Mõistusevastased manöövrid liikluses

(04-09-2014, 15:58 PM)iceman Kirjutas:  kui ikka väikese mees truckile maanteepeal jalgu jääb , teeb ta ikka ise ilmselt midagi valesti , hea toon on ikka vähemalt maksimumi lubatavaga liikuda , kui teeolud on ikka vähegi normaalsed.
märksa rohkem ärritavad juhid ,kes linnavahel ei taba märke vaadata , või lihtsalt ei tea mida 70 punases ringis tähendab, näitena võiks tuua tammsaare pikenduse k- rauast kuni piimakani , kus vahepeal tõesti peabki viiekümnega liiklema.
kuna eelnev tammsaare , mustamäepoolt tulles on niigi pingeline igasugu pahatahtlike sõelujate ja lihtsalt mittemidagi arusaavate ettekeerajate tõttu , siis arvan tõsiselt ,et kui lõpuks vabasse vette jõutakse , ning märk lubab , võiks ikka niipalju tarmukust igaühel olla , et seitsmekümneha vähemalt liikuda.
kui seda aga äärmises vasakus reas kuidagi ei suudeta saavutada siis ei tohiks olla pahaks panna kui tahavaatepeegel muud ei näita kui kolmandat ribi, minupuhul siis kolmeharuga tähte . lasen veel käigu madalamaks ja pöörded piirajasse , et mingit kahtlust poleks , mida ma tunnen. asi on igapäevane, seepärast problemaatiline.
Oot-oot-oot... Kas Sa nüüd üritasid täiesti tõsimeeli selgitada seda, miks on mõistlik eesolijast üle sõita või Sa lihtsalt trollisid?
Big Grin Big Grin
Vasta

(04-09-2014, 15:58 PM)iceman Kirjutas:  ... ei tohiks olla pahaks panna kui tahavaatepeegel muud ei näita kui kolmandat ribi, minupuhul siis kolmeharuga tähte . lasen veel käigu madalamaks ja pöörded piirajasse , et mingit kahtlust poleks , mida ma tunnen.
Kui eesõitja, ntx tädirahvas, selle peale ehmatusega kellelegi ette keerab või puraki pidurile hüppab, nii et sina talle sisse sõidad, mida sa siis tunned? Rahulolu?
Märku anda saab ka kaugtulesid vilgutades, äärmisel juhul (lühike!) törts pasunat lisaks, kui eesliikujal tõesti tunnelnägemine on ja ei reageeri. Reageerimiseks tuleb muideks ka aega anda. Eessõitjal ei pruugi kohe paugust kuhugi minna olla. Kui see kõik ei aita, siis on juht kõva laksu all ja mina hoiaks temast nii kaugele kui võimalik, mitte ei soojendaks oma esipamperit tema sumpsi vastas.
Mitmerealisel teel vasakus reas venimine on muidugi kurjast. Kui piirkiirust mingil X põhjusel arendada ei saa, tuleb paremasse serva hoida.

(04-09-2014, 16:22 PM)umm Kirjutas:  Küllalt on neid veokaid kes 95 juures järgi ilmuvad ja mõõda pressivad. Seda, radariga kontrollitud, spidojärgi vaadates.
Oleneb vast kohast. Mõnel maanteel, nagu Uulu-Valga ja Valga-Tartu pole isiklikult ekstreemsusi väga täheldanud. Sõit suht viisakas, eriti väiksematel teedel, kus ka liiklus hõre. Tallinn-Pärnu vahel aga tunnen ennast tihtipeale nagu Buratino lollidemaal. Või olen mina loll ja Buratinod rallivad ümberringi?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(04-09-2014, 16:22 PM)umm Kirjutas:  Küllalt on neid veokaid kes 95 juures järgi ilmuvad ja mõõda pressivad. Seda, radariga kontrollitud, spidojärgi vaadates.

Seda juttu väga ei usu.Mõni üksik võib olla.
Vasta

Tegelikult tahaks hirmsasti pidurdada, kui mõni idikas haakekonksu peal kõõlub. Tavaliselt lülitan ohutuled sisse, sest seda nõuab ka LS, pukseerimine juCool
Kui probleem ikka igapäevane, siis tuleb viga otsida kas endas või liiklusmärkide nähtavuses/otstarbekas paigalduses. Tegelikkuses on neid juhuseid muidugi tihti, kui mõni looduse nautija ette jääb ja ei saa tast üle ega ümber, aga sellepärast endast välja minna pole ka mõtet, kiiremini ikka ei saa.
Veoka selja taha tekkimist ei mäleta, võib juhuseid olla, sest issanda loomaaed on suur ja mitmekesine.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(04-09-2014, 20:44 PM)metsakohin Kirjutas:  Tegelikult tahaks hirmsasti pidurdada, kui mõni idikas haakekonksu peal kõõlub. Tavaliselt lülitan ohutuled sisse, sest seda nõuab ka LS, pukseerimine juCool

Ohutulesid peaks siis kasutama ikka pepunuusutaja- need peavad põlema PUKSEERITAVAL.

Need on väga üksikud juhused, kui veokas üle 92 läheb GPS-i järgi.
Täna kohtasin üle hulga aja ühte sellist- pisut vanem Volvo eskavaatorit kandva treilaga haakes sõitis Tln-Tartul neljarealisel GPS-i järgi 107 km/h!Rolleyes
Vasta

(04-09-2014, 21:33 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
Need on väga üksikud juhused, kui veokas üle 92 läheb GPS-i järgi.
Täna kohtasin üle hulga aja ühte sellist- pisut vanem Volvo eskavaatorit kandva treilaga haakes sõitis Tln-Tartul neljarealisel GPS-i järgi 107 km/h!Rolleyes

Digimeeriku-eelsetel ikka vahest näpitakse piirajaid. Aga suht harva (TÜV ajal peab korras olema ju). Digimeerikuga masinal piiraja eemaldamine on suht lollus, kuna kontrolltsükkel on piisavalt pikk, et tuvastada rikkumine. Kettaga masinal on jällegi kettakontrollil piiraja puudumine lihtsalt tuvastatav, kuna kettale ei tule sirget piiraja joont.

Isiklikult sõitsin ühe Volvoga, millel oli piiraja 94km/h peal (erinevate gps-ide peal korduvalt kontrollitud), spidomeeter näitas ka 94km/h, aga kettale joonistus täpselt 90km/h.


Ülejäänud Euroopa riikides saaks ketastega ka ilma piirajata, kui mingeid kettatrikke teha. Seal on piirkiirus nagunii allpool piirajat ja ebaühtlane kiirusejoon on seega lihtsamini vabandatav. Peaasi, et reaalselt ületades vahele ei jää ja need kettad, millel ülekiirus peal, saaks ära visatud ja "välja vabandatud".
Vasta

Sain mõnda aega tagasi fekaalikrambid, kui tartus, ringteel, kaherealisel vasakul rajal reguleerimata ülekäigurajal lasin jalakäijat üle tee.Vasakult poolt teed ületanud jalakäia nina alt(paremalt rajalt siis) tõmbas ilge tinaga läbi väiksem kaubik.Ise olin kesmisest suurema transitiga mis varjas jalakäia vaadet ja mina va pimesilm ei pannud ka seda madalalt lendavat raketti tähele. Enam seda konkreetset reguleerimata ülekäigu rada pole enam, kuid neid on seal vist 2 tükki veel.

"Milleks mulle mõistus kui mul on BMW"
Õnne ja Võru ristil tõmbas(tartus) üks must x5 mõnuga õnnest välja(kõrvaltänavast majade vahelt peateele) nii et teele jäi üks vanem nissan(vist). Otsesuunas umbes viiekümne-neljakümnega liikunud väikeauto andis suuremale alla ja lõpetas teispool teed nukralt mahakandmist ootama. Bemmijuht käis oks laiali ikka edasi rõõmsalt nagu oleks just vägiteoga hakkama saanud.
Vasta

(04-09-2014, 23:34 PM)moto-onu Kirjutas:  Bemmijuht käis oks laiali ikka edasi rõõmsalt nagu oleks just vägiteoga hakkama saanud.
On selliseid kahebitise mõistusega ajuinvaliide. Meite kandis olla üks taltunud alles selle peale, kui ohver tõsiselt viga sai ja bemmi-lenduril tuli hakata ta haiglakulusid ning valuraha maksma. Pikalt ja palju. Enne seda oli ka ridamisi avariisid, aga ei mõjunud miski, kõik oli pohh. Alles siis kui kohtutäitur tõsiselt rahakoti kallale läks, hakkas tühjas peakolus midagi toimuma. Inimese kõige hellem koht on rahakott.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mul isiklik näide eilsest hommikust. Kuna tööalaselt liiklen sinivalge Miev-i elektripunniga, siis see ikka kipub liikluses mõnda ärritama natuke.
Igatahes tegin maanteel möödasõidu u 85-ga liikuvast Transporterist. Kuna oli nõks kiire ka, vajutasin seepeale tavapärasest rohkem. Ma arvan, et ei möödunud 20 sekunditki, kui seesama Transporter minust hinnanguliselt 140-ga mööda küttis, seejärel u poole kildi pärast pidurdama asus ja kõrvalteele ära keeras.
Astusin vist kõvasti ego peale (mis mõttes- elektriautoga mööda sõita!), siirad vabandused volkari-juhileSmile.
Vasta

(05-09-2014, 09:43 AM)Coger Kirjutas:  Mul isiklik näide eilsest hommikust. Kuna tööalaselt liiklen sinivalge Miev-i elektripunniga, siis see ikka kipub liikluses mõnda ärritama natuke.
Igatahes tegin maanteel möödasõidu u 85-ga liikuvast Transporterist. Kuna oli nõks kiire ka, vajutasin seepeale tavapärasest rohkem. Ma arvan, et ei möödunud 20 sekunditki, kui seesama Transporter minust hinnanguliselt 140-ga mööda küttis, seejärel u poole kildi pärast pidurdama asus ja kõrvalteele ära keeras.
Astusin vist kõvasti ego peale (mis mõttes- elektriautoga mööda sõita!), siirad vabandused volkari-juhileSmile.

Kas see "tavapärasest rohkem" oli 130km/h?Smile Et siis sai kuidagi mööda hiilitud 140-ga?
Tegelikult olen kohanud ühte sinivalget Miev-i, mis mullegi üllatuseks minust ca 130-ga möödus(sai ka pisut jälitatud, et GPS-i näit fikseerida)...
Vasta

(05-09-2014, 09:43 AM)Coger Kirjutas:  ... ei möödunud 20 sekunditki, kui seesama Transporter minust hinnanguliselt 140-ga mööda küttis, seejärel u poole kildi pärast pidurdama asus ja kõrvalteele ära keeras.
Astusin vist kõvasti ego peale (mis mõttes- elektriautoga mööda sõita!), siirad vabandused volkari-juhileSmile.
Ära muretse, see vend läks kindlasti Türisalu pangale häbi maha pesema. Vabandused võid perekonnale saata! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(05-09-2014, 13:52 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(05-09-2014, 09:43 AM)Coger Kirjutas:  Mul isiklik näide eilsest hommikust. Kuna tööalaselt liiklen sinivalge Miev-i elektripunniga, siis see ikka kipub liikluses mõnda ärritama natuke.
Igatahes tegin maanteel möödasõidu u 85-ga liikuvast Transporterist. Kuna oli nõks kiire ka, vajutasin seepeale tavapärasest rohkem. Ma arvan, et ei möödunud 20 sekunditki, kui seesama Transporter minust hinnanguliselt 140-ga mööda küttis, seejärel u poole kildi pärast pidurdama asus ja kõrvalteele ära keeras.
Astusin vist kõvasti ego peale (mis mõttes- elektriautoga mööda sõita!), siirad vabandused volkari-juhileSmile.

Kas see "tavapärasest rohkem" oli 130km/h?Smile Et siis sai kuidagi mööda hiilitud 140-ga?
Tegelikult olen kohanud ühte sinivalget Miev-i, mis mullegi üllatuseks minust ca 130-ga möödus(sai ka pisut jälitatud, et GPS-i näit fikseerida)...

No 130 ei olnud. Ja hinnanguliselt Transporteril 140, sest tema tagatuled kaugenesid väga kiiresti minustSmile. Kui saladus ei ole, kuskandis sa selle kiire Mieviga trehvanud oled?
Vasta

(05-09-2014, 15:58 PM)Coger Kirjutas:  Kui saladus ei ole, kuskandis sa selle kiire Mieviga trehvanud oled?

Saladus ei ole. Kui ma nüüd õieti mäletan, siis see juhtus eelmisel sügisel ja Saaremaal.Cool Või oli sel kevadel, no mitte ei mäleta. 130 000km aastas mööda Eesti kõikvõimalikke kohti ja kõik detailselt meelde ei kipu jääma.Sad

P.S Selle viimase mu postituse lause lugemise peale arvas poiss, et peaksin autosse kaamera paigaldama. Tee või ära...Rolleyes
Vasta

Mõned kuud tagasi: isa (73. a) sõitis mööda vabakat kesklinnast Hiiu poole, samas taktis muu autovooluga, kui nägi tahavaatepeeglist, kuidas sõiduradasid ja "venivaid jobusid slaalomiga võttes" läheneb tagant miskine maastur. Jõudiski see äss isani, tegi kõrvalrajas avaneva pilu kaudu möödasõidu ning keeras järsult tagasi isa ette esimesse ritta. Isa andis ehmatuse tõttu ja hoiatuseks väikese törtsu signaali. Selle peale tallas talle ette keeranud punase pemmimaasturiga äss järsult pidurit (sellega ilmselt märku andes, a la: "Mida vi _ _ u sa köhid, jobu!"), millise manöövri peale loomulikult ka isa pidi järsult pidurit vajutama, et mitte kuningale tagant sisse sõita, samas riskides endale järgmise sõiduki poolt tagant otsasõiduga.
Penskarile (ja muule maailmale) koha kätte näidanud pemmikangelane lõi ise selle peale põlglikult gaasi põhja ja kadus varsti silmist.

See selleks aga siiski – huvitav, et mitte just kaua aega hiljem luges isa lehest artiklit, et Raplamaal hukkus punase BMW maasturi juht.
Siin link: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/11...d=69336119
Kokkulangevad sõidumaneerid (nagu järjestikused ohtlikud möödasõidud) ja auto välimus ja värv viitavad justkui samale autole (ja juhile).
Isa jättis laias laastus meelde ka kõnealuse auto registreerimisnumbri, kuid liiklusõnnetusele viitavas artiklis avarii põhjustanud auto numbrit ei avaldatud. Oleks lihtsalt huvitav teada, kas tegemist oli sama ässaga...
Vasta

Huvitav, kui paljudel kaasfoorumlastel on pardakaamerad? Ise pole veel plaanist kaugemale jõudnud, aga kui panemiseks läheb, siis nii ette kui taha. Wink
Kui kellelgi on õnnestunud mõni kaskadööritrikk purki saada, võiks siin teistegagi jagada.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tom-i jutule ühesõnaline kommentaar: karmaSmile
Vasta

Kuna märkasin uudist ja läheb väga täpselt teemasse, siis panen lingi ka siia: Leedus lükati kaks sõiduautot maanteel veokate vahel akordioniks. Pika artikli lühike kokkuvõte: mingi idikas tegi ebaloogilisi manöövreid, mille tõttu tema taga sõitev DAF oli sunnitud äkkpidurduse tegema ning edasiste sündmuste tulemus on fotodelt kenasti tuvastatav. Õnneks pääsesid inimesed eluga, kuid kaks Ketsis sõitjat viidi haiglasse.

Huvitav oleks kuulda mõne p*rsessõitja kommentaari nende fotode kohta või mingit andekat põhjendust, miks EI oleks adekvaatne pikivahe selles olukorras jätnud õnnetuse ära hoidmata Smile

EDIT: kirjaviga parandatud.
Vasta

(06-09-2014, 13:28 PM)Basilio Kirjutas:  Huvitav, kui paljudel kaasfoorumlastel on pardakaamerad? Ise pole veel plaanist kaugemale jõudnud, aga kui panemiseks läheb, siis nii ette kui taha. Wink
Kui kellelgi on õnnestunud mõni kaskadööritrikk purki saada, võiks siin teistegagi jagada.

Pardakaamera praktiliselt sellest ajast kui esimesed eestis müügile tulid, hetkel kasutusel mitmes autos ning vahvaid olukordi on ikka ette tulnud aga üles otsida vist ei viitsi...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/nela...ilkiku.htm

Teades väga hästi seda teed, siis seal on tohutu liiklus. Baltikumi, Valgevene ja Venemaa transiit kõik ühel kaherealisel koos. Niikui midagi juhtub võib kohe igapäevast puhkeaega tegema hakkata.
Vasta

1. Teeehitusel ( lahtine killustik, kivid, kruus) möödasõit on iseenesest juba labiilsus ja ülbitsemine.
2. Jalgratturid, kes ei kasuta kergliilkusteed.
3. Manööverdava veoki eest ja (eriti) tagant läbi vuhisevad jalgratturid ja mööda tormavad jalakäijad.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne