Mõistusevastased manöövrid liikluses

Üldiselt on euroopas ringidega nii, et kui lähed ringile ja on plaanis sõita kaugemale esimesest mahasõidust, lükatakse sisse vasak suund ning ringil enne oma mahasõitu lükatakse parem suund sisse.  Kui aga lähed maha kohe esimesest mahasõidust lähed ringile parema suunaga. Inglismaa kohta kehtib sama jutt peegelpildis.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(22-01-2018, 16:33 PM)honkomees Kirjutas:  
(22-01-2018, 11:45 AM)alfredo Kirjutas:  Pigem häirivad mind need juhid, kes vahepeal ühe liiklusseltskonna poolt promotud "vaheta tuled kauge peale tagasi 1 autopikkus enne kohtumist" rakendavad, mis aga alati eesmärgipäraselt välja ei kuku. Pigem tõmmatakse sulle valgus näkku mõned autopikkused enne kohtumist ja siis olen küll kuri olnud. ...
Vahetan ka ise enamasti samal põhimõttel tagasi ja pole mulle üldiselt liig vara täistulesid silma lastud.

Vastutulijal peab väga ja väga, lausa superhea reaktsioon olema, et jõuda sulle vastu vilgutada, kui vahetus teda pimestas vms.
180km/h=50m/s
See see ongi, et ise arvad et kõik on o.k. aga ei pruugi.

Minu arvates on selline vahetus lollus ja näen ses pigem ohtu, kuna arusaamine "ühest autopikkusest" selliste kiiruste juures võib isiku kuplialusest ehitusest sõltuvalt väga erinevaks kujuneda. Millgipärast pole tuledeautomaatikaga autodel sellist lahendust kohanud, kuigi siin teeb vajalikud ühendused igasugu sensoorikaga varustatud arvutusmasin, kes peaks suutma ka 1000 korda täpselt ühtemoodi seda protseduuri korrata, inimese puhul tuleb nii ehk naa ühel hetkel viga sisse, ole siis nii proff kui tahes.
Vasta

(22-01-2018, 21:53 PM)alfredo Kirjutas:  
(22-01-2018, 16:33 PM)honkomees Kirjutas:  
(22-01-2018, 11:45 AM)alfredo Kirjutas:  Pigem häirivad mind need juhid, kes vahepeal ühe liiklusseltskonna poolt promotud "vaheta tuled kauge peale tagasi 1 autopikkus enne kohtumist" rakendavad, mis aga alati eesmärgipäraselt välja ei kuku. Pigem tõmmatakse sulle valgus näkku mõned autopikkused enne kohtumist ja siis olen küll kuri olnud. ...
Vahetan ka ise enamasti samal põhimõttel tagasi ja pole mulle üldiselt liig vara täistulesid silma lastud.

Vastutulijal peab väga ja väga, lausa superhea  reaktsioon olema, et jõuda sulle vastu vilgutada, kui vahetus teda pimestas vms.
180km/h=50m/s
See see ongi, et ise arvad et kõik on o.k. aga ei pruugi.

Minu arvates on selline vahetus lollus ja näen ses pigem ohtu, kuna arusaamine "ühest autopikkusest" selliste kiiruste juures võib isiku kuplialusest ehitusest sõltuvalt väga erinevaks kujuneda. Millgipärast pole tuledeautomaatikaga autodel sellist lahendust kohanud, kuigi siin teeb vajalikud ühendused igasugu sensoorikaga varustatud arvutusmasin, kes peaks suutma ka 1000 korda täpselt ühtemoodi seda protseduuri korrata, inimese puhul tuleb nii ehk naa ühel hetkel viga sisse, ole siis nii proff kui tahes.

Selleks, et jõuaks vastutulijat pimestada, peab kaugete peale vahetama ikka kõva paarkümmnend meetrit enne kohtumist, või siis peab "ohver" otse vastutulija tuledesse vahtima. Viimsed paarkümmend meetrit on ju vastutulev auto juba selgelt tsentrist kõrval, seega tundub küll veider, et selline natuke varem vahetamine kedagi segab.

Aga no eks nende asjadega on ikka nii, et mõnest halvast kogemusest kasvab välja üldine vastumeelsus teatud tegevuste suhtes. Minul näiteks on totaalne allergia tagumiste udutulede väärkasutajate suhtes. Isegi kui konkreetsel juhul ei häiri, ikkagi ärritab kui näen neid väärkasutajaid.
Vasta

(22-01-2018, 21:53 PM)alfredo Kirjutas:  
(22-01-2018, 16:33 PM)honkomees Kirjutas:  Vahetan ka ise enamasti samal põhimõttel tagasi ja pole mulle üldiselt liig vara täistulesid silma lastud.

Vastutulijal peab väga ja väga, lausa superhea  reaktsioon olema, et jõuda sulle vastu vilgutada, kui vahetus teda pimestas vms.
180km/h=50m/s
See see ongi, et ise arvad et kõik on o.k. aga ei pruugi. ...
minu lause käis ikka teiste tuledevahetajate kohta
Tsitaat:alfredo

... tõmmatakse sulle valgus näkku mõned autopikkused enne kohtumist . ...
mitte vastuvilgutamise kohta, et pole sellist liig vara tulede tagasivahetamist nagu kohanud, vast kord aastas juhtub, et keegi laseb liig vara tuled tagasi täistuledeks aga sõidan pimedas palju, tööle ja töölt koju kokku aastas oma 40 000 km ja kõige valgemal suveajal üritan puhata ning muidu suvel lõpeb tööpäev päris hilja.
Ju siis on hr Alfredol väga valulik või kiire reaktsioon sellele hetkele või komme vahtida vastusõitja tuledesse, vahtida tuleb ikka teepervi, seal koperdavad joodikud ja sealt tormavad teele metsloomad.
Vasta

Pimedas tagapool lähedal keskjoone vastas sõitjad ka kõige mõnusamad mehed pole, kui vasak esituli mõnuga juhipoolsesse peeglisse kütab. Rolleyes
Vasta

(22-01-2018, 22:14 PM)zazik Kirjutas:  Aga no eks nende asjadega on ikka nii, et mõnest halvast kogemusest kasvab välja üldine vastumeelsus teatud tegevuste suhtes. Minul näiteks on totaalne allergia tagumiste udutulede väärkasutajate suhtes. Isegi kui konkreetsel juhul ei häiri, ikkagi ärritab kui näen neid väärkasutajaid.
Minul vastupidi, nende vaevunähtavate autode suhtes ...
Meie 90% ajast sopastel ja sajustel teedel ei näe tavaliselt nn gabariittulesid, sopapilv varjab ära ja oledki otse eestsõitja p.rses kinni ning talla siis pidurit. Ise panen igasugu sajuga ja märja teega taga udukad põlema, ees pole vajagi aga praegu on üks lollakas auto, millel saab vaid koos esimestega sisse lülitada. Samuti on jura need automaatsed päevasõidutuled, millega taga tuled ei põle, jälle näed eessõitjat viimasel hetkel, ise reeglina lülitan käsitsi sisse nende asemel ees udukad, siis põlevad ka tagatuled (ääretuled Big Grin ). Vahel linnas lühikeste otse puhul ei viitsi lülitada aga maanteel alati - tuleb olla nähtav. Ja pole ma veel ühtegi tehaseudukat, ei esimest ega tagumist näinud, mis oleks mind kuidagiviisi oleks seganud või häirinud, lihtsalt paremini on see masin näha. Need isepaigaldatud esimesed udukad on küll vahel taevasse vahtinud, kuid viimasel ajal tundub olevat neid vähemaks jäänud, ju on uutel autodel ikka tehasest peal elik võetakse sellises varustusastmes kus udukad on olemas.
Vasta

(23-01-2018, 00:25 AM)honkomees Kirjutas:  
(22-01-2018, 22:14 PM)zazik Kirjutas:  Aga no eks nende asjadega on ikka nii, et mõnest halvast kogemusest kasvab välja üldine vastumeelsus teatud tegevuste suhtes. Minul näiteks on totaalne allergia tagumiste udutulede väärkasutajate suhtes. Isegi kui konkreetsel juhul ei häiri, ikkagi ärritab kui näen neid väärkasutajaid.

..... Ise panen igasugu sajuga ja märja teega taga udukad põlema, ees pole vajagi aga praegu on üks lollakas auto, millel saab vaid koos esimestega sisse lülitada. Samuti on jura need automaatsed päevasõidutuled, millega taga tuled ei põle, jälle näed eessõitjat viimasel hetkel, ise reeglina lülitan käsitsi sisse nende asemel ees udukad, siis põlevad ka tagatuled (ääretuled Big Grin ). Vahel linnas lühikeste otse puhul ei viitsi lülitada aga maanteel alati - tuleb olla nähtav......................

Ma väga vabandan muidugi aga need kes arutult neid tagumisi udutulesid põletavad peaks natuke mõtlema, et kas see on normaalne kui sa oled küll ise nähtav aga pimestad enda taga sõitjat. Sellise auto taga sõitmine on hullem kui see kui sul sõidab mingi kloun täistuledega taga. Päeval kannatab ära aga öösel haarab küll käsi relva järele kui selline "hästinähtav" auto sul ees sõidab.
Saksamaal näiteks on võimalik sellise asja eest saada lausa trahvi kui sa põletad neid udutulesid mittesihtotstarbeliselt.

Aquila captas non muscas.
Vasta

austet honkomees.
Sain vist vähe valesti siis aru, mis ja kuidas.
Vabandust tolmu keerutamise eest.
Vasta

(23-01-2018, 09:26 AM)Daff Kirjutas:  Ma väga vabandan muidugi aga need kes arutult neid tagumisi udutulesid põletavad peaks natuke mõtlema, et kas see on normaalne kui sa oled küll ise nähtav aga pimestad enda taga sõitjat. ... Päeval kannatab ära aga öösel haarab küll käsi relva järele kui selline "hästinähtav" auto sul ees sõidab. ...

Vat ei saagi sellest probleemist aru, mind pole küll veel ükski tagumine udutuli (mis on sama ere kui pidurituli) pimestanud, kuna enamasti on ikka mingi teelt üleskeerutatav veeudu või lumetolm tavalisi ääretulesid (milline nõme nimetus) varjamas, nii et neid näeb vaid väga lähedalt. Eriti ohtlik on see möödasõidul, ei näe varakult et möödasõidetava auto ees on ka auto ja siis oledki plindris, kusagile pole enam minna. 
Olen neid udutulede vastaseid politseikampaaniaid imestanud, kas vaevunähtav lumiste-jäätunud-poriste led-tagatuledega (led ei sulata lund tulelt) auto on parem kui kui udutuledega hästinähtav auto?
Samuti ei häiri mind udutulesid ja pooltulesid koos kasutavad juhid, no ei muuda see teiste liiklejate jaoks midagi, ainult juhi enda nägemise jaoks muutub kauge ala pea kättesaamatuks.
Vasta

(23-01-2018, 00:25 AM)honkomees Kirjutas:  
(22-01-2018, 22:14 PM)zazik Kirjutas:  Aga no eks nende asjadega on ikka nii, et mõnest halvast kogemusest kasvab välja üldine vastumeelsus teatud tegevuste suhtes. Minul näiteks on totaalne allergia tagumiste udutulede väärkasutajate suhtes. Isegi kui konkreetsel juhul ei häiri, ikkagi ärritab kui näen neid väärkasutajaid.
Samuti on jura need automaatsed päevasõidutuled, millega taga tuled ei põle, jälle näed eessõitjat viimasel hetkel, ise reeglina lülitan käsitsi sisse nende asemel ees udukad, siis põlevad ka tagatuled (ääretuled Big Grin ). Vahel linnas lühikeste otse puhul ei viitsi lülitada ...

Päevasõidutulede osas 100% nõus. Minu meelest ei tohiks armatuurivalgustus koos päevasõidutuledega põleda, siis ei unustataks päris tulesid sisse lülitada pimeda saabudes.

Aga tagumisest udutulest - linnas on tagumise udutule kasutamine KEELATUD!!!
Ja no kurat, liiklen ka üsna palju ja igas suurusjärgus autodega, pole küll täheldanud seda probleemi, et tavalisi tagumisi ääretulesid näha poleks. Ainult ekstreemsetel juhtudel, kui tõesti kleepuv lumesodi katab auto tagaotsa. Ja just nendeks üliharvateks juhtudeks ongi tagumine udutuli ette nähtud.

Tagumise udutule kasutajal taga sõita on ikka märkimisväärselt häiriv, see tuli on loodud olema ere, see tähendab ta pimestab tagasõitjat.


Olen tihtilugu linnas neid tulepõletajaid vaadates mõtisklenud, et see ei saa ju juhtuda kogemata, peaaegu mitte ühelgi autol ei saa tagumist udutuld sisse unustada, seda peab spetsiaalselt lülitama, milline küll on nende inimeste vigastus, kes nii teevad... 

Paluks siiski lähtuda oma käitumises seadusest - tagumist udutuld tohib kasutada, kui täidetud on 3 tingimust - Sõitval (1) autol, halva nähtavuse korral (2) asulavälisel teel (3).
Vasta

(23-01-2018, 13:24 PM)zazik Kirjutas:  ...pole küll täheldanud seda probleemi, et tavalisi tagumisi ääretulesid näha poleks. ...
Tagumise udutule kasutajal taga sõita on ikka märkimisväärselt häiriv, see tuli on loodud olema ere, see tähendab ta pimestab tagasõitjat.
...

Paluks siiski lähtuda oma käitumises seadusest - tagumist udutuld tohib kasutada, kui täidetud on 3 tingimust - Sõitval (1) autol, halva nähtavuse korral (2) asulavälisel teel (3).
Ma olen mitu korda suht ilma tomuta auto taga poolhämaras sõitnud ja mõelnud, et sõidab päevatuledega, kuna taga äärretuled ei põle. Siis läinud möödasõidule ja alles paari meetri kaugusel näind silmanurgast, et nagu oleks mingid punased täpikesed ikka tuledes olemas ning möödasõidetava auto ees ilus lähitulede valguslaik.

Eks see häirimine vist on ka individuaalne, hr zazikut häirib tagumine udutuli, mind mitte kuid häirib mittenähtav gabariittuli.

Loomulikult udukas ikka maanteel, aga see halb nähtavus on liiklusseaduses defineeritud minu jaoks liiga karmiks, st et minu jaoks on vihmasadu vms ka halb nähtavus, eriti arvestades silmanägemise seisundit, aga seadus nii ette ei näe.

Minu praegusel igapäevaautol on ka tagurdustuli vaid ühel pool ja üsna nõrk ning pimedas manööverdada on pea võimatu. Selleks et üldse taga olevaid tõkkeid a la puu või post näha tuleb ka tagumine udutuli sisse lülida (see on tagurdustulega samas kohas teisel auto küljel) ja ka pole tegelt s.ttagi näha, mõlemate tulede valgus on niru.
Vasta

(23-01-2018, 16:44 PM)honkomees Kirjutas:  Minu praegusel igapäevaautol on ka tagurdustuli vaid ühel pool ja üsna nõrk ning pimedas manööverdada on pea võimatu. Selleks et üldse taga olevaid tõkkeid a la puu või post näha tuleb ka tagumine udutuli sisse lülida (see on tagurdustulega samas kohas teisel auto küljel) ja ka pole tegelt s.ttagi näha, mõlemate tulede valgus on niru.

lisaks ka ohud vilkuma ja valgust hulga rohkem.
Vasta

(23-01-2018, 11:02 AM)honkomees Kirjutas:  Vat ei saagi sellest probleemist aru, mind pole küll veel ükski tagumine udutuli (mis on sama ere kui pidurituli) pimestanud, kuna enamasti on ikka mingi teelt üleskeerutatav veeudu või lumetolm tavalisi ääretulesid (milline nõme nimetus) varjamas, nii et neid näeb vaid väga lähedalt.
...

Huvitav, mul on küll prillid, aga mul ei ole ääretulede nägemisega probleeme. Kui mõni udutulelemb just ei pimesta. Toungue Ma olen neid siis võimalustmööda aidanud kaugtuledega - näevad ehk paremini.

Kui praegu hakata mõtlema, siis mul on äkki kaks korda elus olnud olukord, kus ma oleksin sattunud ootamatult eessõitvale liiga lähedale. Kalkuleeritud ülbust  koos sellest tulenevate ohoh-elamustega on küll esinenud Sad

Samas ma tunnistan, et ma sõidan vähe ja sellestki napilt pool pimedas. Aastavahetusel sai täis teine miljon tõestatud sõidukilomeetrit alles.
Vasta

sama siin. vahel satun udutulelembese taha. vilksatan ehk korra täitega ka ja kui ei mõju siis sõidangi täitega sabas.
tõsi, enamasti ei mõju see ka. ega pikalt ei kannata. kui mööda ei saa siis pigem jään kuskile bussipeatusesse pooleks minutiks ja lasen vahe sisse. a see krdi tagumine udutuli on jube asi küll. mul on roolis läbitud kuhjaga üle miljoni versta ja ühe käe sõrmedel võib lugeda olukordi, kus eessõitjal põlevast ududtulest oleks kasu olnud.
kui gabariite ei näe, siis kas kiirus antud olukorra jaoks räigelt suur või tõesti silmanägemine vilets.
paluks lugupeetud ksf! honkomehel mitte pahandada.
Vasta

Vaatasin täna koju sõites just selle pilguga ringi. Isegi tee oli lumine, lahtist lumetolmu lendamas ja puha. Annaks vast vaesemehe halva nähtavuse välja. Aga no ju mul on siis silmadel midagi viga (prillidki välja kirjutatud), kõikide autode ääretuled olid päris kaugele näha.

Siinkohal tekib küsimus, et kui selleks otstarbeks (auto markeerimiseks) ette nähtud tulesid normaaloludes näha ei suuda, mis kõik siis veel teedel nägemata võib jääda...

Peaks vist autole igaks juhuks vilkurid paigaldama, muidu äkki mõned korras silmadega kaasliiklejad ei näegi mind.
Vasta

(23-01-2018, 20:00 PM)zazik Kirjutas:  Vaatasin täna koju sõites just selle pilguga ringi. Isegi tee oli lumine, lahtist lumetolmu lendamas ja puha. Annaks vast vaesemehe halva nähtavuse välja. Aga no ju mul on siis silmadel midagi viga (prillidki välja kirjutatud), kõikide autode ääretuled olid päris kaugele näha.

Siinkohal tekib küsimus, et kui selleks otstarbeks (auto markeerimiseks) ette nähtud tulesid normaaloludes näha ei suuda, mis kõik siis veel teedel nägemata võib jääda...

Peaks vist autole igaks juhuks vilkurid paigaldama, muidu äkki mõned korras silmadega kaasliiklejad ei näegi mind.

Vaatasin ise ka täna es-petsiaalselt kuda need ettejäävate autode tuled paistavad. Sõitsin seekord nii k 16.30- 17 ajal kerges lumetolmus, olid tõesti kõikide, üsna väheste sealjuures autode tuled näha. Aga ereduse erinevus ikkagi on kordades, mõnel võiks vist udukaks klassifitseerida, teistel olid sellised, et näha on aga pead siiski silmi pingutama. St et tegelikult on need tuled sõltuvalt automargist ja kasvõi pirni väsimisest sõltuvalt vähem või rohkem nähtavad.
Aga pakun, et vähemalt kord nädalas satub mõni selline auto silma, mil tagumise gabariidid põlevad nagu hõõguvad söetükikesed, vaevunähtavalt. Pimedas on igatahes helkurid paremini näha kui sellised gabariidid.
Muide, üks auto (vanem Volvo) sattus ette üldse ilma tuledeta, aga oli ka veel suht valge, sõita nägi.

ja tegelikult mulle meeldib ere valgus, köögis on nt 10W lede 10 tk laes ja et mingit peenemat teksti lugeda siis tahaks veel valgust juurde. Minu prillidega nägemisega on tõesti kehvad load, eelmine kord relvaluba tehes otsis silmaarst lauasahtlist paksu kausta välja ja pikalt lappas seda, ju otsis seadustest-määrustest minu silmahaiguste kohta keelavat või lubavat punkti. Prilliklaasid minusugusele maksavad pea Eesti keskmise kuupalga, raamidest siinjuures ei räägi.
Vasta

(23-01-2018, 19:54 PM)diesel Kirjutas:  sama siin. vahel satun udutulelembese taha. vilksatan ehk korra täitega ka ja kui ei mõju siis sõidangi täitega sabas. ...

selliste taga täistuledega sõitjate tarbeks olid mul kunagi ühel autol tehtud käsitsi lülitatavaks tagurdustuled ...
Vasta

(23-01-2018, 22:34 PM)honkomees Kirjutas:  
(23-01-2018, 19:54 PM)diesel Kirjutas:  sama siin. vahel satun udutulelembese taha. vilksatan ehk korra täitega ka ja kui ei mõju siis sõidangi täitega sabas. ...

selliste taga täistuledega sõitjate tarbeks olid mul kunagi ühel autol tehtud käsitsi lülitatavaks tagurdustuled ...

Ehk siis ise keerad käru ja märguandjatele tahad kätte maksta? Tubli Eesti mees, midagi pole öelda.

Kui Sa nii hirmsasti muretsed, et sind ei nähta, ehk oleks aeg oma auto ääretuled korda teha, panna sinna nominaalile vastavad pirnid, vajadusel tuleklaasidki ära vahetada, kuid lõpetada kaasliiklejate terroriseerimine.

Kui ikka väheks jääb võik mõelda ka auto ülekleepimisele helkurkilega vms.
Vasta

Härrased, rahu. Udutulelembidel on samamoodi õigus teisi liiklejaid terroroseerida, nagu summutipelguritel või vedrustuseta veniskitel.

Rohkem tolerantsust, härrased. Toungue Olgemnüüdikka moodsad.
Vasta

Oh seda ärapanemist. Eesmised juhile tavaolukorras kasutud udukad on vastutulejale vastikud uduvihmas. Sel puhul on versus tavaolukord 2 heledat laiku (läihituled) asemel 8 heledat laiku, neist 4 auto küljes jja 4 asfaldil.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne