .a.ks liisitud ) peab olema tingimata viimane mersu (jällegi liisitud ) Ja paneelikate ees sapikad. Rolleyes
Vasta

ja kuidas kogu see eelnev jutt puutub teemasse, ehk mõistusevastastesse manöövritesse?
Vasta

Nii ongi. Kuradi ilus on mõelda, et kasutada on 3 korrust ja tööle sõidan maseratiga. Kuid reaalsuses elan tuhablokist kuubikus millel kõverad seinad ja sõidan oopeliga Big Grin nii on ja ei kurdaBig Grin

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(21-01-2020, 22:41 PM)linnuke Kirjutas:  Loen ja ei saa aru ,mis krd.i seos on kortermaja ( ehk siis nn.paneelika ) ja omanduses oleva auto vahel. Kas eramaja ees (räigelt 30 .a.ks liisitud ) peab olema tingimata viimane mersu (jällegi liisitud ) Ja paneelikate ees sapikad. Rolleyes
Iga kortermaja ei võrdu paneelikas. Uuemad ei ole seda mitte enam. Paneelikas on betoonpaneelidest kortertermaja magalarajoonis, kus stepsliaugust võid kuulata, kuidas naabri kass nurru lööb ja 115 korteri kohta on 35 parkimiskohta, aga pooltel korteritel on vähemalt kaks autot.
Ma olen ka ventilatsiooni parandanud ja mürasummutavad laed ja põrandad paigaldanud juba, ja uus juhtmestik jne. Aga see kontingent juba siin.. ööaakkk.. Siin saab meeldida ainult neile, kes on sellises pasaaugus üles kasvanud. Mina kasvasin valdavalt maal.

Erilist vahet pole, kas annelinnas, lasnamäel, või muus sibulastanis. Lasnamäe keskklinna poolne ots oleks veel asukoha mõttes arusaadav... samamoodi annelinna kesklinna poolne ots. Asukoht on hea, aga korteri hind veel talutav.
Vasta

(21-01-2020, 23:43 PM)ivo86 Kirjutas:  
(21-01-2020, 22:41 PM)linnuke Kirjutas:  Loen ja ei saa aru ,mis krd.i seos on kortermaja ( ehk siis nn.paneelika ) ja omanduses oleva auto vahel. Kas eramaja ees (räigelt 30 .a.ks liisitud ) peab olema tingimata viimane mersu (jällegi liisitud ) Ja paneelikate ees sapikad. Rolleyes
Iga kortermaja ei võrdu paneelikas. Uuemad ei ole seda mitte enam. Paneelikas on betoonpaneelidest kortertermaja magalarajoonis, kus stepsliaugust võid kuulata, kuidas naabri kass nurru lööb ja 115 korteri kohta on 35 parkimiskohta, aga pooltel korteritel on vähemalt kaks autot.
Ma olen ka ventilatsiooni parandanud ja mürasummutavad laed ja põrandad paigaldanud juba, ja uus juhtmestik jne. Aga see kontingent juba siin.. ööaakkk.. Siin saab meeldida ainult neile, kes on sellises pasaaugus üles kasvanud. Mina kasvasin valdavalt maal.

Erilist vahet pole, kas annelinnas, lasnamäel, või muus sibulastanis. Lasnamäe keskklinna poolne ots oleks veel asukoha mõttes arusaadav... samamoodi annelinna kesklinna poolne ots. Asukoht on hea, aga korteri hind veel talutav.
Mõttetu seda elamisteemat siin arendada ,:Nagu ütles V.I.Lenin :" Igaühele tema võimete ja vajaduste järgi" .Umbes nii. Big Grin
Vasta

(21-01-2020, 23:03 PM)diesel Kirjutas:  ja kuidas kogu see eelnev jutt puutub teemasse, ehk mõistusevastastesse manöövritesse?

No see on ju lihtne, "manööver" - s.o. antud juhul "postitus", "liiklus" aga "A-M foorum", mis siin arusaamatut on? (inimesed tahavad ennast välja elada, jagada omi rõõme ja muresid, selgitada, kuidas ja kus tuleb elada, milline auto peab olema, tegelikult polegi vahet, mida ja kuhu kirjutada, ikka on tore!)
Vasta

(22-01-2020, 00:01 AM)linnuke Kirjutas:  Mõttetu seda elamisteemat siin arendada ,:Nagu ütles V.I.Lenin :" Igaühele tema võimete ja vajaduste järgi" .Umbes nii. Big Grin

Jah, vahet pole nagu näete!
Linnuke, pagan, klassikuid tuleb lugeda!  Sad Igaühelt tema võimete kohaselt ... Täpselt nii!
Vasta

(22-01-2020, 00:15 AM)kass Kirjutas:  
(22-01-2020, 00:01 AM)linnuke Kirjutas:  Mõttetu seda elamisteemat siin arendada ,:Nagu ütles V.I.Lenin :" Igaühele tema võimete ja vajaduste järgi" .Umbes nii. Big Grin

Jah, vahet pole nagu näete!
Linnuke, pagan, klassikuid tuleb lugeda!  Sad Igaühelt tema võimete kohaselt ... Täpselt nii!
See tähenorimine ei kuulu ammugi teemasse. Rolleyes Pigem see juba Kfl Kassi eripära.
Vasta

(22-01-2020, 00:35 AM)linnuke Kirjutas:  See tähenorimine ei kuulu ammugi teemasse. Rolleyes Pigem see juba Kfl Kassi eripära.
Põhitõdede parandamine ei ole tähenärimine. Kui piisavalt põhitõde väänata, siis järgmine põlvkond arvabki, et see on tõde.

Näiteks paljud noored arvavadki, et on olemas kaks aega, talveaeg ja suveaeg. Tegelikult oli kunagi ja on ka praegu ikka üks aeg. Kaks aega on kellegi kunagine vaimusünnitus. Nüüd tahetakse jälle teada, kumb aeg on parem/sobivam. Tuleb vaadata päikese kella ja asi on selge.
Vasta

(22-01-2020, 00:59 AM)motamees Kirjutas:  
(22-01-2020, 00:35 AM)linnuke Kirjutas:  See tähenorimine ei kuulu ammugi teemasse. Rolleyes Pigem see juba Kfl Kassi eripära.
Põhitõdede parandamine ei ole tähenärimine. Kui piisavalt põhitõde väänata, siis järgmine põlvkond arvabki, et see on tõde.

Näiteks paljud noored arvavadki, et on olemas kaks aega, talveaeg ja suveaeg. Tegelikult oli kunagi ja on ka praegu ikka üks aeg. Kaks aega on kellegi kunagine vaimusünnitus. Nüüd tahetakse jälle teada, kumb aeg on parem/sobivam. Tuleb vaadata päikese kella ja asi on selge.
Suve- ja talveaja mainimine võib tõmmata käima uue vaidluse kumb siis on õige Big Grin Paar lehekülge jälle täidetud.
Vasta

moded võiks teha teema suvalise möla jaoks ja sinna kokku tõsta mistahes teemas ette tuleva teemavälise pläma.
Vasta

(22-01-2020, 10:05 AM)diesel Kirjutas:  moded võiks teha teema suvalise möla jaoks ja sinna kokku tõsta mistahes teemas ette tuleva teemavälise pläma.

Jälle Sa ei saa aru! See ongi nüüd selline foorum ja võiks teha hoopis 1 teema, kus on muu peale "suvalise möla" ja "teemavälise pläma"! Isegi Marko ei kutsu mind enam korrale ega suuna P - punkti...  Toungue
Vasta

Saaremaa surmakutsar pidi kosuma ja viiakse üle Kuressaare haiglasse Sad .no tra küll Sad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne