Mõistusevastased manöövrid liikluses

(15-02-2022, 19:39 PM)vanapagan Kirjutas:  No mida vingu? Meil sajab ju iga talv lumi maha. Selleks et ka talvel liikuda saaks peab ikka vastav auto olema. 
Pärast seda kui olin Ehituse ABC parklas Zafira ninaalusest plastist puhtaks saanud, nägin sinna parklasse veeremas just sellist autot nagu austet ksf! Vanapagana avataril, UAZ kastikas.
Patsutasin tüübile mõttes õlale - vähemalt üks mõistlik inemine kes kahe jalaga maa peal...    Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Oo jaa see on lumesees vääga hea aga igapäevaseks liiklemiseks küll kellegile soovitada ei julge.
Vasta

Laevaliiklus on vast ka liiklus. Rolleyes

Mis mõttes jäetakse lihtsalt kärssama keset merd:
https://www.err.ee/1608505157/atlandi-oo...-kaubalaev
Vasta

Tänane "Pealtnägija" - see Tartu tüüp on ikka eriline värdjas. Kes meist siis poleks vahest veidi valesti sõitnud.
Ja siis tuleb mingi tüüp ja sõidab sulle lihtsalt sisse...
Vasta

(23-02-2022, 21:32 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tänane "Pealtnägija" - see Tartu tüüp on ikka eriline värdjas. Kes meist siis poleks vahest veidi valesti sõitnud.
Ja siis tuleb mingi tüüp ja sõidab sulle lihtsalt sisse...

Saatelõigu lõpulaused ütlesid kõik.  Big Grin Big Grin Big Grin
Vasta

(23-02-2022, 21:32 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tänane "Pealtnägija" - see Tartu tüüp on ikka eriline värdjas. Kes meist siis poleks vahest veidi valesti sõitnud.
Ja siis tuleb mingi tüüp ja sõidab sulle lihtsalt sisse...

Sääraste oinastega peame ka ära mahtuma. Ilmselgelt kodanik ise leiab end tänuväärset "liiklussanitari" tööd tegevat. Ning ilmselt nii mõnigi tema müksudest ongi ise küsitud - ma lipsan läbi!

Kuniks püsib Tartus, on põhjasektoris asi hästi Big Grin
Vasta

ma pole kunagi aru saanud inimestest,kes operatiivautot kuuldes piduri praktiliselt põhja vajutavad. see tüüp ju pidurdas absoluutselt põhjendamatult.operatiivauto sõitis ju teises reas
Vasta

(23-02-2022, 22:34 PM)v6sa Kirjutas:  
(23-02-2022, 21:32 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tänane "Pealtnägija" - see Tartu tüüp on ikka eriline värdjas. Kes meist siis poleks vahest veidi valesti sõitnud.
Ja siis tuleb mingi tüüp ja sõidab sulle lihtsalt sisse...

Sääraste oinastega peame ka ära mahtuma. Ilmselgelt kodanik ise leiab end tänuväärset "liiklussanitari" tööd tegevat. Ning ilmselt nii mõnigi tema müksudest ongi ise küsitud - ma lipsan läbi!

Kuniks püsib Tartus, on põhjasektoris asi hästi Big Grin
 Pealinnas liikleb proua Subarik ja keegi Youtuber/Videoregistraatori kasutaja, vist Viktor, õpetab paiknemist tänavatel. Aga nemad sellist taset ei ole (veel) saavutanud et liikluskindlustused paneks seljad kokku ja lihtsalt ei maksa  Smile
https://www.delfi.ee/artikkel/78127178/d...normaalsed

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(23-02-2022, 21:32 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tänane "Pealtnägija" - see Tartu tüüp on ikka eriline värdjas. Kes meist siis poleks vahest veidi valesti sõitnud.
Ja siis tuleb mingi tüüp ja sõidab sulle lihtsalt sisse...
Otsisin netist ka saate üles (ma telekat ei vaata) ja kahetise tunde tekitab. Saatest kõlama jäänud väide, et kodanik oleks saanud avariisid ära hoida pidurdamise või põikamisega tekitab sügava kahtluse. Nimelt võib sellise tegevusega tekitada hoopis suurema kahju ja iseendale ja oma autole. Võrdluseks metsloomale otsasõit on kindlustuse jaoks omavastutuseta aga selle ärahoidmiseks kraavisõit mitte.
Nt. Mu naisele lõigati Tartus ette ja tal ei olnud närvi rikkujale sisse sõita ning tõmbas kõrvale, äärekivist rehv ja velg puruks, ettelõikaja loomulikult sõitis minema ja kõik kulud jäid avarii ärahoidja kanda. Kas me seda olukorda tahamegi?
Vasta

(24-02-2022, 10:08 AM)honkomees Kirjutas:  
(23-02-2022, 21:32 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tänane "Pealtnägija" - see Tartu tüüp on ikka eriline värdjas. Kes meist siis poleks vahest veidi valesti sõitnud.
Ja siis tuleb mingi tüüp ja sõidab sulle lihtsalt sisse...
Otsisin netist ka saate üles (ma telekat ei vaata) ja kahetise tunde tekitab. Saatest kõlama jäänud väide, et kodanik oleks saanud avariisid ära hoida pidurdamise või põikamisega tekitab sügava kahtluse.
Seal Eedeni ringil saaks igapäevane autojuht pmst üle päeva soovikorral eesõigusega teisele sisse sõita kuna suht. tuimalt keeratakse ette nii läbilipsamise kui ka keelatud reavahetuse eesmärgil. Normaalsed inimesed siiski väldivad avariisid ka oma eesõigusest loobumisega. Ka kõnealune mees ju enam avariidesse ei satu kuna kindlustus ei maksa. Nii et saab küll vältida kui tahta. 

Küll aga kui avarii on vältimatu, siis tasub äärekivisse v. puusse enda sodikssõitmise asemel ikka õnnetuse põhjustajale otsa sõita. A kategooria koolitusel rõhutati omal ajal seda, et kui puusse ära keerad tsikli ja ettekeerajale pihta ei saa, siis viimane kehitab õlgu ja sõidab minema.
Vasta

(24-02-2022, 10:57 AM)mossepower Kirjutas:  Seal Eedeni ringil saaks igapäevane autojuht pmst üle päeva soovikorral eesõigusega teisele sisse sõita kuna suht. tuimalt keeratakse ette nii läbilipsamise kui ka keelatud reavahetuse eesmärgil. Normaalsed inimesed siiski väldivad avariisid ka oma eesõigusest loobumisega. Ka kõnealune mees ju enam avariidesse ei satu kuna kindlustus ei maksa. Nii et saab küll vältida kui tahta. 

Küll aga kui avarii on vältimatu, siis tasub äärekivisse v. puusse enda sodikssõitmise asemel ikka õnnetuse põhjustajale otsa sõita. A kategooria koolitusel rõhutati omal ajal seda, et kui puusse ära keerad tsikli ja ettekeerajale pihta ei saa, siis viimane kehitab õlgu ja sõidab minema.

Toetan ülalkirjutatud mõlemat mõtet.

Ning kes tuleb väitma, et avarii toimus hetkega siis ... reaalsuses on kaks sekundit väga pikk aeg, kui olla JUHT ja mitte juhikohale lösutama sattunud lihakeha. Harva sõidab küljeuksest sisse majadevahelisest kangialusest 25 m/s väljatormav auto või teleporteerub kõrvaldimensioonist 18 meetri kaugusele maanteele kaljurahn. Enamus nähtud "plekimõlkimisi" on ikkagi sekundite jooksul arenevad situatsioonid, kus oma õigusest loobumine tähendab vaid gaasijala kergitamist või kerget roolipööret. Aga selle ohu märkamiseks peab olema ärkvel ja teadlik oma vastutusest massihävitusrelva ohjajana.

Eriti sõiduauto/kaubik on tüki pehmem objekt pidurdamiseks, kui puu või kivi või teetruup. Big Grin
Vasta

(24-02-2022, 10:08 AM)honkomees Kirjutas:  Seal Eedeni ringil saaks igapäevane autojuht pmst üle päeva soovikorral eesõigusega teisele sisse sõita kuna suht. tuimalt keeratakse ette nii läbilipsamise kui ka keelatud reavahetuse eesmärgil. Normaalsed inimesed siiski väldivad avariisid ka oma eesõigusest loobumisega.

See oli antud tegelase äriidee, viis vana oopelit varustuses ja kui keegi uimerdab, siis talle müraki sisse, nii et ise süüdi ei jääks. Kindlustusraha 2000 eurot diili pealt taskusse. Lõpuks kindlustused hammustasid pähkli katki.
Vasta

Ma otsisin ka selle Pealtnägija üles ja selle "sanitari" olemus on küll veits siuke ullike ja teguviis... Ma ei oskagi midagi öelda, täiesti idioot minu meelest. 
Kuid tõesti kumab sealt ikka läbi eesmärk rikastuda. Ütles ta ju ka, et võttis omale uue auto, millel avariiennetus peal- kui kinni makstakse mingite vanade Opelitega liikluses piljardit mängides- eriti mugav ju. Ütles ta ka seda, et selle uue autoga on rindkere turvavööjälgi täis, sest see kurinahk ju pidurdab ise kogu aeg Big GrinBig GrinBig Grin
Tartu on tõesti heade mõtete linn.
Vasta

(24-02-2022, 10:08 AM)honkomees Kirjutas:  
(23-02-2022, 21:32 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tänane "Pealtnägija" - see Tartu tüüp on ikka eriline värdjas. Kes meist siis poleks vahest veidi valesti sõitnud.
Ja siis tuleb mingi tüüp ja sõidab sulle lihtsalt sisse...
Otsisin netist ka saate üles (ma telekat ei vaata) ja kahetise tunde tekitab. Saatest kõlama jäänud väide, et kodanik oleks saanud avariisid ära hoida pidurdamise või põikamisega tekitab sügava kahtluse. Nimelt võib sellise tegevusega tekitada hoopis suurema kahju ja iseendale ja oma autole.
halloo, see tüüp ju selgelt ise otsib õnnetusi. 100 õnnetussse juhtuda mõne aastaga ei ole lihtsalt mitte kuidagi tõenäoline.
Vasta

Kui siin tekitada vandenõuteooriat, siis tüüp on õnnetustesse "sattumise" lihvinud sinnamaale, et talle on see sissetulekuallikas juba.  Ja tõesti- 100 õnnetust? Ja nagu sellel- kolmel järjestikusel päeval? See ei ole normaalsel inimesel tõesti lihtsalt võimalik, kui seda just sihilikult mitte eesmärgiks seada. Ilmselgelt sellel tüübil see eesmärk on. Hea, et kindlustus piduri peale tõmbas, nüüd võiks keegi hea inime tal load ka ära võtta.
Ma ütleks, et see tüüp on psühhopaat, kes oma arust kindlustustele ja liiklusele suure teene teeb, aga tegelikult on ta lihtsalt üks pätt.

Muuseas, vabandan OT pärast, aga ma lihtsalt ei saa seda ütlemata jätta- kohe, kui ma seda tüüpi nägin, tuli mulle meelde Kreisiraadio 800 miljonit ja Kert Ämmapets. Ja peaks ütlema, et lisaks sarnasele välimusele on ju ka muster sarnane ehk aferistlik.
Vasta

muidugi selles mõttes oli tal õigus, et kui tema sõidab punkt punktilt sirgelt seaduse järgi siis jah nii võib juhtuda 
laks päevas vabalt ehk kui ikka otsid siis leiab
vaadake ise kaubanduskeskuse parklates parema käe reegli järgimist seal saab mitu tk päevas välja meelitada  Toungue
Vasta

Võibolla on sul selles suhtes isegi õigus, et see tüüp lisaks kõigele muule on ka selline tüüp, kes ajab järjekindlalt seda rida, et "aga mul oli ju eesõigus". Ma olen just vastupidisel arvamusel, et kui hädaolukorras reeglite eiramine aitab õnnetust ära hoida, tuleb neid ka eirata, samas väldib normaalne inimene instinktiivselt õnnetus(te)sse sattumist ning püüab ikka ennast ja oma vara kaitsta.
Vasta

Minu aruast ei ole eesõiguse kasutamine kohustus. Ja selle kasutamata jätmine ei ole seaduse rikkumine.
Vasta

Loomulikult mitte, aga selliseid inimesi siiski on palju, kes nii ei arva. "Mul on eesõigus ja kõik."
Vasta

Jah,aga millegipärast ei kipu need oma õiguse tagaajajad näiteks rekkaga rinda pistma.Ka see tüüp mitte, mis iganes eesmärk tal oli õnnetustes osaleda.
Oleks ta tõesti selline ebaõnnesõdur nagu ta väitis siis tõenäoliselt oleks sellise õnnetuste arvu korral trehvanud ka mõni tõsisem liikur millega kokkupõrge poleks enam pelgalt plekimõlkimisega lõppenud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 43 külali(st)ne