Törts nostalgiat.
#21

kui ma väike olin mul pobeda kajuks ei mäleta kus se jäi.kui kellegil vana plekist vändadega auto alles tee pilti ja näita tesidele kah
Vasta
#22

smolin Kirjutas:Aga kõige uhkem sõiduk oli patareidega ja juhtme otsas oleva puldiga noh... kõige rohkem meenutas 1960 aasta Cadillaci, ees neli laternat ja läbipaistev plastkatus (kere oli plekist).
Selline auto oli mu lapsepõlve unistus. Sõbrale kingiti slline sünnipäevaks. Minu vanematel selliseid võimalusi polnud ja ostsin selle ise endale esimese teenitud raha eest (kuskil 14aastaselt). Praeguseks säilinud ilma juhtmeta (minu poeg otsustas selle ühel päeval järsku eemaldada) ja osade iluasjadeta.
Vasta
#23

Leidsin ka mõned 80-ndate mänguautod...

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#24

mosumees teadis rääkida, et NORMA tehtud plastmassist sport auto oli Miura koopia. Julgen vastu hakata! Pakun välja Skoda 1100 GT ! Lisan ka pildi!
Need vene aja mängu autod olid ikka lahedad küll! Mul oli ka see vene pedaal auto Studebakeri moodi. Pole teist enam oma 25-30 aastat näinud. Pedaal mosusid küll!
DDR ja Poola tegid palju plastmassist mänguautosid nii Trabante,Warresid kui Barkast jne. Aga ka lääne omi. Näiteks Fiat ja MB 220.
Ja oli veel plast Volga kuhu sai peale istuda ja rooli keerata. Mingi motikas oli ka sarnane, sai peal istuda ja sõitta.

Just a man!
Vasta
#25

Siin see Junost buss mänguasi. Originaal nii ilus pole. Seda siin on ilustatud triipude ja peeglitega, muidu sama!

Just a man!
Vasta
#26

Siin veel sellest ZIS veokast komplektne pilt millest palju juttu on olnud!

Just a man!
Vasta
#27

kalevpoeg Kirjutas:Siin see Junost buss mänguasi. Originaal nii ilus pole. Seda siin on ilustatud triipude ja peeglitega, muidu sama!

Mul oli ka selline,metallosa täielikult roostetanud ja plastkere ka mõnest kohast katki,paar aastat tagasi sai ära visatud koos muu kolaga...
Vasta
#28

Naljakas, aga minu Junost-buss oli vist teistsugune.
Kui suur see pildil olev on? Minu oma oli umbes 20 cm pikk.
ZIL-kraana oli mul uuem väljaanne, rattad jämedamate kummidega, esiratastel ka läikivad ilukilbid. Oli päris kraana, mitte kopp, noole otsas rippus konks.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#29

Junost buuse oli paar kolm erinevat mänguasja kõik eri NSVL osades tehtud! See pildil olev on umbes 20cm pikk. Punasel SIZ veokal pole kumme vaid kummi osa on värvitud mustaks.
Lisan ka pildi sellest uuemast mehaanilisest autost pildi. Sellest oli ka juttu, et beezhi katusega. Oli ka see vanem \'59 Caddy variant olemas.

Just a man!
Vasta
#30

Siin selle vanema auto pilt.

Just a man!
Vasta
#31

:O

[Pilt: auto360.jpg]

Norma mänguautod Realisatsioonikeskuses müügiks.

Soetasin ka just sellise Balti jaama turult, ise jube rahul.
B.

Edit: väljendusin segaselt. Sellele kuulutusele sattusin netis juhulikult, mänguautosid müüva Realisatsioonikeskusega pole mul midagi pistmist. Mõtlesin, et ehk pakub huvi, 9 krooni eest nostalgiat nii et jääb ülegi.

Ostsin endale ka ühe sellise, aga Balti jaama turult.
Vasta
#32

bom Kirjutas::O

[Pilt: auto360.jpg]

Norma mänguautod müügiks. Soetasin just sellise Balti jaama turult, ise jube rahul.
B.
Kas ostsidki müügiks need ja nii palju Rolleyes ka veel.
Vasta
#33

Norma tegi lahedaid mänguasju küll.Kuskil võiks Norma mänguasjade pildikogu üleval olla! Olid ju kõik need Estonia vormelid,kart,Norma UNIC autod,veokad jne. kõike ei mäletagi.
Kui keegi mulle kõik pildid saadaks oleks ise nõus ENSV lelude nostalgilise saidi üles panema! Ei tea kas oleks toetajaid?

Just a man!
Vasta
#34

kalevpoeg Kirjutas:Norma tegi lahedaid mänguasju küll.Kuskil võiks Norma mänguasjade pildikogu üleval olla! Olid ju kõik need Estonia vormelid,kart,Norma UNIC autod,veokad jne. kõike ei mäletagi.
Kui keegi mulle kõik pildid saadaks oleks ise nõus ENSV lelude nostalgilise saidi üles panema! Ei tea kas oleks toetajaid?

Täitsa vahva mõte igatahes!!! Piltide kogumine muidugi tükk tööd... , samas siingi foorumis juba mitmeid pilte ja kasutajatel kindlasti veel hulka ja ka fotikad ning hulk säilinud lelusid alles...

loll on loll olla.
Vasta
#35

Pange aga pildid teele kas Pilt.ee sse üles või saatke päring e-maili aadressi kohta PMs. Kui Pilt.eesse siis oleks hea seekohane teade siin foorumis. Kui rahvas nõus hakkan neid downloadima ja koostan saidi. Annan siis ka inffi asjade käigust. Momendil on alla kümne pildi!Sad
Nii, et saatke aga!

Just a man!
Vasta
#36



Norma mänguautod Realisatsioonikeskuses müügiks.

ostsin ka endale sealt selle masina ära ja süda rahul... Smile

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#37

Mul oli ka ZIL 130 kallaja ,uksed käisid lahti,kast tõstis ja tagaluuk avanes ka.Nunber oli täpselt minu aasta 19-64 MOC. Paraku pidin tollest LKW loobuma(vaatamata minu protestidele) kolimisel.Säänsei kraanasi oli mul 2 tükki,üks roheline ,toine sinine.Noil oli ees vänt ka aga kas tollega midagi keerata si ,es mäleta.Siis oli mul veel 4 bussi ,vist ZIS id(üleskeeratav).Need olid 2 uksega (1 ees 1keskel,tagaust polnud).Nondest on paraku vaid mälestus ,mingi aig tekkis mul lukkussepa insktint ja nii ma oma enamus autopargist lahti saingi.Noid DDR tehtud LIAZe peaks vanematel keldris siiski alles olema.Aga enne jõuavad venelased marsile kui sääl mingikord saabub.
Vasta
#38

Mul oli ka 130.Teist nii vastupidavat mänguasja polnudki.Lõpuks vahetasin selle jalgratta tagumise ratta vastu.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#39

Oli ka mingisugune puust tehtud küllaltki suur veokas, aga kas see oli ka ZIL?Sellel olid ka numbrid taga ja minu arust sellel küll midagi lahti ei käinud,võin ka eksida kuna hästi ei mäleta.

Just a man!
Vasta
#40

Üks nostalgiline masin siin:
http://www.automoto.ee/gallery/vilj/100_0037
Mis selle mark oligi, ei tule meelde praegu.
See oleks jube kaif kui sõidaks või teepeal vastu tuleks Big Grin
Kunagi siin foorumis on mingi teema all sellest juttu olnud.
Mingi vanem pilt oli ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne