Gsm valve.
#1

Kuna issanda loomaaed on suur ja kõik elukad ei ela samade reeglite järgi, siis tekkis küsimus, et kuidas enda varanatukest ilma enda vigaseksmaksmata kaitsta. Oleks vaja valve alla panna kõrvalhoone, mis mahutab oma katuse all ka garaazi. Naabrivalve muidu toimib, kuid ei see ka alati 24/7 töökindel pole. Vaja oleks siis sellist asja, mis annaks omanikule/naabrivalve esimehele teada kui mingi häire tuleb ja röögiks koleda häälega üle küla.
Praegu on popid erinevad juhtmevabad variandid. Pluss on see, et juhtmeid pole vaja vedada ja saab andureid ringi tõsta vastavalt vajadusele. Mina tahaks jälle sellist vanakooli tüüpi, et soolikas ikka taga. No ei viitsi mina neid patareisid vahetada ja niikuinii ununeb jne. Lisaks töökindlus vist ka mõnevõrra suurem. Kõrvalhoonel pole vahet ka, et on need juhtmed seinal või ei.
Seega küsimus, et mis oleks parim ja milliseid asju vältida. Süsteem võiks olla puldist peale/maha, kuid kindlasti ka sõrmistikuga. Vaja oleks 3-4 liikumisandurit, 2 ukseandurit ja võimekamat sireeni.
Vasta
#2

Olen paar aastat tagasi sellise süsteemi ehitanud ja üles pannud. Tuleb lihtsalt rahakott kaasa võtta ja minna mõne taolise tehnika müütava ettevõtte uksetaha. Kui oled rohkem kursis siis võid ka ise netist vajalikud osad kokku osta.

Sul on kõigepealt vaja nn peakontrollerit, kuhu juhtmed kokku jooksevad ja seal on piisav varu andurite/tsoonide tekitamiseks. Soovitavalt selline, mida saab laiendada(ilmselt nad kõik on sellised). Tasub võtta ka mõni selline andur, mis tunneb ka klaasilõhkumise heli ära. Juhtmete vedamine ja andurite ühendamine on ilmselt igale automoto foorumi kasutajale jõukohane, kes on teab mida vooluringis oom tähendab Smile

Lõplikuks programmeerimiseks ja seadistamiseks võid kutsuda profi, kes sul asjad ka üle kontrollib.
Vasta
#3

Tegelesin kunagi koduvalve paigaldamisega, seega mõned soovitused:

Liikumisandurid soeta nn. loomakindlad, toimivad paremini ja on valehäire kindlamad.
Lisa süsteemi ka suitsuandurid.
Programmeerimine jäta oskaja teha!

Vajalikud vidnad saad: http://paradox.ee/

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#4

Lisaks siia et tubaseid liikumisandureid ei saa kütmata ruumidesse paigaldada - hakkavad andma valehäireid. Samuti soovitatakse suitsuandurite asemele paigaldada termo- (temp.)andurid, kuna suitsuandurid reageerivad ka tolmule, tõmbetuulele jm.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#5

Tegu ilmselt siiski pideva kütteta ruumiga. Kas mingeid margieelistusi on ka kellelgi või millistest markidest peaks kauge kaarega ringi käima? Andurite hinnakäärid on päris suured, kuid liikumisandurid oleks kasulikum vist kahesüsteemsed koos aknapurunemisanduriga koos installida.
Vasta
#6

rocker - Su viidatud lingilt leitavatel asjadel ei ole ei kirjeldusi ega hindu. Netipoena suht mõttetu - kas nn päris-poena on Artellis asjalikum?

juhtmeta (433MHz) liikumisandurid on ebays nt oomipoega võrreldes sigaodavad. Kas neid "hiinakaid" aga tellida on mõtet? Nt 5eur/tk tundub lihtsalt liiga odav Smile
äkki oskab keegi viidata, mida (tootja?) otseselt otsida?
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40%7CR40%7CR40&_sacat=0&_nkw=433MHz+motion+sensor&rt=nc

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#7

(11-09-2014, 17:37 PM)13piisab Kirjutas:  juhtmeta (433MHz) liikumisandurid on ebays nt oomipoega võrreldes sigaodavad. Kas neid "hiinakaid" aga tellida on mõtet? Nt 5eur/tk tundub lihtsalt liiga odav Smile
Oomipoes ongi reeglina Jebai kaup, lihtsalt mitu korda kallimalt müügis... Seal on mõtet käia vaid asju vaatamas ja silmaringi avardamas. Siis lähed koju ja tellid ise.
Oomika eeliseks vaid see. et saad kohe kätte ja on võimalus 6 kuu jooksul jalgu trampima minna, kui vidin katki läheb. Hiinast ei taha pakid viimasel ajal enam läbi tulla. Kas pedereerib postiasutus "Om nii vä?" või on probleemid väljamaal, ei oska öelda. Ise olen asju tellinud Inglismaalt. Suurematel hiina netipoodidel on seal nüüd jalg maas ja hinnadki pole väga oluliselt kallimad. Umbes nädalaga tuleb kaup ära ja ilma tollihirmuta.
Ise olen oma valdustes kasutanud PIR mooduleid: http://www.ebay.com/itm/New-Adjust-IR-Infrared-Pyroelectric-Infrared-PIR-Motion-Sensor-Detector-Module-/301226705282?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item462282c182
Viimased on aastate jooksul järjest odavamaks läinud. Aga nende kasutamine eeldab mõningaid teadmisi ja oskusi elektroonika valdkonnas. Päris õkva asju külge ühendada ei saa. See eest muldodavad ja töökindlad asjad. Niisketes ruumides kasutamiseks olen üle lakkinud. Viitsimise korral olen mooduli istutanud odavasse harukarpi. Koonuspuuriga auk kaane sisse ja -lupsti!- kohal.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#8

Olen ca 6 aastat vahelduva eduga selles valdkonnas olnud ja minu jaoks on end üksnes tõestanud DSC ja Paradox toodang. DSC on vähe lihtsakoelisem, see-eest töökindel, Paradox aga jällegi vähe nutikam ja suuremate võimalustega. Puldist valvestamise soovi puhul on teemaks pigem Paradox või siis selle väikevend Magellan (võimaldab kasutada nii juhtmega kui juhtmevabasid andureid ilma lisaseadmeid soetamata, samuti saab nt klaviatuuri paigaldada juhtmevabalt ühes sisseehitatud akuga).
Eeldusel, et sul on tarvis "3-4 liikumisandurit, 2 ukseandurit ja võimekamat sireeni", pakuks välja järgnevad komplektid:
Paradox EVO192 keskseade (8 tsooni ühes ATZ-i ehk duubeldamisega ja laiendatav)
Vabal valikul klaviatuur, soovitatavalt ekraaniga, et rohkem infot kuvada, nt K641
Liikumisanduritest on end varjualustes välitingimustes tõestanud Paradoxi DG-55 väikeloomakindlad liikumisandurid, köetud ruumides aga on minu vaieldamatuks lemmikuks olnud DSC LC-100.
Magnetkontakt võib olla loomulikult suvaline tootja, sisu on kõigil sama.

Häireedastuseks saaks EVO192 puhul kasutada PCS250 GSM/GPRS kommunikaatorit, mis saadab väga telefonile väga täpse info objektil toimuva kohta, samuti võimaldab nt objekti tekstisõnumiga valvestada ja valvest maha võtta.
Häirekell olgu kindlasti välitingimustesse ja vilkuriga, see omab juba nii suurt psüühilist mõju, et pätt ei kipu objektile ronima, kui kõrgel majaseinal midagi vilkumas on. Olen palju kasutanud nt MR 100 nime kandvat välisireeni, mida annab ka tampertsoonina rakendada, st kui pätt üritab seda šaboteerida, siis see talle õnne ei too.

Magellan oleks ka võimalus, nt MG5050, millel on 5 juhtmega tsooni ja veel posu reservi juhtmevabalt.
Puldi saad lisada sinna ilma lisaseadmeteta, nagu ennist mainisin. Olen kasutanud REM3, REM2 ja REM15 tüüpi pulte, esimesed kaks on minu silmis optimaalsemad, REM15 jällegi turvalisem juhuks, kui nt keegi sult puldi piistu paneb, sest REM15 eeldab koodi sisestamist, samas kui teised kaks lasevad autoalarmi kombel valvestada. Samu pulte saab kasutada ka EVO192-ga, selleks siis vaja aga sisseehitatud raadiovastuvõtjaga klaviatuuri või RTX3 moodulit.
Klaviatuurina soovitaks K32LCD-d või juhtmevabat K37-t.

DSC-l on valikus praegu 4 keskseadet, sulle oleks optimaalne vast nt PC 1616, millel on 6 juhtmega tsooni (+1 klaviatuuri tsoon, mis pea kõigi tootjate klaviatuuridel). Klaviatuur jälle vaba valiku järgi, võib täitsa olla ka ekraanita kui soov odavalt hakkama saada. On olemas isegi miskid komplektid, kus keskseade ühes kasti ja kõige prostama klaviatuuriga koos on.
Häireedastust on antud juhul nii suure täpsusega, kui paradox seda võimaldaks, tsipa raskem saada. Asi piirub pigem "helistajaga", nt DG5, mis annab üldhäire või siis mõne tsooni täpsusega häire, vastavalt siis PGM-i impulssidele.
DSC-l tuli hiljaaegu välja ka juhtmevaba versioon, aga ma pole seda veel näppida jõudnud.

Muidugi tuleb juurde arvestada veel aku, toiteblokk, kaabeldus jms pisem kraam. Paradoxi puhul ka progremoodul, sest käsitsi on seda jube nüri ette võtta, kuigi mõned mehed seda siiani meie vabariigis harrastavat. DSC-d suudan vist siiani ilma manualita progreda, aga esimest korda kätte võttes võib paras peavalu olla. Igasugustest GSM valveseadmetest olen üsna palju eemale hoidnud, seda suuresti seetõttu, et nende häireid turvafirmadesse on üsna nadi edastada, sest seal kus mina töötanud olen pole üksnes üldhäirega rahul oldud, kuna täpsem info teeb patrulli tööd tunduvalt efektiivsemaks. Samas olen kuulnud paarilt inimeselt väidet, et nad on oma GSM valveseadmega rahul, seal kõrval olen jällegi näinud neid, kellel asi ennast tõestanud pole.
Enda kodus kasutan EVO192 keskseadet koos LCD klaveriga, laiendid on kõrvalhoonetesse veetud kus nad omakorda ämbliku kombel laiali lähevad. Saan kõike toast jälgida ja nt ööseks garaaži valvesse panna, et osavad pikanäpumehed a´la trimmeriga minema ei jalutaks. Häireedastus on Trikdis-e GSM kommunikaatori peal ja selle ja vajadusel patrullteenuse eest maksan nii 7 eurot kuus ning saan sealjuures netist kodus toimuvat jälgida. Sellist teenust pakuvad kindlasti Skarabeus ja G4S, kohati ka USS kui neil pole just mingit vana prahti tarvis üles toppida. Aga ma leian, et need kopikad (okei, tutvustega diil küll) on asja väärt, sest alati ju kedagi kodu lähedal pole ja naabrimeest ei hakkaks tüütama.

Kui hindu teada soovid, siis mine nt Paradoxi esindusse kohale ja kurda muret, saad kindlasti abi. Samu seadmeid saab ka nt Alarmtec-st.
Vasta
#9

Üks võimalus on ka lüliti uksele/aknale, mis nn helistab sulle telefonile kui uks lahti tehakse. Suhteliselt odav lahendus ja saad ise vastulöögi orgunnida. Kas helistad menti või naabrile. Vajadusel saab süsteemi toestada kaameratega, mida saab jälgida läbi appi telefonist. Mõni osavam leiab kindlasti ka vastava lingi siia.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#10

Meenutaksin härrastele veel ühte asja. Signa ega videovalve üksipäini ei takista varast. Kui signa üürgama hakkab, on reeglina ikkagi mitu minutit aega midagi kaenlasse rabada ja jooksu pista. Vaevalt see naaber kogu aeg telefoni ja püssiga ukse juures valves seisab. Vaja on pätil ka hoog maha võtta. Selleks on välisukse taga olev sisemine trelluks ja akna taga samuti trellid. No või vähemalt midagi sellega ekvivalentset, mis ei laseks hooga sisse tormata. Übermassiivsed ei peagi olema. Kui välimine tõke on maha murtud, hakkab signa tööle, aga sisse veel ei saa. See on nüüd küll pätil loobumise koht. Mingil juhul ei tohi teha sellist lollust(on tehtud!) et trellid on väljaspool akent või kahe akna vahel, kus neist pea mingit tolku pole.
Videovalvet on aga hakatud saboteerima või lihtsalt ignoreeritud. Oletame et saad pildile mingi habetunud prükkari-lõusta. OK, mida sa sellega peale hakkad? Poolitsaid see ei huvita. Saad ainult kuulda, kuidas sa ise süüdi oled, hoiad oma asju lohakalt ja paras sulle! Jooksutavad sind mõnda aega ja pannakse asi kalevi alla. Kui saadaksegi sinu asjakesed kätte, siis ostutšekkide-kerenumbrite jne puudumisel neid kätte ei anta. Tõesta, et sinu omad!
Ise sa selle tõpraga midagi ette võtta ei tohi. Seadus kaitseb teda, mitte sind.
Seega trellindus igati õigustatud minu arvates.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#11

(12-09-2014, 08:00 AM)Basilio Kirjutas:  Vaja on pätil ka hoog maha võtta. Selleks on välisukse taga olev sisemine trelluks ja akna taga samuti trellid.

Väga hea lahendus hoo maha võtmiseks on selline lahendus, et väljastpoolt lukustatavaks teha ainult üks väike uks, mille kaudu midagi suuremat kiiresti välja ei tassi. Kõik suuremad uksed on avatavad vaid seestpoolt, kuid nende lahtimurdmine toimub juba peale alarmi rakendumist. Loomulikult peavad kõik suured uksed olema seestpoolt lukus, mitte lihtsalt riivide ja põikpuudega kinni.
Vasta
#12

(12-09-2014, 09:30 AM)zazik Kirjutas:  Väga hea lahendus hoo maha võtmiseks on selline lahendus, et väljastpoolt lukustatavaks teha ainult üks väike uks, mille kaudu midagi suuremat kiiresti välja ei tassi.
Kui ruumis asuvad vaid kombaini mõõtu asjad, siis jah. Elektrilised ja muud käsitööriistad ning jalgrattad mahuvad väikesest uksest liigagi hästi välja. Siis peaks rattad iga kord seina külge lukustama ja riistad eraldi lukustatavasse kappi sulgema. Seda kõike aga ei viitsi enivei keegi teha.
Üks võimalus teha juba sisenenud päti elu ebameeldivaks, on kasutada topeltsireeni, üks õues, teine sees. Sisemine peaks olema piisavalt võimas, et valuläve ületada. Pimedas töökojas saab automaatse välklambiga tükiks ajaks silmist pimedaks lasta jne. Püsivaid tervisekahjustusi sissetungijale ei teki, seega ei saa peremehele pärast ka süüdistust esitada.
Meie seaduste järgi peab ju sissemurdjale korralikud töötingimused tagama, laua katma ja kohvi pakkuma. Ja kui pätt suu kohviga ära kõrvetab, siis kaebab su peale!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#13

(12-09-2014, 10:06 AM)Basilio Kirjutas:  
(12-09-2014, 09:30 AM)zazik Kirjutas:  Väga hea lahendus hoo maha võtmiseks on selline lahendus, et väljastpoolt lukustatavaks teha ainult üks väike uks, mille kaudu midagi suuremat kiiresti välja ei tassi.
Kui ruumis asuvad vaid kombaini mõõtu asjad, siis jah. Elektrilised ja muud käsitööriistad ning jalgrattad mahuvad väikesest uksest liigagi hästi välja. Siis peaks rattad iga kord seina külge lukustama ja riistad eraldi lukustatavasse kappi sulgema. Seda kõike aga ei viitsi enivei keegi teha.

Jajah, õigus. Selle vastu aitab topeltuks või tuulekoda. Et peale alarmi rakendumist (s.t. esimese ukse lahtimurdmist) tuleks sisse pääsemiseks ületada veel üks takistus.
Vasta
#14

GSM segaja on (ilmselt) muutunud igapäevaseks töövahendiks pätipoistel. Turvalisust saaks vast tõsta, kui mobiilivõrgu kaudu väljuv häire asendada tavatelefoniliini suunatuga. Juhe peaks muidugi maa seest majja minema...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15

Kas elektrita objektile oskate soovitada seadet, mis edastaks teate mobiilile? Kuidas selline akupõhine lahendus võiks kesta?

Ja kui aku peale minna, siis mis on väiksema energiatarbega - liikumisandur, magnetkontakt vms?
Vasta
#16

Magnetlüliti tarbimine on null.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#17

(12-09-2014, 11:40 AM)Marko Kirjutas:  Magnetlüliti tarbimine on null.
Jep. Ja liikumisanduri tarve rahuolekus vaid mõnedkümned milliamprid. Vähemalt nendel, millega ise olen kokku puutunud. Seega piisaks nende käigushoidmiseks isegi patareidest. Suuremat voolu on tarvis actioni korraldamiseks(pasunad/leegiheitjad/elektritool jms).

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#18

Tere
Ise kasutan vaikivat valvet. Kui peaks kuskilt häire tulema, siis keskus helistab ja saadab sõnumi 3+3 numbrile. Hoone naabruses elab inimene kes oli nõus end niinimetatud naabrivalvesse rakendama.
Kõigele on veel lisaks veebikaamera (varjatud)

Asi toimib, olen rahul.
Rahulikke ja muretuid öid kõigile.
Vasta
#19

ma lähenen oma valvamisele maal sellise loogikaga, et esmalt uuritakse, mis on kuuris ning suveköögis. Mõlemad on vaid haagi / põõna taga. Kui juba selle peale lärm tõuseb (ja taustal ka sõnumid liiguvad), on aknaklaasidel ja uksepiitadel vast suurem tõenäosus terveks jääda...

siin teemas juba kahe ilmselgelt teemaga lähemalt tuttava inimese viited tubaste andurite sobimatusest kütmata ruumidesse panevad muidugi tuleviku pärast muretsema. Panin oma (juba 2010 paigaldatud) "suvekodu" alarmi tööle alles sel kevadel pärast esimest kutsumata külalist. Eks näis, kas ja mis mu nn tubast tüüpi andurid külmemast ajast arvama hakkavad...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#20

(12-09-2014, 00:11 AM)AddressUnknown Kirjutas:  Olen ca 6 aastat vahelduva eduga selles valdkonnas olnud ...

Tänud asjaliku vastuse eest! Kas kellelgi on mingit suurusjärkugi, et korralikest osadest tehtud süsteemi maksumusest? Kui teha, siis parem üks kord ja korralikult kui naabrivalvele kogu aeg hunt,hunt karjuda. Eks tuleb Paradoxi minna kui vähe rohkem juhtub aega olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne