Mõistusevastased manöövrid liikluses

Minu arvates on see haige idee, et poole manöövri peal sõidueesõigus muutub. Sellest saavad kasu ainult (liiklus-)juristid.
Päriselus ei mahu autod ristmikule niimoodi äragi, eriti arvestades liikluskooli kommentaari:
"Antud olukord on pigem teoreetiline kui reaalselt elus aset leidev, sest reguleerimata või eesõigusmärkidega tähistamata on vaid madala intensiivsusega sõiduteede ristumiskohad nagu seda on näiteks individuaalmajade elamupiirkond."
Seall kindlasti on kõigil võimalus mu 5,6-meetrisest Cadillacist viuh ja viuh siit- ja sealtpoolt mööda tuisata.

A' arvestades tüüpilise liikleja teadmisi ja liiklusolukorra jälgimise võimet, peaksid sellised olukorrad lahenema nii nagu järgmises liiklusülesandes:
"Kui võrdõiguslike teede ristmikule jõuab korraga 4 autot, kuidas olukord laheneb?"
Õige vastus: "BMW läheb esimesena".
Vasta

(25-07-2021, 22:46 PM)olevtoom Kirjutas:  "Kui võrdõiguslike teede ristmikule jõuab korraga 4 autot, kuidas olukord laheneb?"
Õige vastus: "BMW läheb esimesena".
Vale! Valge Transit on õige vastus.
Aga olukorrast, kuna pool Tartu liikulusest on parema käe ristidele üles ehitatud ja tööasjus liigun ravila ja veeriku kandis pidevalt, siis tuleb selliseid juhtumeid mitu korda päevas ette, ja momendil liiklemisks valget Transitit ka ei ole siis ainuke võimalus seda olukorda sõita on rahulikult. Üritad teiste juhtidega silmsidet tekitada. Reaalse ristmiku ületamise tavaliselt lõpetab esimesena kollane otsesõitev auto.
Vasta

(25-07-2021, 22:46 PM)olevtoom Kirjutas:  A' arvestades tüüpilise liikleja teadmisi ja liiklusolukorra jälgimise võimet, peaksid sellised olukorrad lahenema nii nagu järgmises liiklusülesandes:
"Kui võrdõiguslike teede ristmikule jõuab korraga 4 autot, kuidas olukord laheneb?"
Õige vastus: "BMW läheb esimesena".
Tegelikult ületab ristmiku esimesena baiker.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Ehee, valed vastused. Esimesena lahkub ristmikult kaine mõistus.

T.
Vasta

Tsitaat:Minu arvates on see haige idee, et poole manöövri peal sõidueesõigus muutub.
kõigi jäsemetega nõushääl
Tsitaat:Seall kindlasti on kõigil võimalus mu 5,6-meetrisest Cadillacist viuh ja viuh siit- ja sealtpoolt mööda tuisata.
tavaline sõidukas paneb ristmiku umbe, minu kastikatest rääkimata, mitsu kah 5,5 meetrit koos konksuga, isuzu tsutt peale 5 m
(26-07-2021, 07:55 AM)pvr Kirjutas:  ... pool Tartu liikulusest on parema käe ristidele üles ehitatud ja tööasjus liigun ravila ja veeriku kandis pidevalt, siis tuleb selliseid juhtumeid mitu korda päevas ette, ja momendil liiklemisks valget Transitit ka ei ole siis ainuke võimalus seda olukorda sõita on rahulikult. ...
ka minu jaoks kõige tuttavam linnaosa Tartus, sõidab esimesena kõige julgem ...
Vasta

Siin kõik valesti. 

https://www.postimees.ee/7301215/toukera...haagisesse
Vasta

(26-07-2021, 12:31 PM)MeelisV Kirjutas:  Siin kõik valesti. 

https://www.postimees.ee/7301215/toukera...haagisesse
see rattur on vist päris pime

Pähkliajude hirm
Vasta

Ega autojuht parem polnud.
Keeras tuimalt vastassuunda.
Vasta

Vaatasin pilti ja arvatavasti autojuht läks segadusse... seal on nii palju jutte maas ja videolt vaadates pole ka näha, mis pilt oli autojuhil ees... samuti muu värk. Me siin maal ikka vahest ütleme, et need linnas pandud märgid ja jutid on ilmselt kohalike jaoks.... võõra võib kergesti segadusse ajada.
Vasta

(25-07-2021, 22:33 PM)Wiki432 Kirjutas:  Aga kui nr. 1 on linnaliinibuss, parem veel, kui lõõtsaga? Kust see nt. 2 siis sõidab? Läbi bussi ka ei saa, uksed on ainult ühel küljel.


Kui ma oma 17m sinna üles rivistan ja ootama jään on kogu lugu selleks päevaks. 

Ja sarnaseid ristmike sarnaste situatsioonidega tuleb tihti ette. Esmalt vehid, et tehke ristmik puhtaks ja vead uhkes üksinduses ennast üle ristmiku.
Saavad aru küll, et teisiti pole võimalik.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(26-07-2021, 13:01 PM)MeelisV Kirjutas:  Ega autojuht parem polnud.
Keeras tuimalt vastassuunda.
See vastassuunas sõitmine kuidagi eriti populaarseks muutunud viimase aasta v. paari jooksul. Tartus Kastani tänaval olen viimasel ajal mitmeid kordi sattunud vastassuunas ühesuunalisele teele keeranud autode peale. Varasemalt sellist asja nagu ei mäleta kuigi 12 aastat seal linnas liigelnud ja see tänav iga päev tööle minnes vaja läbida.

Aga see kinnitab asjaolu, et alati tuleb vaadata manöövri eel v. tee-, ristimikuületusel nii paremale kui ka vasakule, sest elu näitab, et ka vastassuunas võib mõni leidlik kaasliikleja tulla.
Vasta

(26-07-2021, 13:01 PM)MeelisV Kirjutas:  Ega autojuht parem polnud.
Keeras tuimalt vastassuunda.
mis vastassuunda, teise ritta vaid mu nägemise järgi, vastassuund saarega eraldatud ... samas tühja tee puhul teeks ka ise pöörde laia kaarega, saab kiiremini ristmiku vabaks st saab suuremal kiirusel käruga ümber nurga paenutada, reeglitega muidugi kooskõlas pole aga  liikluse sujuvuse kohalt õige.
No nt sama, kui trassil vasakpöördeks aeglustav masin suundub tühja vastasuuna tee korral vastassuunda aeglustama, et taganttulija ei peaks pidurdama. Olen ise nii teinud ja kiidan kõiki sedaviisi toimetavaid juhte ...
Vasta

[attachment=89060 Kirjutas:honkomees pid='524011' dateline='1627298018']
(26-07-2021, 13:01 PM)MeelisV Kirjutas:  Ega autojuht parem polnud.
Keeras tuimalt vastassuunda.
mis vastassuunda, teise ritta vaid mu nägemise järgi, vastassuund saarega eraldatud ... samas tühja tee puhul teeks ka ise pöörde laia kaarega, saab kiiremini ristmiku vabaks st saab suuremal kiirusel käruga ümber nurga paenutada, reeglitega muidugi kooskõlas pole aga  liikluse sujuvuse kohalt õige.
No nt sama, kui trassil vasakpöördeks aeglustav masin suundub tühja vastasuuna tee korral vastassuunda aeglustama, et taganttulija ei peaks pidurdama. Olen ise nii teinud ja kiidan kõiki sedaviisi toimetavaid juhte ...
Ikka vastassuunda ja seda ka ettenähtust teisele pool saart (vt. pilt).

EDIT: Lisasin ka ristimiku pealtvaate, kus suunad paremini näha.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

(26-07-2021, 14:29 PM)mossepower Kirjutas:  
(26-07-2021, 14:13 PM)honkomees Kirjutas:  
(26-07-2021, 13:01 PM)MeelisV Kirjutas:  Ega autojuht parem polnud.
Keeras tuimalt vastassuunda.
mis vastassuunda, teise ritta vaid mu nägemise järgi, vastassuund saarega eraldatud ... samas tühja tee puhul teeks ka ise pöörde laia kaarega, saab kiiremini ristmiku vabaks st saab suuremal kiirusel käruga ümber nurga paenutada, reeglitega muidugi kooskõlas pole aga  liikluse sujuvuse kohalt õige.
No nt sama, kui trassil vasakpöördeks aeglustav masin suundub tühja vastasuuna tee korral vastassuunda aeglustama, et taganttulija ei peaks pidurdama. Olen ise nii teinud ja kiidan kõiki sedaviisi toimetavaid juhte ...
Ikka vastassuunda ja seda ka teisel pool saart (vt. pilt).
Kõik on õige, aga kuhu on paigutatud telliskivi märk?
... kuskile kõrgele, kus teda on näha ainult sellest suunast kus kaamera filmib, aga mitte kõrvalt tulijale.

Terve linn on liiklusmärke täis, mis on pandud, et linnuke oleks kirjas aga kui sa reaalselt hakkad manöövrit tegema või kuskile keerama siis sa enam seda ei näe, sest see on kuslil üleval või kõrval. Märkide ja fooride mõttes on kõige jaburam koht Mere pst. - Viru ringile sõit (mingil hetkel parandati oma viga vilkuva kollasega), kus pärast foori, mis on ka tegelikult peale ülekäigurada ja fooriküljes olevat anna teed märki, on sul tegelikult 1 auto pikkune tänavalõik enne ringteed!!!! ja vasakul pool pole sul mingi märki, et tuleb ringtee. Need märgid on ainult paremal ja pole tihtipeale ka nähtavad (suured ühissõidukid varjavad need ära). Ehk ristmik, mille ületmiseks tuleb enne kasutusjuhend läbi lugeda Smile
Vasta

(26-07-2021, 14:29 PM)mossepower Kirjutas:  ... Ikka vastassuunda ja seda ka ettenähtust teisele pool saart (vt. pilt).

EDIT: Lisasin ka ristimiku pealtvaate, kus suunad paremini näha.
oh sa krt, on jah vastassuund, sellelt kinupildilt ei pannud õiget prigu, kuhu kärumees oleks pidand keerama, üleüldse tähele ... ei tea kas ka kärujuht ei tabanud situatsiooni ...
Vasta

Peale kap. remonti ristmikul Võidusild, Kaubamaja, Tasku- siis seda Kvartalit veel ei olnud!
Tulin teises reas "sirkli" poolt. Esimese foori võtsin nagu peab, aga teist mina küll tähele ei pannud- panin otse üle ristmiku turuhoone poole...!
Ei tea, siiamaani ei ole keegi midagi ütelnd...! Big Grin
Vasta

Riia-Turu ristmik. Ca 1-2 nädalat tagasi.
Hommikune aeg, vast 9-10 paiku. Tulen Atlantise suunast.

Ma esimene foori all, seal näitab neid sekundeid ka, et kaua ootama peab. Vaikselt autosid koguneb, sekndeid näitas alguses üle 60ne.
Minu ette tuleb mopeedimees. Tuuritab. Äge, ma olen lane splittingu pooldaja, las annab minna.

Sekundit hakkavad 10st vaikselt alla tiksuma. Mopeedimees võtab stardi asendi ja tuuritab. 7..6..5..ristmik teistest autodest tühi juba..4.. ja juba pani ajama!..
3...Ma ei tahtnud ka pensionäri muljet jätta ning panin käigu sisse.. 2... ja start.. 1 nägin veel ära, siis juba hakkasin liikuma..

Ristmik täitesti tühi.. hakkan ajus mõtlema, et ega ma rohelist tuld nagu ei näinud küll jah, aga 3/4 ritmikust juba tagumiku all, enam seisma ka ei jää..
Vahin peeglisse. Kõik autod seisavad. Igast suunast. Nii palju kui ma ristmikku jõudsin selja taha näha, ei sõitnud üldse keegi. Õhtegi rohelist tuld ka ei paistnud. Ei teagi, mis seal juhtus siis.

Nii me siis mopeedimehega mööda Riia mäge üles panime.
Vasta

Volvotar siin leheküljel alguses ütles, et hullult kiirest oleks vaja elektritõuksidega midagi ette võtta- olen kahe käega poolt, sest tundub, et paljud unustavad selle otsa ronides mõistuse maha. Vaatasin just Youngtimer Campi pilte ja kuigi ma muidu uudiseid väldin, sai seekord selle ühe uudise puhul uudishimu minust võitu ja vaatasin, mis see tola seal tegi. Tekib küsimus, et mis kurat neil peas toimub või kus su silmad on, krdi idioot???!

"Video: elektritõuksi juht sõidab täisgaasiga ülekäigurajale ja maandub haagisele | Autogeenius" https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/vi...haagisele/

Jätaks siinkohal arutluse eesõigus jms teemal kõrvale, isegi kui tõuksijobul oli roheline tuli, on selliste puhul ikkagi tegemist potentsiaalsete Darwini auhinna kandidaatidega. Lõpptulemus oli muidugi iseenesest pull- tasuta sõit nagu maast leitud.
Ma ei tea, kuidas teistel, aga minus tekitavad need elektritõuksid küll vimma.
Vasta

(26-07-2021, 23:56 PM)Aare R. Kirjutas:  "Video: elektritõuksi juht sõidab täisgaasiga ülekäigurajale ja maandub haagisele | Autogeenius" https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/vi...haagisele/

See juba oli...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ah krt, vaatasin nüüd, et tõesti oli. Minu paha...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne