Mõistusevastased manöövrid liikluses

(26-06-2020, 20:33 PM)tõnn Kirjutas:  
(26-06-2020, 16:39 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-06-2020, 22:00 PM)tõnn Kirjutas:  Milles siin kaitsja süüdi on?
Ta teeb lihtsalt oma tööd.
...

Kas ütled seda ka siis, kui ISA rataste all oleks olnud Sinule oluline inimene?

Raha tõesti ei haiseSad

Kas sa pakud, et kaitsja peaks süüpingis istuma koos süüdistavaga?
Ehk peaks ka kohtuniku vangi panema, kui madallendur otseselt süüdi ei jää. 
Kaitsja on ju üldse kolmas inimene, kes pole sündmusega seotud.
Kautselt jah, üritab musta valgeks rääkida, ehk oma tööd teha, mille eest ta ka tasu saab. 
jääb ikkagi kohtu otsustada, mis seal toimus.

Seda tasu ma silmas pidasingi. Ma tõesti ei mõista, mida siin kaitsta on. Linnaliikluses sõita lubatud kiirusega Focuse tagatuli esiitme seljatukke kinni...

Aga olgu, iga mõrvar peab õigusriigis saama õiguse saada õigeks mõistetud, kuna keegi pani koma valesti... Ja hukkunute omastel on õigus sedasama kohtusüsteemi nuumama hakata, kui neil ei peaks mingil põhjusel otsus meeldima. Kõik on korras, ma lihtsalt saan elust valesti aru.

Muide, kohus otsustab vaid seda, kumma poole argumendid on veenvamad, mitte seda, kuidas asi toimus. Kui proks on saamatu ja kaitsja on pädev, jalutab järjekordne mõrvar vaba ja süütu mehena kohtusaalist välja, et järgmisel korral "saskit" teha ilma autot fordiseks tegemata...

Sest ISA (teadlikult sõnamänguna esitatud) fiskaalsed argumendid on kahtlemata üliveenvad.
Vasta

(28-06-2020, 19:22 PM)hundu615 Kirjutas:  Sattusin youtubes vaatama üht videot kus eestlasest proace juht koinib veokijuhti.
...

Me ju ei saa teada, mis rahvusest Toyotas istuv idubert on. Auto on Eesti registris, aga see veel ei tähenda, et juhitroonilt meite keeles vastust tuleb pöördumise peale.

Peab ütlema, et krusasoffril on head närvid ja täpne käsi - mahub mööda küll. Mina vist oleks teisel möödumisel "kogemata natuke riivanud". No ei suuda vihmamärjal teel põhjuseta äkkpidurdanud ja vasakul kaldunud autost puhtalt mööda tulla... Sad
Vasta

Puhtalt video põhjal annaks selliselt tegelaselt load hoiule võtta, kui isikut tuvastada õnnestub. Ehk isegi korduseksamit sooritama saata. Peale väikest šokivangistust. Ühiskondlik arvamus peaks vastavateks repressioonideks küps küll olema.
Vasta

Kiusatus võib suur olla.. aga ega muud ei saavutaks kui et päev endal rikutud kui kõks ära käib.  Sad Siis enam lihtsalt minema ei sõida.
Vasta

Ära ei sõida ja saad statistikasse...

 Sõiduk TOYOTA PROACE (AVESTARK) (351MRT) on osalenud kindlustusjuhtumites.


08.11.2019
Rae vald, Harjumaa
AUDI Q7, 2014
100%
Sõidukikahju ei hüvitatud

TOYOTA PROACE (AVESTARK), 2018
0%
Kuni 500 eurot


21.12.2018
Kiili vald, Harjumaa
TOYOTA PROACE (AVESTARK), 2018
0%
500 kuni 2000 eurot

FORD FOCUS, 2016
100%
Sõidukikahju ei hüvitatud
Vasta

Ise küll sisse ei sõidaks, tekitab sellega ainult ebamugavusi tööandjale aga samas oleks väga meeldiv olnud vaadata kuidas veoauto tolle kaubiku tee pealt minema pühiks. Kuid vahel peab ennast siiski vaos hoidma et mitte tekitada suuremaid probleeme. Kui on oma isiklik veoauto millel tummised rauad ees, noh natuke nügida ju võiks...
Vasta

Tuleks teatada et keegi püüab autot röövida Big Grin  Kui tahab seisma jääda palun ootame, kui laamendama kukub on pärast "kontaktid" ju olemas. 
Vasta

Eileõhtune "kangelanna"
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/k...d=90307423
Antud kana sõidab õnneks nüüd vast mõnda aega Uberiga, aga samalaadseid tegelasi on ikka masendavalt palju tekkinud.
Vasta

(28-06-2020, 21:03 PM)olli Kirjutas:  Lõustaraamatus on pikem video. https://www.facebook.com/rauf.ka.9/video...554778328/

Selle järgi tundub asi olevat selles, et nii kui tee muutus 4-realiseks, läks video autoriks olnud rekka möödasõidule teisest rekkast. Takistades sellega Härra põhiõigust, ehk vabadust ise möödasõitu alustada. Kusjuures tegu ei ole mingi mökutamisega.. vähem kui 20 sekundiga on vasak rida vaba ja Härra saaks rahus oma diislil lõõrid puhtaks lasta, selle asemel et oinas olla. 
Kui nii palju ka kannatust ei ole, siis huvitav kuidas linnas üldse liigeldud saab? Helikoperiga ainult? Või koinib igat foori, trammi või jalgratturit, kes julgeb Härrat üle 10 sekundi kinni hoida?
Täna täpselt samas kohas läks minuees olev rekka esimesest möödasõidule, 100% sama olukord mis videos (kohe pärast Saku viadukti). Minu vererõhk jäi paika ja tuju ka nagu hea. Ilmselt musta bussi mees unustas rohud võtmata...kurat kuhu sa selle 10 sekundiga jõuda tahtsid??

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Eks selliseid olukordi on ette tulnud, kui eessõitja või möödasõitnu hakkab jebima, kusjuures ma ei ole ise kindlasti teiste suhtes hoolimatu või ükskõikne liikleja. Alles paar nädalat tagasi oli Tallinn-Narva maanteel neljarealisel, kui läksin teisest veokast mööda, möödasõit kestis vast pool minutit ning kui siis üks sõidukas peale seda minust mööda läks, nägin silmanurgast, kui kõrvalistuja aknast juhi keskmine sõrm paistis. Krt kui ma isegi sellist asja näen, tahaks selle sõrme tagurpidi keerata!
 
Meenub mulle ühe tuttava veokajuhi juhtum aastate tagant Soomest, kui samamoodi üks sõrmega vehkis. Jõudis siis järgi kuskil foori taga ja võttis autost rattavõtme ja läks tüübi juurde, loomulikult uksed kinni. Olevat siis peegli küljest ära virutanud, somm kutsus muidugi mendid välja. Need siis küsisid, et miks sa nii tegid, siis tuttav ütles, et selle sõrmega niisama ei vehita, see käib vaid ühes kohas. Trahvi sa ka mingi 250€, millele ta absoluutselt vastu ei vaielnud.

See selleks, kuid ma lihtsalt EI SAA ARU, miks pagana pärast osad inimesed pärast möödasõitu mingite debiilsustega tegelema hakkavad, samamoodi ei mõista ma neid, kes reaalselt möödasõitu takistavad. Nagu eespool öeldi, siis kuhu krt sa selle 10 sekundiga jõuda loodad! Mul ei ole küll seni õnnestunud ühtki sellist "musterliiklejat" tabada, kuid eriti just need, kes blokkima hakkavad, on mind lausa vihast värisema ajanud.  Autos peavad kõik sellised end lõvideks, kuid olen kindel, et kui ma näiteks kusagil bensukas peaks peatuma ja see auto peaks seal olema, hakkaks sellel "lõvil" üsna kiire ja ei õnnestuks isegi "rahulikku" vestlust maha pidada.

Õnneks rahunen ma üsna kiiresti maha ja ei saa ka öelda, et ma närviline liikleja olen, kuid arvan, et sellised debiilikud ajavad pikapeale ka kõige rahulikuma juhi keema.
Vasta

Noh mind on jälle vahest ajanud tuuri küll rekkad, kui jõuad Mäo ümbersõidule, kus lubatud 110 ja siis hakkab rekka 90-ga ees olevast 87 ga sõitjast mööda roomama ning kogu sõidukate rivi istub selle 4 realise osa nende möödasõitjate taga. Vehkima ma küll ei hakka millegagi - see ei lahenda midagi. Videot vaadates seda küll ei tuvasta, kuna möödasõit oli lühike ning tegelikkuses ei trüginud ju möödasõitev rekka vahele, vaid jätkas samas reas kuni manöövri lõpuni ja siis reastus koheselt ümber. Lisaks oli 4 realist peale seda ka piisavalt.
Vasta

(30-06-2020, 09:28 AM)Aare R. Kirjutas:  Eks selliseid olukordi on ette tulnud, kui eessõitja või möödasõitnu hakkab jebima, kusjuures ma ei ole ise kindlasti teiste suhtes hoolimatu või ükskõikne liikleja. Alles paar nädalat tagasi oli Tallinn-Narva maanteel neljarealisel, kui läksin teisest veokast mööda, möödasõit kestis vast pool minutit ning kui siis üks sõidukas peale seda minust mööda läks, nägin silmanurgast, kui kõrvalistuja aknast juhi keskmine sõrm paistis. Krt kui ma isegi sellist asja näen, tahaks selle sõrme tagurpidi keerata!
 
Meenub mulle ühe tuttava veokajuhi juhtum aastate tagant Soomest, kui samamoodi üks sõrmega vehkis. Jõudis siis järgi kuskil foori taga ja võttis autost rattavõtme ja läks tüübi juurde, loomulikult uksed kinni. Olevat siis peegli küljest ära virutanud, somm kutsus muidugi mendid välja. Need siis küsisid, et miks sa nii tegid, siis tuttav ütles, et selle sõrmega niisama ei vehita, see käib vaid ühes kohas. Trahvi sa ka mingi 250€, millele ta absoluutselt vastu ei vaielnud.

See selleks, kuid ma lihtsalt EI SAA ARU, miks pagana pärast osad inimesed pärast möödasõitu mingite debiilsustega tegelema hakkavad, samamoodi ei mõista ma neid, kes reaalselt möödasõitu takistavad. Nagu eespool öeldi, siis kuhu krt sa selle 10 sekundiga jõuda loodad! Mul ei ole küll seni õnnestunud ühtki sellist "musterliiklejat" tabada, kuid eriti just need, kes blokkima hakkavad, on mind lausa vihast värisema ajanud.  Autos peavad kõik sellised end lõvideks, kuid olen kindel, et kui ma näiteks kusagil bensukas peaks peatuma ja see auto peaks seal olema, hakkaks sellel "lõvil" üsna kiire ja ei õnnestuks isegi "rahulikku" vestlust maha pidada.

Õnneks rahunen ma üsna kiiresti maha ja ei saa ka öelda, et ma närviline liikleja olen, kuid arvan, et sellised debiilikud ajavad pikapeale ka kõige rahulikuma juhi keema.


Kui see tühine sõrmenäitamine sind nii keema ajab, peaksid küll ametit vahetama. Professionaalne autojuht ei tohi olla nii nõrganärviline, et sellise asja peale värisema võtab. Ja õigustada füüsilist vägivalda või sellega ähvardamist, seda enam.

See, et sinu meelest kõik õige oli, ei tähenda, et see seda ka teiste meelest oli.
Vasta

Eile peale lõunat. Tallinnas Kadaka tee vist 44 juures.
Sebra ees peatus auto. Piduri vile ja pauk peatus tagumine. Teine vile ja uus pauk peatus kolmas. 
OK ikka juhtub. Aga siis. Tuimalt seistes ajavad juttu vihmas ja kõik. 10... 15 hiljem ikka. Läksin küsima et kuidas läheb mida arutatakse. Selgus et ootavad politseid. Vigastada ei saanud keegi. Lihtne otsasõit. Tehke iga osapool igast nurgast 10...20...30 pilti ja tõmmake tee pealt eest. Ei nemad peavad ootama et asi fikseerida. Ummik jõudis kiiresti Mustamäe teele välja.
Mida iganes seal kohapeal kirja pannakse seda kõike võib pärast ju kindlustus ümber vaadata. Põhiline on ju fikseerida pilt ja võtta andmed. 
Minu kommentaari peale et vaata ummik on kilomeeter niikaugele kui näha vastas üks osapool lõdva randmega ühmates. Las ootavad pole probleemi. See pani küll mõtlema et wtf.? 

Minust nad sinna maha jäid ja arvestades esimest vihma võis politsei ootamine pikalt kesta.
Vasta

(30-06-2020, 10:15 AM)zazik Kirjutas:  Kui see tühine sõrmenäitamine sind nii keema ajab, peaksid küll ametit vahetama. Professionaalne autojuht ei tohi olla nii nõrganärviline, et sellise asja peale värisema võtab. Ja õigustada füüsilist vägivalda või sellega ähvardamist, seda enam.

See, et sinu meelest kõik õige oli, ei tähenda, et see seda ka teiste meelest oli.

Kustmaalt on OK endast välja minna? Noahoop kätte? Või alles siis, kui arteriaalne veri purskab?

Liiklus on kollektiivne tegevus ja kui juhi ego on nii väike, et möödasõitja taga passimine sunnib näppu viskama, siis pole vaim valmis massihävitusrelva ohjama.
Vasta

Ärme hakkame nüüd siin pehmotama. Kui ikka näppu näidatakse siis tuleb see vähemalt pahupidi keerata ja jutul lõpp.
On õigus liigelda nii veokal kui ka sõidukal. Ja mõlemil on õigus võimaluste piires mööda sõita. Kui mingi tropp on kütte maha müünud ja ökonoomitab tee peal siis see ei tähenda, et ma ei tohi tast mööda sõita kui mul auto rohkem jookseb. 
Väike auto muidugi arvab, et ainult temal on õigus sõita nagu pähe tuleb ja kui veokas jalgu jääb nii on näpp aknast väljas.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Järjekordne süüdimatuse meistriklass:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/k...d=90309579

80 alas puid langetanud kangelane pani voodi alla peitu. Big Grin

Teine türnüffel pidas telefoni saabunud sõnumi piiksu olulisemaks, kui massihävitusrelva ohjamist. Linnas!
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/k...d=90307423
Vasta

zazikule:
Kuule, kui ma hakkan teisest veokast, mis sõidab minust 5-10 km/h aeglasemalt, mööda sõitma ja see sõrmega näitaja on minust 200m tagapool, mis ma valesti tegin??? Mismoodi see sõrme tõstmine sellest põhjustatud võiks olla? Mind häirib see žest iseenesest juba, mitte vaid liikluses. Asi pole nõrganärvilisuses, vaid mõned olukorrad toovad minu emotsionaalsuse üsna kiiresti välja. Nagu öeldud, siis rahunen küll kiiresti ka maha, kuid ma tahaks näha veokameest, kes suudaks pikalt rahulikuks jääda, kui keegi tahtlikult ees "piduriteste" tegema hakkab.
Ilmselge on see, et kes ise veokaga ei sõida, kiruvad veokaga sõitjaid maapõhja- uimerdavad jne. 

Eks selline seltskond on muidugi üsna suur, kelle meelest veokad on saatanast, aga huvitav, miks on nii, et üle pika aja Tallinn-Tartu maanteel ideaalsete ilmaoludega koormaga veokaga 90km/h sõites jäävad just sõiduautod jalgu? Ütlen veelkord, et ma pean end keskmisest viisakamaks liiklejaks, seda ka sõiduautoga ja tahlik s1takeeramine on minu puhul välistatud, leian, et ligi poolteist miljonit kilomeetrit kogu Skandinaavias ja ka metsas on üsna sügava jälje jätnud.
Kuna veokameestest on siin foorumis ksf Daff vast aktiivseim, on minu arvamus see, et tema saab üsna hästi minu vaatenurkadest aru.
Vasta

Pole nüüdsel ajal väga mõtet lahterdada juhte veokameesteks ja muudeks juhtideks. Nüüdsel ajal võib ka veoka roolis olla täielik muri. Vene ajal ehk võis eeldada, et mingi kogemus ja ametiau tegi bussijuhist või sovtransimehest ehk vähekese parema liikleja, praegu sattub ka suurte rooli paraku igasugust kontingenti.
 Ma üritan ka ikka igatpidi veokameestega arvestada ja nende vaeva vähendada, aga vahel nagu natuke kihvatab omal ka. Kas sul tõpral on raske sirgel vabal teel taga sopapilves sõitvale sohvrile näidata korra suunatuld ja telgjoonest pisut ääre poole võtta?
Vasta

(30-06-2020, 11:25 AM)Aare R. Kirjutas:  zazikule:
Kuule, kui ma hakkan teisest veokast, mis sõidab minust 5-10 km/h aeglasemalt, mööda sõitma ja see sõrmega näitaja on minust 200m tagapool, mis ma valesti tegin??? Mismoodi see sõrme tõstmine sellest põhjustatud võiks olla? Mind häirib see žest iseenesest juba, mitte vaid liikluses. Asi pole nõrganärvilisuses, vaid mõned olukorrad toovad minu emotsionaalsuse üsna kiiresti välja. Nagu öeldud, siis rahunen küll kiiresti ka maha, kuid ma tahaks näha veokameest, kes suudaks pikalt rahulikuks jääda, kui keegi tahtlikult ees "piduriteste" tegema hakkab.
Ilmselge on see, et kes ise veokaga ei sõida, kiruvad veokaga sõitjaid maapõhja- uimerdavad jne. 

Eks selline seltskond on muidugi üsna suur, kelle meelest veokad on saatanast, aga huvitav, miks on nii, et üle pika aja Tallinn-Tartu maanteel ideaalsete ilmaoludega koormaga veokaga 90km/h sõites jäävad just sõiduautod jalgu? Ütlen veelkord, et ma pean end keskmisest viisakamaks liiklejaks, seda ka sõiduautoga ja tahlik s1takeeramine on minu puhul välistatud, leian, et ligi poolteist miljonit kilomeetrit kogu Skandinaavias ja ka metsas on üsna sügava jälje jätnud.
Kuna veokameestest on siin foorumis ksf Daff vast aktiivseim, on minu arvamus see, et tema saab üsna hästi minu vaatenurkadest aru.


Olen ise mõned aastad suure rooli keeranud ja jagan vast sellest vaatenurgast ka matsu. Ja seepärast ma väga ei mõista mingit haiget tõmblemist mingi näpuviibutuse pärast, eriti veel rattavõtmega vehkimist, füüsilist vägivalda või vara lõhkumist. 
Kui 110km/h alas sõidab sõiduauto lubatud kiirusega ja talle 90km/h "veniv" rekka talle ette jääb, on see (vastavalt vaatenurgale) tõlgendatav kui teeandmiskohustuse eiramine, sest rekka sunnib ju tagant lähenejat muutma on sõidukiirust või -suunda. Võimalikest "süütuim" emotsiooni väljendamine sel puhul ei tohiks tasakaalukal inimesel küll esile kutsuda mingeid selliseid vihapurskeid, mida ainult rusikate või relvadega vehkides maandada saaks. 

Loomulikult ma mõistan ka seda, et kui reaalne kiirustevahe on olemas, pole möödasõitev suure just milleski süüdi, aga sellegipoolest pole mõtet ennast maailma kuningana tunda. 


Igasugused piduritestid ja muude liiklusohtlike olukordade tekitamised on hoopis teine teema. Näpuviibutus ei pane kellegi elu ohtu. 


Ja kahjuks peab ütlema, et veokameeste seas neid kilomeetreid kestvaid möödasõite tuleb ikka väga palju ette. Olen ise tiksunud Kanamalt peaaegu Ääsmäeni sellise tandemi taga. Eesti numbriga masin "sõitis Poolakast mööda", ainult et kiiruste erinevus oli alla 1km/h. Ja poolakas järgi ka ei andnud. Selline asi rõõmsaks küll ei teinud. 

PS: Ma ennast ingliks ja maailma kõige eeskujulikumaks liiklejaks ei pea, aga omal ajal kui mu oma 83km/h piirajaga Scann põhjustas väga palju möödasõite, muutus minu jaoks elementaarseks, et kui teine suur läheb möödasõidule, lülitan ma püsika välja kuni ta on minu ette tagasi reastunud. Ja seda praktiseerin siiani kui vahel mõne suurema/aeglasemaga sõitma satun.
Vasta

Mina küll rattavõtmega kellelegi kallale ei lähe, kuid las see teema olla.

Positiivse koha pealt ja seda just teiste veokameeste aadressil- järjest rohkem olen kohanud minust aeglasemaid veokaid, kes siis, kui ma järgi jõuan, on lällarist ise hõiganud, et kuule, sul pill veidi kiirem, ma võtan hoo maha ja lasen mööda, mille eest olen ma neid loomulikult ka lällarist tänanud ja kiitnud.
See on üks neist asjadest, mida võiks alati rohkem olla, et liiklus sujuvam oleks ja üksteisemõistmist rohkem oleks.

Ka ise vilgutan alati paremat suunda sõidukatele, kui tee vaba on jne, samas ei pea ma väga vajalikuks teepervele tõmmata, seda juba seetõttu, et kui ma teepervel hakkan sõitma, tuleb sealt veel rohkem paska kui sõidujäljest- kui ma näitan suunda, järelikult on tee vaba, samamoodi näitan vasakut suunda, kui vastutulev auto liiga lähedal on ja keegi mööda tahab minema hakata.

PS. Ei tasu järeldada, et ma väidan, et ma 100% eksimatu ja eeskirja järgiv olen, vahel ikka nipet-näpet sisse viskab, kasvõi kaaluvärki, kuid pidasin silmas just viisakust ja teiste liiklejatega arvestamist.

Küll aga on tõesti neid PL, LT jms veokaid, kes vist oma hinge ka kuradile müüks, et teine auto mööda saaks. Väga hea näide on minu meelest Pärnus Ehitajate tee, kus eelpoolnimetatud veokajuhid hullult kangutavad, et kellestki mööda saada või siis kedagi mitte mööda lasta, kuid reaalselt kukub see välja nii, et Ehitajate teel, kus on lubatud 70km/h, paugutatakse 80-90-ga, kuid maanteele jõudes hakkab kiirus kõikuma 75-80-85-75-85-80 jne. Ja kui mööda hakkad minema, on 90. Vot see on üks mõistusevastasemaid asju liikluses ÜLDSE, möödasõidu takistamine siis.

Õigus on vandil, kui ta ütles, et autojuhi elukutse on devalveerunud ja igasugu üheööliblikad jne teevad seda tööd, ennast ma küll päris selliseks ei pea, mulle see töö reaalselt meeldib ja vähemalt mingil määral kindlasti on see muutunud mu elustiiliks.

Aga veokamehest rekkameheks ei ole ma senini muutunud õnneks Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne