Mõistusevastased manöövrid liikluses

Mulle lendas ükskord kärbes jalgrattaga Kalevi Konsumisse sõites silma!  Sad (st mina sõitsin jalgrattaga ja kärbes lendas)
Vasta

Igavlevad rekkajuhid sõidavad aastas vist kõige rohkem km läbi. Küll rekkaga küll teiste sõiduvahenditega. 
Norras kaks saarmat alla ajanud. 
Siin https://www.google.com/maps/@69.9372958,...384!8i8192
Ja siin  https://www.google.com/maps/@70.7060211,...384!8i8192
Ühe põhjapõdra sõitsin ka pikali, omanuku nähes.
Vasta

(03-08-2021, 09:05 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Igavlevad rekkajuhid sõidavad aastas vist kõige rohkem km läbi. Küll rekkaga küll teiste sõiduvahenditega. 
Norras kaks saarmat alla ajanud. 
Siin    https://www.google.com/maps/@69.9372958,...384!8i8192
Ja siin  https://www.google.com/maps/@70.7060211,...!2e0!6shtt

ps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DCS2yHOUcFxbtnUyjet4y6g%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D171.27051%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192
Ühe põhjapõdra sõitsin ka pikali, omanuku nähes.
Ilus- mulle on alati Norra meeldinud!
Ma sain vastu pead Tartus Maasika tänaval, aga "maasikat" sellest õnneks/kahjuks ei tulnud!
Vasta

Rekord millega ma vastu pead olen saanud on põder. 

Lõi ninaluu puru ja andis arstidele tööd nädalaks ajaks. Kümne päeva pärast on aastapäev.

Kui haiglast välja sain siis koju sõites täpselt sama koha peal ajasin kitse alla. 
Pidi ikka jumalal viha olema minu vastu. 

Ja ega ta veel mind rahule pole jätnud. Kaks aastat tagasi  täpselt  sama koha peal panin mingist mägralaadsest üle. Autol oli 68km alles kella peal. 
Hakka või teist teed koju käima.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Selle koha peal ilmselt on loomarada, kus käiaksegi üle tee. Tasuks hoog maha võtta ja ringi vahtida. Ise tean ka Risti-Lihula maanteel kohta, kus põdrad armastavad üle tee käia. Mõned korrad olen seal pimedas näinud neid teed ületamas või tee ääres hängimas.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(03-08-2021, 11:29 AM)Aare R. Kirjutas:  Mis krdi igavlevad rekkajuhid, krdi jutt see selline on? Siis võiks öelda, et kõik töötegijad igavlevad! Minul isiklikult küll tööl igav pole. Haige jutt- igavlevad rekkajuhid! Sry OT pärast.

Ära põe, Aare! Sa ei pea midagi tõestama! Ka minul on tööl igav, eriti enne kl 10.00, pärast läheb juba lõbusamaks!
Ja kui eriti hästi läheb, siis tuleb siia varsti lgp. ksf! Moderaator ja teeb testimise alla uue teema - "Igavlevate rekkameest liivakast" vms, mul on see juba välja teenitud ("Kassiliivakast"). Siis enam igav ei ole...
Muide, kui Sul on igav, siis tee midagi! Ma ka väikese lapsena kurtsin tihti vanaemale - iiigaaf on! Vanaema õpetas - tee midagi, siis ei ole! Ja mina mõtlesin, küll see vanaema on taipamatu, ma ei saa ju midagi teha, sest mul on igav... Sad Alle hiljem sain aru, et mul ei olnud igav, vaid oli depressioon ja ma ei tahtnudki midagi teha ja siis oligi igav ning see süvendas veelgi depressiooni... Kuule, Aare, äkki on Sul siis hoopis depressioon (kui Sul igav ei ole)?
Vasta

Ksf kass, sa jõudsid enne mind tsiteerida, kui ma otsustasin, et oma postituse ise ära kustutasin Big Grin
Vot kiired poisid!

Aga ei, depressioonis ma kohe päris kindlasti pole ja igav mul endiselt pole. Olen hetkel Hiiumaa praamil, ja loen üht foorumit kahest, mida ma igapäevaselt loen ning kasutan seda veidi üle tunni kestvat praamisõitu selleks, milleks ma mandril töötades nii kaua aega ei raatsi raisata- söömiseks, õigemini rahulikult söömiseks Big Grin
Igav ikka pole ja rekkamees ka pole, olen endiselt veokamees või metsakamees või metsakoll, kuidas keegi paremaks peab, aga mitte mingil juhul mingit soomepärase värdsõnaga iseloomustatavat ametit pidav tüüp. Muidugi nüüd on tase veel "edasi" läinud- REKA. FUIH!
Vasta

(03-08-2021, 12:13 PM)Aare R. Kirjutas:  Ksf kass, sa jõudsid enne mind tsiteerida, kui ma otsustasin, et oma postituse ise ära kustutasin Big Grin
Vot kiired poisid!

Aga ei, depressioonis ma kohe päris kindlasti pole ja igav mul endiselt pole. Olen hetkel Hiiumaa praamil, ja loen üht foorumit kahest, mida ma igapäevaselt loen ning kasutan seda veidi üle tunni kestvat praamisõitu selleks, milleks ma mandril töötades nii kaua aega ei raatsi raisata- söömiseks, õigemini rahulikult söömiseks Big Grin
Igav ikka pole ja rekkamees ka pole, olen endiselt veokamees või metsaka ees või metsakoll, kuidas keegi paremaks peab, aga mitte mingil juhul mingit soomepärase värdsõnaga iseloomustatavat ametit pidav tüüp. Muidugi nüüd on tase veel "edasi" läinud- REKA. FUIH!
Kustutavad jah- tuleb "öötööle" üle minna ja depressioon aina süveneb..! Big Grin
Aga kes porikäru juht siis on?
Vasta

Ma ei tea, mida sa porikäru all silmas pead, aga see kõlab küll lahedalt Big Grin
Vasta

(03-08-2021, 14:29 PM)Aare R. Kirjutas:  Ma ei tea, mida sa porikäru all silmas pead, aga see kõlab küll lahedalt Big Grin
Mul tuttavad möllavad selles valdkonnas ja kutsuvad tööle (karjääritöö). Big Grin
Aga, "Kass kes kõnnib omapäi" kotis istumist ei salli- isegi raha eest!


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

Mõistusevastast suurt midagi polegi.
Kui, siis ainult see, et maantee on tol lõigul reeglina väga rokane ja libe.
Kõik muu leiab kirjeldusest. Liiklen sel lõigul iga päev. 

https://youtu.be/65aZ9Gu_yP8
Vasta

(28-08-2021, 10:57 AM)Janka Kirjutas:  Mõistusevastast suurt midagi polegi.
Kui, siis ainult see, et maantee on tol lõigul reeglina väga rokane ja libe.
Kõik muu leiab kirjeldusest. Liiklen sel lõigul iga päev. 

https://youtu.be/65aZ9Gu_yP8

Eks ta lollisti välja kukkus tol škodal. Aga selle veoki ühtegi piduri ega suunatuld videos küll näha pole, ei tea millal škoda aru sai, et veok plaanib seisma jääda. Vb kui ära tuvastas, oli juba hilja, et pooleli ka nagu jätta.
Vasta

(28-08-2021, 10:57 AM)Janka Kirjutas:  Mõistusevastast suurt midagi polegi.
Kui, siis ainult see, et maantee on tol lõigul reeglina väga rokane ja libe.
Kõik muu leiab kirjeldusest. Liiklen sel lõigul iga päev. 

https://youtu.be/65aZ9Gu_yP8

Kas Škoda möödasõit sundis tegema äkilisi manöövreid ka?

Videos ei ole nagu märgata, et ühe auto tekkimine ärapööraja taha oleks kuidagi oluliselt elu häirinud. Vasak suunatuli plingib küll kenasti vanni serva allWink

Sellega olen nõus, et üks ette mõtlev juht võiks (tee-)ehituse alal vaadata natuke kaugemale ette ja teha seal möödasõite ehitusega seotud tehnikast pole kõige targem tegu. Sest päris tihti keeravad nad maha säärastest kohtadest, mida tavajuht ei pruugi üldse märgatagi. Aga arvestades praegu levivat "minul on õigus ja mind ei koti" mõtlemist ja autojuhikoolituse äärmist kokkusurumist, siis järjest vähem oskavad (saati tahavad)  kaasjuhid mõelda oma auto ninaesisest kaugemale. Ja siis peab kolmas juht suutma mõtlematu käki ära puhverdada.
Vasta

Ma oleks eile Kõpu ja Viljandi vahel peaaegu näinud üht laupkokkupõrget, kui üks idioot, kes minust mööda sõitis, veidikene oleks munenud või auto paar kilovatti vähem oleks olnud.
Olin just hoogu sisse saamas, kui minu taga nihelev hõbedase X3 juht otsustas, et ta ikka ei viitsi niheleda ja peab mööda minema. OK, mingu mööda, minge kõik mööda, kellel "kiire" on, aga see alustas möödasõitu siis, kui minu ja mulle vastutuleva sõiduauto vahe oli- raske täpselt öelda- aga arvan, et umbes sadakond meetrit ja selle debiiliku tagasireastumine minu ette oli ikka väga napikas, järgnev sekund oleks juba purustav olnud. Loomulikult ei näinud mina sellel suunakaid ei minust möödudes ega ka eespool olevatest autodest möödumisel.

Lihtsalt järjekordselt pani imestama, et kas mõni üldse roolis mõtleb ka? Kuhu kiire? Haiglasse? Või kuus jalga maa alla?
Vasta

   

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Loomulikult olen ma üsna palju ka mittetöötavatele suunatuledele mõelnud ja endiselt paistab nii, et see ei puuduta ainult bemme, vaid üldse kallimaid Saksa autosid. Vahe on ainult selles, et bemmide puhul ei sõltu see väga auto vanusest.
Vasta

(30-08-2021, 11:36 AM)v6sa Kirjutas:  Aga arvestades praegu levivat "minul on õigus ja mind ei koti" mõtlemist ja autojuhikoolituse äärmist kokkusurumist, siis järjest vähem oskavad (saati tahavad)  kaasjuhid mõelda oma auto ninaesisest kaugemale. Ja siis peab kolmas juht suutma mõtlematu käki ära puhverdada.
Mul oli eile vastupidine juhtum, kus soolo-veokas asus mööda pressima. Mina, nagu teada, liigun maanteel 90-ga Big Grin
Venib siis kodanik 91-92-ga muudkui lähemale ja asub mõne meetri kauguselt mulle laepeeglisse esilaternaid näitama.
Okei, keeran siis peegli ära ja sõidan oma sõitu edasi (tahad kiirust ületada, siis tee seda nii kuidas soovid). Tavaliselt astun persetrügija korralekutsumiseks korraks pidurile... seekord ei viitsinud. Suur auto kah taga.
Mõne aja pärast otsustas hakata mööda venima - võtsin kiiruse muidugi alla, muidu poleks ta enne vastutulejaga kohtumist mööda jõudnud...
Järgneva kümnekonna kilomeetri jooksul jõudis ta minust mõnesaja meetri kaugusele venida, siis keeras kõrvale. Siis mõtlesin küll, et milleks ometi niiviisi...
Vasta

Kui keegi sõidab ees 90-ga nagu sina, siis on see täitsa okei ja muidugi ka eeskirjadega kooskõlas, sellisel juhul lülitan näiteks mina adaptiivse piloodi peale ja istungi ilusti sabas ning kui on ka teada, et noh, ütleme sinu taga peab mingi kümmekond kilti sõitma- normaalne ju.
Aga näiteks kui ees on mingi selline, ütleme tänapäeval tavaline vend, kelle sõidustiil on gaas-pidur-gaas-pidur ning kiirused kõiguvad 70st 90ni, vot sellise taga on küll häiriv sõita ning vähemalt mina üritan neist võimalikult kiiresti mööda saada- kui peaks päev otsa selliste taga tolknema, siis see on tegelikult väsitav.

Ükspäev oligi selline naljakas olukord, kus minust kaks autot eespool oli politseibuss (ei, see ei olnud kaalubuss ning ei, mul ei olnud ka koomert peal) ehk siis minu ja tema vahel oli üks sõiduauto. Paningi siis selle eespoolmainitud piloodi peale ning kiirus kõikus seal 87-90 või nii, aga peale seda, kui buss ära keeras ja minu ette ainult see sõidukas jäi, muutus see kõikumise amplituud ka suuremaks. Ehk siis tüüpiline tänapäeva sõidustiil.
Vasta

[quote pid='525576' dateline='1630346692']

Järgneva kümnekonna kilomeetri jooksul jõudis ta minust mõnesaja meetri kaugusele venida, siis keeras kõrvale. Siis mõtlesin küll, et milleks ometi niiviisi...
[/quote]


Aga võibolla vend jõudis karjääri ja lõi ketta kinni just kolmekümnendal minutil. 
Sinu taga sõites oleks see juhtunud kolmekümne teisel minutil.
Eestis aga maksab see kaks minutit  370 euri kui vahele jääd.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mõnisada meetrit jagatud 25 meetriga sekundis teeb kaheksa kuni kaksteist sekundit (200 m - 4 ja 300 m 12 sekundit). Täiesti kasutu möödasõit ja üleoleku näitamine. Minuti säästmiseks tuleks vahet sisse sõita vähemalt 25x60=1500 meetrit...

92 km/h teeb 25,5555556.... m/s.. Ehk 10 km läbimisel kiirusega 92 km/h kiiruse 90 asemel säästetakse.... tadummm: napp 9 sekundit (391 vs 400).

Üldiselt ei ole hea märk, kui veoautole ette jääd. Sest nad reeglina ei saa isegi 90 kätte tasamaal. Aga on erandeid... Hea, et ühel juhtidest oli mõtlemisvõime säilinud ja andis sedapalju järele, et esikaanele musta raami sisse seekord ei jõutud. Alati nii hästi ei lähe.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 15 külali(st)ne