Mõistusevastased manöövrid liikluses

(14-03-2016, 09:51 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ole rahulik,kuskil peab ju saama möödasõitu harjutada..... Big Grin 
Olen ka ise täheldanud,et sõidan linnavahel 50 alas ja üsna paljud põrutavad minust lihtsalt mööda. Ju siis on kiire ja ega me ei tea ju mis juhi meeltes mõlgub...  Ma olen ikka öelnud,et kel kukkur priskem,saab endale lubada nii mõndagi. Wink

Nii ta kipub olema jah. Aga eks igal oinal ole oma mihklipäev. 

Almost Again
Vasta

(14-03-2016, 09:51 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ... Olen ka ise täheldanud,et sõidan linnavahel 50 alas ja üsna paljud põrutavad minust lihtsalt mööda. ....

Ma nii igaks juhuks küsin, kas Su kiirus 50 km/h on spidomeetri järgi või tegelik? Sest mina kalibreerin oma autode spidomeetrid navigaatori järgi ära, ja osutub, et mõnigi näitab tegelikul kiirusel 50 km/h näiteks 55. Noh, ja kui ma siis 50-ga sõites "põrutan" mööda samasuguse auto juhist, kes spidomeetri järgi 50 hoiab, siis olengi vana halb.
Vasta

(14-03-2016, 18:44 PM)olevtoom Kirjutas:  
(14-03-2016, 09:51 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ... Olen ka ise täheldanud,et sõidan linnavahel 50 alas ja üsna paljud põrutavad minust lihtsalt mööda. ....

Ma nii igaks juhuks küsin, kas Su kiirus 50 km/h on spidomeetri järgi või tegelik? Sest mina kalibreerin oma autode spidomeetrid navigaatori järgi ära, ja osutub, et mõnigi näitab tegelikul kiirusel 50 km/h näiteks 55. Noh, ja kui ma siis 50-ga sõites "põrutan" mööda samasuguse auto juhist, kes spidomeetri järgi 50 hoiab, siis olengi vana halb.

Just. TomTom on autos ja selle järgi on mul ka spido timmitud. No vahest näitab 50 asemel 48- 49.... tegelikku...aga möödasõitev auto lippab nagu linnuke minust mööda.....
Vasta

(14-03-2016, 19:11 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   No vahest näitab 50 asemel 48- 49.... tegelikku...aga möödasõitev auto lippab nagu linnuke minust mööda.....
Niimoodi:

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(14-03-2016, 19:11 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(14-03-2016, 18:44 PM)olevtoom Kirjutas:  
(14-03-2016, 09:51 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ... Olen ka ise täheldanud,et sõidan linnavahel 50 alas ja üsna paljud põrutavad minust lihtsalt mööda. ....

Ma nii igaks juhuks küsin, kas Su kiirus 50 km/h on spidomeetri järgi või tegelik? Sest mina kalibreerin oma autode spidomeetrid navigaatori järgi ära, ja osutub, et mõnigi näitab tegelikul kiirusel 50 km/h näiteks 55. Noh, ja kui ma siis 50-ga sõites "põrutan" mööda samasuguse auto juhist, kes spidomeetri järgi 50 hoiab, siis olengi vana halb.

Just. TomTom on autos ja selle järgi on mul ka spido timmitud. No vahest näitab 50 asemel 48- 49.... tegelikku...aga möödasõitev auto lippab nagu linnuke minust mööda.....
On muidugi vahva teada, mis 'päriselt' toimub, aga norm on ikka autotootja pandud mittari.
Ma tean ka, et kui oma autoga 95-ga kaamerasse lendan, ei juhtu midagi, aga mingi instinkt võtab ikka nati vähemaks. Seletada pole hiljem kellelegi.

PS- kuidas te neid spidomeetreid kalibreerite või timmite?
Vasta

Norm on ikka see, mis päriselt toimub. Autotootja näidik näitab kohustuslikus korras rohkem. Minu rumeenia päritolu auto spido näitas tehasemõõtu rehviga üle 10 kmh rohkem, kui tegelik kiirus maanteesõidul. Sai korrigeeritud ettenähtust oluliselt suurema läbimõõduga rehvidega Smile Pärast näitas spidomeeter enam-vähem õigesti, odomeeter kardetavasti valetas.

Kõige lihtsam kalibraator on suvaline GPS seade. Mobiiltelefonist täitsa piisab.
Vasta

No mina oma Mossel panin kepsu järgi spido õigeks. Nimelt annab seal osuti vedru pinget muuta. Muidugi on asjal selline häda,et seda võib muuta aga päris õigeks ei saa kunagi. Seal on mingi seaduspärasus.... kui saad õigeks aeglased....kiirused siis vassivad kiiremad... ja vastupidi. Panin siis õigeks aeglasemad.... trahvioht on 30,40,50 ja 70 kiirustel suurem..... Big Grin  Näiteks.... 70 ga sõites on tegelik kiirus 67. 75-ga 70. 90-ga sõites on 85. Oma osa on siin ka tagasilla reduktoril...ja kummidel. Mul on all kiire differ,80 kõrgusega 13 tollised kummid. Piruka Mosse kummidega aga olid kiirused kõige täpsemad.  Eks päris täpseks seda asja ei saagi. Ja kõige tähtsam on muidugi see,et tunned oma autut... siis saad ju mõttes juurde lugeda kasvõi näiteks  +5 km. h ja ongi asi Ants. Wink
Vasta

Samas tuleb meeles pidada, et spidod valetavad protsentides aga kiirust näitavad kilomeetrit tunnis. Näiteks Audi A-6 kuni 2004 vl. näitab spido järgi  100 sõites 8km võrra vähem, ehk 92 km/h. Aga 50 sõites on erinevus ca 3-4 km. ehk nagu keegi juba mainis, "autut tuleb tunda", et viiekümne alas ämbrisse ei astu.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ma tahan seda öelda, et pole erilist mõtet muidu töötavat seadet 'täpsemaks näppida', olgu siis suuremate rehvide või liitmistehte abil, kui valdav enamus seda ei tee ja sõidab seieri järgi, mis neile autosse antud.

Igasugu vahetatud difrite ja muudmoodi tuunitud pillidega on nagunii teised jutud.
Vasta

Mis mul teistest, kui päris palju tuleb sõita üksikul tühjal maanteel. Kuna kiiruskaamerate asukohad oma koduteel on peas, siis ainus murekoht on fööniga mehed.
Vasta

Seieri järgi sõitjad võiksid siiski olla oma tegelikust kiirusest teadlikud ning täita seadusekuulekate kodanikena liiklusseaduse paragrahv 53 lg 4 nõudeid.

Praktikas on päris paljudel autodel 90 alas lubatud suurim kiirus saavutatud siis, kui seier näitab ilusa ümmarguse 100. Kellele tundub, et möödasõitjaid ja kihutajaid kole palju on, võiks huvi pärast heades teeoludes proovida spidomeetri järgi täpselt 100 kellal hoida. Tulemus võib päris üllatavaks osutuda. Loomulikult kui oskused ja tervislik seisukord kannatavad...
Vasta

Seieri järgi kulgejad ongi need kes karjuvad,et rekkad kihutavad 110-ga aga tegelikult veokaga ei õnnestu eriti üle 85 sõita,sest sõidukad jäävad lihtsalt jalgu. Teatavasti veoka tahhograaf koos kiiruse piirajaga käib taatlemises kohustuslikus korras iga 24 kuu möödudes. Sõidukaga kulgen võimaluse olemas olles gps-i järgi 95 km/h ja ei teki mu järgi kolonne ei tee ka kiiruskaamera pilti ega viibuta näppu ka miilits aga samas leidub veel küllalt neid kes mööduvad minust madallennul. Loodan,et kellegi tõekspidamisi räigelt ei riiva ja mõni inseneri laadse mõtlemisega ksf ei hakka tatti pritsima. Rolleyes  Muretuid kilomeetreid! 
Vasta

Ei saa rekka järgi ka alati otsustada.

https://www.youtube.com/watch?v=a1FFNZr5jEs
Vasta

(15-03-2016, 10:57 AM)v126 Kirjutas:  Ei saa rekka järgi ka alati otsustada.

https://www.youtube.com/watch?v=a1FFNZr5jEs
 Aloo... se on ju venemaa... mitte euroopa.  Kompuutriga seadistad endale Kw. nii palju kui tahad. Seda enam, et  Sm. Putin lubas  Tehnilise ülevaatuse ära kõrvaldada, kuna tolku sellest pole... võetakse ainult alt-käe- maksu ja masinad on ikka risud, sest liinil vastutab ju juht.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Ei tahaks saagi käima tõmmata aga seletage nyyd rumalale mis loogika järgi siin osa tegelasi teistelt kiiruseületamist nõuab?
Auto spidomeeter pole suvaline asi, selle on projekteerinud ja valmistanud targad inimesed ja sellele kehtivad ka teatud normid. Nõue et spido näitaks pigem rohkem on seepärast et keegi tootjat kohtusse ei kaebaks kui pilt fotoboxist postiga koju tuleb.
Tavainimene ostab auto siis ta sõidabki selle spidomeetri näidu järgi mitte tartu mnt aleqoki kasti (kes veel mäletab seda) või telefoni või misiganes järgi.
Juhul kui paned matsu ja spidomeeter kiilib kinni 95km/h peal 90 alas oled ikkagi kiirust ületanud, mis siis et telefon näitas 88 km/h...
Piirkiiruse märk tähendab ikkagi max kiirust mitte kohustuslikku liikumiskiirust.. Tegelik liikumiskiirus sõltub paljudest asjadest millest tagant madallennul lähenejal pole õrna aimugi..
Pole need gps asjad kah nii täpsed, majad, puud ikka mõjutavad signaali kah. Mul mitu telefoni navigeerimisel näitanud alati et pöörde kohani on 50m siis kui pidid tegelt juba ära keerama..

Ei ole ise ei madallendaja ega roomaja, lihtsalt tekkis sellene huvitav mõttekäik miks osa inimesi peab gps seadmeid paremaks, täpsemaks, kindlamaks kui tootja poolt paigaldatud spidomeeter ja nõuavad selle järgi liikumist. Kas on olemas mõnda autot millel spidomeeter töötab ainult nn gps pealt? Kui googli auto väljaarvata Smile
Vasta

(15-03-2016, 13:48 PM)nuffik Kirjutas:  Ei tahaks saagi käima tõmmata aga seletage nyyd rumalale mis loogika järgi siin osa tegelasi teistelt kiiruseületamist nõuab?
Auto spidomeeter pole suvaline asi, selle on projekteerinud ja valmistanud targad inimesed ja sellele kehtivad ka teatud normid. Nõue et spido näitaks pigem rohkem on seepärast et keegi tootjat kohtusse ei kaebaks kui pilt fotoboxist postiga koju tuleb.
Tavainimene ostab auto siis ta sõidabki selle spidomeetri näidu järgi mitte tartu mnt aleqoki kasti (kes veel mäletab seda) või telefoni või misiganes järgi.
Juhul kui paned matsu ja spidomeeter kiilib kinni 95km/h peal 90 alas oled ikkagi kiirust ületanud, mis siis et telefon näitas 88 km/h...
Piirkiiruse märk tähendab ikkagi max kiirust mitte kohustuslikku liikumiskiirust.. Tegelik liikumiskiirus sõltub paljudest asjadest millest tagant madallennul lähenejal pole õrna aimugi..
Pole need gps asjad kah nii täpsed, majad, puud ikka mõjutavad signaali kah. Mul mitu telefoni navigeerimisel näitanud alati et pöörde kohani on 50m siis kui pidid tegelt juba ära keerama..

Ei ole ise ei madallendaja ega roomaja, lihtsalt tekkis sellene huvitav mõttekäik miks osa inimesi peab gps seadmeid paremaks, täpsemaks, kindlamaks kui tootja poolt paigaldatud spidomeeter ja nõuavad selle järgi liikumist. Kas on olemas mõnda autot millel spidomeeter töötab ainult nn gps pealt? Kui googli auto väljaarvata Smile

Õnnetuse hetkel kinni kiilunud spidomeeter (nagu ka auto spidomeeter üleüldse) ei oma mingit väärtust tõendina, reaalse kiiruse teeb kindlaks ikka ekspertiis. Spidomeeter ei ole täppismõõteseadee vaid lihtsalt indikaator.

Pigem tekib mul küsimus, miks peaks keegi tahtma sihilikult teistest erineva kiirusega liikuda ja sellega lisaohtu tekitada? GPS on siiski märkimisväärselt täpsem kui spidomeeter ja kui kõik liiguks GPS järgi 90km/h, oleks ka möödasõite jms palju vähem. 
Vasta

(15-03-2016, 14:42 PM)zazik Kirjutas:  GPS on siiski märkimisväärselt täpsem kui spidomeeter ja kui kõik liiguks GPS järgi 90km/h, oleks ka möödasõite jms palju vähem. 

VALE! Vaid ja ainult ülitundlik tippkvaliteene GPS on mõõtevahend, mille "arvamust" arvestatakse (ja hinda Sa teada ei taha!). Seevastu on klassikalised mehaanilised vahendid siiani au sees täppismõõteriistadena. 
Ainus absoluutne täpsus igal GPSil on kellaaeg, mis tuleneb kosmoses lendavatest sünkroniseeritud tuumakelladest (just kellade pärast ei saanud venelased oma GLONASSi aastaid tööle), kõik muu sõltub paljudest asjaoludest. Nõus, teatud head uued seadmed, k.a. uued telefonid!, annavad teatud ajavahemiku kohta piisavalt täpse kiiruse aga HETKEkiiruse puhul on spido kordi täpsem. GPSi puhul on kõik ajalise viitega ja õige on teha selgeks oma spido viga ja sõita selle järgi. Muidugi on moodsad digiekraanid, mida armatuurlauaks ja ka spidoks nimetatakse, ise juba totaalne BS täpsuses aga vanatehnikahuviliste foorumis on vist "elementaarne", et spido all peetakse silmas analooglahendust Big Grin Isegi, kui see saab elektriimpulsist oma asendi. 

See on sama, mis merel GPS vs magnetkompass!!! Või ka tuulekell vs windex. 

PV @ julgelt 9 kuud elust ajaliselt (tundides) GPS'ist lähtuvaid andmeid liikudes jälginud Big Grin 
Vasta

Vaevalt keegi sihilikult liiklust pidurdamas käib.. Lihtsalt ühel osal on teistest liiklejatest ükskõik, teine osa vaatab auto spidomeetrit ja kolmas osa nõuab et kõik kasutaks mingit kolmanda osapoole lahendust kiiruse mõõtmiseks..  Big Grin

On kusagil pädevat testi tehtud mis kinnitaks et kosmosest signaale saav ja neid töötlev seade on täpsem ja parem kui teo ja trossi abil otse auto ratastelt infot saav seade?

Tegelt liiklus oleks palju parem ja lihtsam kui kõik üksteisega arvestaksid, aga see on ilmselgelt utoopia..
Vasta

(15-03-2016, 15:43 PM)nuffik Kirjutas:  ...
On kusagil pädevat testi tehtud mis kinnitaks et kosmosest signaale saav ja neid töötlev seade on täpsem ja parem kui teo ja trossi abil otse auto ratastelt infot saav seade?
...
Parem mis mõttes? Täpsem? Kiirem? Ettearvatavam? Töökindlam? Kohandatavam?

Navi kiirusnäit on peale veerandit tundi tööd päris usutav. Sedakaua kulub värske almanahhi allalaadimiseks. Komakohtadega ei ole mõtet pead vaevata, kuid täiskilomeetrid on täpsed küll 90 juures.

Priidu viidatu on igavesti nigel kiirusmõõdik Toungue , kuna tarkvaraliselt piiratakse vähegi nigelama DOPväärtuse korral andmete kuvamist. Suvaline käsinavi teeb kasutatavuses silmad ette kiiruse määramisel. Aga kusagil lagedal staatiliselt punkti asukoha määramiseks on priima riist. Cool Kohver koos taldriku ja käsiarvutiga maksab 5-8 k€, tarkvara 3-5 k€, mast ja korrektsiooninfo aastamaks on mõlemad sadades. Rolleyes

Auto spidomeeter on täpselt nii täpne, kui täpselt on rehvi veereraadius sama tehases väljatöötamisel pruugituga. Paljudel meist siis on all "õige rehv"... Veereraadius jääb 280 ja 330 millimeetri vahele sõiduautol, väära rehvirõhu või  -mõõdu tõttu võib see vabalt 7-8 % erineda, enamgi väga mööda oleva rehvimõõdu korral. Kiirusmõõdik ei tea sellest aga midagi. Rääkimata vanade mehh. näidikute vedru suremisest või lihtlabasest taaskoostamispraagist.

Lihtsalt sitta keeravaid juhte on meil aga piisavalt liikvel, et pikemal reisil paar korda hambaid krigistada. Sad
Vasta

(15-03-2016, 14:42 PM)zazik Kirjutas:  Pigem tekib mul küsimus, miks peaks keegi tahtma sihilikult teistest erineva kiirusega liikuda ja sellega lisaohtu tekitada? GPS on siiski märkimisväärselt täpsem kui spidomeeter ja kui kõik liiguks GPS järgi 90km/h, oleks ka möödasõite jms palju vähem. 
Siinkohal võin ma julgelt lubada oma mütse sööma asuda, kui sellise olukorra tekkides (kõik liiguvad GPSi järgi) ei ilmu välja seltskond 'veel õigema' mõõtmismeetodiga.

Oluline pole ju number, mida mingi seade näitab, vaid see, et kõik osalised asjast samamoodi aru saaks ja 'sama seierit' jälgiks.

Muudan nati- õnneks on see seier vs gps vahe nii väike, et mingit olulist jama sellest vast ei sünni, saab niisama internetis targutada. Ilmselt on palju olulisemaid põhjusi, miks autod paraadrivis ei püsi (selle saavutamiseks paistavad küll insinöörid pingutavat, need igasugu vahehoidjad ja üldse isesõitjad).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne