Mõistusevastased manöövrid liikluses

See viimane lause on täitsa õige, lisaks arvan, et see ei muudaks kehvemaks vaid veokajuhtide elukorraldust, vaid see hakkaks mõjutama väga paljut muud. Oletame, et mingu tark tuleb selle peale, et ohh, paneme veokad öösel sõitma. Eestisiseselt see ei toimi, sest vahemaad on liiga lühikesed, et tervet ööd sõita saaks. Ja öösel enamus firmad kaupa ka vastu ei võta.
Ja kui sellest öötööst rääkida, siis enda seisukohast ütlen, et olen elu jooksul piisavalt öösel töötanud ja regulaarselt vähemalt mina ja kindlasti VÄGA PALJUD teised veokamehed seda tööd teha ei kavatse.
See aga omakorda tähendab, et väga palju kola jääks vedamata või pikeneks tarneajad kordades.

Keelamise koha pealt on sul üleüldse ka õigus, sest ainult keelamisega ei jõua me kuhugi. 

Liikluses on vaja mõelda ja tähelepanelik olla, mitte ainult keelata.
Vasta

@mossepower No siis saabki nii, nagu kunagi juba välja kuulutati. Täpselt ei mäleta tsiteerida, aga oli kuidagi nii et: esmaspäeval sõidavad mehed Tallinnast Tartusse, teisipäeval sõidavad naised Tartust Tallinna, kolmapäeval sõidavad mehed Tartust Tallinna, neljapäeval sõidavad naised Tallinnast Tartusse, reedel on rekkavendade päev ja siis 2 puhkepäeva liikluse rahustamiseks...
Vasta

mossepover
Ise ma küll veoauto juhtimisega leiba ei teeni...
Ole hea ja ära arva siis.
Kui suur on sõiduauto aastane keskmine läbisõit? 16000 ehk. Kui suur on veoauto aastane läbisõit? 100 000 +
https://www.youtube.com/watch?v=uvZmJ5xBPHw
Vasta

Nii on tõesti, enda seisukohast ütlen, et Skandinaavia sisetööl tuli mul mingi 120Kkm aastas, praegu on Eestis veidi üle pooleteise aasta vanusel metsakal kellal 260Kkm.

Aga teemasse ka- ükspäev tegi Pärnus Ehitajate teel üks E46 bemm huvitava manöövri, mille kohta sirgeldasin väikse skeemi ka. Kui te seda vaatate, siis oranž kast tähistab mind, sinine kast bemmi ja punane joon bemmi trajektoori (minust vasakul mööda, minu ees olevast autost paremalt aeglustusrada kaudu mööda ning selle ees ja kõrval olevast autost üle kahe rea suht diagonaalis mööda ning vasakule suunduvale aeglustusrajale rohelist tuld ootama). Tegevus toimus veidi enne Raba tn fooriga ristmikku ning bemm jäi punase noolega foori taha vasakpööret ootama, samas kui mina ja minu ees olevad autod (mustade kastidega tähistatud) saime aeglustamata otse edasi liikuda. Huvitav-huvitav, kas bemmi tegevus oli mõistlik ja LS-ga kooskõlas? Ja mida selle roolis olev nokk üldse mõtles? Vale kuuseisuga oleks võinud seal päris korralik litakas toimuda.
[Pilt: jHdd0mf.png]
Vasta

„Siit pöörame paremale ... ei vasakule ikka, vasakule!“
Taksojuhid kuulevad tihti sellist juhendamist.
Ehk oli tollel ka selline „juht“ kõrvalistmel?   Big Grin
Vasta

(18-07-2020, 11:46 AM)samodelkin Kirjutas:  „Siit pöörame paremale ... ei vasakule ikka, vasakule!“
Taksojuhid kuulevad tihti sellist juhendamist.
Ehk oli tollel ka selline „juht“ kõrvalistmel?   Big Grin
Kui mu proua käega ei näita, siis tihti lähebki valesti. Naistel see vasak-parem segamini. Mehed saavad sõjaväes selgeks kui varem ei saa.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

See nokk oli üksi autos, seega pidi tal kõrvalistmel olema mingi vaid temale teadaolev tegelane Big Grin
Tüüp arvas lihtsalt, et nii sõeludes saab kiiremini. Kes rohkem sõitnud on, teavad vast, et ka ummikutes on selline sõelumine täiesti mõttetu tegevus, sest elu on näidanud, et kui tundub, et kõrvalrida liigub kiiremini, siis sinna reastudes hakkab nö endine rida kiiremini liikuma. Jne. Kõne all olev manööver oli lihtsalt jabur.

aavu jutu peale sõjaväest- kunagi oli Suvorovil sama häda, et mehed ei tee vasakul ja paremal vahet ning kuna too aeg olid enamus sõdurid talumehed, tehti asi selgeks nii, et vasaku jala külge seoti heinad ning parema külge õled. Siis oligi sammu marss nii: heinad, õled, heinad, õled...
Vasta

Mille eest te nüüd isand mossepowerile peale hüppate? Soovite ikkagi piiranguid veoautoliiklusele?

Bemmimees oli ilmselt värskelt kiireid ja vihaseid vaadanud ja arvas end ka kas hiireks või tihaseks. Seekord läks õnneks. Tegevus on nii kaine mõistuse kui LS järgi keelatud.
Vasta

V6sa, ära nüüd minu postitustest kellegi muu kui bemmimehele pealekargamist välja loe Smile

Ma juba austusest vanemate olijate vastu seda ei teeks Smile
Vasta

Selle Aare skeemi järgi näiteks sõidavad sakslased. Kus nad seda õppinud on ei tea aga taolist manöövrit nähes enam ei imesta.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(18-07-2020, 14:48 PM)v6sa Kirjutas:  Mille eest te nüüd isand mossepowerile peale hüppate? Soovite ikkagi piiranguid veoautoliiklusele?

Bemmimees oli ilmselt värskelt kiireid ja vihaseid vaadanud ja arvas end ka kas hiireks või tihaseks. Seekord läks õnneks. Tegevus on nii kaine mõistuse kui LS järgi keelatud.
Tehke jah laupäevased ja pühapäevased sõidukeelud. Linnad pange alla EURO6 autodele kinni. Soojapühad alates + 10 C jne Big Grin
Vasta

(18-07-2020, 16:37 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Tehke jah laupäevased ja pühapäevased sõidukeelud. Linnad pange alla EURO6 autodele kinni. Soojapühad alates + 10 C jne Big Grin

Asjata lisad leili, oled niigi üle kuumenenud.
Ehk siis korda omaette üle, mida eespool sellest kõigest kirjutati.
Vasta

(18-07-2020, 16:37 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(18-07-2020, 14:48 PM)v6sa Kirjutas:  Mille eest te nüüd isand mossepowerile peale hüppate? Soovite ikkagi piiranguid veoautoliiklusele?
...
Tehke jah laupäevased ja pühapäevased sõidukeelud. Linnad pange alla EURO6 autodele kinni. Soojapühad alates + 10 C jne Big Grin

Soovmõtlemine või loetust arusaamisega raskused? Mossemees just EI SOOVI neid piiranguid.
Vasta

Kas liiklusmärkide varred ei võiks kummist olla?  Või vähemalt allapoole kolme meetrit pikad. Viljandimaal Kullas mullu korra, tänavu teist korda jalakäijate tee märk maha sõidetud. Tuled kõrvaltänavalt, sülitad ja hakkad jäänused oma teelt kangutama, kaevama et edasi pääseda. Hoia või akurela istme all. Rekkale ju ükskõik, kas müksib raudtoru või kummist vart. Aga kumm tõuseks ise üles, soputaks korra siiapoole-sinna  ja OK.
Vasta

Ma küsiks hoopis nii, et mismoodi need suvel üldse maha sõidetakse? Talvel saan veel aru, kui kuskil ristmikul märk maas on või keegi keset ringristmikku pargib, aga suvel? 
Minu silmis on liiklusmärkidega täpselt samamoodi nagu [url=https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=64072]selles teemas[/url]- Maanteeamet ja igasugu muud instantsid võivad ju teha kasvõi eest ära hüppavaid märke, kuid kuna tundub, et oskamatuid, ükskõikseid ja hooletuid juhte tuleb järjest peale, ei jõutaks sellistega sammu nii ehk naa pidada.
Vasta

Vahe märkusena Saksamaal need veoka piirangud nädalavahetusel küll head ,ilmselt läheb sama moodi ka Eestis tulevikus .
Vasta

(31-07-2020, 13:16 PM)pen.skar Kirjutas:  Kas liiklusmärkide varred ei võiks ...
.... vähemalt allapoole kolme meetrit pikad. 
Ära parem taha! Prantsusmaal on ja segavad oma pimestava peegeldusega öösel sõitmist.
Vasta

(31-07-2020, 17:31 PM)ugandiklubi Kirjutas:  Vahe märkusena Saksamaal need veoka piirangud nädalavahetusel küll head ,ilmselt läheb sama moodi ka Eestis tulevikus .
Mitu Autohofi on Eestis?
Mitu rekkaparklat on Eestis, kus ööpäevaringselt WC, pesemisvõimalus, sooja- ja külma vee kasutamise võimalus, sooja toitu süüa saab jne?
Vasta

(31-07-2020, 17:31 PM)ugandiklubi Kirjutas:  Vahe märkusena Saksamaal need veoka piirangud nädalavahetusel küll head ,ilmselt läheb sama moodi ka Eestis tulevikus .

Milleks nad head on? 

Praegu näiteks paljudes liidumaades laup ja pühp sõidukeelud suurtele ei toimi. NÄdalavahetustel väikestega hulga vähem õnnetusi kohe. 
Suured rahustavad liiklust tunduvalt. 
Ja meie väikeses eestis pühapäeval kümne auto pärast keeldu kehtestada on küll liig mis liig.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(31-07-2020, 19:27 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(31-07-2020, 17:31 PM)ugandiklubi Kirjutas:  Vahe märkusena Saksamaal need veoka piirangud nädalavahetusel küll head ,ilmselt läheb sama moodi ka Eestis tulevikus .
Mitu Autohofi on Eestis?
Mitu rekkaparklat on Eestis, kus ööpäevaringselt WC, pesemisvõimalus, sooja- ja külma vee kasutamise võimalus, sooja toitu süüa saab jne?
Tall. lauluväljaku mäe peal oli kunagi "Rekkastopp" Vanem kinnisvara mees Põltsamaalt vist oli , tegi poolhaagisest väljasõitva laiendusega söögikoha ja sauna ja hoovipeal olid pikamaa sõitjad. lällarist oli hommikune äratus, kui tellitud toit valmis oli. Tore aeg oli sest oma plats on kohe kõrval ja napsu + sauna sai kogu aeg tehtud. Omanikul oli verinoor ja kena naine, käisime seda kah kiusamas.  Smile   Vana foorumi link aastast 2005    


https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=51782

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne