Mõistusevastased manöövrid liikluses

(18-07-2021, 23:14 PM)Marko Kirjutas:  
(18-07-2021, 23:00 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(18-07-2021, 18:22 PM)Marko Kirjutas:  100 kilti tunnis keskmist selle reisuga? Ise ka usud?
Logistik lausa lähtub sellest Big Grin

Ja siis kurdate, et max kiirus on 88 ja vahepeal sunnitakse puhkama...
GMapsi poolt pakutavatest aegadest lähtubki?  Big Grin
Andku Aeg tohmanitele mõistust!
Vasta

Niisama nakitsen, üks juba neelas sööda alla Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

https://www.delfi.ee/artikkel/94066941/v...laidi-auto
Vasta

Kui praamiõnnetus oli vaid aja küsimus, siis uus algatus paneb küll küsima, kas meil on veel vähe süüdimatuid liikluses:
https://www.err.ee/1608285363/sirk-soovi...lihtsamaks

Kas tõesti peab iga uitmõtte ajel soovija saama õiguse ohjata massihävitusrelva?

Millised on siis need vähetähtsad rikkumised, mis "juhtuvad täitsa ise, sest elu seab nii"? Pisuke poevargus? Kerge kähmlus, kus laipu maha ei jäänud? Jahipidamine loata?
Vasta

Ma leian samuti, et kui teha juhiloa saamine veel lihtsamaks, tekib liiklusse veel rohkem hoolimatust nii kaasliiklejatesse kui ka liiklusseadusse.
Vasta

(22-07-2021, 13:40 PM)v6sa Kirjutas:  Millised on siis need vähetähtsad rikkumised, mis "juhtuvad täitsa ise, sest elu seab nii"? Pisuke poevargus? Kerge kähmlus, kus laipu maha ei jäänud? Jahipidamine loata?

Ole nüüd hea ja loe see artikkel läbi kõigepealt!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Et, kui inimene ei suuda SEADUST järgida(et no ei tohi enne sõitma minna kui vastav kategooria omistatud) ja läheb ilma lubateta liiklema,peaks seda aksepteerima? Autokoolis kenasti manitsetakse ka,et kui vanem on teinud õpetaja paberi ja autokoolis käiv inimene on autokoolilt vastava loa saanud,võib sõita ainult koos vastavat õigust omava isikuga. Kui noor läheb sõitma omapäi,rikub ta ju TEADLIKULT seadust.
Seadus on seadus. Ja kui seadust rikud,siis pead olema valmis karistuseks. Kuna sa ju teadsid juba enne sõitma minekut mis võib juhtuda vahele jäädes. Et kui noor jäi esimest korda vahele ja sai karistuseks 1a ootamist aga jäi juba 1 kuu pärast jälle lubadeta vahele,peaks talle kaasa tundma?  Hirmsalt tundub mingi rikkuri probleem olevat,kelle võsuke ei suuda ego alla suruda ja oma karistust lõpuni kanda. 

Sorry OT

Mul just vaja kodunt pukseerida auto nii 6km eemale töökoja garaazi. Paneks hea meelega omal poisi sinna rooli,sest tean,et ta saab hakkama. Aga EI pane,sest see ei ole lubatud põhjusel,et ta tohib liigelda vaid koos minuga(mina siis kõrval pean olema,mitte teises autos). Nalja viluks küsisin ka Politseilt tee ääres. Tõdesid,et huvitav probleem ja kindlasti korraliku juristi abiga saaks näiteks karistusest pääseda kuna harjutasime auto pukseerimist Smile

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

nonoo, kas meenutaks oma noorust, ikka roniti sõidukite lenksu-rooli nii kui jalad kandsid. Kes ei roninud, neil polnud huvi ja neist juhte ei saanudki. St et kui 12 aastaselt jäid lubadeta sõiduga vahele sõitma õppides, siis elu lõpuni ei saa lubasid?
Sama võriiputitajate jne kohta ...
Vasta

Praegused seadused nullivad inimeste etusiasmi..... ja igast poisist kes oma kärriga sõita tahab... saab koheselt pätt, kui vahele jääb.
Ega siin vist midagi paremaks ei lähe, vilju nopitakse sügisel....
Vasta

(22-07-2021, 15:12 PM)honkomees Kirjutas:  nonoo, kas meenutaks oma noorust, ikka roniti sõidukite lenksu-rooli nii kui jalad kandsid. Kes ei roninud, neil polnud huvi ja neist juhte ei saanudki. St et kui 12 aastaselt jäid lubadeta sõiduga vahele sõitma õppides, siis elu lõpuni ei saa lubasid?
Sama võriiputitajate jne kohta ...
Mina oma noorusajast mäletan küll,et vahele jäädes olid karistused ikka päris parajad. Isal läks preemia(enamus palgast) nigu sipsti minu lolluse pärast 2 kuuks (jänkudega jawa Smile ja 13a vanust-bensiin sai otsa,muidu oleks põõsaste vahele jõudnud  Toungue ). Ja Pärnumaal säärekaga kimades võttis miilits selle mult ära,kuna polnud pabereid ja olin tiba noor veel(aga olid mingid jalgratturi load äkki?) Viidi jaoskonda ja puha. Aga kes ei riski see shampust ei joo. On ju ütlus isegi. Inimene,vahet ei ole kui vana PEAB aru saama,et igal teol on tagajärg. Tuleb natuke mõelda,et kus ja kuidas.
Kas liigne seaduste lõdvendamine ei muuda noori just noorteks lõvideks,kes teavad,et seadus ju andestab neile. 
Elu lõpuni ei karista sind ju keegi ka täna. Kannad oma karistuse ära ja lähed teeb omale load. Kui vahepeal ikka rikud(vahele jääd),siis on see ju juba oma süü.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Politseil minu teada on kaalutlusõigus täitsa olemas. Kuskil metsavahel kruusateel võrriga paarutavaid poisikesi oleks patt karistada, samas neid samu poisikesi linnas nähes, tuleks resoluutselt sekkuda. Kõik oleneb konkreetsest olukorrast.
Vasta

On. on - ma sain seetõttu 4 kuud reaalset...!
Vasta

(23-07-2021, 19:53 PM)volvotar Kirjutas:  On. on - ma sain seetõttu 4 kuud reaalset...!

4 kuud reaalset nõuab ikka suuremaid teeneid, esimese lubadeta sõidu eest kedagi nii kauaks kinni ikka ei panda.
Vasta

- järgneveval pildil saaks ka mitme asja eest "ära teha", aga rahvasaadik vist hoopis ergutab kohalikku külameest elu edendama 
olemasolevate vahenditega! 
(Allikas:Espress/Delfi/Erakogu)


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Ma saan aru jah, et "vanakooli" inimesed siin heietavad, aga, kuidagi igav on. Vähem heietamist palun, aitäh.
Vasta

Mul üks õpib siin sõitma. Load olemas, aga pole nii ammu sõitnud, et õpib liiklust uuesti selgeks.
Õpikus selline küsimus:
[Pilt: aaaa.jpg]
.
.
.
.
.
Mina ütlesin, et esimesena.
.
.
.
.
Ei ole! Viimasena.

Põhjenduse selle leiab siit:Liikluskool
Punkt 5


Teatud mõttes saan loogikast aru. Aga reaalses alus ei mahu selliselt ritmikul sõitma. Mis see soovitus siis algajale juhile PÄRISELT sellises olukorras oleks, et ta õnnetuses süüdi ei jääks ja kõik korrektne ka oleks?
Panen illustratsiooniks ühe Tartu ristmiku, kus mul on kogu aeg sarnane situatsioon, mitte üliharva, nagu liikluskool väidab. Ja seal autod nii sõitma ei mahu, nagu peaks.



[Pilt: uus-tn-tartu.jpg]

Oskab keegi viidata mõne asjatundja kommentaarile, kuidas siis päriselus seal sõita tuleks? Minna koju teist tänavat mööda?
Vasta

(25-07-2021, 21:31 PM)ivo86 Kirjutas:  kuidas siis päriselus seal sõita tuleks? Minna koju teist tänavat mööda?

Ma ütleks nii, et reaalses elus jõuab 1. kogu manöövri enne lõpetada, kui 3. omale sõiduõiguse saab.
Algajale seda soovitada on muidugi raske.
Tervislikum oleks lähtuda: Kitsaid olusid arvestades võivad juhid lahendada selle olukorra oma eesõigust loovutades.
Tänutäheks viipan alati - kõigil tuju parem.

[Pilt: 18-4-400x225.jpg]
Vasta

väega põnev loogika sel vastusel, sedapidi loogikaga peaks ka valgusfoori all keset ristmikku pööret tehes seisma jääma, sest ristuval teel on punane ees Toungue
omal ajal nagu õpetati, et manööver lõpetatakse alati lähtuvalt manöövri alguses olnud seisust, kui ei ole just eraldi reguleeritud
Vasta

Aga kui nr. 1 on linnaliinibuss, parem veel, kui lõõtsaga? Kust see nt. 2 siis sõidab? Läbi bussi ka ei saa, uksed on ainult ühel küljel.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Ullult kiiresti oleks vaja teha kampaanja, mis selgitaks jalkäija ja autojuhi õigusi ning kohustusi!
Ja teine, isegi põletavam- elektrijalgrataste kultuuritus.
Kiirust mõõta vist ei saa, aga kess on ikka "ullu pannud", see peaks kaks aastat jalgrattaga sõites 
mingit tobedat vesti kandma- näiteks!
Mõned päevad tagasi rahulikult tuttava vanahärraga pingil vesteldes ja sealt tõustes, tuhises korpulentne 
teismeeas näitsik tõuksiga nii, et hoia mütsi kinni. Hea, et nokats teistpidi oli!
Tibi, nägu naerul, sõitis jalutavate inimeste vahel "põhjagaasiga"- oma oskusi proovile pannes.
Ise just mõtlesin- piisaks vanainimesega isegi"väisest müksust" ja oi neid ravi ja hooldearveid "põhjagaasiga" tulemas.
Ega infart´ki täitsa võimalik- hoidku selle eest..!
Ükspäev sain poisikluti selliselt sulitembult (ehmatasin kreeka E´ks) kätte! Peale rahulikku selgitamist, võttis poisskese vist päris mõtlema-
teekonda jätkati juba ratas käekõrval. Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne