Mõistusevastased manöövrid liikluses

Tsitaat:1. Sõiduk A reastub põhirajalt aeglustus/kiirendusrajale ja liigub seal otse, sõiduk B liigub põhirajal, soovib reastud aeglustusrajale, aga seal (kõrval) on juba sõiduk A (tuli samuti põhirajalt). Kumb peab andma teed? Sõidukid on kõrvuti.
Küsimust ei teki: teed annab manöövri sooritaja, sest ta nägi teise auto kiirendus-aeglustusrajale suundumist. 
Tsitaat:2. Sõiduk A1 sooritab anna teed märgi alt parempöörde kiirendus/aeglustusrajale ja liigub seal otse, sõiduk B1 liigub põhirajal, soovib reastud aeglustusrajale, aga seal (kõrval) on juba sõiduk A!. Kumb peab andma teed? Sõidukid on kõrvuti. NB Täpselt sama olukord ju!
Siin määrab anna teed märk.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kuidas on võimalik üks lihtne asi enese jaoks ülemõistuse nii keeruliseks mõelda, et peab hakkama mingeid eesõigusi, tagaõigusi ja maeiteamidaveel kuskilt reeglitest punnitama? Milleks see kõik?

Sa tuled aeglustusrajale ja nii ehk naa oled oma liikumist aeglustamas. Mis pagana pärast tekib sul isu nüüd äkitselt kiirendada, et jõuda kiirendusrajal kiirendavast inimloomast ette? Selleks, et kasutada oma õigust? Sest nii on seaduses kirjas? Et sa võid seda teha?
- Just like that! Cause I CAN!

Ei, ma ei saa vist iialgi aru sellisest inimlooma mõttemaailmast, nagu eestlase aju on võimeline genereerima...
No täiega persses!
Miks ei või siis liigelda nii nagu seda mujal tehakse? Loogilises poosis.
Tulen aeglustama ja aeglustun kiirendaja taha. Mis selles siis NII keerulist on?
Vasta

Põhirajal on 90 km/h või 100 või 110 või lausa 120. sellel kiirusel reastudki aeglustus/kiirendusrajale. Aga mitte ei aeglusta põhirajal ja siis reastud aeglustus/kiirendusrajale.
Vasta

Jankale ten points. 
Üldiselt ongi nii, vähemalt sealkandis kus tõsiselt kiirendatakse ja aeglustatakse, et mahamineja tõmbab  hoo maha ja laseb pealetulijal hoo üles võtta ning kiirendusrajalt välja tulla. 
Vastupidi tekiks olukord nagu venemaa ringidel. Sisse saad aga välja ei saa.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Aga tehke mulle üks asi selgeks- kui keegi kõrvalteelt minu ette keerab, miks paljudel see häda on, et päris mitu kilti töllerdatakse täiesti kaootiliselt 75-80km/h ees, enne kui lõpuks avastatakse, et lubatud on 90. Sõiduautoga sõites oleks mul savi- lihtsalt läheks mööda-, aga veokaga väga mitte. Siuksed ei pane vist isegi tähele, et veokas selja taga on.
Vasta

(23-06-2021, 14:07 PM)Aare R. Kirjutas:  Aga tehke mulle üks asi selgeks- kui keegi kõrvalteelt minu ette keerab, miks paljudel see häda on, et päris mitu kilti töllerdatakse täiesti kaootiliselt 75-80km/h ees, enne kui lõpuks avastatakse, et lubatud on 90. Sõiduautoga sõites oleks mul savi- lihtsalt läheks mööda-, aga veokaga väga mitte. Siuksed ei pane vist isegi tähele, et veokas selja taga on.
Sõidetakse ennem külm mootor soojaks. Big Grin
Vasta

Eriti toredad on need, kes esmalt töllerdavad 80km/h ja kui mööda sõidad siis hakkavad ka kiirendama.
Vasta

Oojaa! Ja sellised on üsna tihti veel sellised, et kui katkestad möödasõidu, kukub kiirus tagasi 80-le.
Vasta

Ja üleüldse, paljud on liikluses nagu Tivolis. Möll käib ümberringi. Oi kui huvitav.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(21-06-2021, 07:17 AM)Aare R. Kirjutas:  M. O. T. T.  Aitäh, Daff, sinu kui vanema olija suust kõlab see vast veenvamalt, aga just seda ma olengi rääkinud, et just veokaga sai Rootsis seda harrastatud ning seda õpetas samuti elu Smile
Te räägite tõsiselt või teete nalja? Mis sellise pedereerimise point on? Kadedus? Ise ei sõida ja teistel ka ei lase?
Vasta

(25-06-2021, 10:47 AM)Peeter2 Kirjutas:  
(21-06-2021, 07:17 AM)Aare R. Kirjutas:  M. O. T. T.  Aitäh, Daff, sinu kui vanema olija suust kõlab see vast veenvamalt, aga just seda ma olengi rääkinud, et just veokaga sai Rootsis seda harrastatud ning seda õpetas samuti elu Smile
Te räägite tõsiselt või teete nalja? Mis sellise pedereerimise point on? Kadedus? Ise ei sõida ja teistel ka ei lase?

Selle asja point on anda viisakatele inimestele ettetrügijate arvelt ka võimalus. Sest kitsas koht piirab läbilaset, mitte ridade arv enne seda.

Pikast reast ettesõitja on lihtsalt enesekeskne, aga see ongi praeguse ühiskonna edu pant - üle laipade edu poole!
Vasta

Peeter2, loe eestpoolt, selle olen nii mina kui ka Daff KORDUVALT lahti seletanud. Ja usu mind, vähemalt mina ei ole seda tüüpi, kes ise ei sõida ja teistel sõita ei lase, vastupidi, mind ärritavad igasugu teel parkijad ja linnuvaatlejad. Ka täiskoormaga veokaga sõidan alati maksimaalse lubatud sõidukiirusega, kui ilma- ja teeolud lubavad ja isegi siis jäävad mõned sõidukad jalgu, veokad isegi enamus.
Ja seda isegi suvel, talvest ei hakka rääkimagi.
Vasta

(25-06-2021, 10:47 AM)Peeter2 Kirjutas:  
(21-06-2021, 07:17 AM)Aare R. Kirjutas:  M. O. T. T.  Aitäh, Daff, sinu kui vanema olija suust kõlab see vast veenvamalt, aga just seda ma olengi rääkinud, et just veokaga sai Rootsis seda harrastatud ning seda õpetas samuti elu Smile
Te räägite tõsiselt või teete nalja? Mis sellise pedereerimise point on? Kadedus? Ise ei sõida ja teistel ka ei lase?

Sa pole vist korralikus staus istunud.
TEkkib olukord kus kaks leeri , viisakad ja nahhaalid ei suuda tee peal hakkama saada. 
Mingi seltskond rivistub enne rea lõppu ära  juba kilt poolteist varem pannes esimese rea seisma. Julgemad lennutavad lõppu välja ja enne porgandeid ronivad esimesse ritta.sIna oma suurega esimeses reas jäädki seisma. On olnud juhuseid kui saad pausi vahele esimeses reas samas kui teine ja kolmas liiguvad.
Ainus võimalus esimest rida liikuma saada on kiiret rida aeglustada. ON juhuseid kui seda teeb lausa miilits ise.
Kas ütled temale ka, et mis sa vend siin pedereerid?

See probleem muidugi eestit ei puuduta ja meie liikleja ei pruugi arugi saada sellest jamast mis seal toimub aga teema oli püstitatud populaarteaduslikust vaatevinklist, et aru saada, et eesti liiklus oma 50 meetriste ummikutega polegi kõige hullem.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Paljud Eesti liiklejad, eriti näiteks Tallinnas kipuvad arvama, et just neil on alati kuhugi kiire ja just nemad peavad kuhugi esimesena jõudma, eriti mingid krdi kallite autodega "ärimehed". Selleni nende aju ei küündi, et meil veokatega ka ummikus seistes tööaeg jookseb ja tööpäev lõpp lükkub iga sellise tropid tõttu edasi- kui näiteks 10 nihelejat võidavad igaüks 6 minutit, jõuab veokajuht õhtale juba tund aega hiljem.

Muuseas, kui keegi arvab, et kõrgem auto hind annab kellelegi privileegi, siis ma ütleks, et isegi tutika seitsmese, X5 või Länkari omanikud, ärgeisegi üritage, mu tööauto maksab isegi 2 aasta vanusena ja 400Kkm sõitnuna rohkem, suurus loeb nagunii Big Grin
Vasta

Välismaa tõsisem Stau on teine asi; seda oleks võinud ka mainida. Kuna olen kõvasti Euroopas automatkadel käinud, siis on neid omajagu nähtud.  
Eestis ja konkreetselt ikka sellessamas Järve "ummikus" ma sihukesel asjal pointi ei näe, samuti ei näe ma pointi pikas sabas seista, kui kõrval rida vaba. 
Ja kiiremas reas liikumist ma trügimiseks ei nimeta - minupärast täidetagu need read võrdselt (teises reas sõiduautod). On igaühe oma valik kas tahab pikemas sabas seista või mitte. Need "trügijad" konkreetses kohas ei pikenda ka oluliselt sabasseisjate liikumisaega, neid on lihtsalt seal liiga vähe.  
Siin foorumis armastatakse seadustes näpuga järge ajada, olen kindel, et see kiirema rea sulgemine kvalifitseeruks liikluse takistamiseks Big Grin
Vasta

(25-06-2021, 11:38 AM)Aare R. Kirjutas:   kui näiteks 10 nihelejat võidavad igaüks 6 minutit, jõuab veokajuht õhtale juba tund aega hiljem.
no see matemaatika päris nii ei toimi Smile 10 nihelejat võidavad igaüks 6 minutit; aga nende 10 auto kitsast kohast läbisõiduks kulub ilmselt maksimaalselt minut kuni mõned minutid. Nii palju pikeneb ka sabasseisja aeg teekonnaks.
Vasta

(25-06-2021, 10:47 AM)Peeter2 Kirjutas:  
(21-06-2021, 07:17 AM)Aare R. Kirjutas:  M. O. T. T.  Aitäh, Daff, sinu kui vanema olija suust kõlab see vast veenvamalt, aga just seda ma olengi rääkinud, et just veokaga sai Rootsis seda harrastatud ning seda õpetas samuti elu Smile
Te räägite tõsiselt või teete nalja? Mis sellise pedereerimise point on? Kadedus? Ise ei sõida ja teistel ka ei lase?
Kade ma pole aga võimalusel panen rea kinni küll. Meil kõigil on ühtmoodi kiire, pole sinu aeg kallim kui minu aeg. Juhan Smuul kirjeldas kunagi POLKOVNIKU LESKE. Mulle ei meeldi küünarnukkidega trügijad ei elus ega järjekorras.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Jällegi üks lauakoorem kraavis:
https://saartehaal.postimees.ee/7279389/lauakoormaga-skoda-soitis-teelt-valja?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=share-buttons&utm_content=7279389&fbclid=IwAR2nr1alrzcLgvmw8YTI7G-ZUGRWA7XNnVelOem4BVBYhMBMq9sc7Dold7M
Vasta

(25-06-2021, 23:38 PM)meli666 Kirjutas:  Jällegi üks lauakoorem kraavis

Kuuemeetrised lauad kolmemeetrises kärus, veduriks sapakas ja roolis oinas, ootuspärane tulemus.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Vaadates koormat ja kummuli käru ja vedukit, siis seekord sai ilmselt kuulsaks õlekõrreks üleskerimata tugiratas. Mis turritab kahtlaselt pikalt välja. Millele ilmselt assisteeris stabiilsuskontroll...

Kuuemeetrise laua paned kolmemeetrisesse kärusse nii ära, et koorem jääb tasakaalu. Viiemeetrise paneb juba konksule toetuma.

Seekord oli koorem kehvasti seotud - pole kärule jäänudSmile

Suvine Saaremaa - tõenäoliselt mõni uusmaakas, kes teeb esimesi iseseisva elu harjutusi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne