Mõistusevastased manöövrid liikluses

Lisaks teokarpidele sekka ka mulda või sõrgkang.

Saaks aru kui sellist asja tehakse suletud territooriumil aga avalikel teedel liigub näiteks mootorrattureid kelle suund võib oluliselt muutuda kui ringteel on mõni mulda, oksi või teravilja maha puistanud.
Vasta

(24-08-2020, 11:16 AM)tõnn Kirjutas:  Lisaks teokarpidele sekka ka mulda või sõrgkang.

Saaks aru kui sellist asja tehakse suletud territooriumil aga avalikel teedel liigub näiteks mootorrattureid kelle suund võib oluliselt muutuda kui ringteel on mõni mulda, oksi või teravilja maha puistanud.

Jajah, üleüldse peaks keegi tsiklistidele teed puhastama harjaga ja igasugustele teravatele nurkadele patju kinnitama. Toungue

Koormast võib alati miskit lendu minna. Ei tasu lahtistel platedel olevate koormate taga asjatult muneda. Või jäägi sekundit neli maha  - jõuad reageerida. Maanteel siis 100+ m.

Samuti on täiesti mõttetu pressida maanteel miskit seina järel vedades ninast verd välja, et saada lubatud piirikiirus "pluss neli" kätte, kui selleks puudub vajadus.
Vasta

(24-08-2020, 15:30 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-08-2020, 11:16 AM)tõnn Kirjutas:  Lisaks teokarpidele sekka ka mulda või sõrgkang.

Saaks aru kui sellist asja tehakse suletud territooriumil aga avalikel teedel liigub näiteks mootorrattureid kelle suund võib oluliselt muutuda kui ringteel on mõni mulda, oksi või teravilja maha puistanud.

Jajah, üleüldse peaks keegi tsiklistidele teed puhastama harjaga ja igasugustele teravatele nurkadele patju kinnitama. Toungue

Koormast võib alati miskit lendu minna. Ei tasu lahtistel platedel olevate koormate taga asjatult muneda. Või jäägi sekundit neli maha  - jõuad reageerida. Maanteel siis 100+ m.

Samuti on täiesti mõttetu pressida maanteel miskit seina järel vedades ninast verd välja, et saada lubatud piirikiirus "pluss neli" kätte, kui selleks puudub vajadus.

Kas ketti venitav kileviiner peaks 100m rekka ees või lausa kõrval püsima et rekkameestel oleks lubatud osa koormast ära kaotada?

Võibolla idapool on see normaalne kui mingi % koormast või rahvastikust läheb kaduma.
Meil, ma loodan, et nii ei ole.


Seadust ka veidi:

Autoveol veose laadimise ja kinnitamise eeskiri

Vastu võetud 28.09.2000 nr 81
RTL 2000, 106, 1647
jõustumine 09.10.2000


5. peatükkOHUTUSNÕUDED  
[b]§ 17.  Üldnõuded[/b]
  (1) Veos peab sõidukile olema paigutatud, kinnitatud ja kaetud selliselt, et ta ei ohustaks inimesi, ei kahjustaks keskkonda, ei takistaks liiklust ega tekitaks muud varalist kahju.
  (2) Veose kinnitus ja katmine peab tagama, et veos ei lohise, ei ole kukkumisohus, ei kuku sõidukilt, ei tekita tolmu ega ülemäärast müra.
Vasta

Isand tõnn võiks seadusega vehkimise asemel natuke ajusid liigutada: mitte keegi ei ole siin rääkinud kinnitamata koormaga sõitmisest. Küll on kaks isikut kirjutanud, et koorma taga asjata jõlkumine ei ole tervislik. Hoia sekundit neli pikivahet ja ei tule ükski asi "ootamatult" kallale. Normaalne inimene ei otsi pahandusi. Aga jurist leiab alati teenimisvõimaluse. Kellegi per$es sõitmine kauem, kui mõni sekund vahetult möödasõidu eel on mõistusevastane lollimängimine!

Mul on purunenud uus koormarihm pingutusnarest. Kuna kinnitusi oli rohkem, kui see üks, polnud kahju suur - vaid mõlkitõmmatud rihmakaitse. Niiduk jäi teistest kinnitustest kenasti püsima. Pood vahetas kobisemata välja - garantii toimis.
Vasta

Kuna viimasel ajal olen üsna tihti Pärnus Ehitajate teel veokaga liikuda, on jäänud silma üks asi, mida ei saa nimetada küll mõistusevastaseks, kuid tugevalt häirivaks küll. Ja häirib see asi just siis, kui tead, et fooris roheline tuli ülilühikest aega on- nagu olen varem öelnud, siis näiteks Pärnus Tallinna mnt- Ehitajate tee ristil olevas fooris (sadamast tulles- sadamasse minnes) on tsükkel nii lühike, et kui ma esimesena koormaga stardin, siis üle ristmiku jõudes roheline juba vilgub. 
Nimelt- munejad!
Parim näide oli eile Liivi teel enne "uuele sillale" jõudmist. Kuna seal on pikalt ette näha, mida foori tuli teeb ja kui juba mõned korrad sõitnud oled, siis oskad juba ise tempot sättida, et foorini jõudes juba roheline tuli ees on. Aga eile- tegin siis samamoodi, et lasin koormaga autol vabalt veereda, vaatan, tuli läheb roheliseks, kõik hea, aga ainuke häda oli minu ees foori rohelist tuld ootavad Poola numbriga kaubikud. Hakkasin lähemale jõudma, foorini sadakond meetrit maad, tõmbasin prosed peale- ei midagi, pidurituled ees ikka põlevad. Pidin hoo põhimõtteliselt maha pidurdama ning ärkasid need alles siis, kui signaali andsin. Mõned on sellised, et enne rohelist tuld nihelevad, aga neil oli nii, et roheline tuli ees ja nad lihtsalt seisavad! Ühesõnaga see minu inertsi kasutamise plaan läks lihtsalt vett vedama.

Ütlesin, et see on lihtsalt viimase aja üks eredamaid näiteid, kuid VÄGA tihti näen viimasel ajal, et kui tuleb luba minna, hakatakse alles käigukangi otsima. Ma ei tea, kas selle põhjus on lihtsalt uimasus või on üha kasvav nutiidiootsus roolis.

Kuidas kaasliiklejatel selliste munejatega kogemused on?
Vasta

Kogemusi on, aga enamasti ohutuid. Big Grin No ma ei sõida ketta/kaardiga ka praegusel ajal.

Peamine ebaadekvaatsuse põhjus on tavaliselt nutikas käes, põlvedel, kõrvalistmel või edasijõudnutel, aknahoidikus.
Vasta

Aare,tuttav tunne,  tihti tunnen foori taga kuidas käsi tahab relva haarata.
Kes loeb uudiseid, kes värvin ennast. Anna jumal kannatust.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mulle on jäänud mulje lisaks nuti jms. tegevustele, et mõningatele juhtidele tundub ego pihta käivat, et tema pidi seisma jääma, aga tagant tulev juht saab mugava lendstardi. Seetõttu uimerdatakse ebanormaalselt kaua käigu sissepanemise, kohaltvõtu ning kiiruse kogumisega. Kui on võimalik teise ritta reastuda ja uimerdajast mööda sõita, siis hakkab muidugi suur kiirendamine ja järgijõudmine pihta kuna selline tegevus käib jälle teistpidi ego pihta.
Vasta

Kusjuures mind ei häiri vaid suurega sõites, vaid ka sõiduautoga. Ma küll üritan võtta ja võtangi paljusid asju rahulikult, kuid kuna pean piinlikkusega tunnistama, et kuna viimasel ajal olen mingil põhjusel nii roolist eemal olles kui ka roolis üsna kergelt ärrituv, siis roolis olles kipuvad sellised "leebed" sõnad üsna kergelt üle huulte lendama...
Üritan ise- arvan, et üsna edukalt- nii liigelda, et ma teistel jalus ei ole ning sama eeldaks ka teistelt. Kuigi seda on päev-päevalt üsna raskem tahta.
Vasta

Näiteks Vabaduse pst on selles mõttes vahva koht. Suured märgid on väljas, et 48km/h on roheline laine, aga pidevalt leidub neid, kelle arvates peab 65km/h sõitma, trügitakse kasvõi läbi vastassuuna mööda ja siis äkkpidurdatakse järgmise foori taha, nii et ühtlases tempos rohelisel laineharjal kulgejad peavad ka pidurdama "kiirema" sabas.
Vasta

(26-08-2020, 11:18 AM)mossepower Kirjutas:  Mulle on jäänud mulje lisaks nuti jms. tegevustele, et mõningatele juhtidele tundub ego pihta käivat, et tema pidi seisma jääma, aga tagant tulev juht saab mugava lendstardi. Seetõttu uimerdatakse ebanormaalselt kaua käigu sissepanemise, kohaltvõtu ning kiiruse kogumisega. Kui on võimalik teise ritta reastuda ja uimerdajast mööda sõita, siis hakkab muidugi suur kiirendamine ja järgijõudmine pihta kuna selline tegevus käib jälle teistpidi ego pihta.

Kui on palju foore järjest üksteise taga, järgmise, ülejärgmise jne järel on juba seisev saba, punased kaugelt näha, siis pole ju startides mõtet punni põhja virutada. Normaalselt rahulikult veerema hakata, oledki 30-40km/h järgmise saba otsas. Kui läheb hästi, siis ei pea hoogu maha võtma ja saad ühtlase kiirusega mitu foorivahet kulgeda. Kui kõva tõmbega kohalt minema virutada, siis saab pidurite põledes-särades järgmise saba otsas uhkelt jälle kinni pidada. Jälle kõva tõmbega minema ja natukese maa tagant pidurid peale. Kulgejad ei mõista kiirendajaid ja vastupidi. Eks mõnel ütleb vahel närv üles ka, kui kiirendaja-pidurdaja üritab vahele rebides ja paari auto pikkuse võrra ette tõmmeldes tõestada ja õpetada, kuidas õige sõitmine käib. Selles mõttes vist tõesti egoprobleem.
Vasta

Egodest rääkides- näiteks toon jälle Pärnu Ehitajate tee- jube lahe on vaadata igast PL, LT jms veokamehi, kes annaks vist jalaga ka hoogu juurde, et jumala eest teine foori alt minnes neist ette ei saaks Big Grin Kuigi mul on Eesti mõistes tüüpiline, vaid 500-ne Scania metsakas, kuid massivahe on vahel ligi 20 tonni, jäävad tüüpilised, a la 460-sed Ivecod, DAFid jms ikkagi alla, sest arvan, et mõistlik on kiirus kähku üles saada, mitte meelitada. Aga lihtsalt on naljakas. Eriti vahva on vaadata liiklust eriolukordades- Pärnus oli eelmisel nädalal hästi palju teederemonte, pandi teid kinni jne ning siis vaatad, kuidas sõidetakse ristmikke kinni, kui tuli roheliseks läheb, endale aru andmata, et saad 5 meetrit foorist edasi ja siis seisad juba nii, et takistad ka kõrvaltänavatelt tulevat liiklust. Jutt on siis Papiniidu tänavast, sest mingil päeval käis kogu liiklus Kaubamajaka eest läbi. Kuna mul oli vahetuse viimane päev ja juba hommikul oli kõik umbes, võtsin juba päeva algul seisukoha, et mul pole täna kiiret kuskile, sest siin läheb täna aega. Ja siis vaatad nagu tasuta kino Big Grin
Vasta

(26-08-2020, 10:54 AM)v6sa Kirjutas:  Peamine ebaadekvaatsuse põhjus on tavaliselt nutikas käes, põlvedel, kõrvalistmel või edasijõudnutel, aknahoidikus.
a tead kui lahe on kaubiku ja käruga teha möödasõitu ja jälgida nägusid.   Mul pidevalt kiire ja söön näiteks kartulisalatit või pitsat või midagi muud.
Tuleb tunnistada, et vahest samaaegselt räägin ka telefoniga ja rüüpan kohvi peale.
Ei ütleks, et ma sellepärast kuskil uimerdan või liiklust pidurdan.  Eks oleneb ikka juhist, kas oskab mitut asja korraga teha.
Vasta

(26-08-2020, 22:09 PM)klemm Kirjutas:  
(26-08-2020, 10:54 AM)v6sa Kirjutas:  Peamine ebaadekvaatsuse põhjus on tavaliselt nutikas käes, põlvedel, kõrvalistmel või edasijõudnutel, aknahoidikus.
a tead kui lahe on kaubiku ja käruga teha möödasõitu ja jälgida nägusid.   Mul pidevalt kiire ja söön näiteks kartulisalatit või pitsat või midagi muud.
Tuleb tunnistada, et vahest samaaegselt räägin ka telefoniga ja rüüpan kohvi peale.
Ei ütleks, et ma sellepärast kuskil uimerdan või liiklust pidurdan.  Eks oleneb ikka juhist, kas oskab mitut asja korraga teha.
Super juht ju.Aga milleks seda niimoodi kilgata .Uhke tunne või.........( küll karma ka Sinuni jõuab )
Vasta

(26-08-2020, 22:09 PM)klemm Kirjutas:  
(26-08-2020, 10:54 AM)v6sa Kirjutas:  Peamine ebaadekvaatsuse põhjus on tavaliselt nutikas käes, põlvedel, kõrvalistmel või edasijõudnutel, aknahoidikus.
a tead kui lahe on kaubiku ja käruga teha möödasõitu ja jälgida nägusid.   Mul pidevalt kiire ja söön näiteks kartulisalatit või pitsat või midagi muud.
Tuleb tunnistada, et vahest samaaegselt räägin ka telefoniga ja rüüpan kohvi peale.
Ei ütleks, et ma sellepärast kuskil uimerdan või liiklust pidurdan.  Eks oleneb ikka juhist, kas oskab mitut asja korraga teha.

Ma eeldan, et eelolevat kirjutati iroonilises võtmes. Kurb on see, et sääraseid ignorante tõepoolest leidubki. Ja seda kõike teevad nad loomulikult möödasõidu ajal, põigates mööda vastusõitvast veokist...

Ühel hetkel ei jõua kaitseingel enam järele ja siis jääb vaid loota, et süütud saaks võimalikult vähe kannatada. Harva kannatab vaid ignorant üksiSad 

Ma pole veel kohanud liiklust takistavat juhti, kellega vestlemisel ta oleks tõdenud, et "takistan jah, aga...". Ikka teised kihutavad arutult ja teevad mõttetuid möödasõite ja üleüldse, kuhu kõigil nii kiire on. Temal küll ei ole.
Vasta

(27-08-2020, 08:16 AM)v6sa Kirjutas:  
(26-08-2020, 22:09 PM)klemm Kirjutas:  
(26-08-2020, 10:54 AM)v6sa Kirjutas:  Peamine ebaadekvaatsuse põhjus on tavaliselt nutikas käes, põlvedel, kõrvalistmel või edasijõudnutel, aknahoidikus.
a tead kui lahe on kaubiku ja käruga teha möödasõitu ja jälgida nägusid.   Mul pidevalt kiire ja söön näiteks kartulisalatit või pitsat või midagi muud.
Tuleb tunnistada, et vahest samaaegselt räägin ka telefoniga ja rüüpan kohvi peale.
Ei ütleks, et ma sellepärast kuskil uimerdan või liiklust pidurdan.  Eks oleneb ikka juhist, kas oskab mitut asja korraga teha.

Ma eeldan, et eelolevat kirjutati iroonilises võtmes. Kurb on see, et sääraseid ignorante tõepoolest leidubki...
Sellise asjaga naljatamine on nii ja naa kuna on olnud juhuseid, kus rekkajuhi söömine oleks sõiduautojuhile kabelimatsu tähendanud kui viimane poleks vastassuunda tõmmanud:

https://www.ohtuleht.ee/855425/teekond-labi-kolme-maakonna-politseil-kulus-ohtlikult-soitnud-veoki-peatamiseks-tund-aega

Ja selliseid napikaid on reaalsuses kindlasti veel, aga need ei jõua leheveergudele kui just avariid ei juhtu. Isegi olen niimoodi päevasel ajal 80 km/h teepervele ja siis jälle vastassuunda tuiavale rekkale politsei kutsunud (TLN-RIIA mnt, Pärnu ja Uulu vahel). Samas veokajuhti lõpuni jälitama ei hakanud ja ei tea, kas politsei ta lõpuks kätte sai või mitte. Politsei telefonitoru otsas olevale töötajale oli üsna raske selgeks teha, et mina jah näen poolhaagise küljes olevat registreerimismärki, kus ongi üks täht vähem kui veokil endal ning seda ka, et politseiniku suurele soovile ja minu veenmisproovidele vaatamata veoauto enda numbrimärki ta teada ei saanudki, kuna sellisest hullust möödasõiduga mina riskima ei hakanud.
Vasta

Enne töömeeste käitumine paremaks ei muutu, kui hakatakse korralikke trahve väljastama.

Raudteelased said oma vitsad kätte.
20000€ Eesti raudteele ja 250000€ riigile.

https://www.ohtuleht.ee/998730/sonda-rau...ruse-noude
Vasta

Trahv määratakse ainult vahelejääjale.  Milleks liikluses tuleb vaeva näha.

Asi muutub paremaks alles siis, kui varastamine ja valetamine ei ole enam elunorm. Mida praegu ei paista küll kusagilt.
Vasta

(27-08-2020, 12:11 PM)v6sa Kirjutas:  Trahv määratakse ainult vahelejääjale.  Milleks liikluses tuleb vaeva näha.

Asi muutub paremaks alles siis, kui varastamine ja valetamine ei ole enam elunorm. Mida praegu ei paista küll kusagilt.
Ammu pole midagi taolist juhtunud neh Cool

https://www.err.ee/821100/jaaknahtudega-...alt-tagasi
Vasta

Ei oska vist keegi kokku lugeda, mitmes "lendav auto" too Yataha järjekorras on. Imelik ka see, kui vabariigi keskses uudistesaates pühendatakse sihukesele hi-tech tolmuvikatile kolmkümmend sekundit eetriaega ja korrutatakse aina sõna auto ja liiklusesse.
Järgmine uudis oleks võinud vabalt olla, et taksopargi peadirektor kaalub tõsiselt esimese proovipartii soetamist : )

https://www.err.ee/1129044/jaapani-firma...sesse-tuua
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 40 külali(st)ne