Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 6

see oli must ja asus lasnamäel
Vasta

(12-12-2018, 15:05 PM)supp Kirjutas:  firebird oli saares iron duke mootoriga pill, selle ostis meremees, oli mu isa tuttav, rääkis veel, et kui soovis lisana porilapakaid, siis oli teda usas poes nagu lolli vaadatud, üldisel oli 80nendate lõpus juba natuke lihtsam vast nende lääne pillidega
kunagi käisin ühte volvo 66 vaatamas, selle tõi ka 80nedate alul, meremees, vana rääiks, et kõigepealt loksus see peaaegu poolaastat laevatrümmis, kolistas kõik aafikad jmuud läbi laevaga, lõpuks olevat saanud kuidagi sellise kauba teha, et mingi euroopa sadamas laaditi maha ja ta tuli sellega mööda maad eestisse


Olen aastaid  rääkinud, et kui oleks veel võimalik, tuleks päästa üks 2.5 mootoriga isend. Kahjuks need kohalikud vist kõik juba V8 peal. Endal ka seda ressurssi ja kohta pole, kus sellist vähest sõidurõõmu pakkuvat isendit hoiustada.
Vasta

(14-12-2018, 01:12 AM)Alts Kirjutas:  
(12-12-2018, 15:05 PM)supp Kirjutas:  firebird oli saares iron duke mootoriga pill, selle ostis meremees, oli mu isa tuttav, rääkis veel, et kui soovis lisana porilapakaid, siis oli teda usas poes nagu lolli vaadatud, üldisel oli 80nendate lõpus juba natuke lihtsam vast nende lääne pillidega
kunagi käisin ühte volvo 66 vaatamas, selle tõi ka 80nedate alul, meremees, vana rääiks, et kõigepealt loksus see peaaegu poolaastat laevatrümmis, kolistas kõik aafikad jmuud läbi laevaga, lõpuks olevat saanud kuidagi sellise kauba teha, et mingi euroopa sadamas laaditi maha ja ta tuli sellega mööda maad eestisse


Olen aastaid  rääkinud, et kui oleks veel võimalik, tuleks päästa üks 2.5 mootoriga isend. Kahjuks need kohalikud vist kõik juba V8 peal. Endal ka seda ressurssi ja kohta pole, kus sellist vähest sõidurõõmu pakkuvat isendit hoiustada.

Nu sellist taiest ma võin täiesti tasuta garažeerida Mägrafarmis. Võin lausa Kimääri kõrvale parkida vms.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(15-12-2018, 23:37 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(14-12-2018, 01:12 AM)Alts Kirjutas:  
(12-12-2018, 15:05 PM)supp Kirjutas:  firebird oli saares iron duke mootoriga pill, selle ostis meremees, oli mu isa tuttav, rääkis veel, et kui soovis lisana porilapakaid, siis oli teda usas poes nagu lolli vaadatud, üldisel oli 80nendate lõpus juba natuke lihtsam vast nende lääne pillidega
kunagi käisin ühte volvo 66 vaatamas, selle tõi ka 80nedate alul, meremees, vana rääiks, et kõigepealt loksus see peaaegu poolaastat laevatrümmis, kolistas kõik aafikad jmuud läbi laevaga, lõpuks olevat saanud kuidagi sellise kauba teha, et mingi euroopa sadamas laaditi maha ja ta tuli sellega mööda maad eestisse
Olen aastaid  rääkinud, et kui oleks veel võimalik, tuleks päästa üks 2.5 mootoriga isend. Kahjuks need kohalikud vist kõik juba V8 peal. Endal ka seda ressurssi ja kohta pole, kus sellist vähest sõidurõõmu pakkuvat isendit hoiustada.
Nu sellist taiest ma võin täiesti tasuta garažeerida Mägrafarmis. Võin lausa Kimääri kõrvale parkida vms.
Läheme ajas tagasi ja mõtleme, kes oli too ksf! tikutakus, kel oli veel ka must Põrnikas ja hall ironduke-F-body ning mäletamisel resideerus Pässa kandis nende kahe tornmaja lähistel või kusagil seal tagapool? See oli täisoriginaal ja seda hoiti juba siis teadlikult sellisena. See võis olla sajandivahetuse kant... mis oli muidugi ju iidammu  Big Grin 
Ironduke klassikalisest pikimootoriga RWD'st peaks alles olema veel minugi omanduses olnud Monza, mis praegu peaks olema selle foorumi pääliku ksf! Svensson käes. Kuldpruun on vanametallis ja Sunbirdid olid minu mäletamisel muude mootoritega, Martini Talverallilgi käinud isend oli V6 kohe raudselt Big Grin Muud irondukeid olid ju ristikatlaga edevedused transamid, keskmootoriga Fierod jms.
Vasta

Käes on jõuluaeg ning Märjamaal on vana tuletõrje auto kaunistaud jõuluautoks  . Kas keegi  teab mis on selle automark , silma järgi peaks kuskilt 60 - aastatest pärit olema ja kas ta on veel  ka sõidukõlbulik . Jõuluvana võiks sellisega ringi sõita ja jõulupakke rahvale  jagada seal Märjamaal.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Volvo 43013T, 1962. Saadud Rootsi Vara kommuunist aprill 1991. Vt ka Raul Aarma, Autod, mis jahutasid Raplamaad, lk183-184
Vasta

Piiratud ressursid teevad leidlikuks:
https://www.osta.ee/traktor-aiatraktor-116423420.html

Ma mõtlesin tükk aega, mida teeb elektrimootor antud priboori tabureti all. Vist mõtlesin välja: sellega käivitati põhimootorit läbi starteri pendiksi ja lülitushoovastiku.

Kel võimalus, päästke see NIT hundi lõugade vahelt. Poest sääraseid asju ei saa.
Vasta

[quote pid='465432' dateline='1544906264']
[quote pid='465336' dateline='1544739159']
Olen aastaid  rääkinud, et kui oleks veel võimalik, tuleks päästa üks 2.5 mootoriga isend. Kahjuks need kohalikud vist kõik juba V8 peal. Endal ka seda ressurssi ja kohta pole, kus sellist vähest sõidurõõmu pakkuvat isendit hoiustada.
[/quote]
Nu sellist taiest ma võin täiesti tasuta garažeerida Mägrafarmis. Võin lausa Kimääri kõrvale parkida vms.
[/quote]

Mulle kuluks ära üks taoline automaatkast, no häda pärast manuaalgi. Duke asemel võib ka 2.8, 3.1, ehk väikese V6 oma olla, tagavedune. Näiteks siis F-body, või S10 kastikas.
Vasta

Kes ütles et Eestis Tiigrit poleSmile

[Pilt: IMG006231.jpg]

[Pilt: IMG006241.jpg]
Vasta

Vägev Big Grin

Millest see tehtud on ja kas see kuidagi liigub ka?
Vasta

Meenus see oksjon Big Grin

https://www.osta.ee/muua-saksa-tank-maus...79272.html

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Ei liigu... aga mõõtkava on 1:1 ja vaatepilt oli vägev!

[Pilt: 20190104-130642.jpg]
Vasta

Ega see metalli otsimise käigus kuskilt välja kaevatud .... Smile
Vasta

Üks huvitav  vana masin  Raplamaalt  on müüki pandud 6000 euroga. Tegemist on  lumepuhuriga .Kas keegi teab mis ajastu masinaga tegemist on kas on mingi  vene  sõjaväe värk või kuskilt mujalt välismaalt saadud haruldase tehnikaimega.Lumepuhur pole küll mingi eriline tehnika ime aga see masin on nii kole monstrum et vääriks täpsemat infot.  https://www.soov.ee/9518124-lumepuhur/details.html


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Mitteaktiivne kuulutus varasemast ajast. Veidi rohkem infot ja pilte samast Volvo lumepuhurist.  http://www.rasketehnika.ee/kasutatud/aut..._missing=1
Vasta

(08-01-2019, 20:28 PM)E303 Kirjutas:  ... Kas keegi teab mis ajastu masinaga tegemist on kas on mingi  vene  sõjaväe värk või kuskilt mujalt välismaalt saadud haruldase tehnikaimega.Lumepuhur pole küll mingi eriline tehnika ime aga see masin on nii kole monstrum et vääriks täpsemat infot....
olla rootslane sõjaväelennuväljalt, toodud pärast Padaoru sündmusi, Volvo ... aastaid ei teadnud müüja ka täpselt, eks ta sinna 50-60 aasta vahele jääb. Kahe mootoriga, R6 veab edasi ja diisel kütab paiskurit.
Vasta

Rootsi veteranveokite foorumis nimetatakse seda puhuri vrsiooni Volvo TL233 Snöslunga M53
Vasta

Üks PAZ jäi suvel mu kaamerasilma. Oli teine täitsa võssa peidetud. Jutu järgi suvilana kasutusel.

[Pilt: PAZ1.png]

[Pilt: PAZ2.png]

Sisse ei kippunud piiluma, aga eestpoolt alla vaadates tundus, et mootor oli juba ära rännanud.
Vasta

(22-02-2019, 13:16 PM)corpy Kirjutas:  Üks PAZ jäi suvel mu kaamerasilma. Oli teine täitsa võssa peidetud. Jutu järgi suvilana kasutusel.



Sisse ei kippunud piiluma, aga eestpoolt alla vaadates tundus, et mootor oli juba ära rännanud.

672 ilma emmita. Pole enam väga laialt levinud, aga samas pole ka selline haruldus nagu 652. 

Minu meelest positiivne, et on leidnud omale uue elu.
Vasta

(22-02-2019, 13:16 PM)corpy Kirjutas:  Üks PAZ jäi suvel mu kaamerasilma. Oli teine täitsa võssa peidetud. Jutu järgi suvilana kasutusel.
Hee, klassikalisest rehielamust otseselt põlvnevat viilkatusega autobussi polegi vist varem kohanud. 
Paistab nii veider ja samas nii isuga teostatud, et on isegi äge. Heast säilitusest rääkimata Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne