Mõistusevastased manöövrid liikluses

(11-01-2020, 19:02 PM)sturmbannführer Kirjutas:  ahv tegi möödasõitu üle pidevajoone.selline tuleks kohapeal maha lasta.kolm inimest tema pärast kabelis

Kas just maha lasta, aga näiteks nädalaks avariipaikasid koristama. Las kühvledab ise verd ja sitta kokku ning tassib purussõidetud inimesi musta kaubikusse. Mitte ei lähe meie kõigi raha eest sanatooriumi.

Väidetavalt oli türnüffel veel joogine ka. Sad
Vasta

Jättes selle väidetavalt joobes juhi välja hetkeks teemast,  tekkis hoopis see küsimus, et kuidas ment ei jõudnud peatumismärguannet anda? Mugis sõõrikuid autos, et ei suutnud saua õues liigutada või oli ilm liiga märg, ei tahtnud soengut sassi ajada, või mis teema seal oli et ei jõudnud reageerida? Kangesti meenub anekdoot narkarist kelle silme eest päike pani viuhti läbi. Teine teema on vasakpöördega. Ma olen korduvalt ja korduvalt näinud igasugu emmesid ja issisid, kes mingil suvalisel hetkel meenutavad, et oih oleks võinud selle või tolle ka kaasa võtta ja ilma igasugu hoiatuseta keeratakse räuhti vasakule või paremale, ainus mida vaadatakse on see, kas vastu keegi tuleb või mitte, kas aga peeglist miskit paistab, see on täiesti pohui. Robaki rool teisele poole ja asi ants. Ma oleks ise ühele emmele küljepealt sisse uisutanud maanteel, kolm tatti istus koos emmega autos. Hoog võeti maha, pandi parem suund sisse, hakati teeperve poole kalduma, mina hakkasin vastassuuna kaudu mööduma ja siis täiesti tuimalt nätaki rool vasakule ja mulle risti ette. Õnneks läks tookord aga kui ei oleks läinud, vaidle ja tõesta pärast et sina pole eesel.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(11-01-2020, 23:49 PM)viplala Kirjutas:  ... kuidas ment ei jõudnud peatumismärguannet anda?
Me ju ei tea, võibolla oli teiselpool tee ääres või mõõtis sõiduajal vastusõitvat masinat. Kohe ei saanud ja järgi ei jõudnud.
Vasta

Selle Saaremaa õnnetuse kohta teab külarahvas rääkida, et hukkunuid võis olla rohkem (üks kannatanutest olevat olnud beebiootel). 
Lisaks ka see, et õnnetuse põhjustaja olla möödunud ööl kuskil Kuressaare kõrtsus korraliku löömingu maha pidanud ja olen kuulnud ka väidet, et sama "mehe" hingel olla ka varasemast üks hukkunuga liiklusõnnetus.

Eks lähipäevad toovad veidi selgust.

Muide, süüdlane töötas kutselise raskeveokijuhina.
Vasta

viplala Kirjutas:Jättes selle väidetavalt joobes juhi välja hetkeks teemast,  tekkis hoopis see küsimus, et kuidas ment ei jõudnud peatumismärguannet anda? Mugis sõõrikuid autos, et ei suutnud saua õues liigutada või oli ilm liiga märg, ei tahtnud soengut sassi ajada, või mis teema seal oli et ei jõudnud reageerida? Kangesti meenub anekdoot narkarist kelle silme eest päike pani viuhti läbi. Teine teema on vasakpöördega. Ma olen korduvalt ja korduvalt näinud igasugu emmesid ja issisid, kes mingil suvalisel hetkel meenutavad, et oih oleks võinud selle või tolle ka kaasa võtta ja ilma igasugu hoiatuseta keeratakse räuhti vasakule või paremale, ainus mida vaadatakse on see, kas vastu keegi tuleb või mitte, kas aga peeglist miskit paistab, see on täiesti pohui. Robaki rool teisele poole ja asi ants. Ma oleks ise ühele emmele küljepealt sisse uisutanud maanteel, kolm tatti istus koos emmega autos. Hoog võeti maha, pandi parem suund sisse, hakati teeperve poole kalduma, mina hakkasin vastassuuna kaudu mööduma ja siis täiesti tuimalt nätaki rool vasakule ja mulle risti ette. Õnneks läks tookord aga kui ei oleks läinud, vaidle ja tõesta pärast et sina pole eesel.
Politsei teeb oma tööd asulasisesel ja välisel teel väga hästi,eile uisutasin kogemata linnas 65 kmh ja politsei väljas,need ei näinudki mind,mõlemad nühkisid nutti.See polnud esimene kord,iganädalaselt näen selliseid "patrullivaid" politseinike.Mis puudutab Saaremaa õnnetust siis kahju,et eestis surmanuhtlus kaotati.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud. .Volvo tegi vasakpööret  ,samal ajal oli Audile pidevjoon (topelt)
Vasta

Kui see tõesti nii on, et tüüp on kutseline juht, siis palju õnne kõigile meile, kes me seda tööd teeme, mainekujundus missugune!
Lisaks- kui tal tõesti üks inimelu juba hingel on, sii on tegu ikka erilise süüdimatu tondiga, kes tuleks kuuri taha seina äärde panna!
Jälle mingi isehakanud "ralliäss" nagu Seger (kaks selle tropi ohvrit olid minu head tuttavad minu vanematekidu kandist) , Laipsoo, Piima Jaan jms. 
Inimelu ei maks tõesti midagi, sest selle asemel, et süüdi end tunnistada ja tiibu kärpida, üritatakse end puhtaks pesta, et samamoodi edasi märatsema.
Aga igal oinal oma mihklipäev. 
Pidev joon aga tundub Eestis paljude meelest olevat isegi mitte soovituslik, vaid mingi suvaline maha tõmmatud triip, mis on seal lihtsalt pulli pärast.
Nagu siin enne mainiti emmedest, kes suvalt vasakule pööravad- jah, on selliseid, kuid möödasõidul tuleb ju veenduda selle ohutuses, eriti kuna see on ikkagi ohtlikeim manööver.
Kuid jõuame jälle linnukese tluse juurde- pidev joon peaks ju möödasõidu välistama? Või kuidas?
Vasta

(12-01-2020, 11:32 AM)linnuke Kirjutas:  Kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud. .Volvo tegi vasakpööret  ,samal ajal oli Audile pidevjoon (topelt)

Ristmik oli ju.

Vaata pilte.
Vasta

Postimehest kopeeritud

Tsitaat:2012. aasta 22. oktoobril mõistis kohus A.R süüdi purjus peaga politseiauto eest ära kihutamises. Kohtus tunnistas mees ka ise end süüdi selles, et juhtis joobes olekus autot 20. oktoobri õhtupoolikul ning eiras politseiametniku peatumismärguannet, kiirendades patrullauto eest ära asulavälisel teel kiirusega 180 km/h. Kohus määras karistuseks 15 päeva aresti ja võttis pooleks aastaks mehelt juhtimisõiguse.

Sarnase mustriga käis A.R kohtust läbi ka 2017. aastal. Kohus tunnistas A.R süüdi 2017. aasta 7. oktoobril kella 7.18 ajal Lääne-Saare vallas Kuivastu-Kuressaare maanteel toime pandud episoodis, kui sõiduauto juht eiras politsei poolt antud kohustuslikku peatumismärguannet. Siniste ja punaste vilkurite ja sireenide peale lisas ta kiirust ja põgenes. Kohus määras selle teo eest mehele karistuseks viis kuud ja 27 päeva tingimisi vangistust.
Vasta

Just lugesin facebookist "Eesti ajalugu" grupis austet kaasfoorumlase postitust "Täna 70 aastat tagasi", kus ta kirjutab surmanuhtluse taastamisest ensv-s. Seal jäi silma lõik: "hukkunutega põhjustanud liiklusõnnetuse põhjustamine raskendatud asjaoludel".
Vasta

Õhtuleht väidab ka nime teadvat.

https://www.ohtuleht.ee/988918/fotod-saa...ushuligaan

Andres Reinart. '85 sünd.

Selle järgi tuleb välja. Teemant Transport OÜ
Vasta

Nimi on kindlasti õige. Andres Reinart (sündinud 1985, mitte segi ajada mandrimehest nimekaimuga). Töötas kaugsõidu autojuhina. Väidetavalt olla kunagi Poolas kellegi surnuks sõitnud, aga see info on väga kaheldava väärtusega.

Ka muus osas on väga palju segast. Ajalehed väidavad, et Audis olla olnud kaassõitja, kes on haiglas, kuigi tegelikult oli hoopis volvos kolmas kaassõitja (volvot juhtinud tüdruku õde). 
Mõned saarlased väidavad veendunult, et ka süüdlane ja Volvo kolmas kaassõitja on surnud, aga ilmselt oleks seda ka ametlikult kinnitatud kui tõele vastaks.
Vasta

Tõnismäel järjekordne sarnane tauno oma pemmirajakaga otsustas rammimisteenust osutada. Vaevalt et Puccinisse end joond oli, kui kiirelt jäljed tegi. Pigem ikka afektiseisund ja nullipuhuvana jõuab ise ametivõimudeni näiteks homme.

https://www.ohtuleht.ee/988943/bmw-juht-...dmuskohalt

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

ERR:

Politsei esialgsed andmed 3,7 promilli.

https://www.err.ee/1023155/saaremaal-tra...7-promilli
Vasta

Täna kuulsin viimase suure õnnetuse teemal raadiost juhtumisi ühe tubli poliitiku, endise ministri ja kunagise miilitsa üllast ideed varustada kohustuslikus korras kõik käigus olevad autod alkolukuga.
 Täpset sõnastust ei mäleta aga umbes nii: " Autodelt nõutakse ju ülevaatusel igasuguseid asju, tulekustutit, apteeki, jms., mis selles alkoluku nõudmises siis nii erilist on"
 Mees on tõesti peast miilits. Aru võiks saada sellest, et organid võiks panustada kurjategijate karistamisse, mitte tavakodaniku koinimisele oma alkolukuga. Mitte, et ma lukku kui sellist pelgaks, aga täiesti vastuvõtmatu on oma raha eest hakata autole täiendavat vidinat külge kruvima. Kasu oleks sel pealegi nähtavasti nullilähedane- krooniliselt juua täis peaga sõitev pätt saab selle ju ikka maha võtta.
 Aga meie miilitsate peades vormuvad peale selliseid õnnetusi uued repressiivsed  ideed imeruttu. Süüdi on ju ikka see seaduskuulekam osa, keda tuleb oma jamaga jälle millekski kohustada.
Vasta

Tere.
  Pakun ilma raadiost midagi kuulmata et tegemist on A. Anvelti  jauramisega , aga jäägu see sots ja tema seatembud ajalukku.
 Kummaline et ainult "väike" Jüri on avalikult joobes juhtimise teemal sõna võtnud , "vana" kaabu on vait , kuigi just nüüd oleks oivaline võimalus kindralinspektorile suusad teha ( mendid jätsid oma töö tegemata , ehk lasid kiiruseületajal segamatult süüteo toime panna ) , Taavi Aas , kes MKM i juhina kamandab teedel ja tänavatel toimuva liikluse üle korraldab railbalticu ehitamist ja ka vait .
 
 Milline võiks olla selle ränga süüteo toimepannud tõpra karistus ?

Selle endise paha riigikorra ajal olid erinevad kinnipidamisrezhiimid , range, üldine ja türm ning kunagi veel varem ka sunnitöö , äkki peaks need erinevad karistamise raskusastmed taastama ?
 Poleks vast ülekohtune joobes juhti , kelle süül hukkus inimene karistada 10aasta pikkuse sunnitööga ja kui 10 aastat sunnitööd läbi , siis ... .
 See paadunud pättide ümberkasvatamise umbluu , mis erinevate sotsioloogide ja muude pehmode sulest ja suust tuleb , see ei käi reaalse eluga kokku .
Vasta

Ohvrite vanuse järgi võiks arvata, et tegemist võis olla ühe pere kolme põlvega, mis tähendab ühele perele suurimat leina, mis üldse olla saab, seega olen edvardiga veel eriti nõus ning karistus peaks olema midagi eriti ranget, kuid tõesti, mis see olema peaks? Ise oleks ka sellisel juhul üldse sunnitöö poolt, lihtsalt vanglakaristus, mille puhul maksumaksja kulul on ninaesine ja peavari, on liiga kerge. Eriti arvestades, et tegu pole ka eriti seaduskuuleka tüübiga.
Ning tõesti- kaabakas jääb kaabakaks ja selliste puhul pole mõtet ka mingitest inimõigustest ja ümberkasvatamisest jahuda.
Vasta

Vastuse annab karistusseadustik:

[b]§ 422.  Sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumine
[/b]
 (2) Sama teo eest, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm, - karistatakse kolme- kuni kaheteistaastase vangistusega.
Vasta

(13-01-2020, 15:59 PM)Aare R. Kirjutas:  Ohvrite vanuse järgi võiks arvata, et tegemist võis olla ühe pere kolme põlvega, mis tähendab ühele perele suurimat leina, mis üldse olla saab, seega olen edvardiga veel eriti nõus ning karistus peaks olema midagi eriti ranget, kuid tõesti, mis see olema peaks? Ise oleks ka sellisel juhul üldse sunnitöö poolt, lihtsalt vanglakaristus, mille puhul maksumaksja kulul on ninaesine ja peavari, on liiga kerge. Eriti arvestades, et tegu pole ka eriti seaduskuuleka tüübiga.
Ning tõesti- kaabakas jääb kaabakaks ja selliste puhul pole mõtet ka mingitest inimõigustest ja ümberkasvatamisest jahuda.

Ohvrid olid tõesti ühe pere liikmed. Volvojuht, tema tütar ja ema hukkusid, õde vaagub haiglas hinge ja kaotas tõenäoliselt õnnetuse tagajärjel oma sündimata lapse. Selles mõttes oli hukkunuid ilmselt neli.

Selles peres kasvas veel üks väike tüdruk, kes kaotas korraga õe, ema ja vanaema.
Vasta

(13-01-2020, 15:59 PM)Aare R. Kirjutas:  karistus peaks olema midagi eriti ranget, kuid tõesti, mis see olema peaks? Ise oleks ka sellisel juhul üldse sunnitöö poolt, lihtsalt vanglakaristus, mille puhul maksumaksja kulul on ninaesine ja peavari, on liiga kerge.
Isegi kui selline variant KarS sees oleks kuidas Eesti oludes sunnitööd realiseerida - panna jalavõruga tänavat pühkima? Big Grin Siin võiks teha vastastikuse karistamise lepingu Venemaaga kus sealtpoolt saaks pakkuda karmimaid tingimusi ning siitpoolt kergemaid hea käitumise eest (loomulikult võimaluste piires muidugi...). Preventiivne kasvatav mõju edaspidistele rikkujatele võimalusega Venemaa kolooniasse sattuda oleks garanteeritud.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 14 külali(st)ne