Mõistusevastased manöövrid liikluses

(10-02-2020, 23:25 PM)honkomees Kirjutas:  Ka mina olen pidanud korduvalt kutsuma, nii oma mitukümmend aastat surnud vanematele 

Kaasaegne meditsiin on küll võimas aga mitukümmend aastat surnud vanemaid aidata?
Vasta

Meelis2,kas sul on naine ja lapsed või üleüldse mõni lähedane inimene???
Vasta

(11-02-2020, 08:28 AM)mellpoiss Kirjutas:  
(10-02-2020, 23:25 PM)honkomees Kirjutas:  Ka mina olen pidanud korduvalt kutsuma, nii oma mitukümmend aastat surnud vanematele 

Kaasaegne meditsiin on küll võimas aga mitukümmend aastat surnud vanemaid aidata?
ära nori, said ju aru küll, et eelmisel aastatuhandel surnud inimestele 80-ndatel ja 90-ndatel kiirabi kutsumisest jutt, kui kiirabi kutsumine oli lihtsam=kiirem, iseasi kui palju oli abi kvaliteetsem või ebakvaliteetsem.
Vasta

(10-02-2020, 21:30 PM)honkomees Kirjutas:  
(10-02-2020, 20:59 PM)Meelis2 Kirjutas:  
(10-02-2020, 20:26 PM)ivo86 Kirjutas:  Mida te kaagutate siin? Kui endal naine hädas oleks, siis ei ületaks kiirust või? Lähedase elu ja tervis ei ole olulisem väikesest kiirusületamisest või?...

Kui lugeda oskad siis kirjutati ju et kiirabi oli juba teel. ...
teades kui kiire meie kiirabi on siis mina ei jääks mingil juhul nendele lootma ja nagu näha, siis ka antud juhul ei jõudnud kiirabi õigel ajal kohale, õnneks oli väike pois tublim kui meie kiirabi ja politsei, kes oleks võinud vilkuritega eskortida isa auto kiirelt kohale ja siis hakata kontrollima, kas oli õigustatud jne jne. Kiirabi ei tea kunagi kuhu tulla, neile ei piisa aadressist st nt valla-küla-talu nimedest, seleta pool tundi milliseid teid ja ristmikke pidi peab sõitma rääkimata sellest et ilmatu aeg uuritakse, mis häda on (noh umbes sellise tagamõttega et kas on infarktis või äkki lihtsalt joobes ja pääseb väljasõidust), selle aja peale oleks kriitilisema juhtumi puhul haige juba otsad andnud.
Senikaua, kui meil optimeeritakse süsteeme st viiakse võimalikult suurtesse keskustesse ja ääremaa elanikest kaugele, ei jää neil muud üle kui loota iseendale, rikkudes vajadusel seadust.
Süda läheb pahaks sellist hala lugedes. Osta endale nutitelefon.
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/ka...uline-aga/
Ilmselt ei peagi kiirabitöötajad iga viimast kui metsatalu peast teadma. Ja valdav osa inimesi ei ela pärapõrgus (mina elan ka, aga suudan oma asukoha selgeks teha).
Vasta

sellest on ju korduvalt juttu olnud,et nad positsioneerivad helistajat.reaalselt pole sellest aga mingit kasu!kas nad ei oska,või ei saa,või ei taha,seda me ei tea Rolleyes
Vasta

(11-02-2020, 10:15 AM)Peeter2 Kirjutas:  Süda läheb pahaks sellist hala lugedes. Osta endale nutitelefon.
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/ka...uline-aga/
Ilmselt ei peagi kiirabitöötajad iga viimast kui metsatalu peast teadma. Ja valdav osa inimesi ei ela pärapõrgus (mina elan ka, aga suudan oma asukoha selgeks teha).
Ei aita nuti-pluti midagi, see muinasjutt vähemalt eelmine sügis veel ei kehtinud, nime järgi otsiti ja ei leitud riigiteed kuidagi üles, ka avariist teatamisel (see dets) pole keegi 112 öelnud, et avariikoht on neile teada, ikka päritakse pikalt laialt mis tee millisel km.
Ei saa aru, kas päästeenistuses on gps keelatud või mis? Kõik kaugelt tulnud külalised on gpsi järgi talunimega tee üles leidnud ja pääste ei leia, nonsenss!
Vasta

(11-02-2020, 10:27 AM)sturmbannführer Kirjutas:  sellest on ju korduvalt juttu olnud,et nad positsioneerivad helistajat.reaalselt pole sellest aga mingit kasu!kas nad ei oska,või ei saa,või ei taha,seda me ei tea Rolleyes

No mu nutitelefonil tõmbab kohe ekraanil nähtavalt GPSi käima kui 112 helistada. Ju need koordinaadid ikka siis sealt ka häirekeskusesse edastatakse. Igatahes talu ja küla nimi oli piisav et kohale jõuda. Olgugi et ligipääsutee üsnagi pisike, sarnase nimegi kohti veel teisigi jne. Ma kujutan ette et suurem probleem võib olla siis kui reaalne ligipääsutee ei klapi nende teedega, mis kaartidel.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Advanced...e_Location
Vasta

GPS koordinaadid suudad ise öelda? Sellest peaks ju piisama.
Vasta

(11-02-2020, 08:30 AM)Kivipurustaja Kirjutas:  Meelis2,kas sul on naine ja lapsed või üleüldse mõni lähedane inimene???

Ja kas oled kindel et su naisel ja lähedastel on kõigil heameel sinu matustest?
Vasta

Ma juba ennist ühes teemas mainisin et ei leita talu üles ja tegin isegi Politseile avalduse. Häda ongi selles, et dišpetser asub teab kus ja kohalikke olusid ei tunne. Vanasti seletasid lihtsalt ära, et tule seda teed 12 km. teist teed 2 ja oletegi kohal. Nüüd aga kui püüad seletada oma asukohta, topitakse suu kenasti kinni ja asjatamist tuleb pikalt. Ütleme nii, et on küll võimas tehnika aga ei ole ka sellest kasu.
Vasta

Huvitav palju neid dispetsereid olema peaks, et nad kamba peale iga talu juurde minevat teed tunneks.  Rolleyes
Vasta

Kuda te mehed veel lõplikku infarkti pole saanud, kõik on teil sitasti kogu aeg?
Ma olen ka 55 aastat siin muna peal kakerdanud ja praegu pole elul küll miskit suurt häda.
Kui puu on teepeal tõmban sae käima ja sõidan edasi, kui kiirabi vaja kohale juhatada, saan ka sellega hakkama.
Vasta

(11-02-2020, 11:14 AM)olli Kirjutas:  Huvitav palju neid dispetsereid olema peaks, et nad kamba peale iga talu juurde minevat teed tunneks.  Rolleyes
Dispetserid istuvad sageli Eesti teises otsas ja juhatada neid stiilis a la : ''pööra kiriku juurest vasakule ning siis lase kuni naabri-Antsu sõnnikuhoidlani'' on mõttetu. Tänapäeval on igasugustele võimalikele ja võimatutele teekestele nimed pandud - ilmselt siis kohaletulemise hõlbustamiseks. Mõistlik oleks kontrollida oma kodukohta viivate teede tähistamist mõnest kaardirakendusest ning segaduste korral saab ka KOV teha avaldus ettepanekuga mõnele teele nime andmise asjus.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

112 peaks vaatama neid andmeid: https://geoportaal.maaamet.ee/est/Ruumia...-p112.html. Tasub siis endal ka vaadata, kuidas oma peamine asukoht ADS-s kajastatud on, ei pea suurte kivide, rebaste ja pilvede järgi suunda juhatama.
Vasta

(11-02-2020, 11:21 AM)Walter Kirjutas:  
(11-02-2020, 11:14 AM)olli Kirjutas:  Huvitav palju neid dispetsereid olema peaks, et nad kamba peale iga talu juurde minevat teed tunneks.  Rolleyes
Dispetserid istuvad sageli Eesti teises otsas ja juhatada neid stiilis a la : ''pööra kiriku juurest vasakule ning siis lase kuni naabri-Antsu sõnnikuhoidlani'' on mõttetu. Tänapäeval on igasugustele võimalikele ja võimatutele teekestele nimed pandud - ilmselt siis kohaletulemise hõlbustamiseks. Mõistlik oleks kontrollida oma kodukohta viivate teede tähistamist mõnest kaardirakendusest ning segaduste korral saab ka KOV teha avaldus ettepanekuga mõnele teele nime andmise asjus.

Jep, nõus. Aga kuna ma ise sellises mitte väga lihtsasti leitavas kohas paiknen, olen aru saanud, et ka kõiki ülejäänud inimesi on täiesti mõttetu selliste juhenditega proovida kohale saada. Ei loe mitte midagi kas inimene tuleb teisest Eesti otsast või 10km kauguselt asulast, täiesti arutu närvikulu garanteeritud igal juhul. Esimese asjana küsin kas kodanikul nutitelefoni on ja saadan asukoha viida lingina smsi peale ning 99% jõutakse pärale ilma mingite seiklusteta.
Vasta

(11-02-2020, 11:02 AM)Meelis2 Kirjutas:  
(11-02-2020, 08:30 AM)Kivipurustaja Kirjutas:  Meelis2,kas sul on naine ja lapsed või üleüldse mõni lähedane inimene???

Ja kas oled kindel et su naisel ja lähedastel on kõigil heameel sinu matustest?

Iga kiiruseületamine ei lõpe matustega. Miks sa liialdad?

Kas kiiruseületamine (või misiganes seaduserikkumine vms) on antud hetkel õigustatud, peab meist igaüks ise hindama ja iga olukord on erinev.

Kui õue peal varga tabad, kas on õigustatud püss õlga tõmmata? Aga pauku teha? Vot sul on otsustamiseks loetud sekundid, aga pärast politsei ja kohus saavad päevi ja päevi vaagida, kas oli ikka õigustatud seaduserikkumine või lähed kinni. Oleneb olukorrast.

Selleks, et tervisliku hädaseisundi puhul teisele inimesele abi osutada, ei pea just paberitega arst või ämmaemand olema.
Vasta

(11-02-2020, 12:00 PM)ivo86 Kirjutas:  Selleks, et tervisliku hädaseisundi puhul teisele inimesele abi osutada, ei pea just paberitega arst või ämmaemand olema.
Just, piisab isegi kui lahkelt abistava käe ulatad. Smile
Vasta

(11-02-2020, 10:15 AM)Peeter2 Kirjutas:  Süda läheb pahaks sellist hala lugedes. Osta endale nutitelefon.
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/ka...uline-aga/
Ilmselt ei peagi kiirabitöötajad iga viimast kui metsatalu peast teadma. Ja valdav osa inimesi ei ela pärapõrgus (mina elan ka, aga suudan oma asukoha selgeks teha).
Täiesti nõus. Kui inimene on vabatahtlikult asunud või jäänud elama kohta, millel ei ole sellist konkreetset aadressi nagu linna või asulamajadel, siis ta peab ka otseloomulikult ise sellega arvestama, et igasugune enda asukoha teatavaks tegemine ei ole nii lihtne kui nt. Tallinnas kiirabi tellida Sõle 5 kortermaja korterisse.
Selle üle kaeblema hakata on sama hea kui tolle kujutletava Sõle 5 elaniku probleemid, et hoovis pole täna parkimiskohta või naabrite läbi seina kostuv müra ei lase elada. Teadagi, et milline kolimisplaan selliste probleemide puhul soovitatakse teha ning vastavalt pärapõrgu asukoha selgekstegemise suutmatuse korral oleks kolimissoovitus vastupidine.

Saaks asjast aru kui meil oleks sunnimaisus nagu Nõukogude ajal kolhoosnikel, kellel polnud luba elukohta vahetada. Tänapäeval aga kõigil vaba voli elada täpselt seal, kus ise tahetakse ja otseloomulikult peab seega ka ise vastavate elukoha eripäradega arvestama.
Vasta

Ära üldista et kõik mehed nii sitad mehed on et neil 50 km raadiuses ühtegi sõpra, naabrit, sugulast või lihtsalt tuttavat inimest ei ole kes neile vajadusel appi läheks. Ei tea kus pärapõrgus see sell siis elas ja miks ta kõikide naabritega tülis on?
Ja kas oleks juhtunud või mitte- tõonäosus on 50%-50%. Ja kui oleks juhtunud nagu Saaremaal oli kas siis oleks nende hukkunute lähedastel õigus ka selle mehe suguvõsa igaveseks maapealt pühkida?(koos imikute ja vanuritega)
Kas lihtsalt tänapäeval on iga mehe ego nii suur et peale"mina,minu, mind" pole enam midagi?
Vasta

(11-02-2020, 11:14 AM)olli Kirjutas:  Huvitav palju neid dispetsereid olema peaks, et nad kamba peale iga talu juurde minevat teed tunneks.  Rolleyes
Neid pizdetseried on praegu rohkem, lihtsalt istuvad kõrvuti suures saalis linna inimesed, vanasti oli igas maakonnas päästekas oma punt diseptsereid, kes teadsid inimesi ja külasi ja isegi külakoeri nägupidi.See gps positsioneerimine töötab laitmatult millegi pärast ainult KAPO-l.
Prioriteedid on paigast.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne