Haagise valik

Huvi pärast sai vaadatud eri tootjate haagiseid, Kewner, Brentex, Tiki ja Respo.
Piduriteta variant 3*1,5m kastiga on kõigil suht ühte auku hinnalt.
Piduritega variandil aga Kewner ja Brentex arvestatavalt odavamad:
http://www.haagisekeskus.eu/piduritega_haagised.htm
https://brentex.ee/haagis/bren-325p15h/
Tiki ja Respo puhul hinnad 2000.- kandis.
Aluseks võetud keevisraamiga variandid kõik, millest selline vahe võiks tulla?
Respo kõige raskem nendest tühimassilt, üle 80Kg.
Vasta

(05-12-2019, 23:35 PM)meli666 Kirjutas:  ...
Piduritega variandil aga Kewner ja Brentex arvestatavalt odavamad:
http://www.haagisekeskus.eu/piduritega_haagised.htm
https://brentex.ee/haagis/bren-325p15h/
Tiki ja Respo puhul hinnad 2000.- kandis.
Aluseks võetud keevisraamiga variandid kõik, millest selline vahe võiks tulla?
Respo kõige raskem nendest tühimassilt, üle 80Kg.

Mine vaata korraks kõhu alt neid haagiseid. Ristitalade arv ja mõõt, vedrude arv ja mõõt, tiisli nelikanttoru mõõt.

Aga kui plaan on vedada vaid õhku mööda asfalti, siis pole sel kõigel tähtsust: kestab küll ka kergem-odavam. Smile
Vasta

(04-12-2019, 17:50 PM)aces Kirjutas:  Lihtsalt huvi pärast küsin, kas keegi teab, mis tugevusega polte kasutatakse, 8,8 ? Selle detaili unustasin küsida, aga Respo tegi mulle päris hea pakkumise ka PLH-le... Keevise pakkumine nii hea ei olnud Smile

Mis loom see PLH on?
Vasta

(06-12-2019, 12:11 PM)ahtos Kirjutas:  Mis loom see PLH on?

Poltliideshaagis
Vasta

(04-12-2019, 22:53 PM)v6sa Kirjutas:  Kallureid ei tehta, sest nagu siingi teemas kenasti nähtub, odavus maksab.

Odav säärane kallur aga ei ole.

ODAV on selline kallur küll - RENTIDA! See on mu tegelik viiamne haagsiekasutus, Harku järve äärest Rendihaagisest renditud. Ees pikk-kõrge Sprinter, mis oli ka kergemat ehitusjäädet täis. Kallur valgete kottidega krohvijäägid, märgade ruumide plaadisodi jms raske kapup. Olime igati ülinapilt kaalus, autorong 6200kg. Rendihind ööpäevaks 35raha! Me saime vist 5 tunniga hakkama ja ka 10 eurot taheti. Kui mitu korda saaks käru rentida vs mistahes piduritega asja osta??? Buss on ka just selliseks tööks ja pärast sama asja uuesti ehitamiseks. Sinna läheb alus 3-meetris kõva kipsi sisse...mida ei saa ju O1-käruga vedada ja kärus hoida.
Jah, see on tallinnlase eluvõlu aga see on FAKT! Ja meie tegime ju bussiga ringi Bussijam-Haabersti-Prügila-Nõmme-Bussijaam mis on omajagu kilomeetreid ja aega! Selle ilusalt laotud kuiva ladusin eraldi bussi ja läks suveks jaanitule materjaliks, hea võtta. 
Ehk kobe kaubik ja RENDhaagis kokku on igal juhul odav. Just, mis seda haagise osa puudutab! Iseendale O1 haagis suvaliseks ajahetkeks on jumekas, mingist O2 kasthaagsiest tuhandete eest - raha peale olete vihased või??? Toetage noori, olge sponsorid mõnel spordiüritusel jms, kui liiga palju on  Cool 
Keelatud pilt:
[Pilt: YHn1770RAtZnyjrZD9k3nsesJJvWqIP3-DpMOFCh...50-h937-no]
Vasta

(08-12-2019, 19:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ODAV on selline kallur küll - RENTIDA! See on mu tegelik viiamne haagsiekasutus, Harku järve äärest Rendihaagisest renditud. 

Krt, ma pole suutnud kärurentidest leida omale isegi vajalikes mõõtudes käru, kallurist rääkimata. Ikka on rendis mingid mõttetud junnid ...
 Pole muidugi spets ja kõiki nt Tartu rendifirmasid ei tea, googel tavaliselt ei aita. Võru sugusest pommiaugust pole mõtet rääkidagi ...
(08-12-2019, 19:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Jah, see on tallinnlase eluvõlu aga see on FAKT!
Maakale tähendab igasugu rent minu puhul min ca 30 kmx2 või spetsjomm variantide puhul 100+kmx2 ja siis vajalik sõit otsa, ei ahvatle, pole ju teada, kas hetkel vajalik käru ka vaba on jne
Vasta

(08-12-2019, 19:52 PM)honkomees Kirjutas:  
(08-12-2019, 19:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Jah, see on tallinnlase eluvõlu aga see on FAKT!
Maakale tähendab igasugu rent minu puhul min ca 30 kmx2 või spetsjomm variantide puhul 100+kmx2 ja siis vajalik sõit otsa, ei ahvatle, pole ju teada, kas hetkel vajalik käru ka vaba on jne
Täitsa nõus - maal elamine ongi kuratlikult kallis ja kui päriselt-päriselt lõpuks kõik elamisele kuluvad summad kokku lüüa, ei ole talu kaugelt odav eluviis. Odavaim on mingi natukenegi linnamõõtu väikelinna äär, kus on 5-6 olulist asutust ja  samapalju eripoode + kärurendiks kabedam bensukas. Tallinna kinnisvara on absurdses hinnas aga mujal teed ka sedasorti arvutused läbi ja...kui noor  pere planib midagi osta või "maal elada". Exeli tabel või lihtsal matemaatika, vee lüparem koordinattabel skaaladega Aeg ja Raha, teeb asja kiirelt selgeks. Ning siis asukoht, asukoht ja asukoht  Big Grin Sest ka seesama 1000-4000 eurot haagis on mistahes juhul röögatu summa! Selle raha eest võib saada lõuna-eestis terve talu osta, et siis summa duubeldada sellest mingigi asja ehitamsieks soetatava haagise ostuks! Haagis, mis koosneb mittemillestki, maksab rohkem kui auto? Rentimine ongi ainus mõistetav tegevus. Aga ostad "odava" maja "odavas" kohas, lisad paratamatult reaalselt kallid lisandid elamiseks!
Vasta

Võrus ei tea jah et kallurhaagist keegi rendiks aga Ramirendis on kodulehekülje järgi 2, 2,5 ja 3,5 t täismassiga suured kärud kohe saadaval.
Vasta

Eks ikka inimesed ise ka teavad, mis neile mõistlik ja vajalik on. Rendid on toredad asjad, isegi rendin erinevaid haagiseid alates tavalisest kergest elektriliselt kallutava 3,5 tonniseni välja. Aga mul on see rent ainult kolm versta ka ja tee peale jääb ta veel peale selle tavaliselt. Inime, kes juba 20-30 kilti maha peab sõitma sinna renti, tahes tahtmata on sunnitud endale mingi haagise soetama. Ja kui juba võtta, siis miks mitte raskemat vedu võimaldav. Mis sellesse kaubiku justkui tohutusse eelisesse "raske käru" ees puutub, siis olen küll vastupidisel seisukohal. Vana kaubiku- või kastikaraibe tahab hoolt ja remonti saada, kindlustust, rehve... Haagisel on kõik see jant kordades odavam.
Isegi kui rent on kõrval, nagu mul, siis mingi isikliku haagise vajadus on ikka. Näiteks on vaja "objektile" viia mootoriga labidas

 Sageli ikka alati kõige ebasobivamal hetkel kui rent on kinni või ainuke seal olev selliseks veoks sobiv haagis välja renditud. Pealegi- pideval kasutusel tasub ka mitmetuhandene ennast lõpuks ära.
Vasta

minu sõiduauto sedaan on piduriteta 750 ja piduritega 2100.kuidas maasturitel nii vähe on Sad
Vasta

(10-12-2019, 09:23 AM)honkomees Kirjutas:  ...
Tegelt oleks ostnud ka, kui oleks seeriatootmises üle 1,5 laia kerghaagist (1,55 või 1,6) pikkusega 4 m.
...

A mis teed haagisega, millele on lubatud nii 300 kg lubatud kandevõimet? Vead penot kantide kaupa?

Säärased haagised on täitsa olemas:
https://www.respo.ee/et/haagised/kastihaagised/15017

BE ei maksa mitte midagi ja ei kulu selleks ka aega. Tee ära ja üks mure vähem. Mu kallis kaasa just tegi ja ootab sõidueksamile pääsemiseks autokooli taga, kelle tehnika on labaselt katki sõidetud. Veel parem - praegu saab täiendõppe korras CE tasuta kätte - vali vaid sobiv aeg ja saad ühe ameti juurde.
Vasta

(09-12-2019, 17:42 PM)CHRhmm Kirjutas:  ...
Teine jama on rehvidega Kargomax ST4000 ... praegu all koormustaluvus 500kg... kuigi võiks olla 550kg vähemalt.

A milles mure?

500 kg on LI84. Vajad 500 kg jaoks  rehve LI88 (mis on 560 kg) vähemalt. Mis mõõdus rehvid all on?

Jah, kõiki mõõte ei ole saada odavalt. Ja kaubikurehvid on liiga tugevad. Aga enam ei tähenda passi märkimata rehvimõõdu kasutamine Eriti Ohtlikku Kuri Tegu. Ehk saab kombineerida, kui pole tegu just mikroratastega platvormhaagisega.
Vasta

Oli juhus Respo "polutorkaga" (1600+kg) vähe pikem sõit ette võtta. Siledal oli veel mis oli, aga aukudega kõrvalteel oli päris ebamugav, rattad maha ei ulatunud. Kes krt ehitas (2018a) 4,2m kasti torsioonile?
Oletus, et koormaga muutub asi paremaks, ei pädenud. 800-900kg veos, ei muutnud suurt midagi.

ps. 7,2m konstruktsioon paigutus 4,2m haagisele täiesti kenaste, keerama pidi vähe ettevaatlikumalt ja suure kaarega, et autol tuled terveks jääks. Nägi lausa nii ok välja, et sinikollase disaniga auto meeskond ei viitsinud välja tulla.


Vasta

Oskab keegi nõu anda
Kas sellisele, mõne aasta vanusele haagisele https://www.tiki.ee/pood/haagised/kastihaagised/cp300-lh-taiskeevis-plastkaanega/ on vaja hindamisakti, kui see firmalt eraisikule müüa?
Vasta

(09-11-2020, 11:32 AM)spark Kirjutas:  Oskab keegi nõu anda
Kas sellisele, mõne aasta vanusele haagisele https://www.tiki.ee/pood/haagised/kastihaagised/cp300-lh-taiskeevis-plastkaanega/ on vaja hindamisakti, kui see firmalt eraisikule müüa?

Mu raamatupidaja ütleb, et sellisel puhul annaksin raamatupidamisse lisaks müügiarvele ka auto24 väljavõtte sarnaste haagiste kohta. Siis ei saa keegi süüdistada alla turuhinna välja kantimises.
Vasta

(09-11-2020, 11:50 AM)olli Kirjutas:  
(09-11-2020, 11:32 AM)spark Kirjutas:  Oskab keegi nõu anda
Kas sellisele, mõne aasta vanusele haagisele https://www.tiki.ee/pood/haagised/kastihaagised/cp300-lh-taiskeevis-plastkaanega/ on vaja hindamisakti, kui see firmalt eraisikule müüa?

Mu raamatupidaja ütleb, et sellisel puhul annaksin raamatupidamisse lisaks müügiarvele ka auto24 väljavõtte sarnaste haagiste kohta. Siis ei saa keegi süüdistada alla turuhinna välja kantimises.
Mul sama jutt. Ja see plastkaan võib vabalt olla katki ja kaduma läinud ammu enne müüki... Foto tõestuseks, käib vast lihtsalt maha.
Vasta

(09-11-2020, 11:32 AM)spark Kirjutas:  Oskab keegi nõu anda
Kas sellisele, mõne aasta vanusele haagisele https://www.tiki.ee/pood/haagised/kastihaagised/cp300-lh-taiskeevis-plastkaanega/ on vaja hindamisakti, kui see firmalt eraisikule müüa?

See on raamatupidamislik küsimus. Tehniliselt vaja poleSmile Maksuamet võib muidugi oma kümnist küsima tulla, kui müük kahtlaselt soodsalt toimub omadele jopedele.
Vasta

hindamisakt ka plekib miski 70 kanti.
Vasta

Kus või kes müüb (soovitavalt kesk-eestis) haagise põhjavineeri 12X1500X3450 mm.
Vasta

(13-12-2020, 16:10 PM)tungla Kirjutas:  Kus või kes müüb (soovitavalt kesk-eestis) haagise põhjavineeri 12X1500X3450 mm.
Mõnda kohalikku ehituspoodi saab ehk tellida.
Mõõt: 2150x3850
Sellise mõõdu kohapeal olek on ilmselt väheusutav.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne