Mõistusevastased manöövrid liikluses

Kusjuures ma olen korduvalt sarnast juttu kuulnud, aga ei oska kommenteerida, kas see ka tõele vastab või on tegu linnalegendiga, mis suust suhu rääkides levima on hakanud.
Vasta

(15-07-2021, 23:20 PM)MeelisV Kirjutas:  jah seda sai nähtud. 
bahni peal tuli vihma ei midagi erilist natuka nagu paduvihma moodi oli 
kiirus kukkus kohe hetkega alla saja ehk u. 70 juurde, 
osad jäid teeserva seisma ma siis mõtlesin et mis nüüd mis mul märkamata jäi
ma ei osanud muud teha kui kulgesin edasi oma 110 ga ja mõtlesin pingsalt kus see konks nüüd on 
sai see hoovihma osa kiirelt läbi ehk km mõni ja siis hakkas jälle pihta - vhijuuuh ja vhijuuh kütsid kõik mööda kellest ma varem mööda sõitsin.

mingit sellist hirmugi ei olnud miks peaks kiiruse alla võtma, nähtavus oli olemas, teepeal vett ei olnud ???
 Ega sa pole kunagi kogenud, kui libedaks tee muutub peale esimeste vihmapiiskade langemist? Ei oska karta nähtavasti?
Päält kümneminutilist sadu ja tee puhtamaks sõitmist on haardetegur taas parem. Kiirteel lööb see tendents eriti hästi välja.
Vasta

Igatahes suurtel kiirustel vesi kiirteel on nagu kiilasjää. Omal mitu juhust olnud 235 laiadega kui tunned kuidas hakkab kandma.
  Algul veab vähe ja kui kinni haagib uuesti on nägemist.

Eks seda ka aurokoolis Günterile räägitakse. 

Mida võis vihmaga kiita oli Nankang kahe soonega keskelt.  Vilistas ja sõitis. Ei kartnud vett. Aga see on juba teise teema küsimus.

Nüüd lumast kiirteel. 
Kah hull teema. Suured oma laiade ja siledate rehvidega tallavad hetkega lume sellele siledale  euroasfaldile kinni ja lihvivad täiuseni libedaks. 
Kui saad hetke ära kasutada ja värsket lund mööda sõita on hea. Varsti on teine rida ka nagu "litzubahn".

Kunagi oli jah saksas juhus kui eesti, soome ja muud põhjamaad välja peksti parklatest. Isegi paar pudelit õlut ei päästnud. Mul üks tuttav kes kohe pensionile läheb oli ka selles aktsioonis osaline. 
Aga nüüd kuuled seda lugu ka nende suust kes vaevalt 10 aastat roolis olnud ja uskumatu, nemad ka selles ürituses osalenud.
Eks need autojuhi jutud ka kohati nagu jahimehejutud ole.
Veel jutu jätkuks seoses "autojuhi" juttidega.  Estonia. 
Aja jooksul on tulnud olla koos nii paljudega kes sellelt laevalt hilinemise tõttu maha jäid. Kurat, see laev oleks pidanud pooltühi olema sellisel juhul.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Vesiliug on teine asi. Seda tunned kohe, kui tekkib. Ja oht on silmaga seletatav, tee ju vett täis.
Väskelt asfaldile sadanud esimesed piisad on salakavalamad. Neid ei näe kah, vee kihti ju pole. On ainult teekatte värvi muutus. Seega tasub sellega saju alguses arvestada, pärastpoole, saju jätkudes enam nii hull olukord pole, sest tekkinud nähtamatu löga kiht sõidetakse teelt minema.
Vasta

(17-07-2021, 12:29 PM)Janka Kirjutas:  .... Seda tunned kohe, kui ((((tekkib))))!!!!!!

Loodan et lgp.ksf! muska71 ette ei jõua.

Halva inimesena kasutakski juhust ja kutsuks ksf!-ist keelehuvilist meie kirjakeele puhtust hoidma, olgu see klaver nii libe kui tahes : )
Vasta

(17-07-2021, 15:49 PM)alfredo Kirjutas:  
(17-07-2021, 12:29 PM)Janka Kirjutas:  .... Seda tunned kohe, kui ((((tekkib))))!!!!!!

Loodan et lgp.ksf! muska71 ette ei jõua.

Halva inimesena kasutakski juhust ja kutsuks ksf!-ist keelehuvilist meie kirjakeele puhtust hoidma, olgu see klaver nii libe kui tahes : )
Härra filoloogile võiks näiteks see koht ju ometi tuttav olla.
Sellest kohast rääkmata...
Vasta

Hommikul sõitsin Viljandi. Taga keegi vilgutab tulesid. Keeran teeäärde, peatun- viimaks keegi midagi naljakat auto külge riputanud või tahab mulle midagi õpetlikku öelda. Kütavad mööda kolm tumedat autot. Alailma vahetavad kohti. Pole sellist lõbusat kulgemist varem kohanud.
Vasta

(17-07-2021, 17:03 PM)stretch Kirjutas:  
(17-07-2021, 15:49 PM)alfredo Kirjutas:  
(17-07-2021, 12:29 PM)Janka Kirjutas:  .... Seda tunned kohe, kui ((((tekkib))))!!!!!!

Loodan et lgp.ksf! muska71 ette ei jõua.

Halva inimesena kasutakski juhust ja kutsuks ksf!-ist keelehuvilist meie kirjakeele puhtust hoidma, olgu see klaver nii libe kui tahes : )
Härra filoloogile võiks näiteks see koht ju ometi tuttav olla.
Sellest kohast rääkmata...

Võtan süü omaks, ei kontrollinud enne kahuri kärbsega laadimist, mida targad raamatud väidavad. Kuigi, teine viide sul sellist sõna ikkagi ei leidnud. Aga kirjutage kuidas tahate, ma lihtsalt keeldun seda sõna kahe tõhhiga lugemast : )
Vasta

(17-07-2021, 20:18 PM)alfredo Kirjutas:  ... Aga kirjutage kuidas tahate, ma lihtsalt keeldun seda sõna kahe tõhhiga lugemast : )
ka mulle käib viimase aja kõikelubatavus eesti keeles pinda, varsti võib igasugu soga kokku kirjutada ja OK Sad
Vasta

Kahe Kõhhiga, Alfredo  Big Grin

Jäin täna ise kah tibake kimpu, sest parkimisandureid mu autol pole.

https://youtu.be/S2v46CiBacM
Vasta

(17-07-2021, 19:42 PM)pen.skar Kirjutas:  Hommikul sõitsin Viljandi. Taga keegi vilgutab tulesid. Keeran teeäärde, peatun- viimaks keegi midagi naljakat auto külge riputanud või tahab mulle midagi õpetlikku öelda. Kütavad mööda kolm tumedat autot. Alailma vahetavad kohti. Pole sellist lõbusat kulgemist varem kohanud.
Ma oleks äärepealt kraavi sõitnud.
Umbes paarkümmend aastat tagasi Tartu- Talinna mnt. kuskil Tartu poole juba.
Tuli selline korteez sellise "litriga" kurvipeal vastu- politseibuss kõvasti vastassuunas ja kõige ees.
Võtsin kõvasti paremal, aga "peenar" osutus suhteliselt libedaks.
Veokaga ei oleks küll sinna valli ja killavoori vahele ära mahtunud!

Tol ajal sõitsin palju seda marsuuti ja sellisest arutust kihutamisest LIHTRAHVA seas, vot mina aru ei saanud sellest mõtekusest.
Ise ka päris "papist" poiss ei ole, aga asja teeb jube ohtlikuks, et mõned liiklejad (ka karvased ja sulelised) ei oska kartta....!
See oli ajakirjanduses ka arutusel.

Mõned aastad tagasi juhtusin nägema p......i kihutamist  ilusal suvisel õhtul, rahulikus linnapiirkonnas. Kiirus umb. 100+,
nii et põhjaplastid käisid vastu maad.
Ise mõtlesin, et oleks huvitav teada põhjust miks jalutava/mängiva linnarahva elu lihtsakäeliselt ohtu seati puudega ääristatud tänaval,
kus niigi nähtavus kehvavõitu.
Kusjuures patrullauto sõitis ilma sireenideta- ainult vilkuritega.
Vasta

(18-07-2021, 04:29 AM)volvotar Kirjutas:  ...
Tuli selline korteez sellise "litriga" kurvipeal vastu- politseibuss kõvasti vastassuunas ja kõige ees.
Võtsin kõvasti paremal, aga "peenar" osutus suhteliselt libedaks.
Veokaga ei oleks küll sinna valli ja killavoori vahele ära mahtunud!
...
See ongi eesmärk, lugesin kunagi nõukogude korteeži reeglite kohta, seal kui ei olnud liiklust eelnevalt suletud, siis esimene masin oli puhastaja, massiivne tugevdatud auto, mis liikus keset teed, et sundida vastutulevad autod peatuma, kuna ei vasakult ega paremalt hooga läbi ei mahu. Kes ei peatu, see tuli teelt rammida. Liikuv vastasuunast tulev auto võib ju rammida isakese limusiini ...
Vasta

(17-07-2021, 10:54 AM)Daff Kirjutas:  Igatahes suurtel kiirustel vesi kiirteel on nagu kiilasjää. Omal mitu juhust olnud 235 laiadega kui tunned kuidas hakkab kandma.
  Algul veab vähe ja kui kinni haagib uuesti on nägemist.

Eks seda ka aurokoolis Günterile räägitakse. 

...


Kunagi oli jah saksas juhus kui eesti, soome ja muud põhjamaad välja peksti parklatest. Isegi paar pudelit õlut ei päästnud. Mul üks tuttav kes kohe pensionile läheb oli ka selles aktsioonis osaline. 
Aga nüüd kuuled seda lugu ka nende suust kes vaevalt 10 aastat roolis olnud ja uskumatu, nemad ka selles ürituses osalenud.
...
Kiirusepiirangust saju korral, sh. ka ilma eraldi märke kuvamata olen tõesti vaid kuulnud, aga 2+2 kiirteel veokatel vasakpoolne rida on saju korral keelatud, kunagi ammu oli isegi bahni politsei üllitatud värviline paberitükk lugeda. Aasta siis oli enne EU-d ja toll collecti aparaate aknale ei olnud.

Legend vaprast Eesti autojuhist, kes vähe künklikutel teedel lumesajus parklast välja aeti, ver. 2 teel kinni peeti ja siis minema saadeti "Teile on see ju 365p aastas tavaline" olen rohkem kui korra kuulnud.
Tegelikus elus lükatakse Sulle vilkujad ette ja eranditult kõik vähegi suuremad, sh ka bussid lükatakse teelt kõrvale. Itaalias kord eriti karm. Bussitäie reisijatega kuskil parklas ikka ei ööbi, aga see vormikandjat ei kõiguta ja lumesahad sõidavad siniste vilkuritega. Mõistlik tegelikult, sest kui juba ummikusse viskab, siis jääb vaid kevadet oodata.


Vasta

Mul sõber kütuseveokijuht ütleb ikka, kui mingi nn. olukord peaks tekkima- tema traektori eriti EI MUUDA.
Pidurdab kui saab, üritab "liikuvast tšikaanist" küll ohutult mööduda, aga teepervelt lisa võtma eriti ei hakka (sõltub ilmastikust).
Esiteks on meil paljuski EUROKRAAVID, mis on iga auto hirm, teiseks alles oli juhus talvel, kus pidurdamisel tühi haagis tahtis "mööda sõitma" hakata ja
kolmandaks on tegemist 40 tuh. liitrise "mürsuga"- paneb ikka kõvasti kukalt sügama ja mõtteid mõlgutama.

Koormaga rekka taha jääb pidama kogu see "manzaft", sest juhtub olema piirdrega ääristatud teelõik ja piisab juhtmasina nn. probleemist- 
teised sõidavad juba ise üksteisele sisse- kiirus ju nii suur.
Neljarelise peal antagu nagu "torust tuleb"- peaasi, et nn."puhastaja" vargsi märkku annaks, mis iganes viisil (müksu küll ei tahaks). Big Grin    
Asi on paremaks ka läinud. Rolleyes
Vasta

Kunagi ennemuiste. Jaanuari torm. Töö sisuks oli lõhe tassimine Norrast baltikumi. Aasta alguses tööd vähe selles suunas. Saadeti Euroopasse. Euroopas oli kah talv. Aga kuradi hea oli norra varustuses autoga sinistest vilkuritest ja teistest liiklejatest vasakpoolsel real mööduda. Polnud vahet kas kaks või kolm pärisuunas sõidurada. 
https://www.google.com/maps/dir/Frederic...090393!3e0
Vasta

Kui mingi olukord tekib siis reaktsioonid võtavad juhtimise üle ning igasugused ütlused ja lubadused kipuvad järgmiseks korraks jääma.

Big Grin

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(18-07-2021, 17:56 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Kunagi ennemuiste. Jaanuari torm. Töö sisuks oli lõhe tassimine Norrast baltikumi. Aasta alguses tööd vähe selles suunas. Saadeti Euroopasse. Euroopas oli kah talv. Aga kuradi hea oli norra varustuses autoga sinistest vilkuritest ja teistest liiklejatest vasakpoolsel real mööduda. Polnud vahet kas kaks või kolm pärisuunas sõidurada. 
https://www.google.com/maps/dir/Frederic...090393!3e0
100 kilti tunnis keskmist selle reisuga? Ise ka usud?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-07-2021, 18:22 PM)Marko Kirjutas:  
(18-07-2021, 17:56 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Kunagi ennemuiste. Jaanuari torm. Töö sisuks oli lõhe tassimine Norrast baltikumi. Aasta alguses tööd vähe selles suunas. Saadeti Euroopasse. Euroopas oli kah talv. Aga kuradi hea oli norra varustuses autoga sinistest vilkuritest ja teistest liiklejatest vasakpoolsel real mööduda. Polnud vahet kas kaks või kolm pärisuunas sõidurada. 
https://www.google.com/maps/dir/Frederic...090393!3e0
100 kilti tunnis keskmist selle reisuga? Ise ka usud?


Kui kõik asjaolud kokku langevad ja öist sõitu ka tuleb, miks mitte. Ma teen euroopa autoga hispaanias ja pratsusmaal 10 tunniga 860-870 kilti. Viiking läheb oma 5 sillasega must mööda nagu postist. Varemalt ei teadnud need vennad isegi seda mis asi on piiraja. Mul radar näitab, et liiguvad praegu seal 100 kanti masinad. Lillevedajatel näed öösiti 104-107km/h. ja nii astub 25 meetrine. !?!?

Ja räägitakse mingitest rohelistest autodest millest veel. 
Hoidku jumal muidugi radarisse sattumast. Siis jääb üle ainult palvetada.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(18-07-2021, 18:22 PM)Marko Kirjutas:  
(18-07-2021, 17:56 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Kunagi ennemuiste. Jaanuari torm. Töö sisuks oli lõhe tassimine Norrast baltikumi. Aasta alguses tööd vähe selles suunas. Saadeti Euroopasse. Euroopas oli kah talv. Aga kuradi hea oli norra varustuses autoga sinistest vilkuritest ja teistest liiklejatest vasakpoolsel real mööduda. Polnud vahet kas kaks või kolm pärisuunas sõidurada. 
https://www.google.com/maps/dir/Frederic...090393!3e0
100 kilti tunnis keskmist selle reisuga? Ise ka usud?
Logistik lausa lähtub sellest Big Grin
Vasta

(18-07-2021, 23:00 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(18-07-2021, 18:22 PM)Marko Kirjutas:  100 kilti tunnis keskmist selle reisuga? Ise ka usud?
Logistik lausa lähtub sellest Big Grin

Ja siis kurdate, et max kiirus on 88 ja vahepeal sunnitakse puhkama...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne