Mõistusevastased manöövrid liikluses

Ma olen ka tihti mõelnud,et miks Rohuneeme teelt ära keerates paremale näiteks,peab kõigepealt keerama poole autoga vastassuunda ja sealt siis sooritama parempöörde  Sad
Pannakse suund ilusti sisse paremale ja siis kui näiteks hakkad tast vasakult mööduma avastad,et millegi pärast kaldub tegelane sujuvalt hoopis vasakule enne manöövrit. Ja seda siis täiesti tavalise väikeautoga. Mingi uus mood või tulevased rallisõitjad? Et valmistuvad kuidagi kurvi sisenemiseks ette  Cool

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Palun vabandust. Olen päevast päeva rekka roolis ja sõiduautoga sõites unustan ära, et haagist järel ei ole Big Grin
Vasta

(05-09-2020, 09:25 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Kõigile on ju STOP märk, ka jalgratturile Rolleyes
Jah, peatu ja anna teed parema käe reegli järgi kehtib kõigile antud ristmikule saabujatele. Küll aga on silma jäänud, et reaaluses seal jalgratturile keegi nõuetekohaselt teed andma ei kipu. Tihti sõidavad autod sealt märgi alt üldsegi peatumata läbi kuna on ju teada, et paremal on ühesuunaline tee ning sealt autot tulla ei saa.

See vastasuunas jooksev jalgrattarada lisati sinna tänavasse 2012. ja 2014. aastate vahel ning enne seda oli tegu tavalise ühesuunalise tänavaga. Seega autojuhid, kes jalgrattaga ei liikle või mõttega neid jalgratturite märke seal uurinud ei ole, ei pruugigi teada, et sealt ühesuunaliselt võib teistpidi jalgrattur tulla ning talle peab parema käe reegli järgi veel teed ka andma.
Vasta

hiljuti paldiski mnt-l harkust ja hüürust edasi paigaldatud kurikad tee telgjoonele,tee niigi kitsas ja möödasõit seal nüüd võimatu ja pakun,et rekkad ka ei pööra enam külavahele välja kurikaid puruks sõitmata.hommikune õhtune tipptund kus auto on autos kinni operatiivmasinad väljakutsel istuvad kah kenasti seal pudelikaelas ummikus ja ei saa ei üle ega ümber ja kedagi ei koti kui kiirabikongis ummikus istudes maha kärvad,täis idiootsus mis seal tehtud maksumaksja raha eest.esmaspäeval 7 sept polnud veel midagi ja täna sõidab päästeamet sündmusele ees uinuva surma sabas 50h tunnis kui sedagi....autol tehniline rike ja ei liigu taas liiklus seisab...keerasin hüürust sauele ja kaugele see kadalipp välja läheb ei tea.
Vasta

Kas sealsed kurikad on nii tihedalt istutatud et operatiivmasin ei keera vahelt läbi? Senised on ikka viie-kuuemeetriste vahedega olnud...

Sama nõme süsteem, nagu keskpiire 2+1 teedel.
Vasta

ah mis te kurdate.
täitsa tavaline kaks ühes asi.
saab kilekoti jaoks tublisti pabereid ja saab kiiruseid alla ja tee läbilaskevõimet vähemaks.
Vasta

(11-09-2020, 14:23 PM)v6sa Kirjutas:  Kas sealsed kurikad on nii tihedalt istutatud et operatiivmasin ei keera vahelt läbi? Senised on ikka viie-kuuemeetriste vahedega olnud...

Sama nõme süsteem, nagu keskpiire 2+1 teedel.
no kui osavalt slaalomit lased siis kiirabi ja politsei äkki saavad ja kiirabi on ju pikad kaubikud mitte 4m pikk masin,aga seal pole ju ruumi slaalomile.pritsumehed saavad tuimalt üle kurikate ja kurikad pilbastks....suurele masinale ei tee see midagi ju.neid kohti kust keerab külavahele seal küll minu silma järgi rekka ei keera 90kraadi pööret välja,neid kohti vaatasin hoolega.keegi metsakolliga sõidab äkki öösel pimedas üle?
seal tehti kummagile poole teed 1 sos tasku kus saad pissipeatuse teha.
Vasta

Loodetavasti tuleb peagi piisavalt paks lumi ja õnn jõuab siis ka eestlaste maanteedele, aga juba siis olid nad jalus...

   
Vasta

Big Grin
https://youtu.be/qdG5nGRusrE
Vasta

(24-09-2020, 19:38 PM)linnuke Kirjutas:  Big Grin
https://youtu.be/qdG5nGRusrE
Kommentaaris on avarii täpsem põhjus ära toodud: I blame the music in Estonia for that crash. If I had to listen to that stuff all day, I'd probably be road raging too.
Vasta

TURVAKAAMERA VIDEO ⟩ Punase tulega sõiduteele kihutanud elektritõukerattur sai autolt löögi

Tänapäeva uus reaalsus. Lisaks väikestele lastele ja koertele peab nüüd linnavahel liigeldes igaks juhuks kartma ka elektritõukse.

...
Vasta

Ma ütleks hoopis nii, et pigem peaks kartma neid elektritõukse kui koeri ja väikseid lapsi. Kuigi arvan ja loodan, et nendega läheb samamoodi nagu aastad tagasi rolludega, mis enne nõuete karmistamist ikka igasugu lollusi korraldasid ja täiesti süüdimatult "liiklesid". Mis tõuksidesse puutub, siis erinevalt väikestest lastest ja koertest peaks neil vähe suuremate inimolenditena veidi analüüsivõimet ka olema. Kuigi lisaks selle puudumisele on palju on näha olnud ka seda, et lenksus kedagi reaalselt polegi. See on hoopis ekraanis.
Aga seal videos ei olekski saanud midagi muud üldse juhtuda, kui täiesti tuimalt punasega üle tee seistakse.
Midagi hullu tolal ei juhtunud, kuid üldiselt ma ütleks, et paras lollile, rohkem (ehk) nii ei tee. Aga oleks veokale ette sattunud?
Tegelt hakkas üks asi veel silma- sai laksu kätte, tõusis püsti ja... kes krt selle tõuksi ära peaks korjama?
Lendas hästi muidu...
Vasta

Aare R. Kirjutas:Tegelt hakkas üks asi veel silma- sai laksu kätte, tõusis püsti ja... kes krt selle tõuksi ära peaks korjama?
Ega Sa selle peale ei tule, et inimene võis ehmatanud/šokis olla?
Vasta

Päris karm ikka. Tuimalt punasega peale lennata. Hästi läks seekord sellel jõmmil, et mõne vähe suurema kolaka ette ei kütnud.
Kuulun ise ka sellesse seltskonda, kes seda nn. elektritõuksi kasutab. Aga asja tuleb ikka mõistusega võtta. 
Foori all ronin alati maha ja lükkan teist käelõrval, ka siis kui tee tühi. Kannan alati ka kiivrit, mis peaks rangelt kõigile kohustuslik olema.
Linnas, tipptunnil liigeldes annab see agregaat kõva võidu. Minul töölt koju 14 km, kui tööpäev peaks tipptunnil lõppema tiksun autoga julgelt 40+ minutit versus elektritõuks 23-25(oleneb kuidas fooridega joppab) minutit. 
Kui ilm vähegi kannatab, eelistan iga kell elektrilist liikurit.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Stretch- eks see tõenäoliselt nii oli- vast- et tõuksija oli šokis, kuid ma ütleks enda kogemustest erinevate traumadega (mitte liiklusega seoses), et šokk jõuab tavaliselt kohale hiljem ja vahetult peale õnnetust tegutseb inimene üsna tihti intuitiivselt. Teame vastu siin foorumis kõik kasvõi lapsepõlvest, et kui kukud, tõused kohe püsti, aga kui vahetult peale seda küsida, et kas kõik on korras, tuleb enamjaolt vastus, et jah, muidugi. 
Video lõppu me küll ei näinud, et mis näiteks minuti jooksul peale video lõppu juhtus. Tõenäoliselt tuli ka sõiduauto juht autost välja otsasõidetu jurde ja viis tõuksi sinna, loomulikult ei saa ise tuimalt edasi sõita, sest kuigi väliselt paistab kõik korras olema, võib mõni sisemine vigastus mõne tunniga fataalselt mõjuda.

Kuid olen seda ennegi öelnud ja ütlen ka siin, et liiklus ei ole koht, kus õnne proovida. Kannatanuks jääb alati nõrgem pool.

rockeri jutu peale elektritõuksi kohta: ei vaidle vastu, et elektritõuks kõva ajalise eelise annab, kuid oleks Sinusuguseid rohkem, kes siiski asja mõistusega võtavad. Või pigem äkki elukogemus? Samas tundub, et seni on küll enamus tõuksijad nagu kevadised vasikad, kes selle otsa sattudes ülemeelikus joovastuses on.

Vaatasin seda videod mõned korrad nüüd veel ja üritasin selgusele jõuda, kas koormaga veokaga oleks õnnestunud kokkupõrget vältida. Veokaga oleks ainus eelis see olnudm et väljavaade on kõrgem ning oleks kõrvalolevast autost üle näinud. Antud juhul võis ka vabalt olla see, et see, et tõuksi, otsasõitnud auto ja selle kõrval liikunud auto kiiruste tõttu võis tõuks vabalt jääda viimase hetkeni vasakus reas olnud auto varju, mistõttu autojuht ei näinudki teda. Kuid oli mis oli, siin pole süüdlast vaja kaugelt otsida nii ehk naa.
Vasta

natuke teistmoodi vigin.
Õhtul hilja peatun ristmikul, anna teed märgi ees. Vasakult ei paista midagi, paremalt läheneb auto, st tuled. Ootan, vaatan vasakule, ikka tühi, sätin istumist,, vaatan paremale, ikka tuleb, pisut lähemal. hetk hiljem vaadates ikka tuleb, ainult et... 1 tuli , hetk hiljem hakkab 1-st jälle tulede paar saama... ??? Pole nagu ammu joonud kah ...
!!"#¤%&/ krdi jalgratturid rsk, (ja moodsad võimsad LED-d) sõitke üksteise sabas Wink   Keerasin tuimalt teele ja tuld...


Vasta

Sellise avameelsuse peale jääbki küsimus,kas oodata kiitust või laitust?
Vasta

Pedaalijate aadressil kiitust kindlasti mitte.
Vasta

(29-09-2020, 21:33 PM)Aare R. Kirjutas:  Pedaalijate aadressil kiitust kindlasti mitte.

Väga õige! Mina sõidan aastast 1968 ilma igasuguse valgustusega jalgratastega ja ilmselt olen õigel teel!  Cool 
Ksf! Hulguse postituse kohta aga saan ainult kiidusõnu öelda! Intrigeeriv ja tagasihoidlik algus, ladus teema arendus ning huvitav puänt lõpus. Stiil, sõnakasutus, lauseehitus - midagi ei leia ette heita. 
Muidug,i see on ainult minu arvamus, ma ei oska ette kujutada, mida arvavad tasemel olevad kommentaatorid, Supermariod ning abimoderaatorid, vb tuleks tõesti hoopis materdada ja maha laita?
Ja ma ei hakka targu siin kirjutama oma pilkases pimeduses toimuvatest jalgrattasõitudest Kalevi tänava Konsumisse, kus ainsaks orientiiriks on tuules kõlkuv latern kaupluse räästas, muidugi juhul, kui see ei juhtu olema mingi suvalise tukkuva rekkamehe pardatuluke.
Tuli praegu meelde veel kadunud onu Leopoldi (tegelikult ta polegi eriti kadunud, ma tean täpselt, kus ta maised jäänused puhkavad) lugu. Töötas ta pärast saksa tööteenistusest vallandamist Eva Brauni teema tõttu ja Pitka pataljonist deserteerumist mitmetel ametikohtadel autojuhina, esialgu NKVD liinis saksa armee Horchiga, teate iseg,ma mudeli nime ei mäletg, vedas riiklikult tähtsat post, näiteks Toompealt vene kirikust, vastav batjuška lõi alati kulpi, kui onu Leopold siduri vabastas ja käibu sisse libistas ning minema pühkis...
Aga iga pidu saab kord otsa ja mõni aeg hiljem oli onu juba puugaasi Gaz-i roolis, aeg oli sügav talv ja tollal sadas talvel ka lund ning mitte vähe! Tuli ta kord kusagilt Tallinna poolt meie polaaröös, tee oli autolaiuselt lahti aetud ja lumi vähemalt...no teate küll, sinna jalgade kokkukasvamise kanti. Mingil hetkel oli näha, et keegi tuleb vastu, mingi tuli vilgub, st nagu miilisate anektoodis - vilgub, ei vilgu, vilgub... No onu oli mõistlik ja arusaaja mees (nagu ka mina, erinevalt ksf!..., ..., ... jne) ning tõmbas ühes sobilikumas paigas teeserva ja jäi ootama (nagu ka ksf! Hulgus tegi, ja õigesti tegi!). Ootab ja ootab, (nagu ka ksf! Hulgus tegi ja õigesti tegi!), tuli vilgub, koab ja ilmub jälle nähtavale... Onu Leopold ootab, mõtleb elu üle ja meenutab Eva B-d, aeg läheb, aga kunst ei kao, ei, hoopis tuli nagu lähemale ei tulegi! Mingil hetkel onul kannatus katkes, Eva asemel tuli ilmselge psüühilise veaga Adolf hoopis meeldae, onu ragistas kohe 2-se käigu sisse ja tõmbas tuurid üles ning läks rammimisele! Sõidab ja sõidab ning jõuab lõpuks Traani kaupluse kohale välja, seal kõlgub latern tuules räästa all...
Selline banaalne lugu, nalja nagu ei ole, aga paluks ikkagi ksf! Marko kommentaari, vb ilma palumata äkki ei tulegi!?
Ksf! Aarele kommentaariks (nagu olen aru saanud, ksf! Marko Sinu postitusi veel ei kommenteri) - käi rohkem jala või sõida hoopis jalgrattaga (muidugi, juhul, kui oskad) ja vaata, kuidas siis maailm paistab, ega elu ei ole ainult suure veoauto roolis mõnulemine, osa inimesi käibki jala, osa on omandanud ka jalgratasõidu oskuse koos võimekusega selline aparaat endale soetada!
Muide, lisaboonusena mainin, et Kalevi tänava Konsumis on müügil veel mõned 0,5 l handsa tooted nimetusega "Sosku", hind 6+ E /0.5 l, soetasin laupäeval mõned tootenäited mädarõikanastoika valmistamiseks, tulemused on nagu nad on mädarõigas on alles, vedelikku enam ei ole.
Tegelikult ma paluks siiski, et abimoderaator ksf! M üldse ei kommenteeriks, vaikimine kuld, kommenteerimine - ei julge üldse "kommenteerida".
Vasta

Võin kommenteerida küll Smile

Huvitav, miks sa hädaldad kui adminn su postitused kassiliivakasti tõstab?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 90Deville, bom, Jansa, stretch, 2 külali(st)ne