Mõistusevastased manöövrid liikluses

(11-02-2020, 12:07 PM)Meelis2 Kirjutas:  Ära üldista et kõik mehed nii sitad mehed on et neil 50 km raadiuses ühtegi sõpra, naabrit, sugulast või lihtsalt tuttavat inimest ei ole kes neile vajadusel appi läheks. Ei tea kus pärapõrgus see sell siis elas ja miks ta kõikide naabritega tülis on?
Ja kas oleks juhtunud või mitte- tõonäosus on 50%-50%. Ja kui oleks juhtunud nagu Saaremaal oli kas siis oleks nende hukkunute lähedastel õigus ka selle mehe suguvõsa igaveseks maapealt pühkida?(koos imikute ja vanuritega)
Kas lihtsalt tänapäeval on iga mehe ego nii suur et peale"mina,minu, mind" pole enam midagi?

masendav.
Vasta

(11-02-2020, 00:16 AM)hobiautod Kirjutas:  Poiss oli tubli isa reageeris üle ja palus karistuse vähendamist mitte tühistamist. Tühistamist taotleb kohtult politsei.

Seega mökitame meie täitsa tühja kohapealt. Üks sai aru, et läks lappama ja ka süsteem raputab endale tuhka pähe, et sai üle reageeritud. Tublid mõlemad!
Vasta

Lugesin viimased kolm lehte läbi ja jäi mõttesse, on teil endil kodus kõik nii korras et teiste elu vaja elama hakata ning teiste inimeste muresid lahata.   Sügavalt pohhui ei ole või kas sai trahvi või mitte. Politsei peakski trahvimise asemel rohkem abistaja rollis olema nii nagu algselt selleks ta mõeldi... Aga las see olla. 

Üldiselt pooled "mehed" peaks ära perefoorumisse siit kolima, seelikud selga ja pohjehhali...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(11-02-2020, 12:25 PM)diselist Kirjutas:  Neid pizdetseried on praegu rohkem, lihtsalt istuvad kõrvuti suures saalis linna inimesed, vanasti oli igas maakonnas päästekas  oma punt diseptsereid, kes teadsid inimesi ja külasi ja isegi külakoeri nägupidi.See gps positsioneerimine töötab laitmatult millegi pärast ainult KAPO-l.
Prioriteedid on paigast.

Sittagi nad teadsid. Põrssapõlves sai neid seiklevaid tukiloputajaid ja kiirabistaid küll, kes uurisid, kuhu karuper$e nad on sattunud ja kuda siit naaberkülla saab...

Ei olnud ka siis lumi nii kollane ühti.
Vasta

Kas mujal Eestis ka kaevud üle ajavad? Mul ühel objektil kaev juba kaks nädalat peab end Tuhala nõiakaevuks. Tõstsin just elektrikilbi kaevust välja, veel paar senti oli veel puudu et oleks ära uputanud.
Vasta

Tsitaat: ilmatu aeg uuritakse, mis häda on (noh umbes sellise tagamõttega et kas on infarktis või äkki lihtsalt joobes ja pääseb väljasõidust), 
99% juhtudel on kiirabi, pääste või politsei juba teel kui esitatakse selgitavaid ja täpsustavaid küsimusi. Laua taga ei istu ainult üks päästekorraldaja, kes suhtleb. Seal on teised, kes organiseerivad samal ajal abi väljasõidu ja suhtlevad raadio teel abistajatega, annavad täiendavat infot. Pääste, kiirabi ja politsei kasutavad erinevaid raadiosagedusi, selle pärast ei saa nad omavahel ühendust, ikka läbi häirekeskuse.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

abi saamise vajadus ei pruugi tekkida üldse mingi aadressi peal,vaid suvalises metsavahes.nad võiks ju näha,kus abivajaja asub.dispetserile polegi erilist mõtet midagi seletada,kuna tema on nn. vahendaja.see on nagu laste telefonimäng
Vasta

(11-02-2020, 17:00 PM)sturmbannführer Kirjutas:  abi saamise vajadus ei pruugi tekkida üldse mingi aadressi peal,vaid suvalises metsavahes.nad võiks ju näha,kus abivajaja asub.dispetserile polegi erilist mõtet midagi seletada,kuna tema on nn. vahendaja.see on nagu laste telefonimäng

Enamasti saavadki nad asukoha kätte, isegi kui "kundele" seda ei öelda. Eks nii eelpool mainitud nutipluti telefonide isepositsioneerimine aga ka tavaline helistaja trianguleerimine. Probleeme tekib näiteks siis kui helistaja ise ei taipa nii palju ära teha, et õue läheks. Või äkki ei taha kannatanu juurest ära minna? Toas (ka autos) on igasugune positsioneerimine hajaasustuses oluliselt ebatäpsem.
Vasta

eks nende igasugu pääste teemadega on nii, et kui ikka häda käes ja keegi siiski appi tuleb,
siis on igal juhul parem kui ilma nendeta oleks.
aga ega nad ülearu ei pinguta küll.
mina näiteks vedelesin tallinna linna piiril, maantee servas poolteist tundi ja ootasin reanimobiili saabumist.
Vasta

(11-02-2020, 17:00 PM)sturmbannführer Kirjutas:  abi saamise vajadus ei pruugi tekkida üldse mingi aadressi peal,vaid suvalises metsavahes.nad võiks ju näha,kus abivajaja asub.dispetserile polegi erilist mõtet midagi seletada,kuna tema on nn. vahendaja.see on nagu laste telefonimäng

Justnimelt, tulgu ja tehku jalamaid asi korda, mitte ärgu arendagu mingeid tzydeeme!

Oot, äkki kohamäärangusüsteemi ikka on vaja?

Nad näevad esmalt kärje täpsusega. Siis hakkavad paika rehkendama - see on üks põhjuseid, miks kõnet lahti hoitakse. Teine on see, et pidevalt abivajajal kätt pulsil hoida. enamus helistajaid ju ei oska olukorras käituda ja hakkab vaid kiirabi nõudma, kuigi talle öeldakse üsna alguses, et brigaad sõitis välja. Lihtsalt ähmis inimene ei pane seda tähele. Sedapalju, kui on kuulda olnud, siis meil ei ole lubatud päästeametil telefoni positsioneerimist sisse lülitada eemalt. Aga minusuguseid on palju, kellel telefonis GPS tavaoludes on välja lülitatud.

Mina saan viimaste kogemuste toel küll vaid kiita - küsimused juhendavad ja kohalesaabunud brigaadil on juba pilt ees, mida teha ja kuhu joosta. Eesti keelest on seni ka aru saadud (kuigi on selge, et emakeel on neil tihti "kandiliste tähtedega").
Vasta

(11-02-2020, 18:15 PM)diesel Kirjutas:  ...
aga ega nad ülearu ei pinguta küll.
mina näiteks vedelesin tallinna linna piiril, maantee servas poolteist tundi ja ootasin reanimobiili saabumist.

Abistaja esmane ülesanne on end säästa, et oleks võimalik päästa! Kraavis kummuli olev auto ja seal hulgimurdudega toolis rippuvad parameedikud ei päästa kedagi.
Nagu näha, siis õnneks saabuti piisavalt vara.

Milline mõistusevastane liigutus liikluses kiirabi ootama saatis?
Vasta

poolhaakega veokas oli liiga kõva tükk küljelt sisse sõitva tsiklisti jaoks.
ja ma kordan. poolteist tundi ja tallinna piiril. kiirabijaamast tuleb selle ajaga rahulikult kõndides kohale.
lisaks olin ma mudane ja raamile ei lastud, pidin ära määrima nende kalli auto.
kui haiglasse tahtsin, siis ainsaks valikuks oli mingil klappistmel istuda. keegi naismeedik, õde äkki või mina nende ametinimetusi ei tea, pikutas ise raami peal.
ja ma olin üsna katki ikka.
Vasta

Kuulge, mitu lehte puhast jama, kus liiklusega pole miskit pistmist. Äkki aitab juba!
Vasta

Ma ei ole päästeteenistuste töökorraldusega kursis, aga kui vahel on vaja maapiirkondades kuhugi x kohta laekuda, siis on täiesti arusaamatu, miks ilmselgelt teisest vabariigi otsast saabuvale tulnukale hakatakse ajama seda "Ah sealt Üle-Litsjõe sillast üle, siis kolhoosiaegse silohoidla tagant vasakule, Õisjärve äärde viivast teest mööda ja vasemat kätt teeharu mööda 20 minutit edasi"-tüüpi lugulaulu. Selle asemel koordinaadid anda on lihtsalt 10 numbrit ette lugeda, kui SMS ja e-post tõesti selline kosmos on, et kasutada ei kõlba. Eriti kui veel kiirabiga tegu, no ma olen ikka 99,99% kindel, et neil on nende edukaks tarbimiseks välismaa riistad ja kodumaised oskused autodes olemas.

Rohkem tundub nagu laste jonnimisena kui reaalse probleemina.
Vasta

(11-02-2020, 22:00 PM)Jesper Kirjutas:  Ma ei ole päästeteenistuste töökorraldusega kursis, aga kui vahel on vaja maapiirkondades kuhugi x kohta laekuda, siis on täiesti arusaamatu, miks ilmselgelt teisest vabariigi otsast saabuvale tulnukale hakatakse ajama seda "Ah sealt Üle-Litsjõe sillast üle, siis kolhoosiaegse silohoidla tagant vasakule, Õisjärve äärde viivast teest mööda ja vasemat kätt teeharu mööda 20 minutit edasi"-tüüpi lugulaulu. Selle asemel koordinaadid anda on lihtsalt 10 numbrit ette lugeda, kui SMS ja e-post tõesti selline kosmos on, et kasutada ei kõlba. Eriti kui veel kiirabiga tegu, no ma olen ikka 99,99% kindel, et neil on nende edukaks tarbimiseks välismaa riistad ja kodumaised oskused autodes olemas.

Rohkem tundub nagu laste jonnimisena kui reaalse probleemina.
vot mullegi on selgusetu, miks need dispetšerid konkreetse aadressi gps-i löömise asemel hakkavad nõudma sellise imeliku lugulaulu ettelaulmist Sad Eriti on tahetud mu käest teada, milline bussipeatus on maja ligidal ja vastus et "ühegi riigivõimu ajal pole meie külla buss käinud" paneb iga kord nad tupikusse, siis hakatakse neid pööramise kohti pärima, no milleks, meil juba paarkümmend aastat gps-id igal mehel taskus ja neilt selline kiviaegse teejuhatuse pärimine.
Seda enam, et mul talunimi vähelevinud, maa-ameti geoportaali andmetes ei ole vist rohkem kui 2 sellist ... ja küla ja valla järgi saab ikka õige koha gpsi sisestada.
Vasta

"Konkreetne aadress GPS-i" ei ole koordinaat - neid aadresside süsteeme on ka läbi aegade erinevaid olnud, ma ausalt öeldes ei teagi, kas tänaseks lõpuks on jõutud kõigi ühendamiseni ja igale majale aadressi andmiseni, või läheb veel aega.
Vasta

Mulle on toonud maale nodi erinevad firmad. Ehitusmaterjalid, traktori jupid, ja igasugused postimüügifirmad. Kui olen küsinud, et kuidas üles leiate on vastus olnud ühene: "Regio". Kauüp ei jää kunagi saabumata.
Kui aga mõni tuttav kolleeg teisest eesti otsast külla tahab tulla pean Pravda käes bussijaama vastu sõitma. Ometigi on asfalttee silmaga aknast näha.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Te siin paugutate nüüd igast torust nii kuis tuleb Smile Et sellise emotsioonidest tulvil vaidlusega kuhugilegi jõuda, peaks võtma asja täiesti tükkideks, igale probleemile nime andma ja seda eraldi vaatama, praegu aga kõik karjuvad oma mõtteid läbisegi kõikide mõtete ja probleemidega mis siin üles on kerkinud. 

Võtame näiteks dispetšeri tegemised toru otsas. Esiteks ei näe nad täpset kannatanu asukohta cm täpsusega, isegi parima tahtmise peale ka mitte, ja kvartali kaugus oleks kiirabi juhile paras peavalu otsida kui täpne asukoht puudu. Teiseks, kui nüüd kaine mõistusega vaagida kannatanu või tema lähedase psüühilist seisundit kõne hetkel, siis võib sealt pritsida igasugu sousti torusse, rääkimata sellest, et inimene peaks kindlalt teadma sellisel hetkel täpselt oma asukohta, GPS koordinaate või isegi kodust aadressi. Kriisisituatsioonis on hea kui inimene oma nime mäletab või oskab öelda mis tal juhtus. Ja taolisi kõnesid tuleb kümneid iga päev, neist mõned on kindlasti ärevusseisundist moonutatud. Selleks ka dispetšerite täpne uuring, et ise selgusele jõuda asjaoludes ning raalida välja õige info. Vähe tähtis pole ka see, kui dispetšer suudab inimese aju häirest välja tuua ja panna mingi asja peale mõtlema, näiteks adekvaatse asukoha info peale, mille siis annab juba kiirabi juhile selgelt edastada. Kindlasti alati selline tegevus ei õnnestu ja kindlasti ka viibib kiirabi aga need on juba järgmised probleemid ja teemad... Siinkohal peab aru saama, et tegemist ei ole kullerteenusega, kus igal kindlal marsuudil on oma juht, kindel teekond silme ees, peas enamus majadest mis selle tee kõrval asuvad ja kes seda teed päevas 2x läbi sõidab (pisikeste eranditega aga mõttest saate vast aru)

 Isegi minu poolt siintoodud, näiliselt ühte probleemi käsitleva teema, võiks omakorda eraldada tükkideks ja neid eraldi vaagida, nagu GPS süsteemi täpsus ja erisused, Dispetšerite koolitusest tulenev tegutsemine, inimpsüühika varjuküljed kriisisituatsioonides, aadresside avalik nähtavus ning nimed, brigaadide arvukus ja sellest tulenev piirkonna suurus jne, rääkimata siis tervest sellest ülejäänud emotsionaalsest sasipuntrast mis siin eespool tekkinud on Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Tere.

 Kiirabiteenus on nii nagu enamus teenuseid hankepõhine ehk siis Suurupi külla tuleb kiirabi Sakust , kas see kõige ratsionaalsem lahendus on , vaevalt , Maja või väljakutse koha leidmine väga ladus ei ole , mul abikaasale kutsutud kiirabi passis paralleelsel teel , sealt siis helistasid - tehke värav lahti , kiirabi on siin lukus värava taga , õnneks teadsid oma asukohta , sain neid siis abivajaja juurde konvoeeritud , neil kaart näitas ringteed , mis reaalsuses ei eksisteeri ja pole kunagi olemas olnud , aga tehnikavidinad väidavad sellise tee täiesti olemas oleva .
 Politseil erinevalt kiirabist maja leidmisega raskusi pole olnud .
Mis nüüd seda abikaasa juurde tormanud perepead puudutab , siis mina näen siin sellist seika - kui liikled teiste liiklejatega ühes liiklusvoos , siis puuduva tehnoülevaatuse pärast eriti muretsema ei pea .
 10 aastane poiss väärib tunnustust !
 Kiiruseületamise eest otsuse teinud mendid peaks politseiseaduse tundmise eksami sooritama , aga usaldamatus oma riigi kodanike suhtes on kaunis massiivne , ametnike küünilisus on omaette teema .
Vasta

(12-02-2020, 19:27 PM)edvard Kirjutas:  Tere.

 Kiirabiteenus on nii nagu enamus teenuseid hankepõhine ehk siis Suurupi külla tuleb kiirabi Sakust , kas see kõige ratsionaalsem lahendus on , vaevalt , Maja või väljakutse koha leidmine väga ladus ei ole , mul abikaasale kutsutud kiirabi passis paralleelsel teel , sealt siis helistasid - tehke värav lahti , kiirabi on siin lukus värava taga , õnneks teadsid oma asukohta , sain neid siis abivajaja juurde konvoeeritud , neil kaart näitas ringteed , mis reaalsuses ei eksisteeri ja pole kunagi olemas olnud , aga tehnikavidinad väidavad sellise tee täiesti olemas oleva .  
sakust võib siis tulla kui ligemad on hõivatud.tuleb ikka ligemal asuv kiirabi ehk siis tallinn või keila.autodes on kõigil gepsud ja nendel tõesti igasugu huvitavad meetodid juhatada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne