Mõistusevastased manöövrid liikluses

Juhtusin eile nägema sellist videot ja alati, kui selliseid idioote näen, tekib küsimus, et mis krt neil peas toimub.


Ja nagu tellitult, olin päev varem tunnistajaks minu ees toimunud sarnasele olukorrale.
Sõitsin mina koormaga Pärnu poole ja vast mingi sadakond meetrit eespool hakkas mingi asi arenema. Kolm autot, esimene Volvo V70, selle taga mingi valge asi ja kolmas paari generatsiooni tagune A8. Sõidame siis, kui ühtäkki pidurdas V70 hoo 90 pealt järsult mingise 50 peale või nii. Kuna ka mina jõudsin lähemale, pidin ka mina pidurdama ja vahemaa kuivas tugevalt kokku. Pidurdamiskohta jõudnuna ei näinud ühtki asja, mis oleks sundinud pidurdama- ei kirjamargiks kujundatud konna, küttepuud ega midagi.
Ajasime siis hoo uuesti üles, A8 läks mööda ja kiirendas ette, misjärel tõmbas bussitaskusse. Ma siis juba mõtlesin, et noh, mis nüüd saama hakkab. Midagi, lasi meid kõiki mööda ja minu tagant siis süstis uuesti välja, läks selle V70 kõrvale, sõitis mingi aeg kõrval- eks nad suhtlesid rahvusvaheliste käemärkidega seal- ja siis läks mööda ja sõitis edasi.
Sel teisel korral olin mina juba ka neile lähemal, võibolla seepärast ei julgetud enam piduriteste teha. Aga mis krt seal toimus, no ei saa aru. Hea vähemalt, et too päev talv läbi oli.
Aga miskipärast hakkab igasugu debiilsusi järjest rohkem liiklusse jõudma, mõni ei saa ikka aru, et liiklus ei ole mingi arvutimäng...
Vasta

Selliste videolõikude juures on üks viga.
Puudub see info mis asjale eelnes.
Vasta

Ega väga midagi ei eelnenudki, järgnevas videos on see "action" kolmandal minutil, enne nagu polnudki muud peale lihtsalt sõitmise.
Vasta

Muuseas, tasub selliste asjade peale MÕELDA, et ÄKKI eessõitja TEAB midagi, mida Sina ei tea!!! Näiteks tuli JUST enne teistpidi ja nägi salakaamerat, metsas nähtamatut eravärvides asja jne??? See, et Sina pärast "ei näe" neid sest silmad on vahkvihast poolpimedad, ei muuda fakti! Musueas, mina olen ka nii HOIATANUD miskit USA-raua tegelast aga kus Sa sellega!!! Ja kohe minust 70 tsoonis möödauhamise peale, tegu oli Harutee 70 alaga Haapsalu poolt tulles, kus ees on ju Keila suuna rist ja möödasõidukeeld, visati kenasti sau ette ja Riigi osakud koos "anaaliga" said uskmatule osaks. Ahjah, korra üks 7.seeria oma Järvevanal mõistis ja pääses, kui ma olin lihtsalt pidurituld vilgutanud. 
Ette keeramine jms on vale aga piduritulega hoiatamine võiks olla märguandeks, et "ära mees kihuta, oht teel!"
Ma arvan, et selle Bemmi käitumises oli samamoodi HOIATAMISE nooti???
Vasta

üpris tõhusa pedaalivajutusega hoiatab siis sel juhul.
Vasta

(26-04-2021, 12:34 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Muuseas, tasub selliste asjade peale MÕELDA, et ÄKKI eessõitja TEAB midagi, mida Sina ei tea!!! Näiteks tuli JUST enne teistpidi ja nägi salakaamerat, metsas nähtamatut eravärvides asja jne??? See, et Sina pärast "ei näe" neid sest silmad on vahkvihast poolpimedad, ei muuda fakti! Musueas, mina olen ka nii HOIATANUD miskit USA-raua tegelast aga kus Sa sellega!!! Ja kohe minust 70 tsoonis möödauhamise peale, tegu oli Harutee 70 alaga Haapsalu poolt tulles, kus ees on ju Keila suuna rist ja möödasõidukeeld, visati kenasti sau ette ja Riigi osakud koos "anaaliga" said uskmatule osaks. Ahjah, korra üks 7.seeria oma Järvevanal mõistis ja pääses, kui ma olin lihtsalt pidurituld vilgutanud. 
Ette keeramine jms on vale aga piduritulega hoiatamine võiks olla märguandeks, et "ära mees kihuta, oht teel!"
Ma arvan, et selle Bemmi käitumises oli samamoodi HOIATAMISE nooti???

See oli küll päris julm hoiatamine, kõigepealt kiirendab hoiatavalt, et möödasõitja ei saaks mööda ja siis hoiatab väga intensiivselt.

Ma loodan, et vastavad instantsid hoiatavad selle bemmimehe mõneks ajaks roolist ära. Vastavaid näiteid õnneks on viimasel ajal omajagu juba, heast videost piisab, et menetlus läbi viia.
Vasta

Mina jälle vaatan, et bemmimees tahab oma autole tagant sissesõitmise kindlustuslaksu saada teise autojuhi kulul. Kui kaamerat poleks, siis oleks tegu sõna-sõna vastu olukorraga ning tagantsõitja jääks süüdi, et pikivahet ei hoidnud. Igatahes julge bemmimees kuna selliste tegude eest juhile ja/või autole hilisema "anonüümse noomituse" tegemine pole just väga haruldane nähtus.
Vasta

(27-04-2021, 15:43 PM)mossepower Kirjutas:  Mina jälle vaatan, et bemmimees tahab oma autole tagant sissesõitmise kindlustuslaksu saada teise autojuhi kulul. Kui kaamerat poleks, siis oleks tegu sõna-sõna vastu olukorraga ning tagantsõitja jääks süüdi, et pikivahet ei hoidnud. Igatahes julge bemmimees kuna selliste tegude eest juhile ja/või autole hilisema "anonüümse noomituse" tegemine pole just väga haruldane nähtus.
Kaamera ju lausa kinnitab seda olukorda, kus tagumine juht ei hoidnud ohutut pikivahet, mistõttu selline olukord üldse tekkida saigi  Big Grin
Vasta

(27-04-2021, 16:20 PM)maaks Kirjutas:  
(27-04-2021, 15:43 PM)mossepower Kirjutas:  Mina jälle vaatan, et bemmimees tahab oma autole tagant sissesõitmise kindlustuslaksu saada teise autojuhi kulul. Kui kaamerat poleks, siis oleks tegu sõna-sõna vastu olukorraga ning tagantsõitja jääks süüdi, et pikivahet ei hoidnud. Igatahes julge bemmimees kuna selliste tegude eest juhile ja/või autole hilisema "anonüümse noomituse" tegemine pole just väga haruldane nähtus.
Kaamera ju lausa kinnitab seda olukorda, kus tagumine juht ei hoidnud ohutut pikivahet, mistõttu selline olukord üldse tekkida saigi  Big Grin
videos ju selged liiklusrikkumised:
1. möödasõidu takistamine - karistatav vist
2. manööver - parempööre ilma suunata - suunatule kang ju bemmil nagunii kallis lisavarustusSmile
3. see äkk pidurdus ja liiklusohtliku olukorra tekitamine vist ka karistatav - kui taga olnuks eravärvides ment siis oleks tal a...s siiani valusSmile
Vasta

Bemmimees ei tahtnud mööda lasta ja siis nägi kaamera märki ja pidi pidurdama. 
OT-na tuli meelde ka kord kui hakkasin ühest, see aeg veel küllaltki uuest, 5-st bemarist mööda sõitma ja too raibe kukkus ka vajutama. Läks vist nii 180-200 välja, aga mööda sain. Auto oli MK3 Supra turbo ja pidevalt esitati nö. väljakutseid.
Vasta

(27-04-2021, 15:36 PM)zazik Kirjutas:  
(26-04-2021, 12:34 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Muuseas, tasub selliste asjade peale MÕELDA, et ÄKKI eessõitja TEAB midagi, mida Sina ei tea!!! Näiteks tuli JUST enne teistpidi ja nägi salakaamerat, metsas nähtamatut eravärvides asja jne??? See, et Sina pärast "ei näe" neid sest silmad on vahkvihast poolpimedad, ei muuda fakti! Musueas, mina olen ka nii HOIATANUD miskit USA-raua tegelast aga kus Sa sellega!!! Ja kohe minust 70 tsoonis möödauhamise peale, tegu oli Harutee 70 alaga Haapsalu poolt tulles, kus ees on ju Keila suuna rist ja möödasõidukeeld, visati kenasti sau ette ja Riigi osakud koos "anaaliga" said uskmatule osaks. Ahjah, korra üks 7.seeria oma Järvevanal mõistis ja pääses, kui ma olin lihtsalt pidurituld vilgutanud. 
Ette keeramine jms on vale aga piduritulega hoiatamine võiks olla märguandeks, et "ära mees kihuta, oht teel!"
Ma arvan, et selle Bemmi käitumises oli samamoodi HOIATAMISE nooti???

See oli küll päris julm hoiatamine, kõigepealt kiirendab hoiatavalt, et möödasõitja ei saaks mööda ja siis hoiatab väga intensiivselt.

Ma loodan, et vastavad instantsid hoiatavad selle bemmimehe mõneks ajaks roolist ära. Vastavaid näiteid õnneks on viimasel ajal omajagu juba, heast videost piisab, et menetlus läbi viia.

Pole see videoregistraator ka mingi imevahend. Eduka menetluse eelduseks peab juht tunnistama, et tema oli roolis ning käitumise omaks võtma.
Kui ikka ei õnnestu välja selgitada, kes sõidukit juhtis, polegi midagi teha.
Teise asjaoluna - kui pahalane koostööd ei tee, kuidas tõendatakse, et juhtum leidis aset ajal, mil videomaterjali omanik väidab selle juhtunud olevat?
Vasta

(27-04-2021, 21:35 PM)ak75 Kirjutas:  Pole see videoregistraator ka mingi imevahend. Eduka menetluse eelduseks peab juht tunnistama, et tema oli roolis ning käitumise omaks võtma.
Kui ikka ei õnnestu välja selgitada, kes sõidukit juhtis, polegi midagi teha.
Teise asjaoluna - kui pahalane koostööd ei tee, kuidas tõendatakse, et juhtum leidis aset ajal, mil videomaterjali omanik väidab selle juhtunud olevat?
[b]§ 72.   Sõidukiomaniku ja vastutava kasutaja kohustus[/b]
  (1) Sõidukiomanik ja vastutav kasutaja peavad tagama talle kuuluva või tema valduses oleva sõiduki õige kasutamise, tehnilise korrasoleku ja nõuetekohase hoidmise.
  (2) Kui mootorsõiduki omanik annab mootorsõiduki kasutada teisele isikule, peab ta mootorsõiduki kasutamise ajal ja teise isiku poolt mootorsõiduki kasutamise lõppemisest arvates kuue kuu jooksul säilitama ning liiklusjärelevalve teostaja või kohtu nõudmisel esitama järgmised andmed:
  1) mootorsõidukit kasutanud isiku ees- ja perekonnanimi;
  2) mootorsõidukit kasutanud isiku aadress;
  3) mootorsõidukit kasutanud isiku sünniaeg või isikukood;
  4) mootorsõidukit kasutanud isiku juhiloa number.

  (3) Vastutavale kasutajale laienevad käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud kohustused seoses tema kasutuses oleva mootorsõidukiga.
Vasta

tean seda kõike, v6sa.
Aga kui isik ei anna infot, ei tee koostööd. Mis siis teha või tehakse?
Vasta

(27-04-2021, 21:51 PM)ak75 Kirjutas:  tean seda kõike, v6sa.
Aga kui isik ei anna infot, ei tee koostööd. Mis siis teha või tehakse?
Kuni 100 trahviühikut omanikule mööda kotte. Kui omanik on jur. isik siis kuni 3200€. Kui jur. isik on pank siis arva, kellelt see 3200 tagasi küsitakse...
Vasta

(27-04-2021, 21:51 PM)ak75 Kirjutas:  tean seda kõike, v6sa.
Aga kui isik ei anna infot, ei tee koostööd. Mis siis teha või tehakse?

Mäh? Ma nagu ei jõudnud selle kohta veel midagi kirjutada...

Politsei algatab menetluse, mis lõpetatakse aasta või kahe pärast asjaosalise kättesaamatuse tõttu. Nii väikeseid asju (varaline kahju alla miljoni, laipasid ei olnud) meil enam menetleda ei jõuta. Nii õhuke on meie riikSad

Siinkohas suur ja siiras kiitus neile Politseinikele, kes Tallinna ringteel nõmetsenud kaubikupiloodi korrektselt ära menetlesid.

Vägivald ei ole lahendus ja selle kasutamisel on suur tõenäosus sattuda ise menetlusaluseks. Samas - koha peal näkku kantud hoiatus mõjub alati hästi. Aga siis peab see saama ka menetletud kohe ning hilisemad appellatasioonid peavad samuti saama positiivse menetluse.
Vasta

Sellise võimlemisega on tegelikult nii, et peab ettevaatlik olema. Alati on loterii, kes vastaspooleks satub. Aastaid tagasi vist oli Saku lähedal juhtum, kus üks osapool läks teisele järele, et oma hoiatus näkku kanda või üle anda, krt seda teab. Vastaspool vist vastas üheainsa hoobiga, mille tulemusena hoiataja oma lõpu leidis. Täpseid asjaolusid ei tea, ajakirjandusest käis läbi.
Vasta

Kilulinna ametlik kiirusrekord fikseeritult 227 km/h. Sad 

Seekordne ISA sai vähemalt ära menetletud ilma laipadeta.

https://www.delfi.ee/artikkel/93431857/l...kinnimajas
Vasta

ühes riigis, ühes linnas, ühes parklas
ühel hommikul ütleme siis peale 8-t ja tööpäeval.
tulid ühed mehed ühe bmw ga ja mõtlesid teha sõõrikuid enne kui kauplusest päris sõõrikuid saab.
pealtvaatajaid jagus ühe suure tänava 4 rea jagu mis ühe foori taga ootasid
ja ühe ja ühe teise transitiga parklas nõu pidava kollegi jagu veel

ühes riigis, ühes linnas .....
tuli politsei esindaja oma autot pesema ja kuivatas parklas paberiga üksetihendeid
ja sellel ühele politsei esindajal ei olnud sõõriku isu sellel hetkel 

noh istus ta siis autosse ja sõitis 10m. lülitas sisse värvilised tuled ja sõõriku pidu sai otsa Big Grin 

tuleb tunnistada, et bemm oli vägagi äkiline ja poisid kes siis väljusid olid väga rahulikud 
peeti maha vestlus mille teema jäi tedmata aga 

ühed mehed lahkusid sündmuskohalt maru rahulikult ja üks politsei jätkas uksetihendite kuivatamist

krt. sellist nalja poleks oodanud kus sõõrikuid põhimõtteliselt ümber politsei autot tehakse ja siis - üllatus.

[Pilt: t760_DSC_4179.jpg]
Vasta

Ilmselt said määravaks sõõrikud - oleks muud kujundid olnud oleks ka trahviühikuid kirjutatud.. Big Grin

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Aga on seal olulist vahet, mis oli määrav - koht ja aeg olid ju ka üsna mõistlikud. Kuivõrd säärast tegevust üldse saab mõistlikuks nimetada, eksole Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne