Mõistusevastased manöövrid liikluses

Vanaks hakkad vist jääma, Basilio. Seda asja nimetati vist adrenaliiniks?

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Basilio - Täpselt .... No Nahhujaa???  Ja kui hakkab ohkima, et jalgrattateel jalakäijad ja emad lapsevankriga kellele on oht rattaga otsa sõita, siis küsi, et mis juhtub kõige halvemal juhul kui sa normaalkiirusel(jalakäijakiirusel) jalgrattaga jalakäijale otsa sõidad??? Ja mis juhtub siis kui autojuht sulle normaalkiirusel(90kmh) otsa sõidab? Kusepuru jääb sust järgi...

Ja miks peaks üldse jalgrattur jalakäijatega koos "kihutama"???

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

Ma sõidan iga päev rattaga tööle/koju ja üks põhjus miks need maanteerattasega tüübid autoteed kasutavad on rattatee kehv kvaliteet. hüpekaid on ikka parasjagu. Aga meil siin polizei ei kiusa eriti aga kui ma läheks teel sõitma hommikul hämaras siis kukuvad tulede lux kontrollima ja selgitavad uuesti läbi girokonto et sinine jalgratta tee märk on kohustuslik .
Vasta

Meite kandis on rattatee suht uus ja sile. No kui kõlbab päeval rulluisutajatele, siis peaks hommikul maastikurattaga ka kuidagi läbitav olema. Pigem on ikka maantee serv selline hambuline. Selle pärast ei saagi aru et ... nahujaa?
Võib olla on ksf! Metsakohinal õigus, adrekat otsivad. Või on lihtsalt endast ja kogu maailmast täiesti pohh. Paha lugu on see, et tekitavad adrekat teistelegi juhtidele. Võiks pigem kodus vene ruletti mängida.
Poolitsaid pole näinud neid selle tülitamas, kuigi hommikuti on neidki nähtud mööda sama teed vuramas. Küllap ei viitsi jamada kui rattur just lausa ei tuigerda.
P.S. Basilio kulgeb ketivenituspingiga alati mööda jalgrattateed kui see vähegi võimalik on. Teen ka väikese ringi sisse, kui saab mööda kergliiklusteed kohale. Ikka stx rahulikum on sõita. Mind titekärutajad jms ei häiri ja mina neid ka mitte.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Sekundeerin ksf Basilio seisukohavõtule. Minugi silmis on seletamatu müsteerium tarvidus ketivenituspinki opereerida surmalähedastel trajektooridel. Ise kasutan eelpoolmainitud transpordivahendit küll harva, a kui, siis ikka jalgrattateel-kõnniteel. Ja kilulinna motoriseeritud transpordi radasid ületan ülekäiguradadel. Ketivenituspink kenasti satelliidina käekõrval.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(07-10-2014, 07:22 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Läti selle aasta esimene laupäev. Neil nüüd sama raha käibel kui meilgi. Olin odava õlle jahil. Ruhjas hinnad ja valik ei sobinud. Vuran siis linnavahel...paremalt anna teed märgi alt läheneb politsei auto ja tahab keerata vasakule. Aga keerab hoopis mulle järgi. Et mitte väljapaista pehmona sõidan 60 ja teen veel paar möödasõitu. Võetakse värvimuusika saatel rajalt maha. Lubatud kiirus olevat olnud 30 km/h. Sad Politsei autot nägin aga samal ristmikul oli ka see 30 märk. Mida ei pannud tähele. Toetasin Läti riigikassat. Big Grin

Mis keeles Läti politseiga suhtlesid ka? Ingliššist ikka aru saavad või mõistavad ainult läti ja seda kirillitsatähestikuga  rahvastevahelise suhtlemise keelt Big Grin ?

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Üldiselt on suuremate maanteede servades piisavalt jäetud ruumi ka joone taha, kus ka kiirveloga siis kulgeda võiks. Sestap jääb ka minu jaoks arusaamatuks, miks on vaja autoga autorajal võidu uhada. Rääkimata sellest, et nood värvilised liibuvad härrad on teinud kõik endast oleneva, et võimalikult silmapaistmatud olla (kui kirevad riided välja arvata). Ma saan aru, et helkur ja plinkiv tagatuli "suurendavad tuuletakistust"Toungue, aga mida pe...et sa selle tuuletakistuse puudumisega teises ilmas pihta hakkad, kui sust üle on sõidetud....
Vasta

Tahate neist aru saada siis lugege ajaviiteks diagonaalis veloclubers lehekülge Big Grin  Sealt koorub välja kuidas need "värvilised" tüübid mõtlevad. "see helkur kaalu 30g.....MEHED 30G  nagu tervet sangpommi veaks kaasas"   "sõidame mnt-l (kõrvuti) ja krdi autojuhid ei arvesta meiega"  "jalakäiad ukerdavad ees lähen olen autojuhtidel(autojuht sõidab üldiselt asja pärast jalgrattur tegeleb oma hobiga) ees aga mina olen parem kui mul ees olevad jalakäiad" jne. 

@ise igapäevarattur oma 20kg "tankiga"
Vasta

Kutid raseerivad ka jalgu, et tuuletakistus väiksem oleks Big Grin .
Sõidan igapäevaselt ratta, auto ja mootorrattaga.
Vasta

Ma nii vana vanamees, et panen seda kirilli puhtalt.

Euroopas on kergliiklustee olemasolul autoteel märk, et ei tohi liigelda  jalgrattaga. Meil veel pikk tee Euroopasse. Või õigemini riik õhuke, ei jõua liiklusmärke tellida.
Vasta

Peab ikka düstroofik olema, et 30g helkurit üle jõu käib! Tuul lükkab sellise kriipsujuku ümber. 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(08-10-2014, 10:11 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Euroopas on kergliiklustee olemasolul autoteel märk, et ei tohi liigelda  jalgrattaga. Meil veel pikk tee Euroopasse. Või õigemini riik õhuke, ei jõua liiklusmärke tellida.
Õndsal vene ajal oli minu mäletamist mööda jalgrattatee olemasolul keelatud maanteel ketti venitada. Iseasi et rattateid siin polnud. Leedus mõned olid.
Kuna asi hakkas huvitama, otsisin välja uuema LE ja OH IMET! Või peaks ütlema AI KURJA!?
Tsitaat: "Jalgratta ja pisimopeediga võib sõita sõiduteel ka kergliiklustee olemasolul. "
Link: http://www.das.ee/uus-liiklusseadus-toob...muudatusi/
Nii et me siuname siin täiesti ilmaasjata! Asi täitsa lubatud! Võta aga tallapress ja mine rekkade vahele slaalomit sõitma! Matused oma kulu ja kirjadega...
Täitsa huvitav, kas kergliiklustee on ametlikult mõeldud vaid tittede kärutamiseks? See on ka muidugi OK tegevus.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(08-10-2014, 21:02 PM)Basilio Kirjutas:  Nii et me siuname siin täiesti ilmaasjata! Asi täitsa lubatud! Võta aga tallapress ja mine rekkade vahele slaalomit sõitma! Matused oma kulu ja kirjadega...
Täitsa huvitav, kas kergliiklustee on ametlikult mõeldud vaid tittede kärutamiseks? See on ka muidugi OK tegevus.

Paraku on selle asjaga nii, et ei ole oma kulu ja kirjadega vaid kogu pasa maksab kinni loll autojuht, kellel on liikluskindlustus. Suurema ohu allika valdaja seadusekeeles. Olen ise saanud oma koefitsendi kunagi taevasse mingi vanamuti pärast, kes ülekäiguraja kõrval mulle küljepealt vastu autot otsustas joosta ja siis kiirabiga haiglasse komandeeriti.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Mutt jooksis autole külje pealt sisse ja sina jäid süüdi???
Vasta

samamoodi kui jalgrattur sulle kuskilt otsa vurab suvalt, sinu kindlustus läheb samamoodi lakke nagu oleks uuele mersule ise küljepealt sisse vehkind



Vasta

(09-10-2014, 08:44 AM)Jossu Kirjutas:  samamoodi kui jalgrattur sulle kuskilt otsa vurab suvalt, sinu kindlustus läheb samamoodi lakke nagu oleks uuele mersule ise küljepealt sisse vehkind

Seda juhul kui ketivenitaja viga saab. Igasugused vigastustega seotud kulud plekib jah kindlustus (s.t. autojuht) ka süüdlasele kinni.
Vasta

(09-10-2014, 09:14 AM)zazik Kirjutas:  
(09-10-2014, 08:44 AM)Jossu Kirjutas:  samamoodi kui jalgrattur sulle kuskilt otsa vurab suvalt, sinu kindlustus läheb samamoodi lakke nagu oleks uuele mersule ise küljepealt sisse vehkind

Seda juhul kui ketivenitaja viga saab. Igasugused vigastustega seotud kulud plekib jah kindlustus (s.t. autojuht) ka süüdlasele kinni.

Uue ketivenituspingi saab kah nahavedaja nagu nalja. Sinu ainus võimalus on türblivõlli vastu tsiviilhagiga kohtusse minna.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kõige parem liigelda traktoriga. Hea väljavaade, rekkadest pisemad hoiavad eemale, kui 40 km/h juures tõstukihargid kolla-kolla teevad. Kui tsikli musta punkti näed, siis kohe on ta sul kõrval ja mööda. Vaat neid jälgin eriti- tean kui pinges tsiklimees koguaeg on. Ja kui raske on tal trajektoori, kiirust muuta. Kergliiklusteele jalgrattaga ei kipu(nüüd LE ka abiks), las see jääda koolijuntsidele ja kepimuttidele. Seal kõrra-kõrradel uisutajad nagunii sinu kella ei kuule. Autodest eelistus kaubikule- vilgas, õkonoomne, hea sisse sirge seljaga minna. Ja sinine vilkur paistab kaugelt ära. 
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=P-5pPEq7O4k
Rakvere poisikestel on siit veel õppida, õppida, õppida!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(09-10-2014, 11:37 AM)pen.skar Kirjutas:  Seal kõrra-kõrradel uisutajad nagunii sinu kella ei kuule. 
SEDA kuulevad:  
http://www.ebay.com/itm/6-Sounds-Ultra-loud-Electronic-Be-Alert-Front-Safety-Road-Bicycle-Bell-Bike-Horn-/371160711217?pt=UK_SportGoods_CyclAcces_RL&hash=item566ae70031
Käsi selle peale! Proovitud!  Big Grin 
Ainult tolku vähe, paanikasse lähevad ja hakkavad paremale-vasemale jooksma. Käivad kõhuli jne. Liimitsale ka ei pidavat väga meeldima. Aga tavakellale lisaks võiks sadula all peidus olla.  Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne