Mõistusevastased manöövrid liikluses

(10-01-2020, 13:22 PM)honkomees Kirjutas:  
(10-01-2020, 09:56 AM)Basilio Kirjutas:  
(09-01-2020, 10:23 AM)v6sa Kirjutas:  ... Häda tuleb siis, kui needsamad oinad (jah, teadlikult takistama asudes on nad oinad!) kurvides või vastutulijat kohates lasevad kiiruse 70 peale ja tühjal teel vajutavad 90+ kanti. 
Minu arvates on üks liik kõverate tajudega juhte, (enamasti eakad)kellele iga kurv tundub 90-kraadine ja vastutulija ning teepeenra vaheline ala läbipääsematult kitsas. Otsest pahatahtlikkust ei olegi, nad lihtsalt ei julge kiiremini sõita. Kui julgeksid, siis ei pruugiks võib olla toime tulla... 
Mulle tundub ka, et pole otsest pahatahtlikkust, ikka vähendatakse ohtlikus kohas kiirust, tõmmatakse vastutulijat nähes täitsa teepeenrale jne.

Mõnel juhul on võimalik ka üle-püüdlikkus: kurvis jne sõita ei julge, samas saab aru, et on jalus ja siis üritab kaasliiklejate soovile vastu tulles iga hinna eest vahepeal kiiremini sõita. Oma 25a kogemuse juures on otsest pahatahtlikkust paaril korral ette tulnud. Võib eelkõnelejat üldistada: pinget kruvivad ikka ebaadekvaatne arusaamine situatsioonist (ei peagi vana olema) ja üleolevus, mis viib jälle esimeseni.
Vasta

Ükskord jõuame me kõik sinna. Ja siis on juba parem probleemi ennetada, kui lasta sel üle pea kasvada.
Siinkohal soovitan kõigile, kel vanus üle kuuekümne, leida paar päeva vaba aega osalemiseks, et saada adekvaatne hinnang oma seisundile. 
Koolituse "Väärikas mootorsõidukijuht" toimumisaegade kohta saab infot kohalikust omavalitsusest ja Maanteeametist.

https://tehnika.postimees.ee/6843067/tan...st-loobuda?
Vasta

(10-01-2020, 21:50 PM)Janka Kirjutas:  ...
Siinkohal soovitan kõigile, kel vanus üle kuuekümne, leida paar päeva vaba aega osalemiseks, et saada adekvaatne hinnang oma seisundile. 
...
Aitäh, et keegi vanuri eest otsustab.
Vasta

Tere.

  Hoolimiseks nimetatakse seda vanuri / eaka inimese eest otsustamist , järjekordne puhtakujuline soov kõike regullida ja kontrollida .
Vasta

No Krt..Mul kah peaaegu 60 turjal.Hetkel plaan oma poisiga krossikaga käpp vahele panna ,kumb tagarattal pikema sõidu teeb. Big Grin
Ärge ikka elavaid matke enneaegu. Rolleyes
PS:Ei ole küll enesekindel ,aga arvan ,et teen ära Smile
Vasta

Jajahh, surematud  Big Grin
Täpselt nigu minu vanamees. 
Suvel eputas, kuidas katusel kõnnib, sügisel veeres puuriida otsast lõngakerana alla. Liibates kiitles siis, et "Õnneks kukkusin sellele puusale, mida veel vahetatud pole". 73 saab kohe.
Vasta

(11-01-2020, 01:35 AM)Janka Kirjutas:  Jajahh, surematud  Big Grin
Täpselt nigu minu vanamees. 
Suvel eputas, kuidas katusel kõnnib, sügisel veeres puuriida otsast lõngakerana alla. Liibates kiitles siis, et "Õnneks kukkusin sellele puusale, mida veel vahetatud pole". 73 saab kohe.


Jep.Ikka juhtub.Igavene pole meist keegi.Aga võta elust ,mis võtta annab,arvan nii. Wink
Vasta

Ärge ülbitsege! Mul on otse elust kaks vastandlikku näidet. Äi loobus õigel hetkel, oma taat sõitis võiduka lõpuni pluss20-40kmh. Õnneks surmajuhtumeid ei olnud, mõned kraabitud autod vaid. Kumb õigem mees oli?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(11-01-2020, 02:04 AM)Marko Kirjutas:  Ärge ülbitsege! Mul on otse elust kaks vastandlikku näidet. Äi loobus õigel hetkel, oma taat sõitis võiduka lõpuni pluss20-40kmh. Õnneks surmajuhtumeid ei olnud, mõned kraabitud autod vaid. Kumb õigem mees oli?
Marko  ,keegi ei ülba ju .Lihtsalt pisike väitlus. 60 .tes meeste olukord tavaliikluses (noh ,ja kah pisut mitte tavaliikluses) on ikka pisut erinev.Ja ka kõIk +.._ 60 mehed pole ju kah ühevitsaga löödud.
Vasta

mulle tundub, et midagi on ikka mõtlemises väga paigast ära, kui pähe tuleb idee hakata kalendri järgi oma vanemaid ja kogu muud ühiskonda piirama.
Vasta

Väike OT.
Taanis näiteks on selline seadus, et mingist vanusest edasi ei tohi rooli istuda.
Käisin mõned korrad ühe talumees Thori pool põllumajandus tehnikat eestisse toomas. Temal võeti vanuse poolest juhtimisõigus ära. Lenduri litsentsi kohta aga see seadus ei kehti ja eralennukiga põristas ta edasi. Andis asja kohtuse ja sai erandkorras autojuhi õigused tagasi .

Aquila captas non muscas.
Vasta

Teeb ikka viha küll, kui pead paarkümmend kilti kõikuva moblanäppija taga venima vahelduva kiirusega 70- 85. Mis veel toredam seenäppija on 30+ (loe: kindlasti 40-). See foorum oleks päris tühi ja igav, kui kõik üle kuuekümnesed ära keelatakse. 
Päris tihti jääb kõlama, et ärge lubage noori liiklusesse: katusega mopeedid on saatanast, üldse saavad load liiga noorelt (16-18), ei nad sõida piisavalt aeglaselt ega piisavalt kiiresti; vanad lollakad ronivad ka normaalsete sekka venima: ei saa nad punasega üle ristmiku sõidetud, aina jalus ristmikel jne.
Teeks kindla piiri,et alates 30 ja lõpetame 50-ga ära, saab teedel rohkem ruumi olema normaalsetele.

metsakohin 60+ (kui te teaks veel, mis terviseriked mul küljes on, siis peidaksite ennast lausa parkla tagumisse nurka) Cool

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(11-01-2020, 02:04 AM)Marko Kirjutas:  Ärge ülbitsege! Mul on otse elust kaks vastandlikku näidet. Äi loobus õigel hetkel, oma taat sõitis võiduka lõpuni pluss20-40kmh. Õnneks surmajuhtumeid ei olnud, mõned kraabitud autod vaid. Kumb õigem mees oli?
See on siis omamoodi õnnelik näide. Vastupidise näitena aastaid tagasi Pärnu-Ikla maanteel Reiu bussipeatuse juures kaotas üks naisterahvas elu kuna jäi sõiduauto alla. Politsei selgitas asja uurimise käigus välja, et avarii põhjustas 70+ aastane meesterahvas, kes kaldus oma sõiduautoga liialt teepervele ning oma seletuse järgi lihtsalt ei näinud seal jalakäijat.
Vasta

Teil on tapmise süüdistus jälle na ühepoolseks läinud. Alla kuuekümnesed tapavad samuti inimesi. Pange need ka kirja. Siis saan otsustada, kas teen teedel ruumi noorematele, või ajame nooremad teedelt minema.
Vasta

Jalakäijatest rääkides ajavad mind alati vanduma tumedates riietes ilma helkurita asulavälisel teel PAREMAS teeservas lonkivad isendid. Oli alles hiljuti juhus, kui pimedas vesise ilmaga Imaveres Viljandi poole sõites möödusin ühest siuksest kapuutslasest- krt ausalt öeldes ehmatab ennastki ära, kui meetri kaugusel mingi selline asi vilksatab, kui nagunii põhimõtteliselt vaid oma nina ette näed. Ma liigitaks need kas just manöövri, aga mõistusevastasuseks küll. Samamoodi need, kes linnas pimedas vihmaga arvavad, et "tänavavalgustus ju valgustab" ja ülekäigurada muudab kuulikindlaks.
Vasta

Millegipärast mulle tundub, et 60+ga pole siin mingit pistmist.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Miskipärast olen minagi sama meelt ning sääraste õnnetuste puhul on minu esimene mõte... NUTIJOBU! Kurb, ülimalt kurb on selliste õnnetuste puhul see, et seal on ka väikelaps Sad
Vasta

ahv tegi möödasõitu üle pidevajoone.selline tuleks kohapeal maha lasta.kolm inimest tema pärast kabelis
Vasta

Ja väikelaps surma põhjustamine peaks veel ERITI räige paragrahvi alla minema! Mulle on miskipärast fataalsed lastega seotud õnnetused eriti hinge läinud, see on kuidagi eriti julm ja kurb...
Pidevar joont Eestis vist piisavalt ei austata, samas jääb ikkagi õhku küsimus, et mida paganat see töll roolis tegi, et vasakpööret ei näinud???
Vasta

(11-01-2020, 21:20 PM)Aare R. Kirjutas:  Ja väikelaps surma põhjustamine peaks veel ERITI räige paragrahvi alla minema! Mulle on miskipärast fataalsed lastega seotud õnnetused eriti hinge läinud, see on kuidagi eriti julm ja kurb...
Pidevar joont Eestis vist piisavalt ei austata, samas jääb ikkagi õhku küsimus, et mida paganat see töll roolis tegi, et vasakpööret ei näinud???

Ajalehes on ju kirjas, et oli joobes ning parajasti sõitis ka politseil eest ära. Rohkem siin midagi arutada ei ole, välja toodud andmete põhjal on tegu põhimõtteliselt tahtliku tapmisega, millega peaks kaasnema surmanuhtlus. Seal on kahekordne pidevjoon ka pikalt veel enne seda.

Puuduvad igasugused kergendavad või selgitavad asjaolud. See ei ole võrreldav kerge kiiruseületamise vms patuga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne