Tume klaas.
#41

(03-11-2014, 09:19 AM)zazik Kirjutas:  Prillide märge on lubade peal füüsiliselt täiesti olemas ka praegu. Lihtsalt tavainimene ei pruugi seda osata lugeda. 
Võtsin praegu oma loa välja ning tõepoolest andis otsida. Põrnitsesin oma kehva nägemise ja töntsi aruga tükk aega seda plastjunni. Siis selgus, et lahtris 12 on lisateave. Teave oli numbrilisel kujul, mis meenutas kuupäeva. Vanasti seisis suurelt: "Prillid kohustuslikud!"

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#42

See koodide värk on seoses EU-ga. Kuna load kehtivad ka mujal, siis on olemas ühtsed koodid, 01.01 on prillid, 01.02 - kontaktläätsed, 01.06 - prillid või kontaktläätsed. See peab olema kõikidel Viini ja Genfi konventsiooni lubadel lahtris 12. Teises riigis ei ole kasu sõnalisest piirangust. Politseinik peab teadma, mis koodi ja kust kohast otsida. Numbrilisi koode on palju:
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/128...lisa18.pdf
Vasta
#43

(03-11-2014, 10:17 AM)Raudpats Kirjutas:  See koodide värk on seoses EU-ga. Kuna load kehtivad ka mujal, siis on olemas ühtsed koodid, 01.01 on prillid, 01.02 - kontaktläätsed, 01.06 - prillid või kontaktläätsed. See peab olema kõikidel Viini ja Genfi konventsiooni lubadel lahtris 12. Teises riigis ei ole kasu sõnalisest piirangust. Politseinik peab teadma, mis koodi ja kust kohast otsida. Numbrilisi koode on palju:
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/128...lisa18.pdf
Toon siia väljavõtte samast dokumendist, mis võiks aidata teemapüstitajal suhelda ametnikega. Eeldusel, et juhiloas vastav märkus muidugi olemas on, kui ei ole, siis on loomulikult ametniku vastus EI. Samal ajal ma ei tea ja ei viitsi ka uurida, kui tumedat toonimist selle 01.04 seal lahtris lubatakse.
----cut---------

JUHILOA TAGAKÜLJELE KANTAVAD KOODID OLENEVALT JUHI TERVISLIKUST SEISUNDIST JA MOOTORSÕIDUKI NÕUTAVAST ÜMBERSEADISTUSEST



Juhi meditsiinilised näidustused


01. Nägemist korrigeerivad ja/või kaitsvad vahendid


01.01 Prillid.

01.02 Kontaktläätsed.

01.03 Ohutu klaas.

01.04 Toonitud klaas.

01.05 Päikesevari.

01.06 Prillid või kontaktläätsed. 
Vasta
#44

05.08 Alkoholi tarbimine keelatud.

Kui mul seda märget pole, tohin roolis juua?
Vasta
#45

(03-11-2014, 14:33 PM)wax Kirjutas:  05.08 Alkoholi tarbimine keelatud.

Kui mul seda märget pole, tohin roolis juua?

Eestis mitte, aga mõnes teises Euroopa riigis küll Wink
Vasta
#46

Tänud koode lahti seletamast. Mul ka see "esimene juuni" seal lahtris. Niisiis ei ole ma läätsi kasutades patustanud. Hea teada.
Märge 05.08 tekitaks Venemaal palju segadust ning paksu verd...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#47

Ma  ole sõitnud päääääris pikka aega  "pätitooniga"  tuuleklaas 30% ja ülejäänud 5%
Siiamaani pole veel ühtegi jalakäijat alla ajanud. Liiklusmärgid, kaasliilejad ja jalakäijad on ka kõik näha. 
Ma ei saa aru mis piiratud nägemisest te räägite. 
Äkki peaks hoopis silmaarstile minema ?? 

Siinkohal olgu öeldud, et paljudes riikides on toonklaas lubatud. 
Millegipärast on eestis koguaeg häda. Küll on toonklaas ohtlik, siis jälle parempoolne rool, siis xsenonid jne jne. 

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#48

Vai kurja siis ma olen aastaid juba seadust rikkunud...

Käisin silmadega laseri all ja ei ole prille juba mitmeid aastaid kandnud, aga load vahetasin alles sellel kevadel ära...

Peab vast uurima kas nüüd on märge veel peal või mitte...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#49

pagan, vaatsi ka oma lube. no ei seleta silm seda kribu. 14 rida on kategooriaid a see alumine kast näikse tühi olevat. panin prillid ka ette ja vaatsi hüva lambi valgel, ikke ei seletand silm mõhkagi.
küll aga märkasin, et kuramuse load on ammu hapuks läind. nüid vist peab jälle autokoolidest alustama?
Vasta
#50

(03-11-2014, 22:32 PM)diesel Kirjutas:  pagan, vaatsi ka oma lube. no ei seleta silm seda kribu. 14 rida on kategooriaid a see alumine kast näikse tühi olevat. panin prillid ka ette ja vaatsi hüva lambi valgel, ikke ei seletand silm mõhkagi.
küll aga märkasin, et kuramuse load on ammu hapuks läind. nüid vist peab jälle autokoolidest alustama?

Mina loen uuest seadusest välja viie aasta ajaperioodi...

§ 129. Mootorsõiduki juhtimisõiguse taastamine

 (4) Kui isik ei ole vahetanud juhiluba viie aasta jooksul selle kehtivuse tähtaja möödumisest arvates, saab mootorsõiduki juhtimisõiguse taastada juhul, kui ta sooritab edukalt liiklusteooria- ja sõidueksami.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne