Projekt "Storm" metsakohinalt
#21

Kaks veomootorit ja aju, seega kolm venti - kolm andurit ja nii edasi. Kindlasti on võimalik seda süsteemi juhtida, paraku seab aeg sellel korral piirid. Liikurid vaja kiiremas korras võistlus valmis saada, ees ootamas mõned trennid ja siis minnakse Hollandisse võistlema. 
Kuna teen neid aretusi heategevuse ehk hobi korras, siis ei tahaks ülearuseid sente oma isiklikust rahakotist välja lasta ja klubi rahanatuke, samas mängijate isiklik ja lisaks toetajate oma kulub võistlusreisiks. Esialgu on tähtis võistlusreis üleelada, siis vaatame, sest mõte on huvitav, ehk kaasfoorumlased toetavad edaspidi sama aktiivselt oma ideedega.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#22

Arvutivent tarbib u 1W seega arvan, et mingi überjuhtimine piiratud eelarve juures ei ole jumekas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

Tegelikult on 12V vendid 5,3W ja 24V vendid 2,4W. Võrreldes veomootoritega muidugi tilk meres. Müra ei tule mitte vendi mootorist vaid tekkivast õhuvoolust. Proovisin eile, kui oli kõik paigaldatud ja ühendatud, siis ventide müra on tõesti võrreldav ehk isegi tugevam veomootorite omast. 
Praegu jäävad lihtsalt on/off lülititega, vaatab edaspidi, kas on rohkem vajalik.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#24

(12-07-2015, 21:20 PM)metsakohin Kirjutas:  Praegu jäävad lihtsalt on/off lülititega, vaatab edaspidi, kas on rohkem vajalik.
Üks variant on veel - kui pöördeid sujuvalt reguleerida ei taha, siis võib ventikaid lülitada ka termolülititega. Neid on saada alates 0*C - +200*C ja vähemalt temperatuuride alumine ots on saadaval viiekraadise sammuga. Tagastumistemperatuur on rakendumistemperatuurist 10*C madalam. Jubin ise näeb välja selline:
http://www.ebay.com/itm/1-5-10pcs-KSD301...5d476453ff
On ka väiksemaid olemas:
http://www.ebay.com/itm/250V-40-130-Ther...25a7c4b221
Antud juhul läheks tarvis NO(normal open) kontaktidega termokaid. Eestist minu teada neid osta ei saa, vähemalt siis kui mul neid tarvis oli, ma ei leidnud. Ise olen tellinud endale ja teistele hädalistele Jebaist.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#25

Klikson tüüpi termostaati leiab paljudest seadmetest, seega müüvad neid paljud kes tegelevad kodumasinatega.

Usun et need on  saadaval ka elfas.
Serigo link 
http://www.serigo.eu/electromechanical.html?cat=378

Eesti Ladaklubi
Vasta
#26

Oomipoes/elfas on need termostaatlülitid olemas, aga nagu kombeks on - kirves otsa liidetud.
Vasta
#27

Võistlustoolid on ajalugu, vähemalt minu jaoks. Seekord on teemaks "offroad" ehk siis liikur milega saaks minna põllule ja metsa. Algmaterjaliks on natuke uuem mudel, mis algselt mõeldud ainult toas ja asfaldil kulgemiseks. Kuna omal jäid pildid tegemata, siis pean laenama:

[Pilt: full_st1.jpg]
Pole hullu, selle omanik on minu tegemisi ka enda lehel ja oma töödena eksponeerinud.

Sai natuke põhja kõrgust muudetud, raskuskese nihutatud vedavate rataste peale, tugitool minema visatud ja taha elektriliselt reguleeritavad tugirattad. Istumine on ka maapinnale nüüd tunduvalt lähemal. Viimasena sai poogitud külge "traktori rattad", mille läbimõõt on originaalidest paar sentimeetrit vähem ja sama palju laiem. Muster täiesti õigustab ennast.

   

Polnud küll plaanis nii ekstreemsed kohad aga proovima ju peab. Kui on huvilisi, siis protsessist kirjeldusi ja pilte võin edaspidi lisada, õigemini siis kui on aega uuesti asi osandada ja väheke viimistleda, ilmsel muudan kliirensi ka nii viie sentimeetri ulatuses reguleeritavaks ehk siis kõik kännud ei ole takistuseks. Kõige rohkem koormab mootoreid metsas samblane pinnas.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#28

Meil siin sel teemal pikk teema olnud ..... Sad Rolleyes
Vasta
#29

Metsas offroadiks peaks ikka bensiin/diisel või üldse siis hübriid olema. Meil siin Nõmmel üks Mees sõidab tolle invaskuutriga, käru sabas ja seal peal pisike genekas. Samas elektriratastool, kus peal on tihtipeale suhteliselt olematu liikumisvõimega tegelane, on see metsavärk üldse kahtlane. Ülakeha ja käed toimivad, on teine asi, siis on roomikud jms täitsa teemasse. Kuna omal oli sarnane oht väga lähedal ja ega siis see kuhugi päris kadunud pole, olen ka üliettevaatlikult (ebausklik nagu ma olen) teemat kombanud. Esiteks tegin muidugi tee mereäärde, mida saab ka tavalise ratastooliga kasutada... ja on mõned teed ka metsa niidetud. 

Ise jõudsin oma mõtetes maastikusuutlikust ratastoolist tavalise pisikese hüdroveoga raiderini või üldse zero-turn eesmiste suurte ratastega, kuhu sõidad oma tooliga peale. Muidugi niiduorganita isend. Zero-turni jalgealune plaat on kui toolile mõeldud ja sealt edasi on vaid fantaasia küsimus, kuidas see liikuma panna, et otse maast peale sõita. Muus osas on ju zero-turn tehasest käsijuhtimisega Rolleyes  
Raideri tugevus on kitsus ja 4WD'na tohutu maastikuvõimekus aga see tahab peale "ronimist". Ja niiduorgan ei sega, saab ka tööd teha. Selle saab üles keerata.

Ahjah, Nomad on umbes-täpselt seesama asi. Eks neid ole veel.
Vasta
#30

Lihtsalt oli vaja läbivust katsetada, ei olegi mõeldud nii ekstreemseteks oludeks. Edaspidiseid variante vaatab ja kaalub. Tänud huvitava lingi eest.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne