Kas vene ajal terasest ka kruustange tehti?
#1

Tekkis selline intellektuaalselt huvitav küsimus, et kas vene ajal olid kõik saadaolevad kruustangid valmistatud malmist. Või olid mõned terasest ka?
Minu andmetel olid (ja on praegugi) nt. sepa kruustangid terasest. Aga peale nende veel? mõned pingikruustangid näiteks?
Vasta
#2

Tehti,olen ise teinud.KKK17 -s töötates valmistasin neid toodanguna.Oli olemas terasvalu,mis tuli kuskilt tsentraliseeritult.
Vasta
#3

Mille järgi oleks võimalik neid ära tunda? Mingid kirjad, ehituslikud iseärasused, pilt ...
Vasta
#4

Mul on sellised teraskruustangid, millel on all terasvarb, saab näiteks maa sisse lüüa või puupakku.
Vasta
#5

(15-08-2014, 13:57 PM)jurkman Kirjutas:  Mul on sellised teraskruustangid, millel on all terasvarb, saab näiteks maa sisse lüüa või puupakku.
need on ilmselt teemaalgataja poolt viidatud "sepakruustangid"

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#6

Need ongi ilmselt sepa kruustnagid.

Midagi sellist:
http://3.bp.blogspot.com/-Egw7Q_1mUy0/UQ...M_1059.JPG
Vasta
#7

Küsiks vahele, et miks see info tähtis on? Tahad keevitada?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#8

Jäi lihtsalt kusagilt silma, et on olemas ka terasest kruustange.
Vasta
#9

tähtis on see arvatavasti sellepärast, et malmkruustangid ei kannata lööke, terasest ongi sepakruustangid et taluda lööke.

Ats.
Vasta
#10

Sepa kruustangidel on väätust vaid siis, kui on terve originaal lehtvedru, mis kruustangi mokkasi lahtikeeramisel laiali lükkab...enamustel on see vedru katki...

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#11

Sellel see vedru vist terve?
http://www.osta.ee/suured-tsaariaegsed-s...87028.html
[Pilt: 1_1_21371901.jpg]
Vasta
#12

Katkise vedruga väärtusetud kruustangid võite mulle saata. Mulle meeldivad sellised väärtusetud asjad.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#13

Aga kuidas olid lood terasest luksepakruustangidega?
Vasta
#14

(15-08-2014, 15:27 PM)ats97 Kirjutas:  tähtis on see arvatavasti sellepärast, et malmkruustangid ei kannata lööke, terasest ongi sepakruustangid et taluda lööke.

Ats.

Löökide vastuvõtmiseks on vanad sepad välja mõelnud sellise imeviguri nagu alasi. Sellise tarkuseni jõudsin täitsa iseseisvalt, kui nägin kokkuostus järjekordset paari lössitaotud mokkadega sepatange.
Vasta
#15

No minul on raudsed lukksepakruustangid. Kvaliteedimärgiga.
Vasta
#16

Kas just päris terasest tehti, kuid kvaliteetsemast malmist olid esimesed nn traditsioonilised lukksepa kruustangid pööratavad aluse peal ja küljelt kahe 12mm poldiga kinni pöördlaua küljes.
Igatahes on täiesti tervena säilinud kolhoosi töökojas kruustangid aastast 1965.
On näha, et nendega pole hästi ringi käidud.Pulk on kõveraks keeratud ja mokad kulunud, kuid nad on terved ja toimivad.
Ka kvaliteedimärgiga ja olevat olnud mokkade ja selle koha, kus peal koputada saab pinnad lihvitud ja kaasas 10 eri variante pakke.
On toruotste tegemiseks, vedrude keeramiseks, vasest pakid ja keermestamiseks eri raadiusega auke nii ümaraid kui nelja ja kuuekandilisi.
Vasta
#17

Mida sellised endast kujutavad?

[Pilt: large_29693279_iOwM.jpg]
Vasta
#18

Kasutatakse puur- või freespingis detaili hoidmiseks, lauakruustange ei asenda.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#19

(12-05-2017, 16:36 PM)Marko Kirjutas:  Kasutatakse puur- või freespingis detaili hoidmiseks, lauakruustange ei asenda.

Seda ma tean väga hästi, et nad pingikruustangid on  Big Grin
Lauakruustange põhimõtteliselt asendaks küll, aga see oleks mõttetu raiskamine. Umbes samalaadne ajuvabadus nagu lauakruustangidele haamriga kallale minek.

Huvitab see, kus nad toodetud on ja kas malmist või terasest.
Ma olen lihtsalt nii palju katkisi malmkruustange näinud, et ei julge eanam õieti keerama hakatagi. Löömisest rääkimata. (Ise lõhkunud pole ühtegi)
Vasta
#20

(12-05-2017, 16:30 PM)jawa354 Kirjutas:  Mida sellised endast kujutavad?

[Pilt: large_29693279_iOwM.jpg]
Terase mingi sulam. Miks nii arvan?

Tugevus, stabiilsus, täpsusklassi töötlemiseks (mida kvaliteetsem materjal, seda kergem on töödelda pinnad vastavasse täpsusklassi, pean silmas just pinna karedust.) ja ka selleks, et magneti peal püsiks kõvasti kinni. Tavalised kruustangid on ikkagi lamba jalad võrreldes pingi kruustangidega.

Lukksepa kruustange ei asenda, kuid tänapäeval toodetakse juba päris paljud kruustangid terasest, ehk ei pea kartma korpuse purunemise pärast. Ka hinnad on muutunud täiesti mõistlikeks ja garantiid pakuvad poes ka 10 aastat.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne