Mõistusevastased manöövrid liikluses

(03-07-2020, 09:36 AM)v6sa Kirjutas:  Mitte, et ma kuidagi pimedalt politsei eest ärasõitvaid idioote tahaks kaitsta, aga meil alles oli pikk arutelu vasakpöördel keelatud kohas möödasõitjale sissekeeramise teemal, kust jäi minu meelehärmiks üsna üheselt kõlama teadmine, et vasakpööraja jääb alati süüdi. Parim, mida ta saab loota, on jagatud süü.

Kuigi ma ei kujuta ette, mis toimub juhi peas, kes läheb operatiivsõiduki lähenedes vasakpöördele... Ja ärgu seletagu, et ei märganud - videos on näha, et majaka sähvimine peegeldub kenasti ümbritsevalt tagasi ja hämaras paistab see veel eriti hästi.

No ei lipsanud läbiWink
Antud video juures olevast politsei kommentaarist, mis on tõenäoliselt koostatud tagaajavate politseiametnike raporti põhjal, on vähemalt algse hinnangu järgi mopeedijuht süüdlane:

27. juuni hilisõhtul Narva-Jõesuus andis politseipatrull peatumise märguande  mopeedijuhile, kelle sõiduvahendil ei põlenud nii esi- kui ka tagatuled. Juht ignoreeris peatumisnõuet ja sõitis politsei eest ära, põhjustades liiklusõnnetuse.

Politsei eest ärasõitmine tundub olevat niivõrd raskendav asjaolu, et antud olukorras vasakpööraja süüdijäämine on väga ebatõenäoline. Nt. hiljutise Saaremaa avarii puhul pole veel kuulnud, et keegi oleks välja pakkunud vasakpööraja enda süüd või süü jagamist. Samas enne lõpliku kohtuotsust ei saa seda muidugi 100% välistada.
Vasta

Isand ksf! Sirk: KaS ringteel sõites on autojuhi kaudselt silme ees selline märk, jah või ei? Ainus vahe, et siin ei ole tegu ÜHEsuunalise peateega. Põhimõtteliselt on tegu Talverallidelt tuttava Kalarootsuga! See, et Seadusandja on tõmmanud erimärgiga vasakpöörete-kaskaadi samamoodi kaudseks sirgjooneks ei muuda REAALSES elus vasakule pööramist mitteolevaks! Kui ma olen rootsu joonsitanud joone ja paremale suunduva tee, siis see võib tähendada ju ka T-kujuliselt ristilt vasakpööret! 
[Pilt: hohcopy-vel.jpg]
Mina ütlen et LS näeb ette JAH! Millal tuleb sellisel teel, üks kõige tavalisemaid muutuva peatee suunaga lahendusi, suunatuld näidata? Ringliikluse märk on välja mõeldud "Liiga paljude selliste märkide" ühisnimetajaks, kus peaks oelma veel üks lisakärk. Seega võtab märk Ringliiklus" kokku KOLM eri märki ehk on puhas kokkuhoid. 
[Pilt: ACtC-3crBiJ9aEjh5HBZthVH2YJ8bXcuXO9wGUNl...authuser=0]
EDIT: Või hoopis see Ühesuunaline Tee! märk? Siis on mõlema suuna näitamise kohustus olemas. 
[Pilt: ACtC-3fPU02DCkuh8eYgsNReVX3lUfVKQ9-QdgCP...authuser=0]
Reaalsuses ka sellistes "Peatee suundub vasakule"-kohtades ei kiputa vasemat suunatuld näitama, parim koht Rahumäel Alfredi juures, tulles Nõmmelt! Siin toimub veel ka vasakpööre Raudtee tänavalt Rahumäe teele mitte ei ole tänav ise "kõver", see pööre on lihtsalt peateeks muudetud! Kas oma koju Raudtee tupikusse sõitja peaks hoopis paremat suunda näitama??? Või KUIDAS peaks käituma Järve poolt vasakpööret Raudteesse koju tegev juht? Kui Nõmme poolt tulija ei näita vasakut suunatuld, siis see tahab ju otse sõita? Loogiline. Sama loogiline on, kui ma sõidan mööda Ehitajate teed või Tondi tänavat OTSE, siis ma ei näita paremat suunda! Rooliga roolimine ei näita midagi? Kas peaks ka vana Paide poe ees enne Hndriksoni küüru suunda näitama sest keegi on sinna mingid kõverikud jooninud???

On ju selge, et "eelduste" põhjal Seaduseid ei tehta. Eeldamine on kõigi peessekeeramiste ema, isa ja vanaema. Seega ei saa liikluses midagi eeldada, isegi mitte seda, et enamus autodest mööda peateed keeraks! Eeldamise välistamiseks ongi suunamärguanded! Ja ringteel VASAKU suuna näitamine peaks olema kohustus! See näitaks kõigile SELGELT, et auto JÄTKAB ringteel liikumist.
Vasta

(03-07-2020, 13:10 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Isand ksf! Sirk: KaS ringteel sõites on autojuhi kaudselt silme ees selline märk, jah või ei? Ainus vahe, et siin ei ole tegu ÜHEsuunalise peateega. Põhimõtteliselt on tegu Talverallidelt tuttava Kalarootsuga! See, et Seadusandja on tõmmanud erimärgiga vasakpöörete-kaskaadi samamoodi kaudseks sirgjooneks ei muuda REAALSES elus vasakule pööramist mitteolevaks! Kui ma olen rootsu joonsitanud joone ja paremale suunduva tee, siis see võib tähendada ju ka T-kujuliselt ristilt vasakpööret! 
[Pilt: hohcopy-vel.jpg]
Mina ütlen et LS näeb ette JAH! Millal tuleb sellisel teel, üks kõige tavalisemaid muutuva peatee suunaga lahendusi, suunatuld näidata? Ringliikluse märk on välja mõeldud "Liiga paljude selliste märkide" ühisnimetajaks, kus peaks oelma veel üks lisakärk. Seega võtab märk Ringliiklus" kokku KOLM eri märki ehk on puhas kokkuhoid. 
[Pilt: ACtC-3crBiJ9aEjh5HBZthVH2YJ8bXcuXO9wGUNl...authuser=0]
EDIT: Või hoopis see Ühesuunaline Tee! märk? Siis on mõlema suuna näitamise kohustus olemas. 
[Pilt: ACtC-3fPU02DCkuh8eYgsNReVX3lUfVKQ9-QdgCP...authuser=0]
Reaalsuses ka sellistes "Peatee suundub vasakule"-kohtades ei kiputa vasemat suunatuld näitama, parim koht Rahumäel Alfredi juures, tulles Nõmmelt! Siin toimub veel ka vasakpööre Raudtee tänavalt Rahumäe teele mitte ei ole tänav ise "kõver", see pööre on lihtsalt peateeks muudetud! Kas oma koju Raudtee tupikusse sõitja peaks hoopis paremat suunda näitama??? Või KUIDAS peaks käituma Järve poolt vasakpööret Raudteesse koju tegev juht? Kui Nõmme poolt tulija ei näita vasakut suunatuld, siis see tahab ju otse sõita? Loogiline. Sama loogiline on, kui ma sõidan mööda Ehitajate teed või Tondi tänavat OTSE, siis ma ei näita paremat suunda! Rooliga roolimine ei näita midagi? Kas peaks ka vana Paide poe ees enne Hndriksoni küüru suunda näitama sest keegi on sinna mingid kõverikud jooninud???

On ju selge, et "eelduste" põhjal Seaduseid ei tehta. Eeldamine on kõigi peessekeeramiste ema, isa ja vanaema. Seega ei saa liikluses midagi eeldada, isegi mitte seda, et enamus autodest mööda peateed keeraks! Eeldamise välistamiseks ongi suunamärguanded! Ja ringteel VASAKU suuna näitamine peaks olema kohustus! See näitaks kõigile SELGELT, et auto JÄTKAB ringteel liikumist.

Ma ei viitsi LE-d üles otsida aga minu arust eestis ja enamuses EU riikides ei pea ringil sõites vasakut suunda näitama eeskirjade järgi. Ilma suunata ringil sõitmine tähendab otse liikumist ringil.Erandid on prantsusmaa ja inglismaa. Eestis ja ka muudes riikides peab küll aga  riingilt välja sõites üks mahasõit enne suuna sisse lülitama. 
Küll ei ole aga paha mõnes erisituatsioonis teinekord vasaku suunaga märku anda oma kavatsustest mõnele pea kaotanud juhile. 
Nüüd nendest kalarootsudest. Need on täiesti eraldi teema ja neid märke ei maksa ringiga siduda. On ju ringi ees niigi märk mis viitab ühesuunalisele teele. Mis sest, et ringikujulisele.
Kui peatee muudab suunda siis tuleb jah suunda näidata aga ringil liikumine on teisiti paika pandud. 
Ei maksa üle mõelda.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(02-07-2020, 08:16 AM)v6sa Kirjutas:  
(01-07-2020, 23:29 PM)hulgus Kirjutas:  Minu lemmikring,


Oled ise seda sõitnud, et oskad takka kiita?

Olen, korduvalt, nädalaid järjest, ka jõulude ja plahvatuste ajal. "kiireim" ringiaeg 3h ligi. Terveks jäänud, küljel vaid lenksu kõrgusel jooksev 12m must triip...


Vasta

(03-07-2020, 13:10 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Isand ksf! Sirk: KaS ringteel sõites on autojuhi kaudselt silme ees selline märk, jah või ei?
Kuigi küsimus oli suunatud akf Sirgile, siis ma vastan sellele ikkagi. Ei ole, hoopis selline märk on silme ees, nagu on manuses. Kui mööda Rahumäe teed minna Alfredist Järve/Tondi poole mõnisada meetrit, siis leidub aerofotolt vaadatuna täpselt samasuguse kujuga ristmik nagu on Rahumäe tee ja Raudtee ristmik. See, et enne seda ristmikku pole kurvimärgile viitsitud lisatriipu tõmmata, ei muuda kurvi peal olevat ristmikku kui sellist olematuks. Ringristmik on hetkel sisseõpitud ja sisseharjutud liikluskorralduse kohaselt samasugune lõpmatu vasakkurv, millelt maha keerates näitad suunda.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

Kuidas siis nendel läti ringteedel sõita tuleb, kus puuduvad märk "sõidurajad ja -suunad"? Näiteks mõõda Jugla tänavat IKEA juurest lennujaama poole?
Vasta

Lätlased sõidavad ringteed üldse kuidagi imelikult, sisemist rida ei kasutatagi tavaliselt. Mõnelpool ei aeta talvel sealt lundki ära. 
Kui Tartus riiaringil Läti rekkat näed siis on ka parem eemale hoida sest need teevad vahel seal veidraid pöördeid.
Vasta

Mis me siin lätist räägime. Meil ju eestis samuti palju ringe kus ringile viib kaks rada aga ringil maas mitte ühtegi joont. Ja siis läheb lahti. Kogu seltskond joondub ühte viirgu ja ringil sõidetakse hanereas.

Ja üldse on ringid paljudele saatanast. Ühes eesti väikelinnas hiljuti tuiskasin ringile ja läksin sisemist rada  pidi teisest mööda. Sain ära märgitud helisignaaliga ja peeglist nägin , et ka tulesid vilgutati. Maha sõitsime mõlemad ühte auku ja vilgutaja minu taga ei suvatsenud suunda isegi näidata selle eest särasid kaugtuled vahvasti edasi. 

On silma jäänud veel võte kus ringil sõidetakse vasaku suunaga ja siis murtakse ringilt maha suvalisse mahasõitu ikka veel vasak suund sees. Sõida siis.

Eestis sage juhus kus auto ootab ringile sõitu ja enne ei lähe ringile kui see on täiesti tühi. 
Samuti näide elust enesest. Ootab taat ringi ääres ja ei julge välja sõita ringile sest kogu aeg on keegi ringil. Ring peaaegu tühi. Teiseltpoolt tuli auto ringile parem suund kaugelt sees miis viitas sellele, et läheb esimesest maha ja andis sellega  eemalt  märku meie reale, et võib välja sõita aga ei. Taat ootas kuni kõik autod sellest linnast olid otsa saanud siis alles startis.

Ja on veel üks eksitav detail mõnedele. Ma ei tea kust see teadmine hangitud on aga olen kuulnud mitu korda kus väidetakse, et ringile ja ringil sõites kehtib vasaku käe reegel????? Kust selline asi võetud on?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(05-07-2020, 09:24 AM)Daff Kirjutas:  Ja on veel üks eksitav detail mõnedele. Ma ei tea kust see teadmine hangitud on aga olen kuulnud mitu korda kus väidetakse, et ringile ja ringil sõites kehtib vasaku käe reegel????? Kust selline asi võetud on?
See on võetud üldjuhul saunast, veokijuhtide puhul laevast või mõnest kolmandast kohast, kus pärast kuuendat õlut leidub alati keegi, kes hakkab kindlameelselt rääkima sellest, kuidas asjad TEGELIKULT on, ning kes oma enesekindlusega suudab ullikesed end uskuma panna ja kontrollküsimusele "Oot, kust sa seda lugesid ehk kus see nii kirjas on?" tuleb vastuseks kas "Nii on, tegelt ka!", "See on seal... no seaduses on nii, eks sa loe, kui ei usu!" või "Ma kusagilt kuulsin, seal üks rääkis." Kõige tõenäolisemalt see viimane.
Vasta

http://koolitus.laanepere.ee/41/ringristmikud.html
Vasta

Ma ka iga päev näen seda, et kuigi mul on ringilt väljumiseks suund aegsasti sees, siis ikkagi oodatakse ära mu reaalselt välja sõitmine. Nagu ei usaldata või jääb tunne, et äkki mu suunatuli ei paistagi neile välja või nagu see oleks katki? Sama effekt on ka pealteelt ära kõrvalteele ära keerates. Ise olen väga tänulik, kui pannakse suund sisse juba kaugelt ehk antakse märku "võid juba sõita, ma keeran ära".  Samas kui ise panen mõne ootaja jaoks varakult juba suuna, siis ikkagi oodatakse mu keeramine ära. 
Veel vihastan vähemalt 10x päevas oinaste peale, kes tuima näoga ringilt ilma suunda näitamata väljuvad. Mina aga pidin seisma jääma, sest ei tahtnud neile ette sõita, kuna arvasin, et sõidavad ringil veel edasi.
Vasta

(05-07-2020, 21:49 PM)Romka Kirjutas:  Ma ka iga päev näen seda, et kuigi mul on ringilt väljumiseks suund aegsasti sees, siis ikkagi oodatakse ära mu reaalselt välja sõitmine. Nagu ei usaldata või jääb tunne, et äkki mu suunatuli ei paistagi neile välja või nagu see oleks katki? Sama effekt on ka pealteelt ära kõrvalteele ära keerates. Ise olen väga tänulik, kui pannakse suund sisse juba kaugelt ehk antakse märku "võid juba sõita, ma keeran ära".  Samas kui ise panen mõne ootaja jaoks varakult juba suuna, siis ikkagi oodatakse mu keeramine ära.

See pole usalduses, ära üldse muretse... Liikuda tuleb nii, et enda ja teiste pulss ränka tõusu ei tee.. Mina liigun siis kui ma ise näen kuhu ma liigun. Suunatulekang on selline osade jaoks nii nagu ta on... suund põleb juba ringile minnes aga väljutakse 3dast mahasõidust.
Vasta

(05-07-2020, 21:49 PM)Romka Kirjutas:  Ma ka iga päev näen seda, et kuigi mul on ringilt väljumiseks suund aegsasti sees, siis ikkagi oodatakse ära mu reaalselt välja sõitmine. Nagu ei usaldata või jääb tunne, et äkki mu suunatuli ei paistagi neile välja või nagu see oleks katki? Sama effekt on ka pealteelt ära kõrvalteele ära keerates. Ise olen väga tänulik, kui pannakse suund sisse juba kaugelt ehk antakse märku "võid juba sõita, ma keeran ära".  Samas kui ise panen mõne ootaja jaoks varakult juba suuna, siis ikkagi oodatakse mu keeramine ära. 
Veel vihastan vähemalt 10x päevas oinaste peale, kes tuima näoga ringilt ilma suunda näitamata väljuvad. Mina aga pidin seisma jääma, sest ei tahtnud neile ette sõita, kuna arvasin, et sõidavad ringil veel edasi.

Mul läks kunagi aastaid tagasi sellise "mitte usaldajaga" õnneks. Siiamaani meenutan hea sõnaga, kes iganes see tark inimene oli, kes minu paremale pööret ei usaldanud. Panin suuna sisse, lasin gaasipedaali lahti ja enne pööret hakkasin kergelt pidurama ning sain teada, et "täna lähen otse". Must jää. Muidu mõtlesin nagu sinagi, et mida nad munevad. Pärast seda, kui ristmikust ilusti ABS krõbinal mööda sõitsin oma e32-ga oli ikka päris hea meel, et saini lihtsalt järgmisest tänavast minna ja ei pidanud kellegi ees vabandama, sõiduki tükke kokku korjama, kindlustuse pabereid täitma ja .... . Tark ininmene ootas minu tsirkuse ära ja siis sooritas vaikselt vasakpöörde ... ning eeldatavasti läks alustama oma tööpäeva mõeldes omaette .... (võib-olla midagi BMW juhtidest näiteks  Toungue).
Vasta

Vakk kui kenasti kirjutet, paneks kohe kolm laiki kui saaks. Kaasliikleja suunatule järgi ei sõida iialgi, ainult võimaliku trajektoori järgi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

mina samuti,trajektoori ja kehakeele järgi Rolleyes
millegipärast õpetatakse autokoolides ringil rida vahetama vahetult enne maha pööret,kuid tegelikult sõidetakse järgmisest maha.tegelikult oleks loogiline ringil rida vahetada kahe mahasõidu vahepeal,et mitte eksitada ringile sõitjaid
Vasta

(05-07-2020, 21:49 PM)Romka Kirjutas:  Ma ka iga päev näen seda, et kuigi mul on ringilt väljumiseks suund aegsasti sees, siis ikkagi oodatakse ära mu reaalselt välja sõitmine. Nagu ei usaldata või jääb tunne, et äkki mu suunatuli ei paistagi neile välja või nagu see oleks katki? Sama effekt on ka pealteelt ära kõrvalteele ära keerates. Ise olen väga tänulik, kui pannakse suund sisse juba kaugelt ehk antakse märku "võid juba sõita, ma keeran ära".  Samas kui ise panen mõne ootaja jaoks varakult juba suuna, siis ikkagi oodatakse mu keeramine ära...
See äraootamine on üks esimesi asju, mida õpetatakse autokoolis. Täpsemalt ei ole ju suunamärguandest otseselt aru saada, et kas juht soovib keerata ära peateelt kõrvalteele või ta soovib hoopis peatee servas pärast kõnelaust ristmiku peatuda. Teisel juhul on väga tõenäoline peateele ettekeeramisega liiklusõnnetuse põhjustamine.

Ringteel ootan samuti suunatulejärgse reaalse pöörde ära ja seda peamiselt pikaajalise autojuhtimise kogemuse tõttu, mida on siin teemas ka varem kirjeldatud.
Vasta

Olles omad vitsad kätte saanud kunagi sellega,et usaldasin sees olnud suunatuld ja alustasin peateele keeramisega. Loomulikult soovis ilmakodanik otse sõita ikkagist. Ja suuna oli lihtsalt sisse unustanud. Vaidlesime mis me vaidlesime,aga süüdi jäin ikkagist mina kuna ei veendunud manöövri ohutuses ja põhjustasin sellega väiksemat sorti avarii. Nüüd veendun ja olen siis see paljukirutud tropp,kes enne vastasoponendi manöövri reaalset käiku(ehk kohe kui on reaalselt millest iganes aru saada mida ta teha kavatseb) ei liigu. Ei oota kui ring päris tühi on,aga ootan kuniks on aru saada mida teine teeb.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(06-07-2020, 11:23 AM)wagoneer Kirjutas:  Olles omad vitsad kätte saanud kunagi sellega,et usaldasin sees olnud suunatuld ja alustasin peateele keeramisega. Loomulikult soovis ilmakodanik otse sõita ikkagist. Ja suuna oli lihtsalt sisse unustanud. Vaidlesime mis me vaidlesime,aga süüdi jäin ikkagist mina kuna ei veendunud manöövri ohutuses ja põhjustasin sellega väiksemat sorti avarii. Nüüd veendun ja olen siis see paljukirutud tropp,kes enne vastasoponendi manöövri reaalset käiku(ehk kohe kui on reaalselt millest iganes aru saada mida ta teha kavatseb) ei liigu. Ei oota kui ring päris tühi on,aga ootan kuniks on aru saada mida teine teeb.
Siin natuke aitab, kui reageerida (elektroonikaterminoloogias) mitte nivoole, vaid frondile. S.t. tuleks märgata seda, millal kaasliikleja suunatule sisse lülitab, ja kui seda ei õnnestu märgata, siis tõesti eeldada, et see põleb tal juba hommikust saati. Teisalt, kui ma ootan pääsu ringile ja näen, et ringil sõitja lülitab suunatule sisse -- ja oma väljakeeramisega annab mulle sobiva augu liiklusvoolus --, siis ma valmistun paigaltvõtuks. Tegelikult võtan paigalt umbes samal ajal, nagu ülalolevas tsitaadis öeldud, kuid selline valmisolek lubab suruda end märksa väiksemasse auku.
Vasta

(06-07-2020, 11:36 AM)olevtoom Kirjutas:  Siin natuke aitab, kui reageerida (elektroonikaterminoloogias) mitte nivoole, vaid frondile. S.t. tuleks märgata seda, millal kaasliikleja suunatule sisse lülitab, ja kui seda ei õnnestu märgata, siis tõesti eeldada, et see põleb tal juba hommikust saati. Teisalt, kui ma ootan pääsu ringile ja näen, et ringil sõitja lülitab suunatule sisse -- ja oma väljakeeramisega annab mulle sobiva augu liiklusvoolus --, siis ma valmistun paigaltvõtuks. Tegelikult võtan paigalt umbes samal ajal, nagu ülalolevas tsitaadis öeldud, kuid selline valmisolek lubab suruda end märksa väiksemasse auku.

Just nimelt. Kohe kui selge,et tegelane ikkagist keerab ka sinna kuhu suund vilgub,sutsad võimalusel tekkivasse vahesse sisse. Ma päris tühja ringi ootama ei jää(eks ma ka kärsitu,nagu paljud teisedki Smile  ) 
Liikluses teise usaldamine tähendab hiljem sinu süüd Smile

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Suunatuld üldjuhul ei usalda (pigem vaatan koos sõiduki liikumiskiiruse muutusega), aga eriti ei usalda mootorrataste suunatuld :-) Kuna ise liigun vaheldumisi 2-l ja 4-l rattal, siis motikal on see suuna sisse unustamine ikka eriti kergeks tehtud :-)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne