Mõistusevastased manöövrid liikluses

(12-06-2019, 08:58 AM)motamees Kirjutas:  
(12-06-2019, 08:29 AM)Walter Kirjutas:  Tervisetõendeid väljastab kahjuks perearst e. tõendite saamise asjaolud võivad olla kõike muud kui meditsiinilised. Toungue

Sinu perearst on mingi kloun või lukksepp? Ise vabatahtlikult valisid.
Valisingi (pigem kallis kaasa valis) - ja ennast ravin ka pm. ise (diagnoos tuleb kogemustest, vahel dr. Google aitab, perearst kirjutab retsepte mida küsin). Viimati nägin lugupeet tohtrit vist 3 aastat tagasi kuna ta Soomes tööl ja siinsetele aega eriti ei jagu. Aga saame hakkama ja erinevate tõenditega pole probleemi. Big Grin

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(12-06-2019, 10:49 AM)Walter Kirjutas:  Valisingi (pigem kallis kaasa valis) - ja ennast ravin ka pm. ise (diagnoos tuleb kogemustest, vahel dr. Google aitab, perearst kirjutab retsepte mida küsin). Viimati nägin lugupeet tohtrit vist 3 aastat tagasi kuna ta Soomes tööl ja siinsetele aega eriti ei jagu. Aga saame hakkama ja erinevate tõenditega pole probleemi. Big Grin
Enam-vähem nii ta ongi ... mul perearst 100 km kaugusel Tartus, nii on jäänud mingitest ammustest aegadest (ehk kui lapsed olid alg- ja põhikooliealised), samas elan üle 20 a Võrumaal. Nö sinisel lehel olen olnud ühe korra, helistasin ja kui terveks sain siis sõitsin Tartu lehte lõpetama. AGA ... esimest korda elus otsiti mind see talv taga, st pereõde helistas, ütles et mind pole väääääga ammu nähtud ja tahaksid mulle "TÜV" teha. Tehtigi ja leiti üldiselt korras olevat, v.a vererõhurohu ettekirjutus. Enne seda nii üle 10 a tagasi oli küll juhus kui mingi juhiloa või relvaloa tõendi puhul perearsti külastades nentis viimane, et ma pole nii ammu neil käinud ja vahepeal on 2 korda vahetunud andmebaas ning minust pole jälgegi arvutis ... Samas kui reeglina kontrollib tõendi jaoks ka nägemist perearst, siis minu eriti vigase nägemise puhul saadab nii tema kui töötervishoiuarst alati joonelt silmarstile.
Vasta

Kui sul on ainult A või B kat siis ehk saab perearstiga hakkama kui aga juba midagi jämmemat taskus siis käid komisjonis. 
Relvaluba on ka kõrgendatud tähelepanu all. Kaks korda saad perearsti käest tõendi aga kolmandal korral on komisjoni sõit.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Päris nii ei ole. Meie perearst jagab küll C katti ka. Ja täiesti legaalselt.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

(02-04-2019, 17:51 PM)v6sa Kirjutas:  Täpne ja ammendav vastus. Cool

On täiesti seaduslik, et 40 t pidurdab 1 inimese ego tõttu kiirusele 40 km/h ja kiirendab seejärel uuesti. 

Tühjal teel...

(12-06-2019, 17:31 PM)hellrix Kirjutas:  Päris nii ei ole. Meie perearst jagab küll C katti ka. Ja täiesti legaalselt.

C ja CE-ga on asi kuidagi keeruliseks läinud. Vist on nii, et neid saab perearst teha juhul kui pole kutseline juht.

Mul igatahes CE praegu kehtib perearsti tõendiga, aga kehtivus muidugi 5a. Varsti saab läbi, eks siis paistab, kas saan uuesti perearsti juures teha.
Vasta

(12-06-2019, 14:43 PM)Daff Kirjutas:  ... Relvaluba on ka kõrgendatud tähelepanu all. Kaks korda saad perearsti käest tõendi aga kolmandal korral on komisjoni sõit.
Varsti 60 turjal ja eluaeg püssiga ringi kondand, siiani pole kordagi komisjoni kupatatud, viimastel kordadel on küll psühhi juures lisaks silmaarstile käia tulnud aga ülejäänud asjad ja tõendi kirjutab ikka perearst välja.
Vasta

Kui ma eelmine kord relvaluba pilendasin siis perearst märkis, et rohkem ta mulle tõendit anda ei tohi, peab seaduse järgi komisjonis käima. Kui novembris läksin uut tõendit taotlema siis oli sama jutt aga tõend kirjutati välja. Aga hoiatati, et kui relvainspektorile ei meeldi siis on kommisjoni sõit. Õnneks läks. Ei pidanud kusagile kappama aga vennas aeti komisjoni kuna hästi palju torusid ja olevat kõrgendatud ohu allikas.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(13-06-2019, 02:24 AM)Daff Kirjutas:  ... vennas aeti komisjoni kuna hästi palju torusid ja olevat kõrgendatud ohu allikas.

ju mu 6 toru pole kõrgendatud oht Toungue , muidugi võin ma veel kõrvaltkapist haarata ka tütre torud pihku, ei tea mis siis küll saab? Ma vist viimati paar aastat tagasi pikendasin, aga mulle pole kunagi komisjoni juttu aetud.
Vasta

Mul poiss just täna hankis omale moboautole lubade tegemiseks tervisetõendit. Makstes 25.- sai tõendi mis kehtib ka mõne aasta pärast õigete lubade tegemisel. Küsisin üle ukse,et kuda on teha C ja CE tõendit. Ütles,et saab teha,aga kui tahavad saadavad komisjoni. Aga üldiselt pidavat sinna saadetama rohkem need,kes kutseliselt leiba teenivad. Mingi riskianalüüs või midagi sellist.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Aga teemasse kah. Vahest on kahju,et pardakaamerat ei ole. Täna Pirita teel üks länkari tegelane nii süüvinult nutifoniga möllas,et kandus linnapoole minevast suunast paremast reast üle vasaku ja elegantse hüppega kõnniteekivist üles ja kahe sõidusuuna vahelisele murule. Juba merivälja kandis liikus aeglaselt ja poiss veel kõrvalt ütles,et näe see vahib oma suurt ekraani käes ainiti.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Mul BCE ja möned kuud tagasi sai igaljuhul pereka juures edukalt pikendatud ilma igasuguste komisjonideta.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

ükskord ummikus tiksudes nägin kuis kõrvalreas tibi "juhtis" oma tojotsi. kogu tähelepanu oli keskendunud nühitavale ekraanile. eelnevad masinad jäivad üsna äkiliselt seisma ja ma jõudsin mõelda, et nüüd käib pauk. auto aga oli varustet isepidurdamise võimega ja sai ka kenasti seisma. hämmastav oli, et "juhi" pilk ekraanilt ei tõusnud.
on enam kui kindel, et varem või hiljem tuleb olukord, kus juhiabid jäävad hätta ja see imbetsill sõidab kedagi kasti.

a mis siin lihtrahvast tahta kui suured juhid ja õpetajad sama teevad. enne mingeid valimisi jäi koguaeg hommikul liikluses silma punane punn suurte kirjadega "tibla linnapeaks" või miskit taolist. roolis akadeemik makra isiklikult. ja nühkimine käis katkematult. küll põlvede peal, et kõrvale väga ei paistaks, aga kõrgest krusast näeb hästi. sõitmine oli väga nutune muidugi.

nühkimise eest vist pole karistust ette nähtud. tavalise telefoni toru kõrva ääres hoidmise eest on mulle küll viimasel ajal kaks korda aktsiaid müüdud. peab vist ka nühkimisele üle minema.
Vasta

Huvitav on jah, et telefoni ei tohi enam isegi käes hoida, aga varsti on enamuses autodes statsionaarset nutiplutit rohkem, kui kunagi küberneetikainstituudis kokku. Ja midaiganes inimesel seal autos teha on vaja, siis ainult kraapides saadki. Eks see telefooni värk on praegu nagu tuleproov, et kes suudab ajaga kaasas käia ja kes siis mitte. Paratamatult kaasneb evolutsiooniliste protsessidega nõrgemate või ajale jalgu jäävate liikide taandumine. Samas pole me elanud kunagi nii hästi kui tänasel päeval, juhtiva partei targa juhtimise all, seda peab küll lisama.
Vasta

Varsti tulevad käibele normaalse suurusega virtuaalprillid, siis pole enam nühkijat vaja. Terve vaateväljas olev maailm hakkab olema üks suur nühkija. Huvitav kas siis keelatakse prillid autoroolis ära?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

https://ilmateade.delfi.ee/uudised/video...d=86524593

Huvitav, kas keegi neist läbikimajatest teadis kui kõrgel on õhuvõtuava? Olen näinud kepsukomplekti pohhuisti autolt demonteerituna pärast sellist rünnet. Mõned olid ikka päris lühikesed...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Teavad ikka. Viljandis on see uputus seal ristmikul igal aastal kord või kaks. Mina mäletan seda lontskut juba möödunud sajandist saati.
Masinad testitud.
Vasta

(13-06-2019, 20:22 PM)alfredo Kirjutas:  Huvitav on jah, et telefoni ei tohi enam isegi käes hoida, aga varsti on enamuses autodes statsionaarset nutiplutit rohkem, kui kunagi küberneetikainstituudis kokku. Ja midaiganes inimesel seal autos teha on vaja, siis ainult kraapides saadki. Eks see telefooni värk on praegu nagu tuleproov, et kes suudab ajaga kaasas käia ja kes siis mitte. Paratamatult kaasneb evolutsiooniliste protsessidega nõrgemate või ajale jalgu jäävate liikide taandumine. Samas pole me elanud kunagi nii hästi kui tänasel päeval, juhtiva partei targa juhtimise all, seda peab küll lisama.

Kui see asi ikka hulluks läheb siis pakun et telefoni kasutamine blokeeritakse varsti kuidagi ära kui auto liigub - tal ju gps sees. Ning loomulikult on tegu evolutsiooniliste valikutega nagu ennevanasti jäid ellu need kes puu otsast suutsid alla tulla või pihukirvest kasutada. Rolleyes

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(14-06-2019, 09:05 AM)Walter Kirjutas:  
(13-06-2019, 20:22 PM)alfredo Kirjutas:  Huvitav on jah, et telefoni ei tohi enam isegi käes hoida, aga varsti on enamuses autodes statsionaarset nutiplutit rohkem, kui kunagi küberneetikainstituudis kokku. Ja midaiganes inimesel seal autos teha on vaja, siis ainult kraapides saadki. Eks see telefooni värk on praegu nagu tuleproov, et kes suudab ajaga kaasas käia ja kes siis mitte. Paratamatult kaasneb evolutsiooniliste protsessidega nõrgemate või ajale jalgu jäävate liikide taandumine. Samas pole me elanud kunagi nii hästi kui tänasel päeval, juhtiva partei targa juhtimise all, seda peab küll lisama.
Kui see asi ikka hulluks läheb siis pakun et telefoni kasutamine blokeeritakse varsti kuidagi ära kui auto liigub - tal ju gps sees. Ning loomulikult on tegu evolutsiooniliste valikutega nagu ennevanasti jäid ellu need kes puu otsast suutsid alla tulla või pihukirvest kasutada. Rolleyes
Kindlasti mitte. Kui ei soovi kordnikega kassi-hiire mängu mängida telefoni kõrvajuures hoidmisega sis on täiesti legaalne kasutada hands-freed. Ise kasutan linnasõidul juba aastaid nööp-kõrvaklappide ja mikrofoni komplekti, mis telefoniga kaasas olid hands-freena.

Ju politseinikud sellepärast nii kurjad ongi, et täiesti töötav ja lagaalne lahendus on olmas roolitaga telefoniga rääkimiseks, aga inimesed ühel või teisel põhjusel ei kasuta seda.

Täiesti analoogne olukord oli ja on turvavöö kasutamisega, kui selle eest reaalselt trahvi hakati massiliselt tegema siis ei ununenud ka turvavöö enam enne sõitu kinnitamata ja nüüd on täitsa normiks saanud. Analoogselt võiks enne sõitu normiks muutuda ka telefoni hand-freele seadistamine, kuigi üldjuhul teen ka mina seda ristimikul foori tuld oodates kui keegi juba reaalselt helistab. Hands-free ise on alati käepäraselt päikesesirmi vahel ootamas.
Vasta

(13-06-2019, 23:45 PM)Marko Kirjutas:  https://ilmateade.delfi.ee/uudised/video...d=86524593

Huvitav, kas keegi neist läbikimajatest teadis kui kõrgel on õhuvõtuava? Olen näinud kepsukomplekti pohhuisti autolt demonteerituna pärast sellist rünnet. Mõned olid ikka päris lühikesed...

Valetasin eelmises postituses.
Täna selgus, et kõik ikka ei teadnud  Big Grin

Väheke editeerin veel seda asja siin.
Tegemist on kullaauguga -
...hoiab linnas autode lukkseppil-mehaanikil tööd. 
...ja siis saavad tattnokad seal oma masinatega püherdamas käia. Mõned püherdavad ka ilma autota.
...lehtedes on jälle, millest kirjutada ja kommentaariumites, millest vinguda.

Toru jämedamaks ajada ei saavat. Traadikaablid segavat. Maas on hetkel 30cm-ne nõruti äravooluks. Tarvis oleks aga vähemalt meetrise diameetriga toru.
Ja nii lähebki  suuremate vihmadega sisteem tagusperi käima..

Kõiksee lahedam tõik on aga, et eile hakkasid siis ka linna reovee puhastid tagusperi käima. Vihma- ja pasavesi saavad seal jaamas kokku. Keik see löga ajas üle servade ja suundus sinna kus pindpinevus takistust ees ei suutnud hoida Big Grin

Nii et võidavad kõik sellest Viljandi Nõiakaevust, mis aeg-ajalt ikka aktiveerub. Hää objekt. Riikliku kaitse all, ümberehitamisele ja seega hävitamisele ei kuulu!
Vasta

Kui kellegi auto nii madalat vett juba kardab siis ilmselt on tal teada ja sinna ei roni  Smile Enamusel tänapäeva autodel on õhuvõtt kapoti altäärest iluvõre tagant, seal videos vesi stange alaääreni. Piisava hoo korral muidugi õnnestub sellises lombis ka vesi õhuvõttu sõita  Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne