Mõistusevastased manöövrid liikluses
#61

kui kahe rea vahel või niisama rea kõrval on ruumi sirgelt sõita - palun väga - sõida terviseks, järgmise foori taga kohtume (mõnikord Toungue )
aga kui rattur ikka pressib ja slaalomi tehnikas peeglite vahel sõelub
loe: on ohuks sinu auto peeglile ja on võimalus, et vääratab ja on oht seega muudeks vigastusteks autole siis sellised ratturid ongi põhjus miks sihuke vastasseis on tekkinud.

ehk enne kui sa jõuad reageerida oma kriimustatud auto või murdunud peegli peale on rattur juba läinud - sama kiirelt nagu ta foori tagant läinud on.

Näiteks täna tegi üks roller Pronksi/Jõe ja Narva mnt. ristil suunaga Pronksist Narva mnt. poole möödasõitu foori taga seisvatest autodest vastassuunavööndist nii et Narva mnt-lt Pronksi tn-lepöörajad oleks selle jupstüki äärepealt lapikuks sõitnud.
Puges siis ohutussaare ja esimese auto vahelt läbi ja jäi rivi ette seisma. Foor roheline ja .... ei saanud see minema ja jäi autodele jalgu.
Kui pole rattahuviline ehk üldse tehnika huviline siis sealt tuleb jälle stereotüüpne arvamus - kaherattaline trügib, siga rsk.
Vasta
#62

(11-08-2014, 20:53 PM)Qunts Kirjutas:  
(11-08-2014, 20:16 PM)mlsluik Kirjutas:  mis seal ikka, jalg pikalt ette ning jälle üks peegel vähem,

Jumala õige suhtumine Respect.
Kunagi ammu keeras mulle ette auto, (teiste autode vahelt) ja panin tänu sellele tõsise paugu.
Kahju, et käeluu oli 6 kohast puru midu oleksin selle advokaadi kiivriga vaeseomaks peksnud.
Kui täna mulle nii, keegi ette keeraks nagu sinule, keeraks nr. kõigepealt istme alla ja siis lööks konkreetselt mõned aknad puruks.

Tundub, mulle tundub nii (Baskinit ebatäpselt tsiteerides), et Indias on areng meist tüki maad ees, vähemalt nemad oskavad naeratada, meil on ainult ärapanemine, näpunäitamine, sõim ja ähvardused. Õnneks kurikatega veel ei vehita aga peagi võtame piiritagant sellegi üle.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#63

(11-08-2014, 20:16 PM)mlsluik Kirjutas:  Tsikliteema on suht kuum, hommikul GSX-ga lasin rahulikult punase taga end foorile lähemale kahe rea vahelt, polnudki vaja kaua oodata kui üks vahva kodanik end poolpõiki ette pressis... mis seal ikka, jalg pikalt ette ning jälle üks peegel vähem, kuhugi tuleb ju end toetada kui kongreetselt ette keeratakse... Ei saa aru milleks üldse tõmmelda, ei tasu karta et rohelise süttides tsiklimees jalgu jääb, sel ajal kui autojuht käigu sisse saab olen ammu juba teiselpool ristmikku... Ristmiku läbilaskevõime ainult paraneb kui kodanikud ka oma komplektsidest üle saaksid...

Ilusti esile toodud see, mille puudumisest ma ikka räägin. Kusjuures nii kenasti, mõlemalt poolt.Toungue

Vaikselt oma sõitu tegev tsiklimees ei koti kedagi. Aga summutita kõrvahaige või ülikiirusel oma võimetest ette sõitev tegelane ei pane mul kulmugi kerkima, kui kusagile otsa end riputab. Kahju vaid rikutud puust/seinast/...

Saage aru: ei ole ühed paremad, kui teised. Küll on mingi kogus tsiklimehi, kes end jumalateks peavad. Mingil hetkel läbime me kõik selle staadiumi. Mõni saab targemaks ja kasvab rahulikumaks, mõni jääb kuni (reeglina peatselt) saabuva surmani teisi idiootideks sõimama...

Kui me igaüks jätame oma õigusest niipalju tqaga ajamata, et vea teinu ära mahub, jõuame tervelt koju.

Iga tsiklimees võiks kord elus käia ajavõtuga kiirendusel. Hulk õhku läheb väljaToungue Füüsika ütleb ikkagi, et tänavakõlbliku rehviga prahisel teekattel pole mootorivõimsuse mahapanekuks pidamist...

(11-08-2014, 20:53 PM)Qunts Kirjutas:  ...
Kui täna mulle nii, keegi ette keeraks nagu sinule, keeraks nr. kõigepealt istme alla ja siis lööks konkreetselt mõned aknad puruks.

Suured sõnad. Ons Sinust ka meest nende taga seisma, kui juba auto ettekeeramine ootamatuna tuleb?

Kuidas saab seisva auto liikumahakkamine olla ootamatu? Kui kiiresti peab selleks ridade vahel sõitma? Jalakäija kiirusega (nagu viisakas tsiklimees veereb), peatub tsikkel meetriga. Raskemal kulub ehk meetrit kaks. Et autoga reaalselt seisvate autode vahele jäetavat meetrit kasutades tsiklimehel tee kinni panna, peab auto hakkama liikuma täiesti väljapööratud ratastega. Kas tõesti tahavad end seasusest kõrgemaks pidavad tsiklistid väita, et nad ei suuda märgata teiste vahel väljapööratud ratastega seisvat ajuhälvikut (sest normaalseks ei saa kellegi sel viisil korralekutsumist küll pidada)?

Iga autode vahel süstija võiks teha üisikese mõttemängu. Aga kui sealt autode vahelt hüppakski välja Sinu laps? Kas saaksid pidama?

Minu jutu mõte on selles, et enne teiste silmas pinnu üle irisemist peaks oma silmast suuremad palgid eemaldama.Toungue
Vasta
#64

(11-08-2014, 21:38 PM)aavu Kirjutas:  Tundub, mulle tundub nii (Baskinit ebatäpselt tsiteerides), et Indias on areng meist tüki maad ees, vähemalt nemad oskavad naeratada, meil on ainult ärapanemine, näpunäitamine, sõim ja ähvardused. Õnneks kurikatega veel ei vehita aga peagi võtame piiritagant sellegi üle.


Asi pole ärapanemises ega kurikaga vehkimises, aga kui ikka pidevalt Sinust üle tahetakse sõita siis vat ei tule seda naeratust enam kuskilt... Jääbki üle vaid suhtumine nagu küla koerale nõnda koer külale, kui ikka autojuht tahab ära panna siis seda peab talle ka võimaldama.... Autoga sõites ei tuleks pähegi tsiklimehele ette keerata et ta jumalapärast minust rivis ette ei saaks...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#65

(11-08-2014, 15:04 PM)viplala Kirjutas:  ...Alles ma siin pidin ühest ketivenitajate kambast maanteel mööda saama. Ees oli mingi vuntsidega sportlane, nende treener vist, ja siis kümme tatti järgi väntamas...
No on ikke suhtumine...
Üldiselt üks kõvatamise teema on. Teiste kirumise kõrval kiideldakse oma oskuste ja masinatega.
...Need kümme tatti on samuti Eesti kodanikud ja neil sama õigus sõita teel. Neid on sama ruutmeetri peal kümme, mis üks suur jeep ära võtab, ühe juhiga.
Kiruge mind. Sõidan linnas 50 km/h ja maanteel 85 km/h. Auto pole võimas, ristmikul jään teistele jalgu. Mis nüüd teha, värdjas olen... Toungue
Vasta
#66

(11-08-2014, 21:48 PM)v6sa Kirjutas:  Kuidas saab seisva auto liikumahakkamine olla ootamatu? Kui kiiresti peab selleks ridade vahel sõitma? Jalakäija kiirusega (nagu viisakas tsiklimees veereb), peatub tsikkel meetriga. Raskemal kulub ehk meetrit kaks. Et autoga reaalselt seisvate autode vahele jäetavat meetrit kasutades tsiklimehel tee kinni panna, peab auto hakkama liikuma täiesti väljapööratud ratastega. Kas tõesti tahavad end seasusest kõrgemaks pidavad tsiklistid väita, et nad ei suuda märgata teiste vahel väljapööratud ratastega seisvat ajuhälvikut (sest normaalseks ei saa kellegi sel viisil korralekutsumist küll pidada)?

Ootamatut pole siin midagi, täiesti oodatud käitumine... Pole põhjust isegi pidurdada, ükski seadus ega säte ei keela mootoratturil kahe rea vahelt kulgeda kui sellega ei takistata teisi liiklejaid, seisvaid autosid on jube raske kuidagi takistada...
Minu laps ei jaluta keset linna neljarealisel tänaval autode vahel...
Keegi pole end seadusest kõrgemaks pidanud väljaarvatud autojuht kes ise liiklust reguleerima hakkas...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#67

Ma venitasin hiljuti nädalakese ketti Turu ja Mariehamni vahel. Vot seal on liiklus mõistusevastane!

Seisavad kaheksa jalgratturit ristmikul, uurivad suunaviitasid. Nende kõrval peatub suur prügiauto. Tal oli algusest peale plaan parempööre sooritada, aga igaks juhuks ootab ära kuni tohmanid otsusele jõuavad, kas nende tee ristub tema omaga või mitte - mõistusevastane.
Keskmise suurusega riigimaanteel venib kolonn üsna pikaks. Kaks esimest sooritavad vasakpöörde, kuus jäävad teepervele ootama, sest tagant lähenevad autod. Autod peatuvad, sest nende mõistusevastane loogika ütleb: kui kaks jalgratturit juba pöörasid, tõenäoliselt pöörab mõni veel, ootame ja vaatame. Kuna tohmanid reageerivad olukorrale erineva kiirusega, läheneb vahepeal ka teiselt poolt auto ja peatub samuti täiesti mõistusevastaselt.
Väikesematel teedel jõlguvad nad lihtsalt jalgratturite sabas 20 km/h ja mööduvad alles sirgetel hea nähtavusega lõikudel. Täiesti mõistusevastaselt ei anna nad talda, vaid venivad tasakesi mööda ja kiirendavad korralikult alles pärast oma sõiduritta naasmist. Rekord oli midagi üle 2km sedasi auto ees loksuda, mul viskas juba hullult üle ja lõpuks sundisin teda jõulise käeviipega mööduma.

Pikapeale ajas ikka täiga närvi küll: andke kurat signaali, vilgutage tulesid, hoidke vähemalt näppugi püsti, kui lõpuks julguse kokku võtate ja mööda lähete!
See kõik meist vaid mõnesaja meremiili kaugusel.
Vasta
#68

Mõned aastad tagasi VIA Baltical, u. 25 km Pärnust Riia poole, nägin eespool sõitmas üht sportlaste/ratturite kolonni, millest üks tegelane oli teistest maha jäänud ja kohmitses midagi keset teed. Mõtlesin, et on rattaga midagi lahti või kukkunud ja võtsin möödumiseks vastassuunda sõites hoo maha , aga siis nägin, et tüüp lihtsalt kuses keset asfaltteed.. Juhtus see keset päeva.
Vasta
#69

(11-08-2014, 22:00 PM)motamees Kirjutas:  Üldiselt üks kõvatamise teema on.
Aitäh, aitäh, eks me siin jõudumööda püüame! Big Grin
Arvasin kohe, kui teemat tegin, et nüüd on targem parukad ja valehambad kappi varjule panna, läheb andmiseks!
Aga ehk läheb mõnelgi tegelasel siin ülearune aur välja ning on liikluses kübe rahulikum.

(11-08-2014, 22:23 PM)kolentin Kirjutas:  Mõned aastad tagasi VIA Baltical, u. 25 km Pärnust Riia poole, nägin eespool sõitmas üht sportlaste/ratturite kolonni, millest üks tegelane oli teistest maha jäänud ja kohmitses midagi keset teed. Mõtlesin, et on rattaga midagi lahti või kukkunud ja võtsin möödumiseks vastassuunda sõites hoo maha , aga siis nägin, et tüüp lihtsalt kuses keset asfaltteed.. Juhtus see keset päeva.
Hädine amatöör! Profid pidid Tour de France`il sõidu pealt kusema!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#70

Viimsis neid jalgrattatee kõrval maanteel sõitjaid igapäev roolis siunates Smile tuleb tahtmine peale külgkorviga jalgrattateele suundumist samamoodi sõiduteele kolida. Fakt on, et selle kuumaastiku peal trenni ei tee.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#71

(11-08-2014, 22:00 PM)motamees Kirjutas:  
(11-08-2014, 15:04 PM)viplala Kirjutas:  ...Alles ma siin pidin ühest ketivenitajate kambast maanteel mööda saama. Ees oli mingi vuntsidega sportlane, nende treener vist, ja siis kümme tatti järgi väntamas...
No on ikke suhtumine...
Üldiselt üks kõvatamise teema on. Teiste kirumise kõrval kiideldakse oma oskuste ja masinatega.
...Need kümme tatti on samuti Eesti kodanikud ja neil sama õigus sõita teel. Neid on sama ruutmeetri peal kümme, mis üks suur jeep ära võtab, ühe juhiga.
Kiruge mind. Sõidan linnas 50 km/h ja maanteel 85 km/h. Auto pole võimas, ristmikul jään teistele jalgu. Mis nüüd teha, värdjas olen... Toungue

Suhtumine? Need kümme tatti ei tohtinud sõita tee keskel ega üksteise kõrval nii, et nad halvaksid liikluse maanteel. See kuradi vunts seal ees, kes oli neist märgatavalt vanem ja vedas kogu seda üritust, asetas külma kõhuga terve selle kamba elud ohtu, eirates lihtlabast liikluseeskirja punkti ...''Jalgrattaga võib sõita sõiduteel, paiknedes selle paremas ääres (erandiks on ümberpaiknemine vasak- või tagasipöördeks). See nõue eeldab ühtlasi, et sõidetakse ühes reas üksteise järel.'' Sama kehtib ka mopeedidele.

Pole mõtet kaitsta neid ketivenitajaid, kuna enamusel on sügavalt savi nii enda elust kui liikluseeskirjadest. Liiklus pole midagi muud kui kahe juhi vahelised kokkulepped ja üksteise mõistmised. Kui üks aga eirab neid kokkuleppeid, pole ka teisel võimalik enam normaalselt liigelda. Kiirus on teel üks vähem segavaid tegureid. Küll aga hakkab aeglane kiirus teisi segama, kui aeglasemalt liikuv juht kuseb kauge kaarega kiiremini liikuvatele taskusse.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#72

Käime aegajalt seltskonnaga Soomes jalgratastega matkamas, nii paarkümmend inimest koos soomlastega. Näiteks sõidame mööda kitsast kõvakattega teed, millel on teepeenar 20 cm. Jalgratturite rivi on pikaks veninud, liiklus suht tihe. Kuulen, et taga tuleb rekka ja pidurdab. Tõmban sellele nn. teepeenarale ja ootan millal rekka mööda pressib. Aga ei, ta ootab vastutulijad ära ja siis läheb. Ja see oli selline nagu Soomes sõidavad - veok millel on järgi 12,5 m täishaagis (meil poolhaagis). Ei näinud mina kätega vehkimist ega kuulnud signaalitamist. Kultuuri(tuse) vahe. Ka Eestis võiks vahel enda õigust mitte taga ajada ja mõelda, et kui üks on sentimeetrine ning teine kümne millimeetrine, siis kumb on pikem.
Vasta
#73

Mingit tüüpi liikuriga kiikujaid eraldi maha tegema ei tasu vast hakata. Silma hakkavaid tsikliste on ilmselt mõnevõrra rohkem ja põhjus on sama raha eest saadud ägevam võimalus ennast näidata.
Tsiklisti silmis on palju hullem kogemus kui kambaga sõites otsustab vastutulevast rekkast liinibuss mööda sõitma hakata.
Või mingi sibul otsustab oma seljakotiga tankivate tsiklistide punti sisse aerutada, sest ta muidu oleks pidanud teispoole tankurit sõitma ja sealjures jääb veel õigust ülegi(selle hetkeni ei teadnud isegi, et niipalju venekeeles ropendada osaka Big Grin ).

Tartu liiklusest ja ettekeeramisest selline olukord, kus tänav oli igatepidi umbes, kuna oli toimunud õnnetus ja oli tipptund. Olin tsikliga(XRV 750) ja leidsin, et äärekivi on paraja kõrgusega sealt üles ronimiseks. Kuna jalakäijaid oli vähe, popsutasin mööda kõnniteed ummikust mööda. Mingile punasele Passatile(90a.) see aga ei sobinud ja tahtis mulle ette keerata. Märgates manöövri algust jäin seisma. Vaatasin kuidas ta oma rehvi pauguga puru lasi, velje kõveraks sai ja kõhupeale kinni jäi.

Järgmine kogemus täpselt samal tänaval samamoodi ummikus. Mingi must Honda maastur tekitas piisava ruumi ja viipas käega, et mine läbi. Oli heameel küll kohata sellist suhtumist. Tänasin ja sõitsin omateed.

Üldiselt sõidan tsikliga keskmisest eestlasest rohkem(15 000 - 20 000km aastas) ja julgen arvata, et enamus tsiklistidele ette keeravad autod on ülespuhutud lood.
Muidugi on aegu kui peab arvestama sellega, et ei olda harjunud talvotsa tsiklit tänaval nägema. Aga sellega peab arvestama tsiklist ja ei pea koguaeg näitama mida tsikkel suudab.

Nagu varem öeldud jääb nõrgem(tsiklist) alati kaotajaks, siis tuleb sõita suhtumisega, et iga kaasliikleja on potentsiaalne ohu allikas ja jääb palju ohtlike olukordi olematta.

Foorialt minema saamine tsikliga enne autosi ei ole kindlasti probleem. Isegi kui ma sõidan oma naise 29kW vurriga(TV600), siis ei pea pingutama, et autod maha jääks.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#74

(12-08-2014, 01:16 AM)karvik Kirjutas:  ...
julgen arvata, et enamus tsiklistidele ette keeravad autod on ülespuhutud lood.
Muidugi on aegu kui peab arvestama sellega, et ei olda harjunud talvotsa tsiklit tänaval nägema. Aga sellega peab arvestama tsiklist ja ei pea koguaeg näitama mida tsikkel suudab.

Nagu varem öeldud jääb nõrgem(tsiklist) alati kaotajaks, siis tuleb sõita suhtumisega, et iga kaasliikleja on potentsiaalne ohu allikas ja jääb palju ohtlike olukordi olematta.

Foorialt minema saamine tsikliga enne autosi ei ole kindlasti probleem. Isegi kui ma sõidan oma naise 29kW vurriga(TV600), siis ei pea pingutama, et autod maha jääks.

Aamen.Cool

Kusjuures usute või mitte: enamus foori tagant startijaid ei üritagi tsiklimehele järele jõuda, kuigi riistvara seda võimaldaksToungue

Rohkem teistega arvestamist ja jõuame kõik elusana koju.

(11-08-2014, 23:22 PM)Qunts Kirjutas:  ....
Kui autod seisavad sõidurea suunas ja kusagilt maa alusest parklast vuhiseb ette mingi maastur, ehk lükkab oma nina välja teiste autode vahelt kohas kus on lubatud 50 KM/H ja mõlemad teeservad on täis pargitud autosid siis saad aru kuidas see võimalik on.
...

Jutupaunik.Big Grin

Linnamaastur saab jääda varju vaid seisva bussi/veoka/suurema kuubiku varju. Sõiduauto tagant paistab välja, lagedal samuti kaugele.

Tuletame meelde: 50 km/h = 13,89 m/s. Ehk pole see nii ootamatu midagi, kui kangeid tsiklimehi kuulates võiks tunduda.

Kuigi olen nõus, et ummikus teeäärsest parkimiskohast/ristuvalt teelt teiste vahele sissepressimine on sigadus. Seda enam, et minusuguste, ootajaid ühekaupa vahele laskvate juhtide arv on rõõmustavalt tõusma hakanud isegi edgargradis.Cool

Mulle on alati teinud nalja see vastuolu tsiklimehed vs. autojuhid. Tsiklistid panevad kangesti pahaks LS §33 Juhi üldkohustused lõike 2 punkti kaheksa ( 8) enne paigalt liikuma hakkamist, manöövri või sõiduki seismajäämise alustamist peab juht veenduma, et see on ohutu ega takista või ohusta teisi liiklejaid ning teel töötajaid) rikkumist autojuhtide poolt olukorras, kus nemad rikuvad kogu §45 (Sõiduki paiknemine) nõudeidBig Grin

Ainus mööndus on asulas kõrvutiparkimise lubamine. Ülejäänud mugandused (malekorras sõitmine grupina, seisvate autode vahelt esimeseks imbumine jms) on ikkagi vastastikkuse mõistmise alusel talutavad mööndused.

Asulas kõnniteel sõitmine (eriti otse kõnniteele avanevate majauste korral) on sigadus jalakäijate suhtes. Sellele pole õigustust... Mina küll majauksest tänavale astudes ei eelda, et mõni tsiklijumalus on seekord võtnud heaks kõnniteedpidi oskamatust ajaplaneerimisest tuksikeeratud päevakava päästma asuda.Sad
Vasta
#75

Mis tsiklistidesse puutub, siis oleneb vist ka linnast. Meitel Pernavas ei ole tsiklistide esinemist eriti tähele pannud. Sõidavad kultuurselt. Ja ei ole ka tähele pannud nende peedistamist sohvrite poolt. Peace!

Eespool mainitud maainimesed, kes korra nädalas linnas shoppamas käivad, torkavad oma kummilise sõidustiiliga silma küll, vähemalt eakamad. Tunnelnägemine, silmamõõdu puudumine ja veider pohhuism märksõnadeks. See viimane ei paista olevat ülbest suhtumisest teiste suhtes, vaid ei olda lihtsalt harjunud, et liikluses osaleb veel teisigi autosid. Laupäeviti on targem linna peal autoga mitte liigelda, on rahulikum.
Omaette selzkond on turistid. No seal on arusaadav, kui need ei tea kuhu minna ja kust tulid. Vahel veereb või seisab mõni ka keset teed ning vahib suu ammuli arhitektuuri. Võiks ju auto parklasse viia ja siis jalgsi kasvõi õhtuni vahtida, aga ei! Tarvis on liiklus enda taga kinni panna.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#76

(11-08-2014, 23:27 PM)Härg Kirjutas:  Käime aegajalt seltskonnaga Soomes jalgratastega matkamas, nii paarkümmend inimest koos soomlastega.
Ei näinud mina kätega vehkimist ega kuulnud signaalitamist. Kultuuri(tuse) vahe.

Selle soome ülistamise võib kohe ära lõpetada, lauslollust ajad suust välja... Liikluskultuur on ümmargune 0 nagu ka kõik ülejäänud kultuur. 6 aasta jooksul pea kolm aastat soomes viibunud ning näinud nii mõndagi, ole mees ja astu ülekäigurajale suvalises kohas, saad sellist sõimu et vähe pole... Trügimine ja ärapanemine on ikka väga moes, kohtab seda igal sammul. Kui rekka jalgratturitest mööda ei lendand siis arvatavasti oli tee niivõrd kitsas et kartis oma led tulesid vastu vokke ära lõhkuda...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#77

(12-08-2014, 09:44 AM)mlsluik Kirjutas:  Selle soome ülistamise võib kohe ära lõpetada, lauslollust ajad suust välja... Liikluskultuur on ümmargune 0 nagu ka kõik ülejäänud kultuur. 6 aasta jooksul pea kolm aastat soomes viibunud ning näinud nii mõndagi,
...

Eestlaste osakaalu suurenemise paratamatu mõju?

Ilma irooniata - kui ma esimest korda 1993/94 sealmaal koolipinki nühkisin, oli liiklus sõbralik ja jamasid kohtas harva. Vähemalt ei olnud perekondlike koosviibimiste üheks kohustuslikuks teemaks liikluskultuuritus... 1997 tagasi minnes oli asi juba hullem - kanaliehitajatest venelased olid mõju juba avaldanud. Nüüd Jyväskyla kandis liikudes on aeg-ajalt tunne, et sõidad Tallinnas, ainult vilkuvat rohelist fooris ei oleWink

"Pitkäkilpiste" lähenemisel tasub sealkandis alati ettevaatlik olla: kas turist või kalevipoeg - ühtviisi ettearvamatult käituvad mõlemadWink Mis muidugi kalevipoegi puudutab, siis neid kohtab ka tähtedega algava registrinumbriga autode roolis, Soome maksuseaduse eripärast johtuvalt.
Vasta
#78

noored, sõitke ise ja laske teistel ka sõita.
ehk nigu rahvatarkus ütleb, ää tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse.
nii lihtne see ongi.
päriselt.
Vasta
#79

(09-08-2014, 14:10 PM)honkomees Kirjutas:  P.S. Tsikkel ei ole meie oludes enam ammu praktiline ega ka odav vahend punktist A punkti B jõudmiseks, seda enam, et kaasavõetava kraami kogus on minimaalne, lisaks on temaga sõitmine ohtlik nii sõitjale endale kui kaasliiklejatele (vt kommentaari paar kohta eespool). Tsiklistid, jalgratturid ja kõik muud avalikel teedel LÕBUSÕITJAD tuleks ära keelata ning suunata nende isikliku raha eest rajatavatele radadele, et tööinimesed (veoauto, bussi, kaubikuga liiklejad ja muidu asja pärast autoga sõitjad) saaksid normaalselt liigelda normaalsetes tingimustes, kartmata et kusagilt ilmub välja väike, tähelepandamatu ja kiiresti liikuv sõiduk .

Papa, anna padruneid...


Tsiklimees ja jalgrattur on samamoodi maksumaksjad... ning mis seal vahet on kas kodanik sõidab töösõitu või kruiisib niisama ringi?
Sellised rumalad mõtteavaldused tuleks ära keelata ja inimeste enda raha eest neile hullumaja ehitada...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#80

(12-08-2014, 10:41 AM)mlsluik Kirjutas:  
(09-08-2014, 14:10 PM)honkomees Kirjutas:  P.S. Tsikkel ei ole meie oludes enam ammu praktiline ega ka odav vahend punktist A punkti B jõudmiseks, seda enam, et kaasavõetava kraami kogus on minimaalne, lisaks on temaga sõitmine ohtlik nii sõitjale endale kui kaasliiklejatele (vt kommentaari paar kohta eespool). Tsiklistid, jalgratturid ja kõik muud avalikel teedel LÕBUSÕITJAD tuleks ära keelata ning suunata nende isikliku raha eest rajatavatele radadele, et tööinimesed (veoauto, bussi, kaubikuga liiklejad ja muidu asja pärast autoga sõitjad) saaksid normaalselt liigelda normaalsetes tingimustes, kartmata et kusagilt ilmub välja väike, tähelepandamatu ja kiiresti liikuv sõiduk .

Papa, anna padruneid...


Tsiklimees ja jalgrattur on samamoodi maksumaksjad... ning mis seal vahet on kas kodanik sõidab töösõitu või kruiisib niisama ringi?
Sellised rumalad mõtteavaldused tuleks ära keelata ja inimeste enda raha eest neile hullumaja ehitada...
Autojuht maksab rohkem makse kui mootorrattur ja oluliselt rohkem kui jalgrattur. Kütuseaksiis, käibemaks jne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne