Mõistusevastased manöövrid liikluses

(27-07-2022, 07:43 AM)v6sa Kirjutas:  
(26-07-2022, 13:57 PM)iisak Kirjutas:  See oli ikka retooriline küsimus?
https://lounapostimees.postimees.ee/7537...ki-ohvriks

Üldiselt võiks arvata, et kui mingis kohas juhtub järjepidevalt õnnetusi, siis ehk ei ole tegu õnnestunud liikluskorraldusega.
Tekkis tahtmine lähiajal Missosse sattuda, et neid "koletult järske ja kitsaid " kurve proovima tulla. Pildi järgi ei erine trajektoori mõttes keskmisest Lõuna-Eesti kohalikust teestSmile

Neid kuntstlikke šikaane on mujal ka. Näiteks Võisikul. Ja Võõpsust Võrru sõites. Ja teevad täpselt seda, milleks nad on ette nähtud. 
Ühte sai seitsmetonnise käpikuga, teise maasturi ja kanuuhaagisega hulk närvirakke maha jäetud kui lõdvalt  "jalg üles" ja 70-ga sisse läksin. Kõik läks õnnelikult ja "vitsaga" on neis kohtades selgeks tehtud, et 50=50. 
Nagu igasugusel õnnetusel nii ka šikaanidest kraavisõitmisel on õnnetuseks vaja vähemal kahte põhjust. Esiteks ülekiirus, teiseks juhi otsus minna suurel kiirusel painutama selmet ohutussaar märkidest tühjaks pügada. Nagu kitsekesega teel, mõni juht keerab kraavi, mõni paneb teadliku valikuna loomale kümnesse.
Vasta

(26-07-2022, 18:34 PM)honkomees Kirjutas:  
(26-07-2022, 18:00 PM)2715 Kirjutas:  ... Muide, palju enne selle sinna rajamist oli Misso alevis Luhamaa maanteel liiklusõnnetusi?
Üks 15 aasta peale või vähem?
ma ei mäleta ühtegi Riia-Pihkva kiviteel Missos toimunud õnnetust, küll pandi korduvalt Luhamaa ristis Võru poolt tulles tammilt alla otse võssa ja muidu trassil teelt välja või kokku aga mitte külavahel ... kunagi üks joodik uppus Missos asfaldilompi ära küll aga see ei lähe arvesse
Siia vasakule maandusin KAMAZiga külliti, kõige sügavamasse auku, truubist venemaa poole...Eelmisel sajandil.
https://www.google.com/maps/@57.5971442,...384!8i8192
Vasta

Šikaanidest rääkides meenub esimesena Viljandimaal Kõpus mõni aasta tagasi tehtud teeremondi käigus tehtud "paun" asula serva. Eesmärki see loomulikult täidab kiiruse piiramise näol, küll aga on see talvisel ajal üsna vastik, kuna lauslibedaga "mööda rehkendades" paneks Kõpust Viljandi poole välja minnes õkva põllale, teistpidi, ehk siis Viljandi poolt tulles sõna otseses mõttes Kõpu kalmistule, kuna see "paun" ongi täpselt selle nurga juures.
Vasta

Tsitaat:Viljandimaal Kõpus
Kunagi oli seal silt enne alevikku: Ka siin elevad inimesed. Enam ei ole.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=fJo1_kfT13A 
Nii juhtub kui juht ei juhi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(27-07-2022, 09:53 AM)ZIL 131 Kirjutas:  
(26-07-2022, 18:34 PM)honkomees Kirjutas:  ... ma ei mäleta ühtegi Riia-Pihkva kiviteel Missos toimunud õnnetust, küll ... muidu trassil teelt välja või kokku aga mitte külavahel ...
Siia vasakule maandusin KAMAZiga külliti, kõige sügavamasse auku, truubist venemaa poole...Eelmisel sajandil.
https://www.google.com/maps/@57.5971442,...384!8i8192
nagu öeldud, avarii sirgel teel mitte Missos vaid Oravasaare surnuaia ja Misso vahel, aleviku majadeni veel jupp maad, sealt asula märgi tagant viib tee paremale mu ema kodutalusse.
Aga eelmisest sajandist ei ole meie kandist avariisid meelde jäänud, v.a. Luhamaa ristist otsepanekud. St et kui ka olid, siis ei midagi erilist, meeldijäävat, aga nt alevikus telefonialajaama ja poole maja gaasiavarii tagajärjel õhkulendamine oli küll sündmus.
Vasta

(26-07-2022, 19:44 PM)linnuke Kirjutas:  Isand Kassile saadaks paar õlli juurde, kui teaks kuhu. Big Grin
Kõik ju teavad.  Türi konsumi taha Toungue
Vasta

(27-07-2022, 13:31 PM)klemm Kirjutas:  
(26-07-2022, 19:44 PM)linnuke Kirjutas:  Isand Kassile saadaks paar õlli juurde, kui teaks kuhu. Big Grin
Kõik ju teavad.  Türi konsumi taha Toungue

Halooo!
Klemm, miks Sa seda teed? Mida ma Sulle halba olen teinud? No ma tean, et enamus mu postitusi on virtuaalne okse ja ülejäänu vingumine voorumi sisukuse üle...aga ikkagi? Tahaks küsida ksf! Võsa sõnadega - kus kuradi kohast see kurjus tuleb? Miks on vaja vanale haigele inimesele sellist valu ja kurja teha?  Sad
Läksin hommikul vara poodi, et esmatarbekaupu ja ravimeid poodelda. Kassi-, tpüi, kassasabas vaeveldes hõljus poe direktriss must mööda ja minu reipale - "tervist, proua juhataja!" sain vastuseks midagi stiilis, et noh, mis siis kassiraiska meie tagasihoidlikku kioskit sunnib väisama, kas TÜRI KONSUMISSE ei jaksanud vänderdada vä?
Ma olin täiesti sokis, tegelikult plätude ja paljaste varvastega, voorumit ma lugeda polnud jõudnud ja midagi aru ei saanud, stammkunde ja muidu lugupeetud türalase alandliku tervituse peale selline vastus?
See selleks, suhted, millese aastakümneid on investeeritud, on devalveerunud nagu euro rubla suhtes. Muidugi, oma meheliku šarmiga ja mõningase Kalevi Konsumi käibe toetamisega ma töötan end jälle tagasi (ma loodan) kõrgemale levelile.
Aga mis siis, kui ksf! Linnuke (kellest sobiks kõigil voorumlastel eeskuju võtta!) tuleb Paide kaudu???!!! Poetab tagasihoidliku metseenina õllekastid ja kohvrid Kesklinna "türi konsumi" taha vana kalmistu kiviaiale ja kulgeb edasi arvates, et on teinud tubli ja Jumalale meelepärase teo? Kas ma pean tõesti nüüd hakkama iga jumalapäeva hommikul veel pooleteise km kaugusel vänderdama oma kõrges eas ja kehva tervisega, et kontrollida olukorda? Või leppida maailma kurjusega ja ennast rahustada pseudolootustega, et ksf! Linnuke ei ole sugugi nii tore ja õige mees, vaid muidu lubaja ja latadara ning põhulõug? (aga ma ju tean, et seda ta ei ole!  Rolleyes )
Veel üks asi, valus ning ebaõiglane! Moderaator loeb ja ilmselt muheleb ksf! Klemmi postituse peale, paras kassiraisale, foorumi reostajale!  Cool (ilmselt mu vana sõber ja abimoderaator ksf! M sama moodi) 
Väga subjektiivne ja ebaõiglane modereerimine! Kui ma lähipäevil veidi loominguliselt interpreteerides kirjutasin Wandereri jalgratta teemas, et Türi Näljakülas on ainult üks ülekäigurada, siis kas Moderaator ise või mingi abimoderaatori nupumuljumise peale kohe kustutas sealt terve hulga postitusi, sealhulgasksf! abimoderaatori posti stiilis - "kass, mine Türi konsumisse!" No mida ma valesti tegin, jah, tõesti on Türi ujula juures ka mingi väike ületeekäimisekohake, mingi triibuline sebra või metsanotsu põrsas, aga see ei ole ju võrreldav ometi tõelise ületeekäimise kohaga, mille vallavalitsus on teinud minu elukoha tänava otsa, märkide, siltide, postide ja saarekesega!? Ja ma ei taha hakata siin voorumis vilisoveerima teemal, et miks ei ole tehtud selliseid ületeekäimise kohtasid (lisaks on ka tasku regimeeste suurtele autodele, kes vb väisavad ka Kalevi Konsumit ja kel on ka kehva tervis nagu siinkirjutajal) teiste tänavate otstesse!?
Moraal on, et mina seda asja nii ei jäta, mina kaeban kuhugi! Siia voorumisse on ilmselgelt asjatu tõe ja õiguse võidulepääsemiseks kirjutada, seda ma olen juba ammu aru saanud, igatahes info läheb ETKVL-i juhatusele, Türi Vallavalitsusse ja ka Türi Kalevi Konsumisse, ma ei välista ka Kalevi konsumi sõprade spontaanseid meeleavaldusi A-M foorumi peakontori ja Türi Konsumi ees!
 Eriti rumalatele katsun nendi endi keeles veel lisada - Türi on suur linnatüüpi kolhoosikeskus, siin on palju ületee käimise kohtasid, palju konsumeid (rohkem, kui 1 !), meil on Lillelaat, Ringhäälingumuuseum, vallas on ka Eesti Jalgrattamuuseum, mille looja ja eestvedaja ning takkatõukaja on ksf! Valdo ja mingisugust "Türi Jalgrattaseltsi" pole olnud, ei ole ega ka ei tule! Ja kuna ma üldjuhul ei väärata ega eksi oma reostuste postitamisega, siis jutu punaseks läbivaks jooneks on info, et täna koduväratist väljas käies ja mittetürikonsumit väisates mul ei õnnestunud mõistusevastaseid liiklusmanöövreid vikseerida, vb seepärast, et mul pole vaja Rapla - Türi kiirteed ületada!
(PS! tavaliselt saadetakse mulle õlut posti teel, inimesed on laisad ja aega neil ei ole, XXI sajand, teadagi...)
https://www.google.com/maps/place/T%C3%B...25.4275673
https://www.google.com/maps/dir/58.81265...e1!1m0!3e0
Vasta

Tõsiselt hea kirjutis lugupeetud kaasfoorumlaselt nimega KASS , suurte tähtedega lugupidamise märgina , kuna austatud kaasfoorumlane tegi mulle igati põhjendatud märkuse  sõna "vot" asjas , olen siiralt ja südamest tänulik !
 Mis nüüd mõistusevastaseid manöövreid puudutab , siis : Lugedes meediat saab selgeks et liikluskorraldust muutes pole eesmärk mitte liiklust sujuvamaks ja ohutumaks muuta vaid hoopis vastupidi , liikluskorra muutustega tekitatakse teadlikult ja tahtlikult liikluses takistusi et inimesed kasutaks rohkem ühistransporti , käiks jala ning lõpuks saaks kehtestada ummikumaksu , viidatakse muidugi liilkuses valitsevale suurimale ohule ehk suurele kiirusele .
 Mul on juba ammune unistus : sõita Tallinnas näiteks Mustamäelt Piritale 40 km/h nii et kordagi peatuma ei pea , milline loodushoid , kütusesääst , üldine auto väiksem kulumine , puhas roheteema ja liiklusohutuse kasv .
Vasta

Täna siis selline juhtum - tulin mööda Tallinna ringteed ja suundusin Väo viadukti poole. Jüri ringilt välja sõites ja kiirendama asudes sõitis vasakpoolses reas minust poole pikkuse võrra eespool buss - suur reisikas, ilmselt mõne Fie või väikeettevõtte oma, kuna suuri reklaame peal polnud. Ja järsku lükkas parema suuna sisse ja vajus hooga ja järsku peale. Hea et kolmas - parempöörde rida tühi oli ja auto - täismassiga 15 tonni furgoon vähekoormatud oli, aga väga väga napp pääsemine oli. Sain keset parempoolset telgjoont ikka jõuga pidureid tallata. Pani minu nina eest läbi ja täie hooga parempöörderitta ja keeras Jürisse. 

Hea et pooleldi ühe silmaga bussi jälgisin. Suuna sisselülitamise ja manöövri vahele jäi vast napp kaks sekundit. Ise paraku paremasse peeglisse ei jõudnudki vaadata enne kui mind üle telgjoone sunniti.

Sõida siis veel bussiga - kiire ja ohutu.

Väga loodan et tegu sügisel sõitma hakkava koolibussiga ei ole, numbrit paraku ei jõudnud vaadata...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

Ei saa küll üldistada, aga kui aus olla, siis osade bussi(juhti)de liiklemisstiil jätab küll üsna tihti kõvasti soovida.
Vasta

(27-07-2022, 16:46 PM)kass Kirjutas:  
(27-07-2022, 13:31 PM)klemm Kirjutas:  
(26-07-2022, 19:44 PM)linnuke Kirjutas:  Isand Kassile saadaks paar õlli juurde, kui teaks kuhu. Big Grin
Kõik ju teavad.  Türi konsumi taha Toungue

Halooo!
Klemm, miks Sa seda teed? Mida ma Sulle halba olen teinud? No ma tean, et enamus mu postitusi on virtuaalne okse ja ülejäänu vingumine voorumi sisukuse üle...aga ikkagi? Tahaks küsida ksf! Võsa sõnadega - kus kuradi kohast see kurjus tuleb? Miks on vaja vanale haigele inimesele sellist valu ja kurja teha?  Sad

Suured vabandused ja kast virtuaalset õlle  Big Grin minupoolt.   Kui mina viimati türist läbi sõitsin oli seal 1 pood ja sinnagi ETKVL peale kirjutatud.
Liiklus oli aga nagu praegu, gaasi lahti ei lasknud, läks hooga läbi Toungue
Vasta

(27-07-2022, 21:23 PM)Aare R. Kirjutas:  Ei saa küll üldistada, aga kui aus olla, siis osade bussi(juhti)de liiklemisstiil jätab küll üsna tihti kõvasti soovida.
olen seda täheldanud viimased 2-3 aastat.ilmselt võõrleegionärid on juhiload omandanud
Vasta

(27-07-2022, 12:18 PM)honkomees Kirjutas:  
(27-07-2022, 09:53 AM)ZIL 131 Kirjutas:  
(26-07-2022, 18:34 PM)honkomees Kirjutas:  ... ma ei mäleta ühtegi Riia-Pihkva kiviteel Missos toimunud õnnetust, küll ... muidu trassil teelt välja või kokku aga mitte külavahel ...
Siia vasakule maandusin KAMAZiga külliti, kõige sügavamasse auku, truubist venemaa poole...Eelmisel sajandil.
https://www.google.com/maps/@57.5971442,...384!8i8192
nagu öeldud, avarii sirgel teel mitte Missos vaid Oravasaare surnuaia ja Misso vahel, aleviku majadeni veel jupp maad, sealt asula märgi tagant viib tee paremale mu ema kodutalusse.
Aga eelmisest sajandist ei ole meie kandist avariisid meelde jäänud, v.a. Luhamaa ristist otsepanekud. St et kui ka olid, siis ei midagi erilist, meeldijäävat, aga nt alevikus telefonialajaama ja poole maja gaasiavarii tagajärjel õhkulendamine oli küll sündmus.
Kuusepalgi koorem oli metsas laiali. Õhtul kaheksa paiku juhtus. Hirmus külm oli. Ehmatasin tankla tulede peale ära, et vene piir vää? Laksasin pidurit ja need jäid peale. Pikalt libises ja lõpuks vasakule kraavi rattad tevapoole. Öö jooksul veeti koorem tankla juurde, KAMAZ ja poolhaagis sinna kõrvale. Palgikoorem uuest peale ja hommikul sõit Pärnusse võis jätkuda...
Vasta

Mul oli täna vaja vedada 5 koormat Ikla külje alt Pärnusse ja nägin vist pohhuismi kõrgeimat taset. Sõitsin mina siis tühjalt kahe tünni järel Ikla poole, minu ees oli lätlane ja selle ees Eesti numbriga tünn. Noh, sõitsime hanereas kuskile Meestehäda kanti ja mingi sirge peal hakkas lätlane eestlasest mööda kangutama, kuigi kaugemalt eemal nägin juba vilksamisi vastutuleva auto tulesid. Nojah. Mulle tundus, et see Eesti numbriga asi vajutas vist juurde ka, sest mingi aeg jäid nad suht kõrvuti sõitma, aga kumbki järgi ka ei andnud, kuigi vastutulev maastur oli juba vast paarisaja meetri kaugusel. Lõpuks ei olnudki muud, kui see maastur tõmbas lihtsalt jalust ära teepervele, muidu oleks jälle üks kurb uudis juures. 

Millest ma veel aru ei saa, õigemini arvestades seda, et "põnevaid" manöövreid tehakse Via Baltical kindlasti omajagu, siis mõnel on ikka suured munad, et julgevad sellel teel jalgrattata sõita, üks oli veel just tunnike tagasi ilma ühegi tuleta.
Vasta

Ma eeldan, et Eesti nr-ga masina roolis oli eestlane. Uurisid, miks too kuuevarbalist mööda ei lasknud? Veel parem oleks olnud lätilasega kontakteeruda sel teemal.
Vasta

(22-08-2022, 23:48 PM)Aare R. Kirjutas:  maastur tõmbas lihtsalt jalust ära teepervele, muidu oleks jälle üks kurb uudis juures.

...oli hea, et teeperv oli olemas. Mingil põhjusel kiputakse tänapäeval teid remontima ja ka uusi ehitama selliselt, et seda teeperve ei ole ja peale asfaldi serva algab kohe sügav kraav.
Tehnilise rikke korral ei saa ka tee serva seisma jääda, metsapeatusest rääkimata. Jalgrattaga ei tahaks üldse sellisele teele sattuda.
Vasta

Mida kitsama tee jaoks maad ostetakse, seda pikema tee saab sama raha eest ehitada.
Vasta

No siis saaks "turboringikeste" arvelt kõvasti kokku hoida!
Vasta

Järjekordne katse füüsikaga võidelda. Lõppes ootuspäraselt.
Siiski stiilipunktid korralikult kinnitatud koorma eest.
Ja suhteliselt ohutu koha valimise eest, keskpiire hoidis vastutulijatest eemal.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne