Mõistusevastased manöövrid liikluses

Kas siilile otsasõitu õnnestub üldiselt vältida?
 Asulate vahel on alla aetud siile hulgi, kas on nii kiire ja nähtamatu loom, et ei õnnestu reageerida?
Oma teada pole oma tagashoidliku 30- aastase sõidupraktika puhul küll ühelegi pihta saanud.
 Või on sellest noorema rahva silmis saanud selline vihatud loom, kellega peabki jalgpalli mängima või üle sõitma ?
Vasta

(30-08-2020, 10:46 AM)vant Kirjutas:  Kas siilile otsasõitu õnnestub üldiselt vältida?
 Asulate vahel on alla aetud siile hulgi, kas on nii kiire ja nähtamatu loom, et ei õnnestu reageerida?
Oma teada pole oma tagashoidliku 30- aastase sõidupraktika puhul küll ühelegi pihta saanud.
 Või on sellest noorema rahva silmis saanud selline vihatud loom, kellega peabki jalgpalli mängima või üle sõitma ?
Sama siin,ma ei saa aru kes on need uroodid kes linnas siilidest peavad üle sõitma!!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Linnas ei suuda kindlasti paljud üldse millelegi autost väiksemale otsasõitu vältida, sest "no ma ju ei jõua kõike jälgida, mul on nii palju nuhvlis vaja suhelda".
Vasta

paide pole erand kahjuks. selliseid väärastunud tüüpe leidub massiliselt.
ega loodus seda niimoodi ei jäta, tõenäoliselt suretatakse taoline väärakas liik
üldse maamuna pealt välja. kunagi ehk tuleb miskit paremat asemele.
Vasta

Kas te olete näinud kui kiiresti siil jookseb? Ja kui pikaks ta venib jooksmise ajal. Nagu mingi suur võhlu kui jookseb.  Alles hilja aegu lasin saksas ühest üle väiksega. Paremal aed, vasakul teine auto. Kiirus ka muidugi ja seni kui kohale jõudis, et mis see sealt aia alt välja vuras siis oli juba hilja.
Nii-et alati ei pea just urood olema kui kellegi alla ajad. Ja vaevalt, et keegi ringi sõidab kaks kätt kramplikult roolil ja kullipilk ette suunatud, et kohe jookseb siil teele.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Võib kõlada ehk julmalt ,aga kui oma tütrega sõidutunde tegin ,Siis oli minu nõuanne küll selline, Et kui maanteel mingi pisilojus ette jookseb ( mitte põder ) Siis närv külmaks ja otse.Hingevalu on hiljem tüki suurem ,kui mingi mägra pärast auto sodi ( ise ja seltskond takkapihta )
Vasta

Nõus,maanteel lähtun ise ka sellest,kuid linnas ju 50-negagi lastes,suudad ikka uluki teele sattudes auto päris kiiresti seisma saada.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

mina olen loomakeste pärast võssa keeranud ja teen seda ka edaspidi.
kes mida tähtsaks peab, mõlkis plekki või kellegi elu, maitse või kasvatuse asi.
no otsa olen ka kahjuks muidugi sõitnud. kui ikka reageerida ei jõua, siis pole valikut.
aga uroodid tegutsesid paides, lugege ikka seda juttu sealt lingilt.
Vasta

(30-08-2020, 18:57 PM)linnuke Kirjutas:  Võib kõlada ehk julmalt ,aga kui oma tütrega sõidutunde tegin ,Siis oli minu nõuanne küll selline, Et kui maanteel mingi pisilojus ette jookseb ( mitte põder ) Siis närv külmaks ja otse.Hingevalu on hiljem tüki suurem ,kui mingi mägra pärast auto sodi ( ise ja seltskond takkapihta )

Tegin kunagi heateo. Pärast oli igavene jama, pääsenu oli ikka täiega türnühfel. Ja siis ütles miilits, et kui on õigus siis järgmine kord pane üle. Sul lihtsam ja mul ka.

Ja nagu elu on näidanud teiste näidete varal siis tõesti, lähed siilikest või kassikest päästma ja pärast vaata, et kinni ei lähe

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mu emal juhtus üle 20 aasta tagasi õnnetus, kui ühe koera pärast tema Audi 80 üle nipli ja mahakandmisele läks, emal mõned ribid sees ja selgroolülides mõrad.
Mul endal on õnnestunud paraku ka mõnele metsloomale pihta saada- kui ta pimedas või ka hämaras mõne meetri kaugusel ette hüppab, siis ega ikka ei jõua reageerida küll, maanteekiirusel just.
Vasta

https://www.facebook.com/groups/ezduni/permalink/1522377994615735/

On küll fb link aga ehk toimib.
Olukorra kirjeldus: ksf Kass oli just poeni jõudmas kui sõiduketta lõpus olev 20t pidi tast mööda pressima aga õnneks läks kõik hästi.

Veidral kombel on igapäevasest liiklusest tihedamalt silme ees videos olev olukord.
Vasta

(30-08-2020, 19:00 PM)hundu615 Kirjutas:  Nõus,maanteel lähtun ise ka sellest,kuid linnas ju 50-negagi lastes,suudad ikka uluki teele sattudes auto päris kiiresti seisma saada.
Unista aga. Kümmekond aastat tagasi jooksis Rakveres õhtul kelle 23 paiku viiekordse maja sissesõiduteelt mulle põder auto ette. Sain küll pidama aga põdra lõin ikkagi jalust maha, kui hakkas end üles ajama rapsis jalgadega ja lõi suunatule klaasi puruks ja tekitas tiivale kabjaga värvile mati juti. Tegelikult asulas veel hullem kui maanteel, loom astub auto ette sekundiga kuna tulla mõni meeter.
Vasta

(30-08-2020, 19:00 PM)hundu615 Kirjutas:  Nõus,maanteel lähtun ise ka sellest,kuid linnas ju 50-negagi lastes,suudad ikka uluki teele sattudes auto päris kiiresti seisma saada.

50 km/h on 13,8 m/s. Reageerimisaeg on 1 sekund.

Kass, siil, koer, laps - sööstavad rahulikult 10+ m/s ette. Heal juhul näed neid 4-5 m oma sõidujoonest kõrval, kehval juhul alla meetri. Reageeri siis...

Mul on õige mitu korda tulnud tõdeda, et esiratta sain mööda loovida, aga teise poole tagaratta all õnnetu söösturi elupäevad lõppesid. Õnneks last pole pidanud tee äärde lohistama veel...
Vasta

Peale krooni tulekut  augustikuus oli juhus kui hommikul pool kuus kerges udus otsustas põder teed ületada minu arvates selleks mitte ettenähtud kohas. Piiratud nähtavus, pajupõõsad kahel pool teed, kitsas maantee. Kiirust ei mäleta aga nagu kombeks öelda sellisel juhul siis "kiirus oli täpselt 90". Meeles on, et silmanurgast märkasin midagi tumedat ja kogu moos, filmi lõpp.
 Järgmine kaader pool tundi hiljem oli juba tunduvalt meeldivam.  Päevitunud põlved, valge kittel ja sõstrasilmne kiirabiõde hoolikalt mu kätt hoidmas pulsi tuvastamise eesmärgil. Jõuti otsusele, et esialgu elus.  Ühesõnaga, lükati UAZ kiirabiautosse ja viidi kolmeks päevaks  haiglasse. Põrutused särgid-värgid pluss ninaluu puru. Aega millal pauk käis oli hea arvestada kuna viskas aku pealt minema aga  Audi läks mahakandmisele, liiga palju asju oli pealt minema pühkinud.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Tsitaat:Maanteeameti liiklusohutuse osakonna peaspetsialist Urve Sellenberg ütles, et parim põdra teelt eemale hoidmise vahend on piirdeaed.


https://epl.delfi.ee/eesti/podravile-ei-...d=50966323
Vasta

[
Polegi nagu miskit öelda-mõelda.   Mistahes eelnev käitumine ei vabanda sellist...´``?


Vasta

Pildikesi Haapsalust:

Jalgrattur tuleb küll mööda ühesuunalist tänavat vastassuunast, aga autojuht on ilmselgelt nägemispuudega.
Vasta

(04-09-2020, 17:40 PM)stretch Kirjutas:  ...
Jalgrattur tuleb küll mööda ühesuunalist tänavat vastassuunast, aga autojuht on ilmselgelt nägemispuudega.
Ei tea küll konkreetse Haapsalu tänava kohta, aga Tartus on olemas täiesti selline ristmik, kus STOP märgi järgi peab autojuht jalgratturitele teed andma, kuigi autojuhi jaoks sõidavad jalgratturid esmapilgul ühesuunalist teed mööda vastassuunas ristmikule. Asja konks peitub selles, et tee on ühesuunaline autodele, aga kahesuunaline jalgratastele. Siin siis see konkreetne STOP märk, kus paremalt "vastassuunas sõitev" jalgrattur võib tulla: Google maps
Vasta

Kõigile on ju STOP märk, ka jalgratturile Rolleyes
Vasta

Liikluses häirivad väiksed sõiduautod, millel rool ei anna kunagi lõpuni keerata ja nende pöörded algavad kas kõrvalreale siirdumidega või lõpevad kahe rea vahel. Ole hea ja otsusta siis, kuhu tema suundub ristmikult, kas vasakule või paremale teele või millise sõidurea ta lõpuks valib pärast pööret. On see tingitud laiskusest rooli pöörata või sõiduõpetuse puudujääkidest. Või lihtsalt pohhuism.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne